28 Mar, 2024, 12:42

Autor Wątek: Dokarmianie: młodych, małych, maluszków. Przepisy na mieszanki, papki.  (Przeczytany 27688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Marcelka - jak Ci już pisałam na privea - nie dodawaj więcje glukozy, ale zamiennie z mlekiem sojowym - co drugie karmienie (albo nawet 2:1, tzn dwa razy śmietankę a raz mleko sojowe) wprowadź zwykła śmietankę do kawy - taka w jednorazowych pojemniczkach; przed podaniem - wrzuć ją na chwilkę do ciepłej wody, a kiedy ogrzeje sie do temperatury ciała (sprawdź spuszczając sobie kropelkę na nadgarstek - kiedy nie będzie ani zimna ani ciepła w odbiorze - to jest dobra; jak za ciepła to przestudź)

karm tez niestety w nocy - przykro mi - nastaw budzik na 3 w nocy i podaj maluszkowi porcyjkę; na razie tego potrzebuje; i to bardzo;  za tydzień to śródnocne wstawanie nie będzie juz takie straszne - zobaczysz :-)

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Pchełka dostala smietanke, zjadla troszke i teraz spi. Jak zwykle dostosuje sie do rad Grazki i nie bede zwiekszac dawki glukozy, i bede wstawac o 3:00 na karmienie. Pchełka po dzisiejszych 4karmieniach jakas taka bardziej ruchliwa, zywsza sie zrobila. TRZYMAJCIE WSZYSCY KCIUKI ZA PCHEŁKĘ, JAK PRZEŻYJE TEN TYDZIEŃ TO PRZEŻYJE KOLEJNE 20LAT

 :D

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
Oczywiście, że bedziemy i 3mamy mocno - żeby się tylko udało i maluszek przeżył!

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Widzę, że twoja malutka nazywa się tak samo jak moja. Bedzie dobrze bo Pchełka to szczęśliwe imię :cmok: . Będziemy trzymać kciuki z Pchłą za woją Pchełke :)
Trzymaj się :cmok:

[K][A][R]
  • [L][N][A]  [P][C][H][E][L][K][A]

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Przed chwilą moja szylka miała wypadek- została prawopodobnie przygnieciona (jest mamą poltoratygodniowych malcow i 3,5miesiecznych). Lezala na boku, machala ogonkiem i piszczala. wzielam ja- przelozylam w cieple miejsce- zamknela oczka (nie chce ich otworzyc). Probuje zwinac sie jak kuleczka, ale przewraca sie na boki, ma chyba sparalizowana ktoras czesc cialem (choc umie ruszyc ogonem), uszy oklapniete, oddycha normalnie, ale przestala juz reagowac. Jestesmy na wyjezdzie- nawet nie wiem czy jest tu jakis wet (jestem w Zaganiu- woj. lubuskie). Nie wiem co robic, w klatce maluchy chcace mleka,a ona w transporterku taka biedna. DLACZEGO TO MNIE SPOTYKA?! NAJPIERW UMARL JEJ MAZ I ZOSTAWIAJAC JEJ NA WYCHOWANIU 6DZIECI, POTEM UMARLA 2 CZWORACZKOW). tO BYL MOJ PIERWSZY SZYNSZYLEK, A MAJU MIALABY 2LATA. CZY ONA MA ZLAMANY KREGOSLUP? MECZY SIE?

Offline bonitka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Uzbierane migdały: 0
Bardzo chciałabym Ci pomóc ale nie wiem za bardzo jak... Trzymam kciuki za szylcie, możesz mniejwięcej wymacać czy kręgosłup jest cały? Zobacz czy brzuszek jest twardy, jeśli tak to mogło dojść do krwotoku wewnętrznego. Co dokładnie jej się stało??
Modlę się za was!

