hypothetical
26 Kwi, 2024, 11:16

Autor Wątek: Kangusy  (Przeczytany 4297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazik_xD

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik
Kangusy
« dnia: 13 Gru, 2008, 23:22 »
Odkrylam ostatnio, ze moj Kazik jest wielbicielem chrupkow Kangus, niby to przenica ale polane miodem i nie za bardzo jestem pewna czy powinien to jesc. Aha i jeszcze kilka razy zdarzylo mu sie podrygsc orchidee i czy to nie jest szkodliwe?

Offline Jolanta ;]

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka ;]
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Gru, 2008, 00:42 »
O nie, nie!!! Odradzam! Raz mój szylak jadł i mu sie wplątał, wkleił w futro i trzeba było wycinać futerko  żeby go nie bolało a poza tym są bardzo słodkie i tu tez minus!!  :( :( :( :icon_frown: :icon_frown:

...

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Gru, 2008, 12:51 »
orchidee zazwyczaj sa trujące ;/ kangusy nie są dla szylek, malo wartości odzywczych dużo cukrów, nie! i jeszcze raz NIE!

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Kazik_xD

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kazik
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Gru, 2008, 22:05 »
no to mam szyla masochiste... ale orchidee trzymam z daleka a on sie tylko czai zeby sie do nich dostac... to samo z kangusami...ale wydaje mi sie ze raz takowe widzialam w karmie

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Gru, 2008, 22:58 »
to jaką karmę podajesz Kazikowi?

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Gru, 2008, 08:35 »
no to mam szyla masochiste...
Szyszki niestety tak mają, że im bardziej próbujesz je przed czymś powstrzymać, tym bardziej się na to nakręcają. Gdybym ja pozwoliła moim wpruwać co chcą, to dieta składałaby się głównie z kabli i kartek :P

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Gru, 2008, 14:29 »
ale wydaje mi sie ze raz takowe widzialam w karmie

Kangusy to dmuchana pszenica. Dmuchane zboża bywają składnikiem karm- w Versele Laga: Snack Nature i Snack Crispy(tu nie mam całkowitej pewności), Herbal Farm (tu na 100% dmuchana/prażona pszenica). Jest jedna podstawowa różnica: w Kangusach dodatkiem jest miód w związku z tym duża ilość cukru. Jasne, że jak podasz mu jedno ziarenko raz na jakiś czas jako przysmak to nic mu się nie stanie, ale po co skoro można podać świeży listek bazylii- o wiele zdrowszy, a tak samo smaczny 

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sty, 2009, 20:19 »
chciałam nadmienić, ze " kangusy" w takiej formie w jakiej sa nam znane występują również w sławnej już karmie  Megan, która na pewno nie jest odpowiednia dla szynszyli ( jako karma podstawowa ) jest bardzo słodka i tłusta. opinie o tym specyfiku możesz poczytać na forum ;).

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline Laurin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Syriuszek i Maurice :*
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sty, 2009, 21:51 »
A co powiecie o wielozbożowych Cheerios? Mój kiedyś spałaszował i bardzo lubi, ale dopóki się nie upewnię czy mogę to więcej mu nie dam.

Offline Toke

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Balbinka, Świnka, Ted [*]
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sty, 2009, 22:59 »
takie smakołyki mozna podawać, aczkowliek bardzo, ale to bardzo sporadycznie, bo nie są one zdrowe dla naszych kulkowych, więc lepiej ograniczyć to do minimum.

"w zyciu czasem trzeba wiedzieć, kiedy wstać a kiedy siedzieć..."

