28 Mar, 2024, 15:49

Autor Wątek: Dokarmianie: młodych, małych, maluszków. Przepisy na mieszanki, papki.  (Przeczytany 27691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Maluszki chodzą za mamą, to normalne. Musisz tylko zaobserwować czy czasem nie kłócą się o cyca, jeśli nie to jest wszystko w porządku.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline KAROLINA

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Witam !
Mam pytanie jeśli maluszek zaraz po urodzeniu straci mamusie, to w jakiej temperaturze trzeba go trzymać ??

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Trzeba do klatki wstawić butelkę z ciepłą wodą. U mnie zaraz po karmieniu maluchy przyklejały się do ciepłej butelki i były przykrywane ściereczką.
Czy masz osierocone małe?

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline KAROLINA

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 5
  • Uzbierane migdały: 0
Miałam wcześniaczka ale niestety nie dał rady przeżyć pierwszej doby. Był strasznie maleńki. Teraz chce jak najwięcej dowiedzieć się na ten temat i zbieram wszelkie informacje.
Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Offline Paulina_

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś i Miki
Hej jakis czas temu kupiłam samiczke, okazała sie kotna. we wtorek urodziła 2 maluszki. niestety dzis nie jest z nia najlepiej. Jaka mieszanka dla maluchów, czytałam z tą smietanką ilu procentowa? słyszłam jeszcze o mleku w proszku dla niemowlakow z HIPA czy z czegos takiego. Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Kocie mleko Kitty Milk Na wywarze z płatków owsianych.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

Offline Paulina_

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś i Miki
Kurde polecona mi tą mieszanke z płatkow owsianych i ze smietanka. Ja dzis patrze a maluchy mają biegunke co teraz? :( nie wiem co moge im podac. Z mamusią już lepiej ale nie mam pojecia czy ona ma jeszcze mleko, sutki ma strasznie pogryzione do krwi. :( Co mam robic?!

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Możesz wsiąść mamusie na chwilę i delikatnie naciskając na sutki sprawdzić czy poleci mleko, pogryzione sutki przemywaj naparem z rumianku ( przepis do przemywania na opakowaniu ).Pogryzione mogą świadczą o małej ilości pokarmu lub jego braku. Wpuść maluchy do mamy i obserwuj, jak maluchy zaczną się gryść między sobą przy karmieniu, ale tak na poważnie, to oznacza dodatkowe karmienie, lub karmienie z podmienianiem ( o ile samica w ogóle ma pokarm - czyli najpierw dajesz jednemu się najeść, zabierasz i podstawiasz drugiego do karmienia.) Obserwuj też samiczkę, czy przez te pogryzione sutki nie ucieka za bardzo od maluchów, czy wręcz nie robi się agresywna - bo jeśli stwierdzi że nie da rady wykarmić maluchów - może je zagryźć. Na biegunkę u maluchów smecta, dodawaj do mieszanki którą im podajesz.

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Offline Paulina_

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś i Miki
Matka nie ma mleka. a mieszanka ktora aktualnie podaje wywołała u nich biegunke. czekam caly czas za tel od weta. co wymyślił im do jedzenia. twierdzi ze biegunka moze byc przez smietanke, w przepisie na mieszanke dla małych była smietanka do kawy. wiekszosc z tych smietanek jest 10% przestrzegam innych moze byc dla nich za tłusta.

A co do smecty ile podac jej maluszka? jakies proporcje?

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Rozrób smectę tak jak pisze na opakowaniu i podaj myślę po kilka kropelek takim maluszkom strzykawką lub pipetką. Na ostrą biegunkę bardzo dobrze działa również wywar z kory dębowej.

Maluszkom podaj kocie mleko o którym pisała owiabiks. Wykarmiła nim 4 maluchy.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Paulina_

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś i Miki
tak o mleku kocim juz wiem, weterynarz przed chwilka obdzwonił wszystkie znajome fermy i juz sie dowiedziałam co i jak. na jutro sa maluchy umowione u weta. wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. dzieki za pomoc

Alicja Mannschack

  • Gość
Na poranione i pogryzione sutki  jest masc w aptece dla kobiet karmiacych ,ja osobiscie kiedys smarowalam pogryzione sutki  u jednej samiczki i pomoglo i malym nie zaszkodzilo.

Ja wykarmilam jedna szylke od pierwszej godziny zycia.
Jednorazowe smietanki do kawy : pol smietanki  i pol wody przegotowanej,  mieszanka musi byc ciepla i co 2 godziny  dawalam gumowym  zakraplaczem do oczu .
Nie wolno podawac mieszanek dla malych kotow !!!!!!

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
tak o mleku kocim juz wiem, weterynarz przed chwilka obdzwonił wszystkie znajome fermy i juz sie dowiedziałam co i jak. na jutro sa maluchy umowione u weta. wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. dzieki za pomoc


Napisz jutro co poradził wet, czego się dowiedział od fermowców i czym polecił karmić maluszki.

powodzenia

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...

Zaczęty przez MagdaBDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 945
Wyświetleń: 285023
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:03
wysłana przez kokokok
dokarmianie Wacława, czyli kleik ryżowy z jabłkiem+Wacuś=zła mieszanka

Zaczęty przez ZieffkaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8371
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2009, 19:26
wysłana przez Zieffka
DOKARMIANIE MALUCHÓW I DOROSLYCH SZCZYLI ----> Poradnik

Zaczęty przez keaDział hodowla i rozmnażanie

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 10986
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2010, 17:17
wysłana przez dream*
nowy sklep online dla małych zwierząt sklep.ogonek.waw.pl

Zaczęty przez AdianChinchillaDział Sklepy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3630
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2015, 14:20
wysłana przez pattygru
Biegunka u maluszków po dokarmianiu, matka ma mało pokarmu

Zaczęty przez agusia200189Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4062
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 16:00
wysłana przez agusia200189
SimplePortal