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
chcialam je wyciagnac z lozka w ktorym sie kryly... jej synek ja wystraszyl i musiala wskoczyc pod lozko ktore otwieralam (a zdrugiej strony sie zamykalo) to jedyne wyjscie... maluszki chca do mamy, a ona nie reaguje nawet na nie... biedactwo sie meczy, a ja nie umie m jej pomoc

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
O Boże! Tak mi przykro!  :(
Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Jak najszybciej ostrożnie zabierz ją do weta, może uda się jej pomóc jakoś  :???:  A skoro rusza ogonkiem i przewraca się na boki, to chyba nie może być kręgosłup, chyba raczej jakiś uraz wewnętrzy. W każdym razie WET - I TO SZYBKO :!:
A Ty sama trzymaj się, maluchy Cię teraz potrzebują. Na pewno wszystko będzie dobrze...

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
no wlasnie chodzi o to ze do weta pojaechac bede mogla dopiero jutro  :cry: jestem tu z narzeczonym- jutro konczy sluzbe o 9.00 a ja nie znam miasta, ani nic... Szuszka musi przetrwac noc- zdaje sie ze tu nie ma weta 24h. Nie wiem czy ktos z was wie jakie to uczucie... tydzien temu (rowno tydzien) umarly jej dzieci, ale wiem ze tak byc musialo, ale jej sie stac nic nie musialo. Tym razem ja zawinilam i ten jej szalony synek... Tak mi jej zal! Tak bardzo bym chciala zeby przezyla do rana. Za duzo strat juz ponioslam. Chcialam jej woda na palcu nawilzyc buzke- zabki ma tak mocno scisniete :(

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Szuszka umarła przed chwilą. Zostałam sama z jej półtoratygodniowymi dziećmi i 3,5miesięcznymi... Dostała jakichś spazm i przed śmiercią otworzyla oczka jak ja glaskalam i tak odeszla. Nie wiem jaka emotikonka sluzy do wyrazu tego co czuje. Była z niej taka dobra mamusia, a jej dzieci caly czas jej szukaja. Smierci innych szuszkow umialam sobie jakos wybaczyc, bo nie umierala z mojej winy, jednak nie tym razem. Co za potworne uczucie!!! W ciągu 4 miesiecy stracilam 4szynszylki,a jeden nadal mogl zyc. CO MAM ZROBIC Z DZIECMI? NIE WIEM CO MAM NAPISAC... ODEZWE SIE JAK TYLKO SIE USPOKOJE  :cry:  [becze]

vka

  • Gość
Tak mi przykro, właściwie  nawet nie wiem co napisać.
Trzymaj się.
Vka

Agacik

  • Gość
strasznie mi przykro wiem co czujesz w ciągu dwóch tygodni straciliśmy dwa szyszki :( wczoraj umarl maly Iwo :( jesteśmy z Tobą brak mi slów żeby cię pocieszyć :(

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Dziękuję wam... również mi przykro z powodu Iwa... Jak lezalam obok Szuszki zaczela ruszac lapka- a juz nie zyla, zglupialam, wiem ze to byl tylko odruch posmiertny, ale jeszcze bardzziej sie rozplakalam. Nie wiem co zrobic z maluszkami, co im dawac zeby dobrze sie rozwinely? Daje im smietanki do kawy (tak jak radzila mi kiedys Grazka) ale czy to wystarczy. Sa akie male i szukaja mamy [becze] przytulaja mi sie do reki :( zycie jest okrutne !!!

Agacik

  • Gość
jedynie co mogę ci poradzić to zadzwon do zaufanego weta i zapytaj co podawać maluszkom w takim wypadku

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
@marcelkaz, bardzo ci współczuję :( scooby, szuszka, maleństwa
  •  :cry:

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline wishina

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tunia - kofana samiczki!
Tak mi przykro. Bardzo Ci współczuję, długo nie mogłam zasnąć, po przeczytaniu wczorajszego postu, cały czas trzymałam kciuki, może za słabo jednak? Cóż... stało się, nie możesz się obwiniać, bo to i tak nic nie da. Szylka wiedziała na pewno, że jej nie zostawiłaś... Opiekuj się teraz dobrze maluchami, na pewno wyrosną na piękne szylki i będziesz dzięki nim miała mnóstawo radości.  [przytule]

Eliza + Krzysiek, szyszka Tunia, goldenka Indi - pozdrawiają :D

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Popłakałam się-tak strasznie mi przykro :!!:  :cry:  :cry:  :cry:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Pchełka: )

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog :)
Bardzo mi przykro  :cry: !!
Żeczywiście pech się ciebie mocno uczepił i póścić nie chce! :cry:
Popłakałam się jak  to wszystko przeczytałam :cry:
Trzymaj sie jakoś jestesmy z Tobą  :cmok:

 Maluchom podawaj specjalne mleko(w proszku lub butelce) dla małych kotów ,podawaj szczykawką lub takim skraplaczem jak do leków.
 Trzymam kciuki  za maluchy :!!:
(*)(*)(*)Scooby, Szuszka, Maluchy(*)(*)(*)

[K][A][R]
  • [L][N][A]  [P][C][H][E][L][K][A]

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Wet kazał mi podawać maluchom smietankę słodzoną o dużej zawartości tłuszczu, a do tego granulat, siano i... kał straszego rodzeństwa :? brzmi strasznie, ale musza jakos nabyc matczyne przeciwciala... do tego lekarstwo wszystkim nam dobrze znane Lakcid.
Zapomniałam spytać się weta, to spytam się was kochani. Czy mogę im dawać gerbera (deser z jabłek) dla najmłodszych niemowlaków- od 4miesiąca? No nic- pora karmienia.
A wiecie co jest jeszcze dobijające? Nie mogłam pchować Szuszki ze Scoobym, ziemia jest tak zamarznięta, że nie da się wykopać dołu; musieliśmy ją spalić tak jak jej maluszki Pchełke i Krecika... :cry: czuję się strasznie.
p.s.
Do Pchełki- wiesz, musiałam zmienić Łapce imię...cały czas mówiłam do niej Pchełka no i chya tak musi zostać, może tym razem imię przyniesie maluchowi szczęście. Łapka odziedziczyła imię po zmarłej siostrzycce :) Biega już szybko, tylo ogonek ma od polowy iesprawny. :(

mba

  • Gość
Oprócz podgrzanej śmietanki dawaj im zalane goracą wodą i przetarte płatki owsiane, przepis jest w watku Osierocona szynszyla pare wątków wcześniej. Narazie powinnas karmić co 4 godz. jeśli to możliwe. Wdlg. mnie trzeba in tez masowac brzuszki, a właściwie kuperki, tak jak to robią rodzice maluchom.
Bardzo Cie podziwiam, ze masz tyle zapału i nie poddajesz się. Rób wszystko, żeby maluchy przeżyły. One niedługo przestawia się na stały pokarm, moje próbowały przysmaków od razu jak się urodziły.
Po tym jak zmarły te słabe maluszki opisalam moją historię (niestety post wcięło, nie byłam wtedy zalogowana na forum) , jak dwie samiczki naraz urodziły 5 maluszków. Dwa z nich umarły w ciągu trzech dni, reszta sie odchowała. Teraz mają już po 7 miesięcy, właśnie oddaje ostatniego samczyka Maciusia w dobre ręce.

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
Dzięki za radę, już patrzę na ten wątek! Nie ma problemu z karmieniem tak często, nawet w nocy śpią ze mną, a raczej z moja ręką; tzn. pół nocy śpią z rodzeństwem (o ile mają ochote z nimi siedzieć, bo maluszki szukają u nich cycai je to denerwuje) a drugie pół nocy spia na mojej ręcę w mojej torebce (która aktualnie jest umazana ic jedzonkiem, kupkami, wiec watpie zebym jeszcze z niej korzystala). BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIEKUJE.
Myslicie ze powinnam poszukac jakiejs starszej samiczki zeby zasapila im mame?

Offline marcelkaz

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gapcia, Pchełka, Gucio, Śnieżka
a czy można podawać taka mieszankę maluszkom półtoratygodniowym? również straciły mamę- wczoraj :(

Offline alika77

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mały 2004 ;* i Mafia[*]2005-2011
@marcelkaz, niestety to się nieuda nic niezastąpi matki, nawet inna karmiąca samiczka (gdzieś czytałam że inna może zaszkodzić ale niejestem pewna)

współczucia  :cry:  wiem co to znaczy stracić najukochańsze zwierzątko (7 stycznia umarł mi pies który był starszy niż ja i wychowałam się z nim  :cry: )  
NIEOBWINIAJ SIĘ

On the road to perfect world,
Only dreams can lead the way...

Madzior

  • Gość
Jakie to niesprawiedliwe!! Biedna Suszka..Tak mi przykro,ale teraz dbaj o Jej maluszki,żeby one mogły dorosnąć.. :(  Trzymaj się,napewno będzie lepiej..

Anonymous

  • Gość
w książce o szynszylach którą posiadam jest napisane tak:
" Może się zdarzyć że matka osłabiona wykotem lub chorobą padnie. Co wtedy robić? Zarówno w przypadku zbyt małej ilości pokarmu u samicy jaki i jej śmierci, konieczne jest zastosowanie stucznego karmienia. Rolę matki przejmuje wtedy opiekun.Niedożywionym lub osieroconym maluchom podaje się wtedy mieszankę mleka w proszku rozcieńczonego przegotowaną wodą (tak jak dla niemowląt) z dodatkiem kleiku z płatków owsianych w stosunku 1:1. Mieszanka ta  powinna mieć temperaturę ok.37 stopni. Trzeba oseska w pozycji pionowej wziąć do ręki i bardzo powoli wpuszczać mu do pyszczka za pomocą zakraplacza po kilka kropli mleka. W ciągu pierwszych 5 dni jego życia karmienie powinno się odbywać co 2-3godziny, potem co 4-6. Po kramieniu dobrze jest lekko pomasować mu brzuszek. Zastępuje to lizanie matki i ułatwia trawienie. Zdrowe szynszylątko podczas karmienia jest zadowolone, chętnie pobiera pokarm kręcąć ogonkiem, jest bardzo ruchliwe"

Nie sprawdzałam tego sposobu ale mam nadziję że przyda Ci się to. Bardzo współczuję, nawet nie mogę sobie wyobrazić co się czuje po utracie kochanego szynszylka... Życzę Ci powodzenia w wychowywaniu maluchów! Trzymaj się! Napewno dasz sobie radę! Wiem że jest to trudne ale staraj się nie myśleć o tym co się wydarzyło ale o tym jak pomóc maluszkom!

 

problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...

Zaczęty przez MagdaBDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 945
Wyświetleń: 285015
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:03
wysłana przez kokokok
dokarmianie Wacława, czyli kleik ryżowy z jabłkiem+Wacuś=zła mieszanka

Zaczęty przez ZieffkaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8367
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2009, 19:26
wysłana przez Zieffka
DOKARMIANIE MALUCHÓW I DOROSLYCH SZCZYLI ----> Poradnik

Zaczęty przez keaDział hodowla i rozmnażanie

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 10986
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2010, 17:17
wysłana przez dream*
nowy sklep online dla małych zwierząt sklep.ogonek.waw.pl

Zaczęty przez AdianChinchillaDział Sklepy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3628
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2015, 14:20
wysłana przez pattygru
Biegunka u maluszków po dokarmianiu, matka ma mało pokarmu

Zaczęty przez agusia200189Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4061
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 16:00
wysłana przez agusia200189
SimplePortal