Amber Chinchillas

logo amber chinchillas

Hodowla Szynszyli AMBER CHINCHILLAS


kontakt:
Marta Moniewska (forumowa @Mefka)
mail: amber.chinchillas[@]gmail.com
tel: 608-403-037
www:  amber-chinchillas.pl
facebook: facebook.com/Amber.Chinchillas
odmiany barwne w hodowli: standard, beż heterozygotyczny Towera, beż homozygotyczny Towera, beż polski, biała Willsona, mozaika, czarn aksamitna, brązowa aksamitna, pink white, ebony, biały ebony, tan,biały tan, fioletowa (afro), biała fioletowa (mozaika)

> MALUSZKI NA SPRZEDAŻ W HODOWLI <

O Hodowli Amber Chinchillas:

Bursztynowa hodowla działa na terenie Gdańska od 2009 roku i obecnie jest jedyną tak dużą hodowlą domową na Pomorzu. Od samego początku i założenia miała to być hodowla hobbystyczna, skupiająca się na odmianach kolorystycznych, rzadko spotykanych w Polsce. Wraz z rozpowszechnieniem się konkretnych kolorów, zmienia się też zapotrzebowanie na poszczególne odmiany, co jest głównym celem hodowli i co stale mam na uwadze.  Obecnie współpracuję z hodowcami ( zarówno z ferm zarodowych jak i hobbystycznych mniejszych hodowli) z różnych części Polski, starając się pozyskać jak najlepszy materiał genetyczny do swojego stada. Najważniejsze jednak dla mnie jest to, aby szynszyle były zdrowe, bez obciążeń genetycznych oraz o przyjaznym i zrównoważonym charakterze.
Szynszyle w większości zamieszkują   ręcznie robione, przestronne klatki, dobrze wyposażone w różne szynszylowe gadżety (domki, hamaki, karuzele, tunele, rury itp.). W chwili obecnej wszystkie już mieszkają w osobnym pokoju, specjalnie przygotowanym i urządzonym na potrzeby hodowli, gdzie w spokojnych warunkach przebywają cały dzień. Mają zapewniony stały, codzienny kontakt z człowiekiem i w miarę możliwości wybiegi, co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Są też przyzwyczajone do obecności kotów oraz socjalizowane z ludźmi.

Amber Chinchillas niejednoktotnie angażowało się w pomoc potrzebującym szynszylom (często kalekim), czasami też służy za „hotelik” na czas wakacyjnych wojaży.

 

1406705_orig 3161874_orig 4773184_orig

2 thoughts on “Amber Chinchillas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *