hypothetical
29 Mar, 2024, 15:54

Autor Wątek: pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...  (Przeczytany 117672 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Alicja Mannschack

  • Gość
Jak bys miala masc do oczu albo Bepanthen to jest masc w malej tubce do oczu i nosa to mu wysmarujcie peniska i musicie teraz sprawdzac czy nie ja pierscienia bo to moze doprowadzic nawet do smierci,  tylko jak pisalam nie na sucho.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Dobrze, postaram się poszukać gdzieś tej maści. Ale pierwszy raz! Pierwszy raz, ten pierścień.  Będziemy sprawdzać, czy nic nie ma.

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
nabłonki - okrągłe i wielokątne nieliczne
kryształy - szczawiany wapnia bardzo liczne

Mnie to ewidentnie wygląda na objawy kamicy szczawianowej w pęcherzy, jeśli ma tam te kamienie a ma skoro obecne sa kryształy w moczu to go to cholernie napierdala. Trzeba zrobicusg pęcherza, jesli sa kamienie podac cos co je rozpusci (to moze byc trudne lub operowac). W kazdym razie zwierze z kamieniami w pęcherzu cierpi i to bardzo, stąd mało pije i mało sika, bo go to cholernie boli.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Pierścień

  • Gość
Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie.
Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć i zarazem przeprosić za tworzenie nowego wątku na temat za pewne przemaglowany już tutaj kilkakrotnie,jednak z pewnością zrozumiecie,że bardzo się martwię i zależy mi na szybkiej odpowiedzi,ale do rzeczy.
Ostatnio<dwa dni temu> penis Salazara zaczął rzucać mi się w oczy,stał się o wiele większy w porównaniu do wcześniejszych miesięcy.Poszperałem trochę po internetach i natrafiłem na złowrogi pierścień.Przejrzałem zdjęcia i zabrałem się za sprawdzanie<tutaj trzeba dodać,że za dosyć niezdarne sprawdzanie>.Jak się zapewne domyślacie mój szynszyl nie był zachwycony i nie dał mi spowodować zwodu,ale tłamsząc go po raz dwudziesty udało mi się zrobić parę fotek,które jak mam nadzieję,pomogą Wam drodzy forumowicze w pomaganiu mi.
Otóż moje pytanie brzmi:
Czy to Wam wygląda na pierścien,czy po prostu Salazarek dojrzewa i rośnie<Salazara ma tera 11 miesięcy>?
newbielink:http://scr.hu/2tcw/wept8 [nonactive]
newbielink:http://scr.hu/2tcw/p2zd7 [nonactive]
newbielink:http://scr.hu/2tcw/7hv4s [nonactive]
Dodam tylko,że to ciemne na jego prąciu,to zwykła plamka,bo mówią brzydko ''zmacałem ją''.


scaliła Basia_W
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2014, 21:47 wysłana przez Basia_W »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Pierścień jeśli jest to pod napletkiem, a nie na zewnątrz. Musisz odsunąć skórkę z czyjąś pomocą aż do samego końca i tam będzie pierścień z sierści. Trzeba będzie to zdjąć. Potem prącie musisz odprowadzić na wazelince lub przegotowanej wodzie.

Cięzko ocenić po tych zdjeciach cokolwiek, bo nie wiele widać. Ja mam wogóle wątpliwości czy to jest samiec?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Pierścień

  • Gość
Szczerze to już nie wiem.
Kilka lat nie miałem gryzoni i wszystko się z głowy ulotniło.
Jednak jeśli jest to samica wtedy wytłumaczone zostanie czemu penis<?>podczas masowania nawet trochę nie sztywniał.

Pierścień

  • Gość
Sprawdziłem i jestem w 90% pewien,że Salazar to Salazar.

Offline HodowlaKolorado

  • Hodowca
  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Uzbierane migdały: 6
  • Płeć: Kobieta
:))) raczej wątpię żeby jego przyrodzenie działało tak jak ludzkie więc po macanku nie stwardnieje ;D powiedz co niepokoi Cię w jego penisie? Bo ja nie widzę nic niepokojącego... może na zdjęciach nie jest to takie widoczne, albo musisz nas ukierunkować co tam się zmieniło :)

Tam gdzie Twój skarb, tam i serce Twoje.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Lepsze fotki mógłbyś zrobić,ciężko cokolwiek stwierdzić po tych

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
witaj,przydało by sie nieco bardziej dokładne zdj bo po tych nie stwierdzam nic nie pokojącego,nie widać pierścienia,może to czasem fałszywy alarm. Jeśli coś nadal będzie nie tak,a okaże się że pierścienia nie ma to nie zwlekaj i idz do weta.
Bo pierścień samemu możesz usunąć oczywiście delikatnie,potem pomóż małemu z wazeliną :)

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
A mnie się zdaje, że to jednak samiczka z ciemną plamką (przyczyna zamieszania) na cewce ;)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Ja też tam nic nie widzę :p

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
A mnie się zdaje, że to jednak samiczka z ciemną plamką (przyczyna zamieszania) na cewce ;)



haha ja tak od razu pomyślałem  [good]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
A mi się wydaje , że na pierwszym zdjęciu widać siusiaka :D
Dlatego też przydałyby się lepsze zdjęcia :P

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Lepsze zdjęcia prosimy :P

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline junoo

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 672
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ Rajtek, Szyszka i (To)Fiśka ♥
hmm a nie widziałeś nigdy jak się myje Twój szylek?
Jeżeli jest samcem, to podczas higieny prącie wychodzi na wierzch

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Salazar wygląda mi na samczyka, w tym wieku powinien mieć już widoczne jądra jeśli nie był kastrowany, na zdjęciach za bardzo ich nie widać, ale mógł schować w tej chwili.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ciucka007

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
weź go przechyl ku dołowi odciągnij do góry okonek. samiczka ma blisko siebie wtedy intymnioche a u samca (nie wiem jak to określić) tj prześwit rozciągnięcie. Może zaraz znajde strone hodowlaną dzięki której ja się dowiedziałam jak to sprawdzić gdy moje futrzaki jeszze małe były

Offline ciucka007

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
już mam :)

http://animal.sggw.pl/zwierzeta/szynszyle/

lub

http://moje-szynszyle.bloog.pl/id,5212777,title,Kupno-szynszyli,index.html?smoybbtticaid=6130d1


od tyłu a różnicę po zdjęciach dojrzysz. Moje w ten sposób sprawdziłam, 100% skuteczności. powodzenia :)))

Offline ciucka007

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
mój też ma "pieprzyka" :D

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Zauważyłam dziś coś co mnie zaniepokoiło. Wyszłam z pokoju na 5 sekund i wrociłam i Pisiont sięgnął sobie do brzuszka, raz, potem drugi. Mówię sobie, a sprawdzę, w końcu się powinno sprawdzać , czy nie me pierścienia, a ostatni raz patrzyłam jakieś 2 tygodnie temu chyba. Patrzę, a jemu penis wystaje z napletka, ale nie wyglądał jakoś źle, wzięłam go szybko do mamy pokazać, czy widzi coś podejrzanego, ale zanim go doniosłam, to już zdążył go schować do napletka. Pisiont jest beżykiem, więc myślę, że trudniej by było zauważyć ten cały pierścień niż na ciemniejszych szynszylach, ale teraz już nie sięga do brzuszka. Czy się przeciąga? Tylko po spaniu i to łączy się zawsze z ziewaniem, więc nie sądzę, żeby to był jakiś objaw rzekomego pierścienia. Chciałam mu jeszcze odchylić ten  napletek, ale tak schował tego penisa, że było bardzo ciężko i się praktycznie nie dało, a jego podwozie wygląda już całkiem normalnie, tak jak normalnego szynszyla. Czy on po prostu go sobie czyścił i nie zdążył go schować do końca, a biorąc go się natknęłam po prostu na nie do końca schowany penis, czy mam się martwić jakoś bardzo? :(  Być może panikuję, ale wolę w ten sposób niż cokolwiek olewać.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
@florence mój Tofik też sobie czyści, nie sądzę żeby było to niepokojące. Kiedyś jak przypadkiem trąciłam słoik z migdałami jak się mył to podleciał do krat z wywalonym interesem tak zaaferowany migdałami że ani myślał go chować :D

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
@5zy5zka No Pisiontowi tak leciutko wystawał, ale się zlękłam. Bo nie pomyślałam w pierwszej chwili, że on się mógł po prostu myć. Od razu wpisywanie w google jakichś haseł o szynszylowych penisach, dla porównania i znalazłam jakieś filmiki jak się myją, to wyglądało podobnie. Ale teraz ucieka przede mną bo go trochę pomęczyłąm tym dotykaniem :(, od razu się poszedł wykąpać do piachu po wszystkim. Chyba go wybrudziłam xd Jeszcze popatrzę przez kilka dni czy mu nie wychodzi, albo nic tam nie puchnie, czy sinieje. Ale mam nadzieję, że faktycznie się mył tylko.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
@florence.jeżeli tam zagląda i penis nie był całkowicie schowany,to coś nie tak,być może jest tam pierścień,i nie poradził se z czyszczeniem.Zastanawia mnie jeszcze te ziewanie co opisujesz

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
@marcsl jak miał wysuniętego, to nie było widać właśnie pierścienia, ale jak mówiłam, on ma beżową, prawie białą okrywę włosową i takie włoski ciężej zauważyć na różowiutkim penisie. Ciemne futro co innego. Będę mu codziennie zaglądała tam.
Potem już sobie nie zaglądał, siusia też normalnie. A czy ziewanie to też oznaka pierścienia? Czytałam o przeciąganiu, ale Bunia też ziewa po dłuższej drzemce jak wstaje, ale jej pierścień nie dotyczy. A to przeciąganie wygląda tak, że po przebudzeniu podchodzą do krat, stają oparte o nie, wyciągają się i ziewają.

 
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45015
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14007
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
III edycja konkursu: DZIEŃ BEZ FUTRA 25listopada 2013

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4321
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 00:02
wysłana przez dream*
FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY

Zaczęty przez OlavDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 16593
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2009, 16:02
wysłana przez greatdee
Szynszyli brakuje kawałka futra na ogonie

Zaczęty przez kadencjaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1118
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2016, 18:29
wysłana przez kadencja
SimplePortal