28 Mar, 2024, 19:49

Autor Wątek: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?  (Przeczytany 11673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Kwi, 2007, 22:14 »
Ostatnio wogóle nie biorę jej na ręce bo się boję. Dzikus z niej straszny kiedy jest na rękach i bałabym się że nagle wyrwie mi się. Jeżeli twoja zaczęła polegiwać więcej to coś może być na rzeczy. Moja ostatnio tylko siedzi albo leży (na wybiegu też).
A twoja puszynka w jakim jest wieku ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ramzesik1993

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuleczka
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Kwi, 2007, 22:22 »
U mnie jest od 27 stycznia, i jak ją wzięłam to miała niby 4 miesiące, ale ona była sprowadzana z Poznania, więc nie wiem jak to było dokładnie. ale jedno jest pewne, że nie jest juz kilkuletnia, bo będąc u mnie urosła, poza tym narządy ma jeszcze takie dziecinne... więc nie wiem...

Pozdrawiam,
Joanna i moja Kuleczka :-)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Kwi, 2007, 22:31 »
Najlepiej jednak będzie jak przejdziesz się do weta i upewnisz. Jeśli rzeczywiście miała 4 miesiące to była za młoda na ciążę i może się żle skończyć. Szylki powinny zachodzić w ciążę najwcześniej w wieku 10 miesięcy.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ramzesik1993

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuleczka
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Kwi, 2007, 22:47 »
to chyba rzeczywiście się rozejrze za lekarzem który się zna na szylkach... bo wogóle to ona ma pół na pół objawów: bo lubi leżeć sobie w klatce, ostatnio wapno wręcz pożera, dużo je... ale za to na wybiegu dużo biega sobie po mieszkaniu...

Pozdrawiam,
Joanna i moja Kuleczka :-)

Offline ramzesik1993

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuleczka
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Kwi, 2007, 22:50 »
Aha i w razie czego warto by wiedzieć... czy jak zbliża się już czas porodu, to szylka jakoś sobie robi miejsce? jak np. króliki, że sobie wyrywa sierść i robi gniazdo? czy jest sobie dzień kiedy małe zaczenają wychodzić i tak już jest?

Pozdrawiam,
Joanna i moja Kuleczka :-)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Kwi, 2007, 09:25 »
Szynszylki nie wyrywają sobie sierści. Mamusia powinna mieć w klatce kotnik albo domek. W końcowej fazie ciąży moja Kiniusia często przesiaduje sobie właśnie w domku (na dnie powinny być trocinki kiedy będzie miała rodzić). Bezpośrednim objawem porodu jest zgrzytanie zębami (zapewne z bólu).
W końcowej fazie ciąży można również zaobserwować ruchy maluszków w brzuszku. U mnie widać je po obydwu bokach przy tylnich łapkach bo moja Kiniusia zawsze miała trzy maluchy, ale nie wiem jak to wygląda przy ciąży pojedyńczej.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Kwi, 2007, 11:10 »
Zajście w ciążę w wieku czterech miesięcy niestety jest prawdopodobne... :(

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Kwi, 2007, 12:02 »
tak jest możliwe. Ciri zaszła jak miała 3 m-ce i skończyło sie jej cesarką i martwym maluszkiem :(

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ramzesik1993

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuleczka
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Kwi, 2007, 12:11 »
Miejmy nadzieje, że moja nie jest w ciąży, a jak już jest, to że miała chociaż te 6 miesięcy jak zaszła... poza tym dziś zaobserwowałam fajną sytuację. klatka stoi na pograniczu słońca i cienia, dolna półeczka jest w słońcu, a górna w cieniu... zgadnijcie gdzie Kuleczka wypoczywa??... oczywiście rozłozyła się wzdłuż dolnej półeczki i wygląda jak by się opalała;p

Pozdrawiam,
Joanna i moja Kuleczka :-)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Kwi, 2007, 12:46 »
hi hi,może grzeje maluszki, ale lepiej żeby się tak nie opalała, bo się przegrzeje. Mysie mają malutki rozumek i czasami nie wiedzą, że coś im szkodzi.

U mnie było tak, ze ja wiedziałam kiedy się maluszki urodziły, dlatego wiedziałam ,ze Ciri miała wtedy 3m-ce. Jak Twoja ma ma 6m-cy to urodzi jam bedzie miała 9, czyli moze faktycznie edzie lepiej, w koncu to juz prawie dorosła bedzie :) Ale jakby cos to miej poinformowanego weta w pogotowiu, tak na wszelki wypadek i to takiego, który zna sie na szylkach i cesarce.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2007, 15:16 wysłana przez Mysza »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Kwi, 2007, 14:32 »
ramzesik powiem ci tak ja faktycznie ciaze u swojej szylki poznałam po twardawym brzusiu i po jej zachowaniu ze jak dotykałam brzuszka to sie wyrywała niemiłosiernie ... lezec na boczku tez lezała ale zaczeła bardzo duzo spac praktycznie całe dni przesypiała i jadła i piła dosc duzo :)

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

Offline ramzesik1993

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuleczka
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #61 dnia: 14 Kwi, 2007, 15:29 »
Co do opalania, to chyba nawet gdyby leżała cały dzień to by jej się nic nie stao, bo słońce wpadało na klatkę przez firankę, więc to tak bardzo nie gdzieje, poza tym, wydaje mi się że gdyby było jej za gorąco, to by jednak wstała i poszła w cień, a ona  po przestawieniu klatki w miejsce, gdzie tylko w jeden mały kącik dochodziło słońce od rzu się tam wcisnęła:) poza tym... nie wiem czy ona łapie kolor brązowy teraz czy jak, bo już jest na łapkach i szyji zielono-pomarańczowa (od wapna jabłkowego i pomarańczowego). ale jak lubi ;p
a co do ciąży to w poniedziałek się przejdę po szkole do weta i pogadam chwilę.

Pozdrawiam,
Joanna i moja Kuleczka :-)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #62 dnia: 14 Kwi, 2007, 18:41 »
Hi, hi - a ja rano pisząc poprzedniego posta przegapiłam poród pierwszego maluszka. Tak więc moja Kiniusia urodziła w 110 dniu  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline ramzesik1993

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuleczka
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #63 dnia: 14 Kwi, 2007, 22:51 »
Ojoj sorry Basiu że przeze mnie przegapiłaś poród...  a ile ma maluszków?? Pozdrowienia dla właścicielki i mamusi z małymi:))
 :D

Pozdrawiam,
Joanna i moja Kuleczka :-)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Kwi, 2007, 00:06 »
Dzięki Ramzesik, a maluszki są trzy.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

jaa

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Kwi, 2007, 21:17 »
witam moja szynszylka ma 2 lata i od lutego jest z samcem nie miala jeszcze nigdy młodych chciaż wczesniej tez juz byla z samcem a wiec ostatnią rujie miala pod koniec lutego i minelo ok 60 dni zauwazylem ze ma sutki powiększone i czerwone (oznaka ciąży ?) aż do dzisiaj kiedy zauważylem otwarte wejście do pochwy ale nie bylo zadnego obrzęku jak to w ksiązce pisze ii teraz nie wiem czy ona bedzie miala małe czy nie( termin wykotu przypadałby na ok początek czerwca) wczesniej nie miala mlodych to pomyslalem ze zmienie jej partnera bo mam 3 szylki i mnie wiem co z tego bedzie ... narazie są 2 miesiące razem boje sie tego ze ona moze być bezplodna a tak bardzo chciałbym mieć maluszki ( juz nawet mam na nie nowych własciceli a ich ciągle nie ma...)

jaa

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Maj, 2007, 09:19 »
czy ktos moze mi pomóc .............????????? bo ja nie wiem co sie z nią dzieje...

