28 Mar, 2024, 15:39

Autor Wątek: Szukam doświadczonej osoby, która mogłaby połączyć moje szynszyle  (Przeczytany 7119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
W jednym z wątków pisałam już, że mam problem z połączeniem moich szynsyzli.I chyba jedyna możliwość, to byłoby połączenie ich na obcym terenie...

Czy ktoś z doświadczonych osób z Tomaszowa Mazowieckiego, okolic mógłby się podjąć wzięcia moich szynszyli do siebie na ok. 2 tyg., spróbować wypuścić je razem...?To na pewno coś da...Bo u mnie w domu nie ma takiej możliwości, bo Kitka natychmiast naskakuje na małą i trzeba zakończyć wybieg....A klatki stoją koło siebie już prawie 2  miesiące i żadnych rezultatów....Wkładałam do klatki Kitki różne przedmioty, ściółkę z klatki małej.Jednak nic nie skutkuje.
A nie mam żadnego znajomego, który znałby się chociaż trochę na takich sprawach.

Są to dwie samiczki.Jedna- Kitka półtoraroczna, druga - Nutka, ma ok.4 miesięcy.

Jeśli ktoś mieszka w pobliżu i chciałby mi pomóc, to proszę o kontakt na maila - kitka123@gmail.com lub na PW

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
a zamieniałas je klatkami?, tzn. niech w tych brudnych trocinkach pomieszka nowa w klatce starej i odwrotnie przez kilka dni.
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2008, 13:11 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline ambiwalencja

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ymre [szaraczek], Ydzio [beżyk]
To że starsza naskakuje na małą to jeszcze nic strasznego. Dopóki walka nie wygląda naprawdę przerażająco moim zdaniem nie tylko nie musisz, a wręcz nie powinnaś interweniować. Kulki muszą prędzej czy później ustalić tymczasową hierarchię. Jeśli obie mają skłonności liderskie, to będą jeszcze toczyły wiele walk, bo to się wciąż zmienia. Ale w świecie zwierząt to normalne [ludzie też tu się zaliczają: co chwilę przecież mamy walki o władzę ;P].
Z tego co zauważyłam kiedyś na forum [a zainspirowała mnie do tego Mysza jakąś swoją wypowiedzią] często jest tak, że problem z łączeniem kulek nie tkwi w nich samych, a w nadopiekuńczości właścicieli.
Kitka, nie wiem, czy tak jest w Twoim przypadku, ale tak by wynikało z Twojej powyższej wypowiedzi.
Oczywiście nie mówię tu, że masz patrzeć, jak kulki się gryzą do krwi, ale uważam, że trzeba mieć trochę tolerancji dla pewnych naturalnych zachowań zwierzątek.

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
a zamieniałas je klatkami?, tzn. niech w tych brudnych trocinkach pomieszka nowa w klatce starej i odwrotnie przez kilka dni.

Tak, zamieniałam...Ale żadna metoda nie skutkuje.

ambiwalencja - ale o to chodzi, że walka wygląda przerażająco...A nutka nawet nie zwraca uwagi na to, że Kitka ją gryzonie.I najchętniej zagryzłaby ją do krwi.

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
ja mam, a raczej miałam ten sam problem, ale skapitulowałam...
Dream zgodziła się przyjechać i przynajmniej ocenić okiem doświadczonym jak to wygląda...i praktycznie minutę po wypuszczeniu na wspólny wybieg każde futro było w swojej klatce z powrotem-total pissed off chinchillas.
ale życzę powodzenia-cieszę się szczęściem tych, którym się udaje :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
No to ja nie wiem co by tu zrobić...
Czy uzbroić się w cierpliwość, czy może kombinować z 'ciasną klatką' http://szynszyle.info/album/displayimage.php?album=4&pos=6 .
Wiem, że to dla szylek trochę męczące, ale może to coś da?

Bo jeśli nie uda mi się oswoić ich razem, to niestety prawdopodobnie będę musiała gdzieś oddać malucha, bo na 2 klatki warunków nie mam.I czasu też nie mam aż tyle, żeby codziennie wypuszczać osobno dwie kule. :(
« Ostatnia zmiana: 17 Paź, 2008, 08:18 wysłana przez kitka123 »

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
kurcze ja bym pomogła i wzieła na pewno, tylko jak je dostarczysz do mnie to nie wiem :(

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
Do krakowa to raczej nie ma sensu ich wozić, ale dziękuję za dobre chęci  :)
Popytam jeszcze, może gdzieś znajdę jakiegoś hodowcę, a może jakiś weterynarz który zna się na szylkach zgodzi się nimi zaopiekować.

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
hmm...jeśli masz mało czasu to spróbuj metody ciasnej klatki...warto walczyć jeśli jest szansa...

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
W sumie, to czas mam...
A jest może jeszcze jakaś inna skuteczna metoda?

