20 Kwi, 2024, 00:43

Autor Wątek: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli  (Przeczytany 6693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« dnia: 17 Sie, 2008, 16:43 »
Witam
Chciałbym wiedziec czy taki zestaw bedzie odpowiedni dla szynszyli http://www.planeta-zoo.pl/product_info.php?products_id=2428 . Prosiłbym o uwagi i odpowiedz na temat "czysmakuje takie coś szynszylom''.

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sie, 2008, 13:36 »
tak, to bardzo fajne zestaw ziól dla szynszyli. informacje o nich mozesz znalźć na forum w dziale żywienie, w odpowiednich poddziałach o firmach.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sie, 2008, 13:52 »
ja tam raczej bym odradzała tą firmę :P

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sie, 2008, 14:32 »
firmę czy ziółka? podawane w odrobince nie zaszkodza :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sie, 2008, 14:43 »
firmę i ziółka.

o tu napisałam czemu: http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=9923.0
w sumie nie zaszkodzi, zakładając, że trafi się na niezawilgoconą i nizarobaczoną partię a o to chyba coraz trudniej biorąc pod uwagę choćby to, że ochoćby od producenta w ramach podzięki wysyłane są zarobaczone produkty - więc co dopiero mowic o tych które są 'z 2giej ręki' :) niemiła przygoda mojej koleżanki

no ogólnie ja odradzam i nie stosuję, choć są rzeczy które napewno bym poleciła, np pomidory, brokuły - niestety, ostatnio sobie zamówiłam te produkty i też były miałem :(( i już więcej ich nie zamówię.
za to chipsy pasternak dalej są okej :)

ziół w ogole nie podaję - już pisałam o ich składzie, jakość też marna, sam miał który tylko wywołuje kichanie i kręcenie noskami, a poza tym ciężej dostrzec ewentualnie kryjące się w nich robactwo.

no ale to tylko moja opinia :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sie, 2008, 21:09 »
Czyli lepiej tego nie kupowac??

Co do tego opisu na tej stronie: http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=9923.0 to czy w końcu można szynszylom podawac mlecz, pokrzywe, liscie brzozy i korę wierzby bo czytałem że można i że nawet większej dawce ??
Cytuj
zioła moczopędne w tej mieszance to: mniszek lekarski, kora wierzby, ziele pokrzywy, liść brzozy.
jak widać, znaczna część tejże mieszanki, podczas gdy zioła moczopędne powinno się podawać nie częściej niż raz dziennie po dosłownie pare listeczków. a mieszanie ze soba tak silnie moczopędnych ziół jak liść brzozy i mniszka zupełnie odpada


Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sie, 2008, 11:25 »
To zuzala lepsza od herbal petsu?

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sie, 2008, 13:02 »
Tak mi się zdaję. Ja moje tylko na Zuzali prowadzę i jest ok. Sprawdzam paczki, czy tam się nic z nich "dziwnie" nie pyli jak wstrząśniesz otwartą paczką, wącham zawartość, przesiewam w torbie i biorę trochę zawsze na kontrolę na dłoń i dokładnie oglądam. Z racji, że jest lato, moczopędnych ziół nie można dawać za dużo, bo nie wyrobią z piciem nasze szynszyle kochane :)
P.S. dream*, to Ty w ogóle nie podajesz jakichkolwiek ziół swoim pysiaczkom?? czy tylko HP?

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sie, 2008, 14:42 »
Hmn.. Ja to może spróbuje kupić i zobaczymy co wyjdzie. Zastanowię się jeszcze :)

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sie, 2008, 13:49 »
Cytuj
Co do tego opisu na tej stronie: http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=9923.0 to czy w końcu można szynszylom podawac mlecz, pokrzywe, liscie brzozy i korę wierzby bo czytałem że można i że nawet większej dawce ??


ruperto, oczywiście, że można ale nie w większej dawce a w rozsądnej dawce czyli małej :)

To zuzala lepsza od herbal petsu?


moim zdaniem tak, ale jest to zdanie z którym nie wszyscy się zgadzają więc jestem zwolennikiem wyrobienia sobie na ten temat swojej opinii :)
Z obiektywnych faktów na korzyść Zuzali i Herbal Farmu przemawia to, że są badane laboratoryjnie i posiadają certyfikaty, HP takich nie posiada, a jak niedawno coolmancia pisała, niesprawdzone zioła mogą przenosić różne pasożyty. no i skład mieszanek też jest nieodpowiedni, co myślę, że dość jasno wykazałam w swoim poście, przytoczonym wyżej.


Tak mi się zdaję. Ja moje tylko na Zuzali prowadzę i jest ok. Sprawdzam paczki, czy tam się nic z nich "dziwnie" nie pyli jak wstrząśniesz otwartą paczką, wącham zawartość, przesiewam w torbie i biorę trochę zawsze na kontrolę na dłoń i dokładnie oglądam. Z racji, że jest lato, moczopędnych ziół nie można dawać za dużo, bo nie wyrobią z piciem nasze szynszyle kochane :)
P.S. dream*, to Ty w ogóle nie podajesz jakichkolwiek ziół swoim pysiaczkom?? czy tylko HP?


jasne, że podaję, sama tworzę sobie mieszanki z różnych, dostępnych w danym momencie ziół, tak jednak by nie były one bardzo moczopędne czy zatwardzające a miały za to inne własciwosci jak np śluzy regulujące pasaż jelitowy czy zawierające te flawonoidy które uszczelniają naczynka krwionośne itp :) w moim przypadku zioła moczopędne w dużych ilośiach odpadają zupełnie bo mam cukrzyka który i tak wypłukuje się z mineralow i witamin poprzez częstsze oddawanie moczu, niestety, szynszyl który je tyle ziół moczopędnych jak w mieszankach HP dedykowanych szynszylom zachowuje się zupełnie jak mój cukrzyk tzn sika 2x więcej niż normalnie, taki stan doprowadza do zaburzenia homeostazy wodno elektrolitowej a ta jest podstawą do zdrowego funkcjonowania każdego organizmu. Poza tym kiedyś stosowałam te zioła namiętnie, tak się złożyło, że niewiele wtedy wiedziałam o szynszylach, karmiłam Filipa meganem i vitapolem + ziołami HP w podanych na opakowaniach dawkach, zła karma przyczyniła się do silnej awitaminozy [miał całe łyse tylnie łapki] a moczopędne zioła pewnie doprawiły resztę.
Ogólnie zioła stanowią większość diety moich kulek :) są to zioła Herbal Farmu i Zuzali, jako, że kupuję np 5 różnych ziół, komponuję z nich własną mieszankę i wsypuję do wielkiego wiadra to nie ryzykuję i nie wsypuję tam ziół HP które tak często są zarobaczone czy zagnite bo nie chcę wyrzucać całej mieszanki - poza tym ioła HP to miał który opadłby mi na dnie wiadra a zuzala czy HF ma dość duże składniki więc daje to szanse na rownomierne ich wymieszanie bez spadania drobin na dno ;) [choc wiadomo, pokruszone zioła są w każdej paczce, ale nie w takich ilosciach]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sie, 2008, 13:52 »
A jest jeszcze herbal Farm.. To stosować HF czy Zuzalę? Sama to mam trochę mięty w ogródku, to trudno robić specjalnie dla szylek ziółka..  :???:

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sie, 2008, 15:17 »
Może uda nam się wkraść w łaski dream* i zdradzi nam sekretną, ziołową recepturę własnego autorstwa ;)
To jak dream*? :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sie, 2008, 16:27 »
najlepiej nie robic mieszanek. Własnie po to Zuzala ma posegregowane zioła, zeby podawac to co akurat jest potrzebne lub pomoze naszemu pupilowi. Oczywiscie dwa czy trzy różne listki nie zaszkodzą, ale podane raz na czas. Zioła podawane osobno, np. babka lancetowata czy mniszek lekarski (mlecz), nawet pomogą w trawieniu. Chodzi tylko o to , zeby nie za dużo i nie wszystko na raz :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sie, 2008, 16:37 »
ja się skłaniam ku teorii, że można robić mieszanki, byleby nie z ziół o takich samych własciwościach bo wtedy ich działanie się kumuluje ;) a np mieszanka Herbal Farmu [marzenie szynszyli o ile dobrze pamietam] do dość dobrze skomponowanych należy ;)

swoją obecną mieszankę mogę oczywiście podać, ale ona za każdym razem jest inna, w zależności od ziół które uda mi się zdobyć :) jak będę miała więcej czasu to wypiszę tu warianty mieszanki którą karmię kule z uzasadnieniem czemu tak a nie inaczej :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sie, 2008, 22:17 »
ja podaję kilka listków pokrzywy i 2-3 kawałków jabłuszko/rodzyn(rodzyn radko), kilka kwiatków nagietka czasem troszkę natki pietruchy

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Sie, 2008, 12:52 »
Właśnie zamówiłam zestaw Herbal Pets dla szynszyli. Przyjdzie do mnie w przyszłym tygodniu. Zobaczymy co powiedzą na to moje dziewczynki :)

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Wrz, 2008, 15:40 »
Właśnie dzisiaj dostałam paczkę z Planeta - ZOO  :D :D :D
Dostałam fajne gratisy :)
Zobaczymy jak będzie im smakować :)

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Wrz, 2008, 15:50 »
jakie gratisy?

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Wrz, 2008, 17:23 »
Próbkę jedzenia Chinchilla Complete, reklamówkę firmową, ulotki na temat Firmy Versele Laga
(zestawienie wszystkich pokarmów dla szynszyli i koszatniczek: ilość błonnika itp.), Vitakraft o jego produktach i ulotkę Herbal Pets z wykazem wszystkich jej produktów:)

Bardzo przydatne :)

Zobacze wieczorem jak będzie im smakował Herbal Pets  [-chomik-] [-chomik-]

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Wrz, 2008, 01:26 »
polecam przed podaniem obejrzeć pod kątem robaków :)
no i mam nadzieję, że kulom będzie smakowało :))

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Wrz, 2008, 16:17 »
Obejżałam narazie nic nie zauważyłam:)

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline lanne

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • czery, franklin .::. gizmo,tośka,quennie,mycuś [*]
Odp: Herbal Pets Zestaw dla szynszyli
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Lut, 2009, 16:49 »
mimo wielu zastrzeżeń na temat firmy herbal pets, z jakimi się spotkałam, postanowiłam sama sprawdzić ich produkty - w zasadzie to moja pierwsza przygoda z ziołami, bo choć szynszyle hoduję praktycznie całe życie, to gdy się jeszcze nie miało dostępu do internetu, trzeba było polegać jedynie na dość ubogich książeczkach dotyczących ich chowu - jeśli pojawiały się tam informacje o ziołach, to były to jedynie wzmianki. znalazłam taki zestaw jak w temacie, zamówiłam, i jestem w trakcie testowania - jak na razie kule z apetytem podchodzą do każdej innowacji w ich niezbyt skomplikowanym dotychczas jadłospisie. do tej pory ze smakiem spałaszowały płatki kwiatów, mieszankę korzeni (a miałam wątpliwości; swoją drogą, bardzo aromatyczna ta mieszanka, całkiem przyjemny zapach) i zioła z jodem.. dawkowanie dawkowaniem, tylu uwag się naczytałam na jego temat, że codziennie szyle dostają garstkę czegoś innego. jeśli chodzi o insekty, to nie ma żadnych, na szczęście, a smakowo wyraźnie trafia w gusta moich podopiecznych ;) wspomniane wcześniej gratisy też do mnie dotarły, także z mojej strony mogę jedynie polecić.

we've all sung our hearts out. and even though no one really knows what a 'wonderwall' is, we all secretly wish we had one.

and i'd give up forever to touch you.

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24620
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4464
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32565
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1964
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
Potrzebna pomoc- zęby szynszyli leczeni w Austrii - rejon Voralberg

Zaczęty przez Zeby za granicaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2810
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2018, 23:17
wysłana przez Roedeer
SimplePortal