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Maj, 2007, 13:27 »
Ja swojej samiczki nigdy dokładnie nie badałam jak była w ciąży i nie wiem jak to powinno  wyglądać. Mogę tylko powiedzieć, że skoro nie miała rui to może być w ciąży. Jeśli jest w ciąży to powinna zacząć więcej jeść. Powinieneś zauważyć również że stała się bardziej ostrożna i więcej wypoczywa. Ciąża staje się widoczna w trzecim miesiącu.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

jaa

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Maj, 2007, 14:25 »
noo zauważyłem że juz nie biega tak szybko ii w książce wyszytalem ze jak jest w ciązy to ma sutki powiększone i czerwone a ona wlasnie takie ma tylko nie wiem dlaczego ma ujscie 'narządów rozrodczych' otwarte

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Maj, 2007, 14:35 »
To może jednak zdecyduj się na wizytę u weta, który zna się na synszylach. Wet zrobi usg i bedziesz wiedział/-a czy szylka jest w ciaży. Nadmiernego macania nie polecam, bo to ją napewno zestresuje. A skoro ma otwarte ujście pochwy, to może już zaczyna rodzić?! Skąd jesteś?

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

jaa

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Maj, 2007, 20:06 »
noo ale to jeszcze nie czas na rodzenie bo jest dopiero z samcem od konca lutego.... wiec najwczesniej w czerwcu

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #71 dnia: 23 Paź, 2007, 14:45 »
troszeczkę się niepokoję.
Mała wysyła sprzeczne sygnały co do swojej ciąży.
Pare tygodni temu, polegiwała sobie brzuszkiem do góry co by wskazywać mogło na ciążę, teraz.. teraz jej serce podbił kołowrotek i śpi tylko w tym kołowrotku ale brzuszkiem do dołu, no i teraz jestem w kropce, czy ona jest w tej ciąży czy nie jest? A może kołowrotek tak podbil jej serce? No i czy to nie jest dla niej groźne?
 
Mała je dużo, je conajmniej dwa razy więcej niż dorosłe szyle, szybko podrosła, teraz jak ją trzymam na rękach to często słyszę "to Filip czy mała?" a pamiętacie może, jakie z niej maleństwo było na zdjęciach? brzuś też ma ewidentnie okrągły i miała już zanim tu do nas trafiła, teraz jej się bardziej zaokrąglił ale możliwe, że dlatego, że wreszcie ma nieograniczony dostęp do jedzonka?
 
Któregoś dnia przekopała całe trociny a w kącie gdzie zwykle polegiwała na brzuszku było okropnie mokro, sama też miała mokry ogonek, myślałam, że to wody płodowe jej odeszły bo dzień wcześniej jej sprzątałam w klatce i nie możliwe byłoby żeby od tego czasu tyle tam nasikała.. ale nie rodziła.. mokra plama wyraźnie pachniała moczem i takiegoż była też koloru, nie wiem więc czy to mogły być wody płodowe. Teraz martwię się czy mała nie miałą wtedy ataku padaczki i czy nie to było przyczyną całego zamieszania, rozkopanych trocin i moczu? To byłoby niezbyt korzystne bo organizmy karmiących matek strasznie się odwapniają a... a przecież przy padaczce trzeba utrzymywać prawidłowy poziom wapna w organiźmie.
 
Mała jest tu u nas już miesiąc, nie miała w tym czasie rujki bo chłopcy z całą pewnoscią nie pozostaliby na to obojętni, to kolejny znak, że mała jest w ciąży. Ale, sutków nie ma powiększonych czy zaczerwienionych, ogólnie, żadnych objawów ciąży nie ma :(
 
Boję się, że coś może być nie tak :(
 
PS: Mała znalazła domek, teraz czekamy tylko na poród i aż troszkę odchowa maluszka i trafi w kochające i zaufane ręce koleżanki mamy, do swojej dyspozycji będzie miała wielką klatkę po fretce i ogrom rodzinnej miłości.. żeby tylko wszystko poszło jak należy.. :(
 
Proszę o wszelkie rady i porady bo jestem zupełnym laikiem. ;-)