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
skuteczna czy bezstresowa? :D jeśli chodzi o to drugie, to takowej nie ma :D
metoda łazienkowa, metoda zamiany klatek (mało jednak daje),metoda ograniczonego wybiegu ze zmyleniem zmysłu zapachowego, metoda małej klatki

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline lilix4

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
mi hodowca powiedział że trzeba włożyć szylki do małej klatki tak aby nie doszło do bijatyki.Tylko żeby miały możliwość owwochania się nawzajem tylko należy ich pilnować. [-chomik-] [-chomik-]

Offline Thrud

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maks i Zuzia
Mój 6,5-letni szynszyl Maks narazie nie może zaakceptowac małej Zuzi. :( Wiem, że na początku często tak bywa, ale szkoda mi małej, bo jest bardzo ufna i nawet kiedy on ją ugryzł w łapkę i szarpał pręty od jej klatki, to ona nadal chciała się z nim bawić. :( Martwię się jednak trochę, bo wczesniej miałam samicę królika miniaturki i Maks nigdy jej nie zaakceptował.

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
mi hodowca powiedział że trzeba włożyć szylki do małej klatki tak aby nie doszło do bijatyki.Tylko żeby miały możliwość owwochania się nawzajem tylko należy ich pilnować. [-chomik-] [-chomik-]

Tylko jak tu je wsadzić razem do małej klatki i nie dopuścić do bijatyki jeżeli w przypadku moich szylek bez bijatyki nie obejdzie się nawet przez 5 sekund...Jak Kitka tylko poczuje obecność małej to od razu robi się agresywna i nerwowa.

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
klatka musi mieć separator-inaczej zwierzęta się pokaleczą!!!!
a co się tyczy Maksa-pewno jak moja Buba jest już za stary na wprowadzenie nowej szynszyli do jego życia. indywidualista i tyle. wcześniej był sam i teraz nie chce dzielić michy, głaskania etc.

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
i cale szczescie ze maks nie chce zaakceptowac zuzi, jest juz za stary na potomstwo.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
to swoją drogą niestety... kastracja w tym wieku odpada. co najwyżej zamiana koleżanki na kolegę. ale zastanów się. może jemu jest już dobrze samemu w pojedynkę? sztuki żyjące zbyt długo w pojedynkę tak czasami mają. znam ten ból....

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
Tak, wiem, że musi mieć separator.
Ja miałam na myśli metodą transporterkową, ale nie w transporterku lecz w małej klatce ;)

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

Offline Thrud

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maks i Zuzia
Narazie będą w osobnych klatkach. Zobaczę jak się będę później odgadywać. :) Chciałabym, żeby byli w jednej klatce, ze względu na małą. A dlaczego Maks jest za stary na potomstwo? Pod jakim względem?

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Nie napisałaś ile ta samiczka ma miesięcy. Być może jest poprostu za mała i twój samczyk nie reaguje na nią jak na partnerkę, to z czasem może się zmienić zwłaszcza kiedy ona dostanie rujkę.
 Jeśli zaś chodzi o rozmnażanie, to mam nadzieję że wiesz o tym, że młodsza samiczka jak 10 miesięczna nie powinna zachodzić w ciążę. Maks jest już starszym szynszylem i istnieje większe prawdopodobieństwo chorób u młodych.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Thrud

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maks i Zuzia
Mała ma dopiero 3 miesiące. Tak, wiem o tym, że nie powinna mieć małych szylków. Znam osobę, która miała 5-letniego szylka, który od razu zaakceptował kilkumiesięczną szylkę i traktował ją nie jako partnerkę, ale własne dziecko. Z moim Maksem będzie pewnie gorzej, bo to straszny łobuz, a tamten był spokojny. Czy powinnam więc do tego 10-go miesiąca trzymać Zuzię w osobnej klatce?

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
powinnaś. tak samo wybiegi oddzielnie nawet jak je pogodzisz bo u szynszyli akt płciowy trwa parę sekund

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Thrud

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maks i Zuzia
Dziękuję bardzo za pomoc. :) Wypuszczam je na spacery nawet w osobnych pokojach, bo samiec szarpie pręty od klatki.
PS Jutro na kilka dni wyjeżdżam do szpitala i zostawiam szylki pod opieką mamy. Ale będę za nimi tęsknić! :(

Offline kitka123

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kitka i Nutka
    • Moje Forum :)
No to wracam do tematu, bo jestem już całkiem bezsilna i możliwość połączenia moich szynszyli jest tylko na CAŁKOWICIE obcym terenie...

No więc:
Czy jakaś chociaż trochę doświadczona osoba z Tomaszowa Mazowieckiego, okolic mogłaby się podjąć połączenia ich?

Kitka i Nutka - moje standardziki ;**

 

Jak do "końca" oswoić szynszyle?

Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 40751
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
wysłana przez jutkaa
Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 87205
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
wysłana przez Kety
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35273
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
zbyt młode szynszyle na allegro - prośba o zgłaszanie naruszenia zasad

Zaczęty przez dream*Dział Szynszyle potrzebują pomocy

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 5582
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 17:01
wysłana przez dream*
Oddam dwie szynszyle + woliera (samce, standard), Poznań - Komorniki

Zaczęty przez Karolajna_ByDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3589
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2015, 19:00
wysłana przez Karolajna_By
SimplePortal