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sty, 2009, 08:02 »
Kółeczka Cheerios z pełnych ziaren zbóż – kukurydza, owies, ryż, pszenica.
Składniki: mąki pełnoziarniste: kukurydziana (22,1%), owsiana (20,6%), jęczmienna (16,5%), pszenna (10,2%), ryżowa (9,9%), cukier, skrobia pszenna, syrop cukru brązowego, cukier brązowy, sól, olej palmowy, emulgator: mono- i diglicerydy kw. Tłuszczowych, regulator kwasowości: fosforan trójsodowy, barwnik identyczny z naturalnym: karmel, barwnik naturalny: annato, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli
Substancje wzbogacające: witamina C, niacyna, kwas pantotenowy, witamina B6, B2, B1, B12, kwas foliowy, węglan wapnia, żelazo zredukowane
Produkt może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, migdałów, mleka.
Dużo tego jak na małe kółeczko  :?
Skopiowane ze strony 'Być kobietą' , tam też możecie zobaczyć wartości energetyczne Cheeriosów.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sty, 2009, 08:45 »
Ja jestem twarda jeśli chodzi o dietę szynszyla, żadnych udziwnień. Dlaczego? Jako "dobra pańcia" zakupiłam kółeczka i zrobiłam z nich zabawkę na sznureczku.
Od czasu do czasu dawałam inny smakołyk- w ilości "paznokcia" I kiedyś bardzo mądra dałam kolbę. Na reakcję kupek nie trzeba było długo czekać. Kleiły się do deski.
Przeczytałam że w takich sytuacjach tylko granulat + badanie kupek. Nawet sianko na dwa dni można odstawić. Ebi teraz granulat pałaszuje ze smakiem. Sianko też.
Kupki wróciły do normy. Zamówiłam polecane zioła zuzali i będę je podawać tak jak piszą dziewczyny w małych ilościach. Nasze oko jest zdradliwe i to że nam się wydaje że coś jest "pyśne" i jest tego mała ilość czasem mija się z prawdą. Jeden szylek zje i nic mu nie jest a drugi zareaguje gorzej. Jeśli bez czegoś szynszyla może się obejść to jej tego nie podam. Wolę dmuchać na zimne. STOP SłODYCZą
[ot] Od jakiegoś czasu nie mogę pisać Polskich znaków z dużej litery  :(  [/ot]


Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Sty, 2009, 10:02 »
Nicolo, podczas rewolucji trawiennych u naszych kulek podajemy właśnie samo sianko, a granulat odstawiamy. Wiem, że kiedyś takie porady odnośnie podawania samego granulatu były i sama tak radziłam, niestety to był błąd.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sty, 2009, 11:23 »
Dzięki Basiu na Ciebie to można zawsze tu liczyć  :D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sty, 2009, 11:56 »
Nicola, jeśli chodzi o kangusy, kolby i inne pyszności to jest to kwestia przyzwyczajenia organizmów do nich a także stabilności flory jelitowej :)
często zwierzęta które nie miały dotąd kontaktu z takimi pysznościami dostają sensacji.
Osobiscie jednak ani kangusów ani kolb nie stosuję i za specjalnie nie polecam ;) z ręki wolę podawać inne zdrowsze smakołyki typu zarodki, pyłek - choć obecnie ze względu na cukrzyka ich nie podaję - ale np korzeń mniszka czy cykorii... zabawne, bo czasem też kupuję jakąś karmę np dla koszatniczek, czyli ogólnie zboża same ;) - karmę mieszankę ofc - i moje chłopaki nauczone jeść granulaty traktują to jako przedni smakołyk :) - jak Yukiego nie będzie to napewno wrócimy do smaczniejszych rzeczy, ale póki co musi być tak restrykcyjnie. i tak się cieszą bo nie są świadome, że coś im przechodzi koło nosa ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sty, 2009, 12:10 »
Mój rodzynek nie lubi - więc wszystkie przysmaki wpałaszowałam sama (kółeczka, suszone banany etc) Matko co ze mnie za wredna opiekunka  [pajacyk]
Ebi na widok granulatu zaciesza jak dziecko  [bigsmile] Poczekam na Zuzale (tego mu już nie zeżrę)  ;D

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Sty, 2009, 14:05 »
Uważam, że podawanie takich niezdrowych smakolyków (typu np.słodkie płatki śniadaniowe) sprawia większą frajdę właścicielowi niż zwierzęciu.
Zwierzę, które nie miało z czymś takim kontaktu na pewno nie będzie cierpialo na brak danego smakołyku.O wiele zdrowiej dla pupila jest samemu zjeść na śniadanie kangusy z mleczkiem :P

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Sty, 2009, 14:41 »
Też tak uważam, a na szczęście Szynszyle nie oglądają reklam i nie mówią "Mamo, mamo kup mi..." :D

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Sty, 2009, 15:19 »
Ebi na widok granulatu zaciesza jak dziecko  [bigsmile] Poczekam na Zuzale (tego mu już nie zeżrę)  ;D

ja swoim musli zeżarłam ;D

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Kangusy
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Sty, 2009, 21:13 »
[ot]
O wiele zdrowiej dla pupila jest samemu zjeść na śniadanie kangusy z mleczkiem :P

Koniecznie ze świeżym- w żadnym wypadku nie UHT[/ot]

 

SimplePortal