hypothetical
28 Mar, 2024, 21:08

Autor Wątek: pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...  (Przeczytany 117637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Witam. Właśnie zauważyłam, że jeden z moich maluszków ma znacznie spuchniętego siusiaka. Próbowałam mu tam zajrzeć, ale mały strasznie się wyrywa, a przy próbie dotknięcia siusiaka piszczy z bólu, więc zrezygnowałam. Jutro pojadę do weta, tymczasowo posmarowałam mu penisa maścią do oczu-neomycyną, mam nadzieję, że może chociaż trochę to pomoże. Czy u takiego maluszka mógł się zrobić pierścień? W wigilię będą miały dopiero 2 miesiące...

Alicja Mannschack

  • Gość
 Nie wiem czy u takiego maluszka moze byc pierscien , ale wiem napewno , ze zobaczyla bym czy go ma , obojetnie czy chce czy nie chce!!!!!
Jezeli to pierscien i sie dawno zacisnal to do jutra moze byc za pozno !!!!!!

Jezeli tak , to sciagnij mu go ale nie na sucho.

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Dawno na pewno nie, gdyż dopiero dzisiaj jest spuchnięte. Jeśli jest to nie zaciśnięty, bo siusiak nie sinieje. Jest różowy.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Natalie weź kogos do pomocy, do jutra moze byc zapóźno, odsuń skórkę i wyjmij mu to paskudztwo np.posługując sie watką namoczoną wodą, jego to boli pozatym uniemożliwia odawane moczu. Do jutra chłopak będzie strasznie cierpiał :/

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline natalie1988

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nikita i Basia-sweet girls + Myszko i Czaruś
Byłam z Myszkiem u weta, stwierdził, że prawdopodobnie nastąpiło podrażnienie od trocin, z których zdecydowanie powinnam zrezygnować. Kupiłam Pinia na próbę. Jeśli się sprawdzi to znalazłam niedaleko mnie oferte 40 l. Pinia za 45 zł przy odbiorze osobistym. To chyba dobra oferta, prawda?

Offline aledra7

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
A jak w ogóle wygląda gdy szylka maproblem z siusiakiem? nigdy wcześniej nie widziałam i nie wiem jak poznać gdyby moje szylki miały taki problem?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Jak przeczytasz wątek od początku, czyli chociażby 3 strony to sie dowiesz. Proszę bardzo nie pytać o rzeczy pisane już wielokrotnie na forum i to w dodatku w wątku. Ludzie, ruszcie rozumkami, istnieje opcja szukaj, albo po prostu opcja: "czytaj wątek od pierwszego posta".

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Zauważyłam, że mój Malwin dzisiaj grzebał sobie intensywnie pod brzuchem. Okazało się, że ma nie schowanego spuchniętego penisa. W klinice nie stwierdzono  pierścienia. Wet założyła mu jakiś szef i dostał coś przeciwobrzękowego. Najgorsze, że powiedziała, że nie ma czucia. Jutro zdjęcie szwu, ale trzeba go pilnować żeby sam sobie nie zdjął. Wrazie czego muszę mu zrobić jakiś kołnierz. Może mieć problem z sikaniem. Jestem przerażona. Już pomijam fakt, że jutro mieliśmy wyjechać na tydzień w góry. Nie wiadomo czemu mu się to zrobiło.

Właśnie zrobiłam mu kubrak z płótna. Wygląda okropnie, ale przynajmiej nie zdejmuje tego szwu.
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2010, 16:45 wysłana przez owiabiks »

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
a jak będzie siusiał? w kubraczku? a czy jest możliwość, że on sobie sam zdjał pierścień a ty zauważyłaś już tylko skutek jego tam istnienia wczesniej? Czy pani wet zaglądała tam dokładnie? może to jakaś infekcja bakteryjna? kurcze szkoda szylka, jak nie ma czucia? może tylko chwilowo czy już mogła zrobic sie martwica? nie było wcześniej żadnych objawów?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Ja podam radę co do kołnierza, moja szylka siedziała przez parę tygodni w takim zrobionym z kliszy, tylko najpierw trzeba dobrze wyrysować formę i dopasować, końcówki spięte były spinaczami, szyla mogła spokojnie pić, trochę gorzej było z jedzeniem, na początku trochę dokarmiania, ale w końcu nauczyła się w nim jakość jeść, najważniejsze że szwów sobie nie zdjęła, a potem nie rozdrapywała gojącego się miejsca.