/scaliła dream* dream, wredna pindo, uzywaj wyszukiwarki zanim zalozysz nowy temat :p
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2007, 23:08 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Paź, 2007, 18:47 »
troszeczkę się niepokoję.
Mała wysyła sprzeczne sygnały co do swojej ciąży.
Pare tygodni temu, polegiwała sobie brzuszkiem do góry co by wskazywać mogło na ciążę, teraz.. teraz jej serce podbił kołowrotek i śpi tylko w tym kołowrotku ale brzuszkiem do dołu, no i teraz jestem w kropce, czy ona jest w tej ciąży czy nie jest? A może kołowrotek tak podbil jej serce? No i czy to nie jest dla niej groźne?

Sam kołowrotek nie jest groźny, ale frożne są skoki i upadki.. zawadzenie gdzieś brzuszkiem..
Bo to tak juz jest w ciąży, kobieta zmienną jest i samiczka szynszyla tak samo. U mnie Ciri też nie lezała cały czas na boczku czy brzuchem do góy, ale w ostatnich dniach ciąży juz tak.

Mała je dużo, je conajmniej dwa razy więcej niż dorosłe szyle, szybko podrosła, teraz jak ją trzymam na rękach to często słyszę "to Filip czy mała?"

Ciąża. Ale i "mały głodomorek" na dwoje babka wróżyła. Jeśli jest w ciąży, to niedługo zaczniesz odczuwać "ruchy brzuszka" jak delikatnie podłożysz dwa palce pod spód kiedy bedzie siedziała na półce w klatce.

Mała jest tu u nas już miesiąc, nie miała w tym czasie rujki bo chłopcy z całą pewnoscią nie pozostaliby na to obojętni, to kolejny znak, że mała jest w ciąży. Ale, sutków nie ma powiększonych czy zaczerwienionych, ogólnie, żadnych objawów ciąży nie ma :(

Z tymi sutkami to różnie jest.. U Ciri dopiero podczas ostatnich dni zrobiły się powiększone poduszeczki pod paszkami, ale czerwone nie były

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Karnelka

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mały, Milka ś.p.Goldii
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #73 dnia: 24 Lut, 2008, 13:02 »
Milka ciągle przebywa na pólce lub na domku śpiąc dniami i nocami.Gdy jest na pólce Mały wskakuje na nią i uważa ją za poduszkę.Milka nie kiedy otworzy oczy by zobaczeć co się dzieje.Proszę mi powiedzieć czy ona jest w ciąży bo to jest dla nas bardzo ważne!!!

/scaliła coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2008, 09:34 wysłana przez coolmamcia »

załacznik usunięty - patrz REGULAMIN forum!

Offline szynszylko

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Czoto, Niunia+2, Czarusia, Suzi i Czerczil
Odp: Jak rozpoznać, że szylka jest w ciąży?
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Lut, 2008, 13:09 »
a przytyła ostatnio? popatrz dokładnie na nią, bo może to być początek choroby, przeciez musi jeść, a to że śpi większość dnia to raczej normalne, ale w nocy powinna troche poszaleć...

Moja Suzi i Czerczil są najpiekniejszymi szylkami pod słońcem :)
A Czoto, Niunię i Czarusię kocham jeszcze bardziej :*

 

NOWY ROK NOWY ROK JUŻ JEST

Zaczęty przez xenarthraDział Kalendarz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2440
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2006, 09:19
wysłana przez vka
Dzielić klatkę czy nie dzielić? Oto jest pytanie... ;)

Zaczęty przez IskaDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 2943
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2007, 09:15
wysłana przez Toke
gdy widzisz,ze "cos" w pobliskim zoologu jest nie

Zaczęty przez NiuniaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1273
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2005, 21:08
wysłana przez Eriu
"niech mówią, że to nie jest miłość ";)

Zaczęty przez ramzesik1993Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6707
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2020, 11:55
wysłana przez Kocham.Szyszki
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 97428
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
SimplePortal