28 Mar, 2024, 22:33

Autor Wątek: pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...  (Przeczytany 117639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
@florence nie sądzę, żeby ziewanie było czymś złym. Wszystkie moje futrzaki od czasu do czasu tak robią, opierają się o kraty i przeciągają. Czasami przeciągają się jeszcze w domu zaraz po przebudzeniu, wyciągają wtedy łapki przed siebie.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Nie napisałem że ziewanie(jak u ludzi) jest czymś złym,po prostu ja nie zauważyłem żeby Songo ziewał :) Z ziewaniem mam złe wspomienia.....a przeciąganie? jak najbardziej po śnie lubi się przeciągnąć i rozprostować łapki :)

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Oki, oki :D ja muszę się chyba mniej przejmować, bo na głowę dostanę kiedyś xd.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
@florence lepiej pytać o każdą pierdołę niż zaniedbać ;) Ja zabrałam Psotę do weterynarza jak zauważyłam, że gryzie kraty jak szalona, nie podobało mi się to. Co się okazało? Przerost zębów. Zareagowałam na tyle wcześnie, że nie miała żadnych ran itp. Także lepsza nadopiekuńczość niż zaniedbanie :)

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Pisiont też często gryzie kraty, ale tylko w miejscach gdzie są drzwi bo chyba nie podoba mu się, że musi siedzieć w klatce, która jest baardzo duża. Jakoś w drugiej połowie listopada mamy weterynarza, bo wtedy tata będzie miał urlop i nas zawiezie. Taki ogólny przegląd, to rozkażę, żeby obejrzał wszystko co może obejrzeć. Bo teraz się będę jeszcze o zęby bać :d. Jeeej. Cała ja.

Offline 5zy5zka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1185
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tofik, Pysia, Psotka, Pchełka
@florence taki tylko przykład dałam. Psotka nigdy nie gryzła krat, więc kiedy nagle zaczęła korować je całymi godzinami, dało mi to do myślenia. Wiadomo, pełno futrzaków gryzie kraty jak chce wyjść, więc niekoniecznie jest to objaw problemów z zębami. Jak je normalnie to nie masz się czym martwić. Możesz zacząć panikować jak zacznie kruszyć jedzenie, bo wtedy to najprawdopodobniej zęby. Na razie odetchnij ;)

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

(*) Dukat - ze mną 09.08.2012r. - 02.02.2013r.

[-chomik-] [-chomik-] [-chomik-] [-chomik-]

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
@5zy5zka Kruszyć? W sensie jak będzie mu lecieć z pysia podczas jedzenia? Póki co to wszystko nagryzają i wyrzucają za siebie. A jeszcze niedawno gdzieś pisałam, że wcale tak nie robią, że ładnie jedzą i nie syfią. Momentalnie zmieniły taktykę jedzenia. I gryzą dużo patyków strasznie, w jedną noc tak z 5 takich małych z herbat pets i dwa długie z Dako Art. I wapienko jak głupie żrą. I meble. Z siekaczami nic im się raczej nie dzieje, bo idealnie odciskają się na kantach stolików. Równiutkie ślady. Dobrze, że przestały mi się podobać meble i mi nie jest szkoda.
A żeby nie robić offtopu, to podejrzałam jeszcze raz tego penisa, z racji tego, że Pisiont uwielbia powisieć na kratach. (Nie wiem skąd się tego nauczył, ale jakbym zabrała mu półki to i tak miałby po czym skakać.) No i penis wygląda teraz całkiem normalnie, schowany i taki jak wcześniej. Poobserwuję kilka dni, potem jeszcze poproszę weta o ocenę jak pojedziemy. :) Dziękuję bardzo wszystkim za dyskusję.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
@florence,podejrzenie nic nie da.Tego siusiaczka trzeba sprawdzić.Tutaj masz obraz jak to ma wyglądać mniej więcej i jak wygląda pierścień :)
Removing a hairring from a male chinchilla

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
@marcsl Jezu jak on grzecznie siedzi. Mój się wyrywał jak głupi. Jak pierścień wygląda w miarę wiem, przejrzałam dziesiątki zdjęć szynszylich penisów z pierściniem (jakkolwiek to nie brzmi), bo się wystraszyłam. Ale u tego szynszyla wygląda to inaczej, Pisiontowi wystawała tylko końcówka penisa i nie widziałam tych kłaczorów. Jutro spróbuję go obejrzeć tak jak na fimiku, chociaż mam pietra, że mu coś zrobię. Nie chcę go już dzisiaj męczyć, bo i tak śpi, a zanim się obudzi to będzie druga w nocy. Takie mają pory buszowania po klatce.
 To nie jest tak, że on by nie mógł go wciągnąć do napletka? Bo ten na filmie ma wyciagnietego. Mam mu go wyjąć?  I jak to zrobic?  Boję się, że mu coś zrobię.  Mam takie wielkie ręce,  a to takie malutkie.
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2014, 00:16 wysłana przez florence »

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
No niestety ja sama nie jestem w stanie sprawdzić klejnotów rodowych bąbli.Jedna osoba trzyma ,druga ściąga napletek i obserwuje. Ja sprawdzam  jak są ospałe i leniwe,jest im wtedy wszystko jedno i tak nie walczą.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
podobno siusiaka można wymasować (a niech się chłopak cieszy :P) a jak masz problem ze zdjeciem kłaczków to możesz kropelkę oliwki bezzapachowej dla niemowląt napuścić i wtedy łatwiej zejdzie.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Dzisiaj znowu sobie zaglądał pod brzuszek. Sprawdziłam z tatą tego peniska i jutro go wezmą do weterynarza, bo mnie niestety nie będzie w domu. Wyciągnęłam go z napletka, nie widziałam żadnego pierścienia, ale końcóweczkę ma leciutko czerwonawą i ma taki jakby kamyszek biały. W dotyku to było takie jakby stwardnienie na koniuszku penisa, nie wiem czy to normalne, czy nie. :( Po tym sprawdzeniu sobie go intesywnie wyczyścił i teraz ma focha. :( Jakieś pomysły co to może być?
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2014, 18:16 wysłana przez florence »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
kamień/piasek z pecherza moczowego? Który wysikał i akurat utknął na koniuszku? Piasek kąpielowy który wszedł gdzie nie trzeba?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
no to jest pod skórą jakby ;/ nie wiem do czego to porównać. Może do takiego jakiegoś zaskórnika na brodzie, biała podskórna krostka, ale bardzo twarda

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
sama nie tykaj, idź z tym do weta, jeśli to kamień w cewce to musi boleć, stąd jego zainteresowanie własnym interesem.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Już mu tam nie dotykalam. Jutro po południu jedzie do weta to napiszę jak sprawa wygląda. Martwię się bardzo. :(@Mysza <")))/

Byliśmy u weta. Penisek jest zdrowy, pierścienia nie ma. Przykleiło mu się coś i podrażniło, stąd zaczerwienienie. Sytuacja opanowana. Nie mógł sobie tego odkleić po prostu dlatego sięgał. :>
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2014, 19:33 wysłana przez florence »

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Przed chwilą mojemu Pisiontowi wypadło prącie :( wzięłam go szybko i obejrzałam. Był pierścień. Z trudem, ale go zdjęłam. Czy jego penis wróci sam na miejsce? Jutro tak czy siak pójdę do weterynarza, ale się martwię teraz.

Offline hodowla velvet

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 17
  • Płeć: Kobieta
  • UWAGA FERMA!
    • Hodowla Szynszyli Velvet
jak zejdzie obrzęk to powinno wszystko wrócić na miejsce, obmyj go tam żeby się nie dostały jakieś zabrudzenia pod napletek, wywal chwilowo ściółkę żeby nic mu się nie kleiło i możesz posmarować mu tam delikatnie oliwką, bo jak mu zaschło wszystko na wierzchu to może być bolesne chowanie z powrotem

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Dałam podkład dla szczeniaków, obmyłam wodą, lekko posmarowałam. Ale był nadal spuchnięty i siny :/ Pojechaliśmy do weterynarza, posmarował mu maścią z lidokainą, żeby trochę znieczulić i wepchnął go do napletka. Od razu wrócił kolor i ukrwienie. Ale obrzęk lekki został, co może skutkować ponownym wypadaniem, więc Pisiont został w lecznicy, żeby nie zakładać szwu na napletek. Wróci do mnie jutro lub w sobotę, w zależności jak ten penisek będzie się sprawował. Dostanie leki. Biedny, od razu po posmarowaniu się zesiusiał, co okazało się po USG. Doktor zrobił mu, żeby ocenić, czy nie mamy problemu z pęcherzem pełnym, o dziwo był pusty, a po chwili znaleźliśmy morką plamę na kocyku w transporterku, więc zdążył siknąć przed USG. Pierścienie to świństwo. Sprawdzałam w zeszłym tygodniu i jeszcze go nie było. ;/ Będę to teraz robić raz w tygodniu.
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2014, 11:54 wysłana przez florence »

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Wet polecił mi sprawdzanie tego pierścienia co jakiś czas, więc sprawdziłam dziś, nie było. Zrobiłam tak jak na filmikach na youtube i jak mówił wet. Wyciągnęłam z napletka, nie było pierścienia, wsadziłam do napletka i wszystko dobrze, gdyby nie to, że pomimo, iż penis siedzi cały w napletku to tak jakby, widać kawałek. Nie, że wystaje, ale jakby napletek sam się "nie domknął". Normalnie okala całe prącie i się jakby zamyka, a tu zostaje takie oczko i widać główkę tego penisa wewnątrz. Czy to normalne? Boję się, że coś zepsułam. Bo cośtam se pogrzebał, po sprawdzaniu, a potem zaczął hasać po wybiegu dalej i w sumie nic mu się tam nie dzieje. 

DOBRA, DOBRA, JUŻ MU SIĘ WSZYSTKO POCHOWAŁO, JEST DOBRZE! ALE ZOSTAWIAM POST DLA POTOMNYCH!!!
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2014, 20:11 wysłana przez florence »

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Właśnie dopisywałam w moim poście, że już schowany i jest jak było XD. Możliwe xd.

Offline florence

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 560
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia & Pisiont
Dobrze wiedzieć :D No tak to wyglądało, jakby był schwany, ale jednocześnie sobie kukał xd Dzięki, na przyszłość będę wiedzieć, że się po prostu trochę podjarał!

Offline PeterP

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 9
  • Uzbierane migdały: 0
Jeden z moich myszorów ma na skórce od penisa po bokach ma ciemny kolor, jest taki brązowawy. Czy jest się czym niepokoić, czy to normalne przebarwienie?

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Nie jest to chyba problem- Felek ma na penisku dwa piegi dość spore  :wink1:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45012
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14001
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
III edycja konkursu: DZIEŃ BEZ FUTRA 25listopada 2013

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4319
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 00:02
wysłana przez dream*
FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY

Zaczęty przez OlavDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 16591
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2009, 16:02
wysłana przez greatdee
Szynszyli brakuje kawałka futra na ogonie

Zaczęty przez kadencjaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1116
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2016, 18:29
wysłana przez kadencja
SimplePortal