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Weterynarze, do których chodzimy są na urlopach. Nie miałam wyjścia i musiałam zaufać tej pani wet. Mówiłam jej, żeby dokładnie obejrzała, czy nie ma pierścienia. Kubrak na razie ma do wieczora. Najważniejsze jest tych pierwszych kilka godzin. Potem może spróbuję zrobić ten kołnierz. Już próbowałam z tektury, ale wyszedł z niego. Wczoraj nic nie było niepokojącego. Bardzo się martwię tym brakiem czucia. Mam nadzieję, że to na skutek opuchlizny. Jestem zła na siebię, że nie zobaczyłam tego rano, ale podszedł normalnie po jedzenie.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
kurcze, te pierscienie potrafią się ulokować tuż przy samej nasadzie, bardzo głęboko pod napletkiem i ciężko je znaleść, poza tym zlepione i zbite włosy często wyglądają jak "łatka na penisie" - nie wiem jak to określić bardziej obrazowo.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Alicja Mannschack

  • Gość
Penisek powinien byc posmarowany najlepiej delikatna mascia do oczu dla dzieci z antybiotykiem, bo jak jest suchy to go boli i szczypie. Ja zaraz poszukam jak ta masc sie nazywa.
Musisz obserwowac czy mu nie sinieja jaderka i na okolo na brzuchu czy nie ma sinego.                                                                          Masc nazywa sie  Posifenicol C 1%( skladnik masci jest Chloramphenicol)

« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2010, 23:29 wysłana przez Alicja Mannschack »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
a jak dzis wygląda owo miejsce? możeby j obejrzeć? bo jak robi sie gorzej to ja bym jeszcze poszukała tego piescienia na własną rękę, skoro mały nic nie czuje to krzywdy mu nie zrobie... tak wnioskuję, pytanie o ze szwem...

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Właśnie włączono mi internet, bo coś wysiadło po burzy.
Malwin spędził noc we wdzianku w transportówce, nie zerwał sobie szwu. Na szczęście sikał. Strasznie się denerwowałam i zaraz z rana pojechaliśmy z nim do kontroli. Czucie jest. Dalej był spuchnięty ale mniej. Wetka zdjęła mu szew, powiedziała, że jest lepiej i penis się trzyma. Znów dostał coś przeciwobrzękowego. Mamy go kontrolować, czy mu nie wypada. Sama boję się go ruszać, bo w razie ponownego wypadnięcia znów szef. Jest odizolowany w oddzielnej klatce. Najgorsze, że od dziś mamy wczasy i jutro już wypadałoby pojechać. Nie wiem co robić. Jeżeli jutro nie będzie dobrze, to nie pojadę. Malwin zachowuje się normalnie, tylko od czasu do czasu coś tam sobie ogląda.
Zakładając, że pierścienia nie ma to ile czasu utrzymuje się opuchlizna? Co jeszcze mogę zrobić?
Dzięki Alicja za nazwę maści. Nie wiem czy smarować, bo ta wetka mówiła, żeby nie.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
zabieracie zwierzęta ze sobą w razie wyjazdu? jak tak to poszukaj czy w miejscu do którego jedziecie nie ma weterynarza polecanego na forum, może się okazać że będziesz miała jakiegoś specjalistę pod ręką i będziecie mogli spokojnie jechać.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Zwierzęta tym razem mają zostać. Za daleko i jedziemy samochodem bez klimy. W takich przypadkach opiekuje się nimi teściowa i przychodzi moja siostra je wypuszczać. Już się też umówiłam, że w razie czego Malwin będzie w hotelu przy klinice. Ale i tak jutro się rozstrzygnie czy ja pojadę.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
jeśli już nie ma przyczyny obrzęku i dostaje leki to w ciągu 48h opuchlizna powinna zejść. dzięki bogu że wróciło czucie bo nie wyobrażam sobie amputacji tej czesci ciała Malwina. Jeśli jest czucie tzn, nie ma martwicy, jego brak spowodowany był nadmiernym obrzekiem, jeśli syt. się poprawia to powinno już iść w dobrą stronę. Trzymam kciuki za Was.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Dzięki.
Teraz zachowuje się tak jakby swędziało go całe ciało. Okropnie się drapie.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Alicja Mannschack

  • Gość
Dzwonilam specjalnie na ostry dyzor do klniki i opowiedzialam sytuacje, Pon Profesor powiedzial , ze jak jest penisek suchy to trzeba koniecznie smarowac, zeby sobie dodadkowo go nie obtarl , bo zapalenie gotowe i trzeba szczegolnie zwracac uwage czy nie robi sie sine w okolo jader i brzucha, bo to powoduje robienie sie skrzepow i martwica.
Ja ,  w ten sposob srtacilam Pindolka (tak mial na imie) za pozno zobaczylam , ze ma sine i niestety odszedl.

Moja Pani wet powiedziala,ze jak pnisek jest suchy to dostaja sie tam bakterie i zapalenie gtowe.
mozna tez smarowac  zwykla mascia  Be-Panten zeby go nawilgotnic.
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2010, 09:17 wysłana przez Alicja Mannschack »

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Z Malwinem już dobrze. Wczoraj wrócił do chłopaków. Ale się witali! Teraz nie chce wychodzić z klatki, bo boi się, że go znów oddzielimy.
Alicja, napisz po jakim czasie Twój szylek siniał i czy miał zakładany szef?
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2010, 10:01 wysłana przez owiabiks »

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Ola0602

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Uzbierane migdały: 0
  • Wafelek
Hmm, dziewczyny, poradźcie... Czy jeśli Wafelek nie ma towarzystwa innych szylek, ani żadnych innych "przyjaciół" to nie ma niebezpieczeństwa pierścienia z futra? Bo zauważyłam że często sobie tam zagląda, a jak go podniosłam i zaglądałam pod spód to ma siusiaka "wyprostowanego" na wierzchu. Czy on po prostu może sobie sam robić dobrze? Nie wiem jak to u szynszyli wygląda. :P Ale skomplikowane te nasze zwierzątka... ;)

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
samczyki same się zaspakajają i trzeba sprawdzać czy się pierścień nie zrobił, niezależnie czy samczyk jest w towarzystwie czy sam.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Ola0602

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Uzbierane migdały: 0
  • Wafelek
Czyli mamy jasność. ;) Hm, teraz głupie pytanie, ale jak to mniej więcej wygląda to zaspokajanie, tak jakby sobie zaglądał pod podwozie i grzebał? Zastanawiam się też, czy przy podnoszeniu siusiak "wychodzi" jak ma to miejsce u psów, zwłaszcza gdy są w pozycji zgiętej. Bo jeśli tak, to by tłumaczyło dlaczego Wafelek miał siusiaka na wierzchu gdy sprawdzałam mu czy nie ma pierścienia.
Przepraszam że takie głupie te pytania, nawet mi wstyd. Ale wolę wiedzieć że wszystko jest tak, jak być powinno!  :e_blush:

Alicja Mannschack

  • Gość
Ola nie masz sie czego wstadzic , pytaj jak masz jakies watpliwosci.
Szylki samce same sie zadawalaja sexualnie i jezeli sobie czesto zagladaja i grzebia przy podwoziu to trzeba koniecznie sprawdzic czy sie pierscien nie zrobil , tylko nie na sucho , wystarczy posmarowac czubek peniska mascia Be-Panten.

Owsiak u Pindolka bardzo czesto sie robil pierscien i ostatnio tak sie siersc zacisnela , ze pomimo to , ze mu sciaglam pierscien to w ciagu 2 dni umarl. Lek wet walczyli dzien i noc 2 dni i niestety...... On nie mial zakladanego szefka .

Jestem teraz tak uczulona, ze jak chlopcy zobie grzebia przy podwoziu to natychmiast sprawdzam.
Karolek ktory powedrowal do nowego domku , ma piersciec co 3 tygodnie (on jest wykastrowany.
Guciu ma Misie Pysie, jest wykastrowany ale sexualnie bardzo aktywny i od czasu do czasu robi mu sie pierscien.

 
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45012
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14001
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
III edycja konkursu: DZIEŃ BEZ FUTRA 25listopada 2013

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4319
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 00:02
wysłana przez dream*
FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY

Zaczęty przez OlavDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 16591
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2009, 16:02
wysłana przez greatdee
Szynszyli brakuje kawałka futra na ogonie

Zaczęty przez kadencjaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1116
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2016, 18:29
wysłana przez kadencja
SimplePortal