hypothetical
29 Mar, 2024, 06:55

Autor Wątek: pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...  (Przeczytany 117653 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola0602

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Uzbierane migdały: 0
  • Wafelek
Rozumiem, czyli to nie reguła. Pozostaje nadzieja że unikniemy takich problemów i regularne sprawdzanie.  :) Dziękuję za odpowiedzi.

Offline orełek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tina . Skuter -Kapsek - Pisia - Esia
Witam
Mój Skuter od paru dni ma siusiaka na wierzchu . Wczoraj próbowaliśmy go mu umyć ale nie wiem czy to nam za bardzo wyszło bo dzisiaj znowu go ma na wierzchu. Widać, że bardzo cierpi proszę o pomoc

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
O matko kochana, dopiero po kilku dniach piszesz  :???:, oby nie było za późno. To najprawdobodobniej pierścień z futra, który natychmiast trzeba ściągnać, bo może dojść do martwicy i szylek pożegna się z tym światem. Musicie go przytrzymać i ściagnąć napletek najwyżej jak sie da żeby sprawdzić, poza tym trzeba penisa nasmarować choćby wazeliną. Jeśli sobie nie poradzicie to pędem do weta.
Powyżej są odpowiedzi, z których możesz skożystać. Napisz co będzie dalej.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline orełek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tina . Skuter -Kapsek - Pisia - Esia
wczoraj próbowaliśmy ale chyba nam się nie udało bo znowu ma na wierzchu

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
wczoraj próbowaliśmy ale chyba nam się nie udało bo znowu ma na wierzchu
Jeśli sami nie potraficie sobie z tym poradzić, to trzeba do fachowca. Dodam, że napletek trzeba ściągnąć do samego końca, bo to właśnie tam najczęściej "winowajca" się znajduje. Jeśli jednak pierścienia nie będzie, to w takim razie jest inny powód takiego stanu, z którym trzeba się udać do weta.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline orełek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tina . Skuter -Kapsek - Pisia - Esia
jeśli do weta jedyna opcja to jutro o 10 tylko , a teraz zauważyłam że sobie próbuje myć puszcza liże łapkę i znowu myje ,

Offline orełek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tina . Skuter -Kapsek - Pisia - Esia
spróbowaliśmy jeszcze raz , miał  jeszcze trochę futerka ale wszystko zdjęliśmy. teraz skuter jest w klatce ale  od razu jak go wpuściliśmy usiadł i wygląda jakby spał, nie zagląda sobie

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Orełek - umyj i natłuść czymś, żeby był poślizg - może jakaś oliwka naturalna. A jutro do weta!!!!, musicie sprawdzić pierścień czy się nie zrobił.

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline orełek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tina . Skuter -Kapsek - Pisia - Esia
po jakim czasie on będzie dochodził do siebie ? obecnie pije soczek ale widać że jest nieszczęśliwy

Offline orełek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tina . Skuter -Kapsek - Pisia - Esia
przepraszam, że tak cały czas pisze , ale skuter dodatkowo liże łapkę , liże i liże czy to oznaka, że go boli ? jutro z rana idę kupić rumianek żeby mu bródkę umyć i bepantan lub alanan żeby mu łapki smarować

Offline wiki_eb

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 160
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • nerwusek Henio
A może zamiast wykupować pół apteki, weź małego pod pachę i pędź do weterynarza! Piszesz, że chcecie mu bródkę myć, łapki smarować, do tego te problemy z siusiakiem...dla mnie nie ma innego wyjścia jak natychmiastowa wizyta u lekarza, choćby po to żeby zrobił dokładny przegląd.
Maści, które wymieniłeś stosuje się przy problemach skóry, m.in. żeby przyspieszyć jej gojenie. Czy zauważyłeś jakieś? A do tego to mycie rumiankiem, co się dzieje z buźką? Czy ma posklejane futerko? A jak z jedzeniem, gryzieniem, nie ma jakiś problemów?
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2011, 19:46 wysłana przez wiki_eb »

Głupcy chcą zapanować nad światem. Mędrcy chcą zapanować nad sobą.

Offline orełek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tina . Skuter -Kapsek - Pisia - Esia
na początku skuter ważył 800 potem schudł do 500 jeździliśmy z nim do jonkowa do weta który zdiagnozował zapalenie jamy ustnej to było w listopadzie , skuter zaczął przybierać na wadze i on niedawna znowu zaczął chudnąć leciała mu ropa z buzi miał posklejaną bródkę i łapki , chodziłam z nim do weta który dał mu tylko antybiotyk i witaminy i nic więcej nie powiedział (odbyły się 3 wizyty) i od kilku dni zauważyliśmy że ma siusiaka na wierzchu wczoraj próbowaliśmy mu pomóc i zdjąć futerko z siusiaka (pierścień z futra tak ) okazało się że wszystkiego mu nie zdjęliśmy, dzisiaj spróbowaliśmy ponownie i chyba wszystko ma ściągnięte bo nic już nie było widać . i teraz skuter siedzi nie zagląda sobie tam jedynie soczek wypił , ma lekko bródkę posklejaną i jeszcze liże łapkę , przeczytałam na forum żeby brodę wymyć rumiankiem a łapki posmarować maścią żeby nie było ran , jutro o 10 (bo jest od 10) idziemy z nim do weta żeby mu tam wszystko obejrzał dokładnie

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Jak Malwin miał penisa na wierzchu, to wetka założyła mu szwa na dobę, dostawał zastrzyki przeciwobrzękowe przez dwa dni. Musiał być w kaftanie dopóki miał szew. Był oddzielony od innych. Opisałam to dokładnie w tym wątku w sierpniu.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline orełek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tina . Skuter -Kapsek - Pisia - Esia
przed chwilą zrobił siku ale siedzi taki smutny

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Jeśli ten weterynarz do którego pójdziesz nie zna się za bardzo na szynszylach, to może zapisz sobie jakieś numery do polecanych wetów np. z warszawskiego Ogonka i niech się skonsultuje z nimi, sama zresztą możesz zadzwonić i opisać przypadek, oni podobno udzielają porad.
Jeśli szylek ma jakieś rany w pyszczku, to chyba nie powinien pić soku, który dodatkowo może podrażnić, zrób mu lepiej lekki napar z rumianku do picia.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline orełek

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tina . Skuter -Kapsek - Pisia - Esia
byliśmy dzisiaj weta pani powiedziała że ma suchego dlatego nie może schować , kazała kupić maść z witaminą a

Offline Natka1

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Duszek
filmik o  sprawdzaniu męskich  szynszylowych spraw  [-chomik-]


Dusio ... miał 2 lata  3 miesiące i 16 dni (*)

Offline motyleqq

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Leonek
kurczę, nie wyobrażam sobie, że Leon siedzi tak grzecznie bez ruchu przez tyle czasu, na ręce tylko mój facet go umie złapać, no i wytrzymuje Leoś kilka sekund i ucieka

Offline Natka1

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Duszek
ja dziś próbowałam u Duszka  i  troszkę mi się udało tam pozaglądać,  nawet  siedział  spokojnie  :D  na szczęście  żadnych   niepokojących objawów  nie  znalazłam  [-chomik-]

Dusio ... miał 2 lata  3 miesiące i 16 dni (*)

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Wczoraj późnym wieczorem po raz pierwszy odkąd mam szynszyle zdjęłam pierścień z Bratka. Dzisiaj jeszcze ma trochę powiększonego penisa i w związku z tym powiedzcie mi czy mam jeszcze jakoś działać? Siusiak nie był siny, tylko trochę spuchnięty, ale od razu się schował. Czy potrzeba jakiegoś zastrzyku przeciwzapalnego lub przeciwobrzękowego? Czy już samo dojdzie do normalnego stanu?
W przypadku Malwina (sierpień) gdy miał tak spuchniętego penisa (nie wiadomo dlaczego), że nie mógł go schować leczenie było bardzo kłopotliwe.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
zastrzyki nie są konieczne :) dobrze wpływa przemycie kroplami do oczu bo one działaja obkurczająco na naczynia krwionośne, a poza tym ew w zimnej mocnej czarnej herbacie lub w rumianku, ale najlepiej nie majstrować nic, to samo zejdzie :) - przynajmniej powinno.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Tak też zrobiłam. Posmarowałam dicortineffem i obserwowałam. Pamiętam, że wetka mówiła mi kiedyś, że jak jest schowany, to sam powinien dojść do normy. Ale ponieważ zdejmowałam pierścień po raz pierwszy niepokoiłam się. Na szczęście wszystko już w porządku.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Od tamtej pory ściągałam pierścień u Bratka jeszcze 2 razy mniej więcej co 2 tygodnie. Czy to już tak będzie? Czy da się jakoś to powstrzymać?

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Niestety pierścienie to dość częsty problem.



To pierścień który ściągnęłam Melkowi.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Od tamtej pory ściągałam pierścień u Bratka jeszcze 2 razy mniej więcej co 2 tygodnie. Czy to już tak będzie? Czy da się jakoś to powstrzymać?

hm, idzie wiosna i okres pobudliwości seksualnej więc możliwe, że później to się uspokoi.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45014
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14004
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
III edycja konkursu: DZIEŃ BEZ FUTRA 25listopada 2013

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4320
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 00:02
wysłana przez dream*
FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY

Zaczęty przez OlavDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 16592
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2009, 16:02
wysłana przez greatdee
Szynszyli brakuje kawałka futra na ogonie

Zaczęty przez kadencjaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1118
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2016, 18:29
wysłana przez kadencja
SimplePortal