hypothetical
28 Mar, 2024, 17:02

Autor Wątek: Ciąża.  (Przeczytany 8155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Wrz, 2005, 14:36 »
O proszę :D To wcale mnie nie dziwi, że Chrupcia tak ją atakuje :) po prostu zazdrośnica z niej :D Mam jednak nadzieję, że się polubią i będą szczęśliwą gromadką :D No, a moja Muchosia jednak nie jest w ciąży i przez najbliższe 2 miesiące raczej nie będzie, bo jak stweirdziła Ania Ryś jest jeszcze za mała. Są oczywiście wyjątki i szylki w wieku 6 miesięcy zachodzą w ciążę, ale to raczej mało prawdopodobne :D Więc na razie będę mieć tylko moje dwie kuleczki. Farfocel nabawił się grzybka na łapkach i przechodzi leczenie i raczej nie jest z tego bardzo zadowolony :P :D
pozdrawiam ja i kulki

hakuna mata ta

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Wrz, 2005, 23:43 »
no zadrośnica jakich mało ale Orzeszek i tak flirtuje z malutką przez pręty jej klatki jak jest na wybiegu :P więc Chrupcia nie jest w stanie ich upilnować a co do Farfocla to wiadomo od czego grzybek?? czy przyczyna nieznana??dobrze że Muchośka się nie zaraziła a na maluszki to jeszcze obydwie poczekamy chyba sobie :) mi już się tak nie spieszy bo mam malucha jednego :) ale jak by były to bym się nie pogniewała w sumie dobrze bo by mała od razu miała towarzystwoo i łatwiej by było ze sobą oswoić jak by już miały razem zamieszkać :)

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Rene

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuba oraz bracia Okruszek i Puchatek
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Lis, 2005, 19:21 »
Już są.  Urodziły się dziś rano. Szynszylica przez cały czas była szybka i cwana. Jednak więcej spała i piła wody -dużo. wczoraj to się nawet wystraszyłam bo miał lekką biegunkę i twardy brzuszek. No właśnie teraz mam dylemat czy zmieniać w klatce ściółkę czy odczekać. jedno jest czarne(chyba) drugie na pewno szare to po rodzicach :D  :D  :)no tak i czym ją karmić??  i jakie warunki im zapewnić??

Rodzinka szynszylomaniaków

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Lis, 2005, 20:47 »
Jejku to ogromne gratulacje!!!!! Z tego co wyczytałam na forum nie zmieniaj na razie ściółki w klatce, by mamuśki i małych nie sterować, ona sama oczyści co trzeba. Co do reszty to musiś poszperać na forum, jest o tym bardzo dużo :) Buziaki dla nowych szyszek  :cmok:

hakuna mata ta

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Lis, 2005, 21:29 »
) Grauluję babciu, szczerze grtulujęę!!!
Życzę maluszkowi i mamusi, i tatausiowi (oczywiście i tobie babciu :P ) Wszystkiego najlepszego.
Niech maluszek wzrasta w zdrowiu i szczęściu, niech matka i ojciec świecą przykładem, godną postawą szyleczka
amen :P  :P

[K][A][R]
  • [L][N][A]  [P][C][H][E][L][K][A]

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Lis, 2005, 15:02 »
:pls:  :pls:  :pls: Dziekuję :) za słowa uznania :pls:  :pls:  :pls:
I jeszcze raz gratuluję. Ja niestety muszę jeszcze poczekać na przyjazd mojej kochanej Pchełki :( Ale jakoś chyba wytrzymam :wink:

[K][A][R]
  • [L][N][A]  [P][C][H][E][L][K][A]

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Kwi, 2006, 07:40 »
Dziewczyny i chłopaki. Po takim czasie i ja doczekałłam się maluchów. Są jeszcze mokre i bardzo malusie, jeden jest troszkę większy, ale strasnie hałasuja obydwa :) Tatuś już oddzielony, ale mam problem ponieważ Chrupka zawsze była inna i oczywiście ona musiała urodzić na półce no i jeden maluch spadł(na szczęście półka nie jest wysoka i nic mu nie jest) i Chrupka siedzi tylko z tym jednym na górze, powinnam go dać na górę czy zostawić, żeby mamuśka sama go znalazła. dodam, że wcześniej tam z nim chwilkę siedziała

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline marysia19

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • MORUS gagatek pyszczek żdzisiek mospiki ślepcia st
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Mar, 2008, 07:54 »
mam pytanie moje szylka prawdopodobnie bedzie miala szynszylatka i takie moje glupie pytanie czy powinnam jej wyjac z klatki deseczki na ktorych spi czy jak bedzie rodzic to zejdzie na dol na trociny przepraszam ze tu napisalam a nie zaczelam nowego watku :)

/scaliła coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2008, 10:24 wysłana przez coolmamcia »

ZWIERZAKI MOJA MILOSC

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Mar, 2008, 11:02 »
Samiczka powinna w klatce mieć kotnik lub domek wyłożony trocinami w którym mogłaby urodzić młode. U mnie nie zdażylo się aby samiczka urodziła poza domkiem. Na kilka, kilkanascie dni przed porodem często schodziła do domku i przesiadywala w nim. Jeśli masz naprawdę wysoką klatkę to musisz zadbać o bezpieczeństwo maluszków kiedy przyjdą na świat. Powinnaś powyjmować  półki na wysokości aby maluszki nie spady z góry i nie zrobiły sobie krzywdy, albo poprzeciągać hamaczki w miejscach gdzie mogłyby spaść. Pamiętaj, że maluszki będą na pewno podążały za mamusią jeśli ta przejdzie na górną półeczkę i jeśli nie będą miały po czym wejść (trapy, schodki ) to będą się wspinały po prętach i spadały w dół. 

