29 Mar, 2024, 12:40

Autor Wątek: Biały czop  (Przeczytany 5860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agacik

  • Gość
Odp: Biały czop
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Lis, 2006, 09:11 »
ja znalazłam kiedys czopek koloru białego może u ciebie podzielił sie na trzy cześci? skoro samiczka jest mokra koło narządów to zapewne był stosunek ;) i mozesz sie spodziewać kolejnego przychówku

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Biały czop
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Cze, 2012, 19:20 »
To powinien być czop, ja kiedyś widziałam jak moja Kinia zrobiła to samo.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Maszeńka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Masza i Laila
Odp: Biały czop
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Sty, 2013, 23:29 »
Słuchajcie, a ja znowu mam następujący problem. Moja młodsza szyla (Laila) skończyła już 2 lata, a rui wciąż u niej nie widziałam. Rozpoznać umiem, bo mam drugą samiczkę (Maszę).
Masza swoją ruję przechodzi za to jak za dwie ;) Co do jej zachowania to też nie wszystko rozumiem. Mianowicie kiedy podczas rui przychodzi na tradycyjne codzienne głaskanie to wypina tak śmiesznie kuperek, że ogon ma jakieś 45st. do podłogi i śpiewa. Poza tym lata po domu jak szalona, wygląda na mega szczęśliwą, a 5 minut później potrafi tak płakać, że hej. Nie nadążam. Do tego skubie sobie zaczerwienionego sutka mimo że ją to boli, aż fuka- sama do siebie.
No, a Laila nic... Ani pod ogonkiem żadnych objawów (a podwozia im sprawdzam bardzo często), ani w zachowaniu. Czy to normalne u dwulatki? Samiczką jest na 100% bo ma identyczny sprzęt jak Masza ;)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Biały czop
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Sty, 2013, 11:02 »
Wiesz co ogólnie rujka to jest burza hormonalna w organizmie u pani szynszyli, więc takie zachowania mogą sie zdarzyć. Najbardziej mnie zastanowiło w twoim poscie, ze mała skubie sobie sutek który jest czerwony, taki objaw świadczy o stanie zapalnym i bez antybiotyków i pomocy lekarza wet nie przejdzie samo :(. Radzę z tym problemem udać sie do lecznicy.

A co do porównywania dwóch panieniek. Ludzie też dojrzewają w różnym wieku. Także myślę, ze po prostu młodsza ma jeszcze czas :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Biały czop
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Sty, 2013, 11:07 »
Nie wszystkie samiczki przechodzą ruję tak objawowo, ja u mojej Pusi też nigdy takich wyraźnych objawów nie zauważyłam, a samczyka mam i jakoś nigdy nie był nią w wyraźny sposób zainteresowany, ona też raczej go unikała i uciekała. To wypinanie kuperka, to nastawianie do kopulacji :-).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Maszeńka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Masza i Laila
Odp: Biały czop
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Sty, 2013, 14:01 »
No to ładnie, rozumiem, że Maszka świecąc tak pupą domaga się kawalera. Trudno, będzie musiała się pogodzić z tym, że żadnego jej nigdy nie sprowadzę- nie wyobrażam sobie stresu o jej życie podczas porodu, chyba by mi serce pękło. Ma Lailusię, którą traktuje jak swoje dziecko, więc mam nadzieję, że jej nie unieszczęśliwiam taką postawą.

A co do sutka- kiedy zauważyłam to po raz pierwszy, zrobiłam zdjęcie i wrzuciłam tutaj na forum. (http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,16073.msg98334.html#msg98334)
Mysza, Twoim zdaniem to wygląda na stan chorobowy? :( Zaznaczę jeszcze, że sutek tak wygląda właśnie w okresie rui, przez jeden, półtora dnia. Potem blednie i robi się bardziej płaski. Skubanie odbywa się tylko kiedy nie jest zajęta zabawą ani snem więc wierzyłam, że nie czuje permanentnego bólu, skoro jej nie wybudza ani nie przeszkadza w zabawach.
Pytanie czemu tylko ten jeden sutek tak sterczy. Ani Masza innego nie skubała, ani ja innego takiego nie wybadałam.


 

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Biały czop
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Sty, 2013, 15:23 »
nie umiem oczenić stanu chorobowego po zdjęciu które jest malutkie (powiększenie sie nie otwiera pisze, że strona nie istnieje), poza tym nie jestem lekarzem. Jeśli jednak sutek lub sutki sa czerwone a na zdjeciu tak jest i to mi najbardziej nie pasowało, dziwne jest też to że jeden jest inny niz reszta (jeśli reszta nie jest zaczerwieniona) i to że moje panny jak im obejrzec to mają te sutki szare, moze nie całkiem płaskie, bo to w końcu szynszyle a nie ludzie a ten jest ewidentnie naciągniety od skubania. Od czego jest  czerwony mogłby stwierdzic tylko lekarz, przy okazji pomaca i stwierdzi czy w środku sie cos nie dzieje, typu zrosty albo zalegające mleko, a moze szylka ma ciaże urojona i jej organizm produkuje mleko kiedy nie powinien i dlatego robi sie stan zapalny? To jest problem tylko do konsultacji z lekarzem. Jesli jest stan zapalny, mała dostanie antybiotyk bo takie stany same nie przechodszą, niestety.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Maszeńka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Masza i Laila
Odp: Biały czop
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Sty, 2013, 18:06 »
Sutek zanikł już zupełnie, więc wybierzemy się do weterynarza przy następnej rui. Dziękujemy za porady :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Biały czop
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Sty, 2013, 18:24 »
Myślę, że to dobra decyzja. Być może lekarz weterynarii określi wtedy czy to tylko hormonalna burza czy rzeczywiście w sutku coś się dzieje niedobrego. Jak będziesz już wiedziała co to jest, to bardzo prosimy o zamieszczenie posta z informacją, a nuż dowiemy się czegoś ciekawego i pomocnego.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Pasożyty? Pomóżcie [czop śluzowy]

Zaczęty przez czarna27blueskyDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 14634
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2015, 00:21
wysłana przez Natty
Dwójka słodkich chłopaków czeka! Biały Wilsona i Beż Towera

Zaczęty przez Piotr WasilewskiDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1918
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2015, 21:24
wysłana przez Piotr Wasilewski
Czop kopulacyjny

Zaczęty przez gratkaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3378
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2011, 17:51
wysłana przez Mysza <")))/
czop? ciąża?

Zaczęty przez PunciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3207
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2013, 21:29
wysłana przez Basia_W
Biały Wilsona i Standard, Szczecin

Zaczęty przez madzixonDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1443
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2015, 20:31
wysłana przez madzixon
SimplePortal