hypothetical
16 Kwi, 2024, 17:42

Autor Wątek: Czekolada i rozważania na jej temat... nie polecana!  (Przeczytany 2046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vka

  • Gość
Jako smakołyk mój Gizmuś odkrył ostatnio zwykłego paluszka. Czasem daje mu kawałeczek( po oczyszczeniu z soli oczywiście) i aż mu się uszka trzęsą jak je a jaki jest zadowolony. Do grona smakołyków dołączyła jakiś czas tenu czekolada, leżała na ławie jak kulka sie do niej dobrała i mam wrażenie , że to jest przysmak nad przysmaki, więc czasem dam mu malutki kawałeczek. :oops:
pozdr
vka

Offline Freeman

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 58
  • Uzbierane migdały: 0
Czekolada powiadasz... smakować może, ale nie radziłbym dawać choćby malutkich kawałeczków... nie jestem pewien, ale cyba nie ma to najlepszego wpływu na szczylki.

Radek & Dorotka, gg: 1488763 i 2488763, tel. 888 550 209, Warszawa

Cathy

  • Gość
Czekolada jest dla szynszyli szkodliwa, tak jak dla większości zwierząt.

vka

  • Gość
A czy macie jakieś konkretne informacje dlaczego i na co szkodzi czekolada u zwierzątek?  Myślę, że we wszystkim trzeba zachować umiar oczywiście proporcjonalny do rozmiarów ciała. Miałam kiedyś psa, który umarł b. staro a uwielbiał słodycze i zawsze coś wyżebrał, jak zobaczył że jem groszki to był gotów  zabrać mi je z buzi . Daję czasem Gizmowi czekolade( żadko i malutko) aby osłodzić mu perypetie i cierpienia które pzeżywa w związku z oczkiem, które leczymy już 3 miesiące. Mam nadzieję, że kuracja którą właśnie zakończyliśmy będzie sukcesem.  
pozdr
vka

niezapominajka

  • Gość
Cytat: vka
A czy macie jakieś konkretne informacje dlaczego i na co szkodzi czekolada u zwierzątek?


wystarczy odpowiedzieć sobie w jeden sposób jeżeli szylki są roślinożerne jak również należy  ograniczać im  cukier  to jakby odpowiedz nasuwa się samoczynnie ,nie można im dawać czekolady!!! . Istotne jest także to ,że ciągle  poruszamy tematy odnośnie róznych owoców , które zawierają cukier i dlatego staramy się je ograniczać ,  tylko ze w owocach jest cukier prosty który stosunkowo szybko ulega rozkładowi w organizmie  w porównaniu z cukrami rafinowanymi które są składem czekolady, cukier ten powoduje nagły skok poziomu glukozy we krwi co za tym idzie nie jest on tak szybko wydalony i może spowodować nieodwracalne skutki uboczne w organizmie zwierzaczka. więc wydaje mi się ze człowiek powinien zachować rozsądek i nie podawać swoim szylkom tego typu smakołyków , bo zdecydowanie można je zastąpić innymi bardziej zdrowymi.
Musimy także pamiętać bardzo ważną rzecz otóż szynszyle w naturalnych warunkach mają bardzo dobrze rozwinięty instynkt , ale  te mieszkające z ludźmi tracą go niestety w ogromnej części i zaczynają ufać swojemu właścicielowi  co wielokrotnie nie jest dla nich dobre .

pozdrawiam  [kwiatek]

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Czekolada ... hmmm ... na pewno wjest stosowana w tzw. medycynie domowej jako srodek na rozwolnienie. Powoduje zatrzymania ...
Na pewno jest cięzkostrawna i na pewno zawiera duzo cukru.
Jako "przysmak" od czasu do czasu ... zwłaszcza jeśli juz jest przetestowany - nie powinna zaszkodzić ;-) ale postaraj się znaleźć inny smakołyk ...
Korki od wina ... ołówki ... zioła ... kawałki kory ... kawałki drewienka ;-) heh - przysmaków jest tak duzo ze na pewno czyms go oszukasz ;-)
Zdrówka zyczę

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

 

Gdzie można pisać na temat "systemowego" znęcania się nad zwierzętami ?

Zaczęty przez PACZEKDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3034
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2015, 10:04
wysłana przez jtrz
Kolejna motywujaca dyskusja na temat zasad działania Forum ...

Zaczęty przez RambusiaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 22186
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2009, 09:35
wysłana przez Rambusia
FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY

Zaczęty przez OlavDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 16618
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2009, 16:02
wysłana przez greatdee
Temat pod rozwagę, dziwne ogłoszenia adopcji...

Zaczęty przez rodzynek1989Dział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 4411
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2009, 15:24
wysłana przez Idka
Pisanie postów NIE NA TEMAT !!! - jak tego uniknąć

Zaczęty przez niezapominajkaDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9186
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2005, 23:52
wysłana przez niezapominajka
SimplePortal