hypothetical
28 Mar, 2024, 14:31

Autor Wątek: Wyprawka dla Szylki ;)  (Przeczytany 15333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Wyprawka dla Szylki ;)
« dnia: 10 Lut, 2007, 11:02 »
Hej zdecydowałam się na szynszylka. Zaczne od klatki i różnych niezbędnych rzeczy. No właśnie... Czyli jakich? Co powinnam kupi? Wiem że trzeba mieć piasek do kąpieli ale gdzie go kupić mogę? A pojemniczek do kąpieli też pewnie jakiś potrzebny nie? Aha i czy nadała by się taka klatka http://allegro.pl/item164274028_klatka_dla_szynszyla_koszatniczki_tanio_.html Napiszcie co jeszcze powinnam mnieć  :)

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lut, 2007, 12:59 »
Klatka jest dobra, ale nie wiem czy to "kratkowane" dno nie bedzie sprawiało szynszyli problemu (moga jej tam wpadac łapki).
Taka standardowa szynszylowka bez tego dna: http://allegro.pl/item161969172_klatka_dla_szynszyla_fretki_szynszyl_70_ocynk_.html

Piasek dostaniesz w kazdym sklepie zoologicznym, polecam piasek firmy Vitapol, odradzam Dako-Art.

Za pojemniczek do kapieli moze Ci posluzyc duza miska, szklana kula dla rybek, jakas duza doniczka itp. :)

O poidełku chyba nie musze wspominac :) Wiadomo ze najlepsze jest kulkowe, zawieszane na pretach ;) Karmidełko tez powinno wisiec, zeby pokarm nie byl zanieczyszczany.

Bardzo wazna rzecz - sianko. Szynszyla powinna miec do niego zawsze dostep. Mozesz kłasc je w specjalnym pasniku albo na trociny, czego nie polecam, bo bedzie zanieczyszczone odchodami, a zwierzak moze to potem zjesc co nie jest dla niego dobre. Powinnas tez zaopatrzyc sie w gryzaki dla gryzoni - takie gałązki dostepne w zoologu :)

Wapienko - nie wszystkie szynszyle je lubia, ale sprobuj - moze Twoja polubi ;) (Do ścierania ząbkow).

Mozesz tez zaopatrzyc sie w kolby - rozano-kokosowe (szynszyle za nimi przepadaja) dla zabicia nudy etc. ;)

Trociny albo żwirek :) Tylko jesli zwirek, to dobrej jakosci, zeby nie pylił.

No i jesli chcesz, moze tez kupic rozne ziolka, np. firmy Herbal Pets itp. (lisc maliny, pokrzywa itp.) Szynszyle uwielbiaja tez suszone jabłuszka, ktore mozesz ususzyc sama lub kupic w zoologu albo w zoologu internetowym :)


Nic wiecej sobie nie przypominam... Ale jak cos mi sie przypomni, to dopisze, albo moze ktos inny napisze :)

KaRoLc!a ;)

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lut, 2007, 14:24 »
Dzięki :) Nie rozumiem tylko z tym siankiem... Na paśniku? Co to jest? Aha i czym różni się poidełko kulkowe od innego?

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lut, 2007, 15:36 »
To jest paśnik: http://www.zookoziolek.pl/product_info.php/cPath/26_39/products_id/1744 :)
Słuzy temu, zeby sianko nie "walało sie" po calej klatce.
Poidełko kulkowe to takie, ktore ma metalowa czy tam aluminiowa rurke, na koncu ktorej (wewnatrz) jest taka kuleczka, ktora zapobiega wylewaniu sie wody, a kiedy zwierzak ja lize, wtedy woda sie wydostaje i moze sobie pic ;)
A dokładnie chodzi o takie poidełko: http://www.zookoziolek.pl/product_info.php/cPath/26_132/products_id/1765
Są jeszcze szklane, jakies automatyczne, ale chyba to jest najlepsze :) Jesli chcesz to sama sprawdz, w internetowych zoologach znajdziesz wszystko :)

KaRoLc!a ;)

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lut, 2007, 15:56 »
A kuweta? I jeśli tak to w klatce?

Agacik

  • Gość
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lut, 2007, 17:15 »
wtrące swoje 3 grosze ;)
klatka ok w wielkości ale ten kołowrotek jest za mały, spod klatki jak dla mnie jest kiepski kratka na dnie bedzie przeszkadzała szylkowi
co do paśnika to tez uważam że nie najlepszy pomysł bo może szylek zachaczyc sie o niego i złamać nóżkę, lepsze są kuleczki metalowe do sianka sama mam 3 i świetnie sie sprawdzają paśnik też miałam i wiecznie któryś szylek sie o niego odbijał  ciągle sie bałam że w nim utknie bo pakowały sie do środka ;/

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lut, 2007, 17:58 »
Agacik ja mam taki pasnik, jak na tym zdjeciu i nie ma mozliwosci zeby szynszylka do niego weszła ;) Ani razu tez zadna sie nie zahaczyla, jest zupelnie bezpieczny.
Lolo kuweta moze byc w srodku i na zewnatrz, zalezy od Ciebie. Nie jest to konieczne chyba ze chcesz nauczyc szynszyle zalatwiania sie tam :) ja tego nie uzywam i jest w porzadku ;)

KaRoLc!a ;)

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lut, 2007, 22:42 »
Jeśli chodzi o ten spód to można go wyjąc... Czyli kuweta nie konieczna? Uczepiłam się tej klatki bo ma dobrą jak dla mnie wysokość. Chcę jak najwyższą ale nie więcej niż 60 cm...