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline marysia19

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • MORUS gagatek pyszczek żdzisiek mospiki ślepcia st
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Mar, 2008, 17:28 »
czesc wam mam pytanie czy przed porodem musze oddzielac samca od samiczki .MAM JE OD PRYWATNEGO WLASCIELA I U NIEGO SAMICZK AMIALA 1 RAZ DZIECI I ON NIE ODDZIELAL ICH PO PORODZIE  I ON NIC SZYLKOWI NIE ZROBIL

ZWIERZAKI MOJA MILOSC

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Mar, 2008, 17:36 »
oddziel przed porodem i na 10 dni po porodzie, inaczej za 3 miesiące będzie znowu poród, a szylka bedzie bardzo wyczerpana karmieniem młodych i noszeniem kolejnej ciąży. Może ją to nawet zabić.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Mar, 2008, 20:52 »
czesc wam mam pytanie czy przed porodem musze oddzielac samca od samiczki .MAM JE OD PRYWATNEGO WLASCIELA I U NIEGO SAMICZK AMIALA 1 RAZ DZIECI I ON NIE ODDZIELAL ICH PO PORODZIE I ON NIC SZYLKOWI NIE ZROBIL

Marysiu19 w odzieleniu samca od samiczki nie chodzi o to że samczyk mógłby cokolwiek zrobić maluszkowi, tylko chodzi o możliwość ponownego zapłodnienia samiczki po porodzie albo o to że samiczka właśnie mogłaby skrzywdzić maluszka lub samca. Jeśli parka miała już młode i samczyk byl w klatce to widać samiczka znosi dobrze jego obecność ale pozostaje jeszcze kwestia kolejnej zbyt szybkiej ciąży. U mnie jest taka sytuacja że prawie zawsze ktoś jest w domu i może zareagować w razie potrzeby, dlatego samca zawsze oddzielałam podczas porodu, a nawet po kiedy zdążył już poznać maluszki. Ty musisz sama przeanalizować czy oddzielić samca wcześniej, czy ktoś w domu będzie miał szylki pod kąntrolą i oddzieli go dopiero podczas porodu.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline marysia19

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • MORUS gagatek pyszczek żdzisiek mospiki ślepcia st
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Mar, 2008, 22:29 »
A MAM TAKIE PYTANIE JESZCZE A SKAD MAM WIEDZIEDC ZE POROD JUZ SIE ZBLIZA ZE NALEZY JUZ ROZDZIELIC PARE  NAPISZE WAM ZE ONA SPI NA BOKU WIECEJ WODY JUZ UBYWA Z POIDELKA I MA TWARDY BRZUSZEK

/Marysia, proszę nie pisz z CAPSEM! On służy do wyróżniania rzeczy ważnych w ogólnie przyjętej netykiecie, a nie do pisania całego tekstu.
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2008, 10:39 wysłana przez Mysza <")))/ »

ZWIERZAKI MOJA MILOSC

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Ciąża.
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Mar, 2008, 08:44 »
Na kilka dni przed porodem widać mocne ruchy maluchów w brzuszku, tylko nie wiem jak to wygląda przy jednym maluchu bo u mnie zawsze było kilka, więc pewnie było to bardziej widoczne. Kiedy samiczka zacznie rodzić to wejdzie do domku i tam będzie siedziała, powinna także zgrzytać ząbkami co jakiś czas podczas samego porodu. Pamiętaj aby nie zabrakło jej wody w poidełku bo będzie dużo piła - TO BARDZO WAŻNE.

Jeśli nie wiesz kiedy samczyk zapłodnił samiczkę ( wtedy mogłabyś sobie obliczyć datę porodu ) to jako początkującej będzie ci ciężko ocenić zbliżający się  poród, zwłaszcza jeśli maluch będzie jeden. Bezpośrednim zwiastunem jest także wystąpienie na nosie i brzuchu potu, ale to już przed samym porodem który najczęściej zaczyna się bardzo wcześnie rano i ciężko takie coś zaobserwować. Ja miałam zawsze obliczoną datę wykotu i przed końcem ciąży obserwowałam ruchy maluchów czy stają się naprawdę wyraźne.
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2008, 09:02 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

Następna ciąża w czasie wychowywania maluchów

Zaczęty przez _SmErFeTkA_Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1745
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2005, 22:33
wysłana przez alika77
Dwie samice i ciąża

Zaczęty przez ewelaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1461
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2010, 07:00
wysłana przez ewela
Ciąża, poród, młode

Zaczęty przez DEGU StacjaDział Ciąża i poród u koszatniczek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 32520
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2017, 13:42
wysłana przez DEGU Stacja
Ciąża już sama nie wiem??

Zaczęty przez KornikDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1807
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 22:30
wysłana przez Kornik
tajemnicza sprawa *ciąża*

Zaczęty przez misiaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1323
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2007, 22:17
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal