19 Kwi, 2024, 23:54

Autor Wątek: pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...  (Przeczytany 117903 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
sprobowalem ilwki ale nie widzialem zadnego pierscienia-chodzi mi raczej o jakis taki guzek kolo odbytu cos takiego

Anonymous

  • Gość
nie znika to cos:(:(:(:(:(:(

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
To wybierz się do weterynarza może uda Ci sie zmniejszyć dolegliwości malucha. Nie czekaj bezczynnie

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
UWAGA!
Chcialabym ostrzec tych, ktorzy łączą dwie kulki! Nawet jesli to sa dwa samczyki! Co prawda Grazka pisze o tym na swojej stronie, ale moglo to komus umknac, a chlopaki tez probuja na siebie wchodzic, szczegolnie w pierwszych momentach, kiedy ustalaja, kto bedzie gora.

Wczoraj wlasnie mielismy operacje siusiaka Ymre, bo zauwazylam, ze ostatnio czesciej "dba o higiene" w tamtych stronach i to mnie zaniepokoilo. Zaraz po zabiegu byl caly potargany i zszokowany [wykorzystalismy recznik jako przykrycie, zeby nie musial tego wszystkiego ogladac i zeby latwiej bylo nam nad nim zapanowac], ale juz jest dobrze, zjadl cala kolacje, pedy jablonki i spokojnie spi :)
Tym niemniej przestrzegam szczegolnie tych, ktorzy maja nowych domownikow, zeby sprawdzali, co piszczy w trawie!

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
to zalezy, dominacje szynszylki ustalają cały czas, nie tylko na początku, ale zwykle robią to ze schowanym pronciem i bez 'ruchów kopulacyjnych' - wtedy, jak myślę, ryzyko jest znikome. Ale na początku przy łączeniu faktycznie często dochodzi do kopulacji 'w futerko' - tak było za każdym razem jak ja łączyłam chłopców i nie wiem z czym jest to związane ;) - i wtedy ryzyko jest ogromne, bo nie dość, że nowy się stresuje i gubi futerko z okolic kuperka to jeszcze ruchy kopulacyjne itp ułatwiają powstanie pierścienia.
Warto patrzeć na to raz w miesiącu - ze zdejmowaniem napletka bo i tam może czaić się niebezpieczeństwo - szynszyle tego nie lubią ale jakoś dają się przyzwyczaić poza tym można to zrobić szybko i sprawnie już za którymś tam razem. No i obserwować czy zwierzak faktycznie, częściej niż normalnie sięga pod brzuszek - wtedy można spać spokojnie ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2008, 19:56 wysłana przez Mysza <")))/ »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline latina27

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobuś
Mam pytanie moze ktos mi pomoże.Sprawa dotyczy jąderek.Od dłuższego juz czasu zaobserwowałam że moj szaraczek ma hm "wystające" jaderka to znaczy wczesniej ledwo bylo je widac a teraz nie da sie ich nie zauwazyć (ma 11 miesiecy) .Nie wiem czy to moze poprostu dorastanie i teraz jest tak jak powinno byc pozatym jąderka tak na samym spodzie sa jakby lekko czerwone ciut inna barwa niz całe.Wydaje mi sie ze mu nic nie przeszkadza je normalnie biega normalnie siedzi...wiec go chyba to nie boli Przeglądnełam wszystkie mozliwe fotki  innych szynszyli i jakos wydaje mi sie ze moj bobek ma sie czym pochwalic .Może to glupie pytanie ale wstyd mi isc z tym do weterynarza bo jak mi powie ze to normalne to chyba sie spale ze wstydu .

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Nie masz się czym martwić, to naprawdę normalne ;). U mojego starszego myszora było dokładnie tak jak piszesz- najpierw ledwo widoczne, a z czasem, aż za bardzo. Ma około 11 miesięcy (kiedy go kupiłam jego jąderka były ledwo zarysowane). Poobserwuj te miejsce, które Cię niepokoi. Być może to lekkie otarcie- odparzenie, choć wydaje mi się, że nic takiego.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Ja też uważam że nie masz się czym niepokoić. Mój Pusiaczek na jąderkach ma takie dwie ciemniejsze plamki ( porównałabym to do pieprzyków u ludzi ) właśnie w tych miejscach o których piszesz i jego siusiaczek z wiekiem stał się prawie cały ciemny. Nie powiem ci tylko od jakiego wieku zaczęło mu to ciemnieć bo już nie pamiętam  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
ja sie bałam że to jest pierścień z futra... Ale skoro penis może być ciemniej zabarwiony to ok - po prostu niuchacz miał taka jakby łatkę, bałam się że to pierścień z futra, ale siusiał normalnie, więc chociaż tego nie obejrzałam (nie da się przytrzymać), to już się nie boję.

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Pierścień z futra znajduje się pod napletkiem i z zewnątrz raczej nie jest widoczny, można czasem zauważyć zgrubienienie. Ja opisywałam ciemniejsze zabarwienie napletka ( to co normalnie jest na zewnątrz widoczne u samczyka ).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Ale siusia normalnie...

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Twój Niuchaczek nie będzie miał pierścienia ponieważ nie ma towarzystwa drugiego szynszyla, no chyba że bardzo lubi jakąś puszystą zabawkę.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Ufff... to dobrze. Ale niedługo może mieć towarzystwo - w wakacje tak dokładnie  :)

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
ja sie bałam że to jest pierścień z futra... Ale skoro penis może być ciemniej zabarwiony to ok - po prostu niuchacz miał taka jakby łatkę, bałam się że to pierścień z futra, ale siusiał normalnie, więc chociaż tego nie obejrzałam (nie da się przytrzymać), to już się nie boję.


ktoś mi kiedyś powiedział że samotne samczyki nie mają problemu z pierścieniami z futra, bo pierścienie powstają z futra partnerki(lub partnera jeśli same chłopaki :P ) więc chyba nie masz się co martwić póki Niuchacz jest samotny

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
jelonku, ja bym ci radzila i tak raz na tydzien go tam ogladac, zeby sie do tego przyzwyczail. kiedy bedziesz miala dwa kontrole podwozia stana sie koniecznoscia, i bedziesz miala naprawde problem jesli wtedy tez nie bedziesz w stanie go utrzymac

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
To nieprawda, ze pierscien moze sie zrobic tylko z futerka drugiego szylka! Moj Ymre mial swoje wloski pod napletkiem jeszcze jak byl sam. Moze to dlatego, ze ma pluszowy hamak... Nie wiem. Z reszta nawet pozniej mial ciemne wloski - mimo ze Ydzio [jego partner] jest bezykiem.
W kazdym razie radze sprawdzac - w tym przypadku lepiej dmuchac na zimne :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
i tutaj ambiwalencja dotarła do sedna sprawy (zresztą napisane to było juz w poradniku), że "przeglądy okresowe podwozia" u samczyków powinny być przeprowadzane co dwa tygodnie, dla samej zasady i spokojnej głowy, nawet jeśli dany samczyk jest sam i nie ma maskotki, ot taka przewrotna natura, że futro szylek jest długie i łatwo się przykleja nawet kiedy szylek robi toaletę i może wejść pod skórkę.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
w takim razie ktoś mnie w błąd wprowadził   :? musze więc zacząć oglądać swojego Mańka

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
Ogladaj, ogladaj, Asiu! I wszyscy inni posiadacze samczykow tez!
To nie jest przyjemne ani dla nas, ani dla maluchow. Za pierwszym razem bedzie sie Wam wydawalo, ze nie dacie rady, bedziecie sie stresowac i rece Wam sie beda trzesly, a szylek po calym procederze bedzie potargany i bedzie na Was patrzyl co najmniej jakbyscie mu zrobili "zly dotyk", ale pozniej za kazdym razem jest coraz latwiej i nawet szynki lepiej to znosza, bo wiedza, ze nie robicie im krzywdy, lecz wrecz przeciwnie :D
Polecam spokojne tlumaczenie szylkom [i sobie], ze wszystko bedzie dobrze itd. Spokojny ton uspokoi zarowno szylka, jak i "oprawce" ;)
No i polecam pomocnika o silnych nerwach do trzymania szylaka w reczniku, przynajmniej na poczatku :)
Aha, i najwazniejsze: po wszystkim nalezy pocieszyc malucha ulubionym slodyczem! :D