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lut, 2007, 11:23 »
Taka klatka jest bardzo mała, szynszyle powinny mieć klatki wysokie, bo uwielbiają skakać. Maluch będzie musiał być wypuszczany na długie wybiegi, bo w klatce będzie miał mało miejsca. Jeśli będziesz w przyszłości kupować następnego szylka, to ta klatka jest stanowczo za mała na dwie kulki. Najlepsza by była taka: http://allegro.pl/item165092965_zestaw_klatka_dla_szynszyla_koszatniczki_fretki_.html

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lut, 2007, 11:48 »
Co prawda myślałam żeby kiedyś dokupić drugą ale nie mogę mnieć wyższej klatki :( Mam za mały pokój. Oczywiściie planuyje wupuszczać ją codziennie na wybiegi.

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lut, 2007, 12:24 »
Lola ja tez mam maly pokoj, a klatke wysoka na ponad metr :p

KaRoLc!a ;)

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lut, 2007, 13:26 »
A co robicie z szylką jak wyjeżdżacie na wakacje całą rodziną?

Offline Fabi

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 84
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacek vel Opona
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Lut, 2007, 17:29 »
zależy na ile wyjeżdżam, gdy pierwszy raz jechałam miała dylemat czy zabrać szylka ze soba, zostawiłam go na 3 dni samego. Nic mu się nie stało. Teraz znów jadę całą rodzinką na weekend Gacek zostaje w domu z dużą ilością jedzonka. Niestety jask wyjeżdżamy  na dłuższy czas trzeba kogoś znaleźć kto będzie się opiekował naszym podopiecznym.  [-chomik-]

2 rozbójników i ona: Gacek-szynszyl   Filip - brat  Kropka-chomik

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Lut, 2007, 20:46 »
Hej wiecie co rozglądam się po internetowych zoologach, żeby zakupić niezbędne akcesoria, ale tam żadko pisze, że coś jest typowe dla szynszyli i nie wiem czy się nadaje np ten domek http://www.zookoziolek.pl/product_info.php/cPath/26_120/products_id/1033
Przy żadnym domku nie pisze DLA SZYNSZYLI  [-chomik-]
 Albo ten hamaczek http://www.zookoziolek.pl/product_info.php/products_id/1712
Szukam też miseczki takiej żeby zahaczyć ją o klatke i nie moge znaleźć :| i czy mogą być taie gałązki? http://www.zookoziolek.pl/product_info.php/cPath/26_116/products_id/2373
Są jeszcze z jabłoni A czy może być taki transporterek? http://www.zookoziolek.pl/product_info.php/cPath/26_38/products_id/2164
Szukam jeszcze kolby różano kokosowej ale też nie mogę znaleźć.
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2007, 20:59 wysłana przez Lola »

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Lut, 2007, 22:46 »
Hamaczek jak najbardziej moze byc :) Co do tego domku, to chyba najlepiej przejsc sie samemu do zoologa i wybrac odpowiednio duzy, albo zrobic samemu. Transporterek moze byc, ale nadaje sie do przewozenia jednej szynszyli conajwyzej :) A kolby kokosowo - rozane na pewno znajdziesz w zoologu w swoim miescie, albo w innym sklepie w Internecie :)

KaRoLc!a ;)

Offline Marek4

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • W pamięci Puszek i Cezar
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lut, 2007, 07:56 »
Witajcie !
Mój poprzedni Szylek jak dostał domek to mu zrobił odrazu "awaryjne" wyjście wygryzł duża dzurę z tyłu, a Cezar też używa domku do przejścia dalej .
Domek to trzeba dokupięć do klatki - i w miarę  duży . Nasz Cezar ma małe poidełko wiszące , dwa pojemniki - wiszące zawieszane na druty  jak ptaków  w nich ma dynię i dadika takie pojemniczki są dobre bo - nie wchodzi sobie do nich i nie brudzi jak w przypadku miski , oraz kuwetkę z ściereczką - ściereczkę codziennie się pierze i ma czysto . Co tydzień w czwartek dostaje wiaderko z piaskiem dla szynszyli i się kąpie do soboty . Normalnie to śpi na klatce na której ma koc . Bo Cezar nie jest zamykany w klatce tylko urzęduje z łazience a klatkę używamy tylko do przewozu .   

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lut, 2007, 14:08 »
Ja kupiłam w zookoziołku domek narożny, ten największy i jestem jak narazie zadowolona :) Miałam podobny transporter i nie jestem zadowolona, ponieważ wszystko jest tam zrobione z plastiku i szylka to zjada, wszystkie zaczepy i tak dalej, co może potem znacznie wpłynąć na funkcję, którą transporter miał pierwotnie pełnić. Czyli przykładowo odpada pokrywka ;) Poza tym jet za mały na dorosłą szynszylę. Radzę Ci kupić mały transporter dla kota, z metalową kratką z przodu, żeby szynszyla nie zjadła takiej z plastiku (siostra kiedyś pożyczyła mi swój od królików i potem wstyd mi było oddawać ;) ). Szylka będzie miała dużo miejsca, a jeśli zdecydujesz się na więcej niż jedną, to będzie w sam raz. Pozdrawiam!

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lut, 2007, 14:47 »
Bardzo wam dziękuje :D Dzięki wam moja wiedza na temat szynszyli się rozszeża a moja przyszła kuleczka będzie miała godne warunki życia. Fajnie że jest w internecie takie miejsce gdzie można uzyskać tylu informacji i poradzić wielu doświadczonych osób. Jak będę mniała jeszcze jakieś pytania to napisze :D

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lut, 2007, 16:34 »
Ja tego transporterka też nie polecam, kiedyś delikatnie się oparłam o pokrywę i się złamała, są strasznie niewytrzymałe.

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lut, 2007, 18:44 »
Szynszyla powinna mieć domek, bo to jest schronienie, w którym czuje się bezpiecznie. To ona musi być gotowa na konfrontację z nami, nie wolno robić tego na siłę! Jeśli zacznie wychodzić z domku, znaczy to, że ma coraz większe do nas zaufanie. Nie dając szynszyli domku naraziłaś ją na niepotrzebny stres.

Jeśli masz psy lub koty, są to drapieżniki i mogą szynszylce zrobić krzywdę, więc nie dopuszczaj do kontaktu, nawet jeśli np. pies jest przyjaźnie nastawiony. Jest większy i silniejszy, może ją uszkodzić nawet przez przypadek, nie mówiąc już o tym, że może wziąć górę instynkt łowiecki.

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lut, 2007, 22:04 »
Kiwi czy mówiłaś o tym domku? http://www.zookoziolek.pl/product_info.php/cPath/26_120/products_id/1016

Ramzesik1993 dzięki za radę. Właśnie widziałam mnustwo owocowych karm i pewnei gdyby nie Ty to popełniłabym taki sam błąd :)

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lut, 2007, 22:32 »
Tak, właśnie o ten domek mi chodziło :)

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline karolajn

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 381
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Lut, 2007, 20:48 »
A mi sie ten transporterek dobrze sprawuje i nie jest zjadany ;p No tylko ze faktycznie jak juz wspomnialam nadaje sie tylko na jednego zwierzaka, i to doslownie na podroz do weterynarza i z powrotem. ;p Spozniony mam zapłon, ale szkola robi swoje :p

KaRoLc!a ;)

Offline Lola

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Lut, 2007, 22:41 »
Pytanie które teraz wam zadam jest trochę nie na temat ale nie chciałam zakładać nowego wątku aby nie zaśmiecać za bardzo forum swoją osobą  :) Otóż możliwe że nabędę dwa szylki na raz tej samej płci. Co o tym myślicie? Zastanawiam się tylko czy uda mi się je oswoić  :shock:

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Wyprawka dla Szylki ;)
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Lut, 2007, 23:38 »
To jest bardzo dobry pomysł, szylki nie będą samotne :) Będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość przy oswajaniu, ale jestem pewna, że się polubią. Pozdrawiam! :)

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

 

Dziwne, nie zgodne ze zwyczajami mojej młodszej szylki zachowanie ...

Zaczęty przez GabrysiaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3713
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2014, 23:06
wysłana przez KarolinaGliwice
Transport szylki Szczecin -->Warszawa lub Kraków i okolice! Pilne!

Zaczęty przez SaschaDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3173
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2014, 18:22
wysłana przez Claudi
Tunel- podobno dla królika ale szylki też mają świetną zabawę.

Zaczęty przez IvaDział Zabawy i zabawki szylek

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1645
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2007, 13:58
wysłana przez Iva
domek i polki dla szylki- czym połączyć: klej? gwoździe?

Zaczęty przez gocha500Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2972
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2011, 17:27
wysłana przez gocha500
Szukam transportu szylki z Poznania do Jastrzębia/Katowic (Śląsk)

Zaczęty przez VukoDział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2207
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2015, 15:04
wysłana przez Bożena
SimplePortal