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Przyznam się bez bicia że swojemu Pusiowi nie robię przeglądów i nie stresuję go niepotrzebnie. Kiedy samczykowi zrobi się pierścień to wprawne oko właściciela jest w stanie wychwycić nienormale zachowanie samczyka, częste sięganie pyszczkiem pod siebie lub nienaturalny wygląd siusiaka.
Mam Pusiaczka już prawie 8 lat i tylko raz miał pierscień a przebywa w stadzie cały czas.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
mi tez wet mowil ze jesli jest pierscien to na pierwszy rzut oka widac ze z peniskiem cos jest nie tak. ja nie musze specjalnie lapac mikusia, przytrzymywac go i ogladac - widze jego przyrodzenie codziennie kiedy sobie skacze, tak jest zbudowany ze nie jest w stanie tego ukryc ;) ale jesli ktos tak nie ma to musi robic przeglady, zwierze przyzwyczaja sie do tego ze czasem musi byc przytrzymane przez chwile w jednej pozycji, a to wazne chocby kiedy na cos zachoruje i trzeba smarowac, podawac leki czy cos

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Ja, tak jak Basia i cindirella - nie łapię go, bo po prostu widzę to na co dzień.
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2008, 13:14 wysłana przez jelonekiniuchaczek »

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
obyście się na tym nie przejechały ;)
owszem, widać, na pierwszy rzut oka, ale dopiero wtedy gdy już penis jest zdrowo opuchnięty, podrażniony, zaczerwieniony - czyli wtedy kiedy już podrażnienia są dość spore.

już więcej widać po zachowaniu zwierzęcia, jeśli często sięga pyszczkiem pod brzuszek - wtedy warto skontrolować i nie czekać aż penis bedzie napuchnięty i czerwony :)

całe szczescie, z większoscią pierscieni jeśli już takowe się pojawią - zwierzęta radzą sobie same.
a i wydaje mi się, że problem pierscieni jest dość rzadki, bo zwierzęta te, wolą sobie same sprawiać przyjemnosć niż robić to kosztem futerka kolegi z klatki czy misia ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2008, 20:49 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Mój szylek mimo że był singlem bardzo często cierpiał z powodu pierścienia.Pierwszy raz wypadło mu z tego powodu prącie.Typowe  było naciąganie tylnych łapek.Wykazywał dużo cierpliwości przy naprawie jego narządów intymnych.

Offline JA

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiek
tak po tym czytaniu, i ja zabralam sie do ogladania podwozia toska bo chociaz jak na razie sam biedulek to dbamy o jego "zdrowie seksualne" :) I jak ogladalam stronke z narzadami plciowymi to jedno wydaje mi sie dziwne bo na tym zdjeciu u samczyka po odbycie juz niczego juz nie ma a moj Tosiu po odbycie ma jeszcze dwa jaderka ale nie jestem pewna czy to sa jadrka skoro w opisie jadra znajduja sie miedzy praciem a odbytem i tam tez owe sie znajduja. Wiec to za odbytem to co to jest. moze to dla niektorych jest banalne ale ja niestety jako zrodlo wiadomosci o szynszylach mam tylko to forum i co dzien dziekuje ze istnije, bo gdyby nie to... naprawde nie wiem.

 
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45119
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14046
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
III edycja konkursu: DZIEŃ BEZ FUTRA 25listopada 2013

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4349
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 00:02
wysłana przez dream*
FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY

Zaczęty przez OlavDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 16624
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2009, 16:02
wysłana przez greatdee
Szynszyli brakuje kawałka futra na ogonie

Zaczęty przez kadencjaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1125
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2016, 18:29
wysłana przez kadencja
SimplePortal