28 Mar, 2024, 18:00

Autor Wątek: Dwa samczyki, dwa samce razem?  (Przeczytany 25418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Mar, 2008, 21:26 »
No to gratulacje z powodu nowego nabytku i że tak dobrze poszło oswajanie  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline lilix4

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Sie, 2008, 19:43 »
hej mam podobny problem mam samczyka 4 miesięcznego i mam w planie dokupić mu kolege,Ale jestem nowicjuszem i bardzo prosze o napisanie mi w jaki sposób powinno przebiegać oswajanie ORAZ PRZYZWYCZAJANIE ICH DO SIEVIE.pOZDRAWIAM I ZA GÓRY DZIĘKUJĘ [-chomik-]

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Sie, 2008, 10:58 »
Lilix4 przeczytaj posty powyżej i tematy o łączeniu szylek, już wszytko zostało opisane na forum. Nowego szylka powinnaś przez kilka dni w potrzymać w osobnej klatce dla oswojenia się z nowym otoczeniem, póżniej dać mu poznać nowy teren, a dopiero potem, najlepiej na wybiegu, kontakt z kolegą.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline metafora

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chila i Lilo
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Paź, 2008, 10:59 »
Dołączam do grona oswajaczy :)
Wczoraj dołączył do naszej rodziny drugi szylek - 2 miesięczny samczyk, beżyk - Lilo. Na razie Chili (4 mies. samczyk, standardzik) i Lilo mieszkają w osobnych klatkach. Klatki są do siebie maksymalnie przybliżone, tak że ich ścianki się dotykają. Na początku Chili gryzł pręty w pobliżu małego. Teraz już nawet nie zwraca na niego uwagi. I tak jak spał zawsze w domku, teraz śpi na półce. Wczoraj zrobiłam eksperyment - klatkę z Chilim położyłam na środku kuchni i wypuściłam na wybieg Lilo. Mały biegał, nie zwracając nawet uwagi na drugiego. Po godzinie była zmiana: Lilo do klatki Chilego, a Chili na wybieg. Chili wskakiwał na klatkę, ale nic nie robił. Potem zaryzykowaliśmy i wypuściliśmy ich razem na przedpokój. Biegali obok siebie nie zwracając na siebie większej uwagi, przeskakiwali przez siebie. Dopiero jak wpadali na siebie, to się przeganiali - raz jeden drugiego  i odwrotnie;) Nie zrobili sobie całe szczęście krzywdy, chociaż przy jednym przepędzaniu Chili stracił kilka włosków:) Dzisiaj też spróbujemy ich wypuścić razem na wybieg. Mam nadzieję, że obędzie się bez rozlewu krwi :D Chciałabym żeby szybko się zaakceptowali, bo mały na razie mieszka w pożyczonej klatce po chomiku, więc malutkiej  :?

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Paź, 2008, 18:47 »
baaaaardzo dobrze wróży-jeśli kontrolowany wybieg był tak pomyślny. mijały się widząc, bawiły w ganianie i prawie futra nie poszło. idealnie :)
dobrze, że Chili ma tak szybko towarzysza-sam niedawno pewno został oderwany od cyca mamy i teraz nie jest jeszcze dominantem terytorialnym, bo jeszcze nie wie za dobrze, o co w tym świecie szynszylowego żywota chodzi :) powodzenia!!!!! trzymam z moimi kulami kciuki :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Paź, 2008, 09:40 »
Napewno będzie dobrze bo to maleństwa jeszcze i nie powinny zrobić sobie krzywdy.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline metafora

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chila i Lilo
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Paź, 2008, 11:32 »
Troszeczkę już przeszperałam to forum na temat łączenia kulek, zanim zdecydowałam się na drugiego szylka i wszystko  staram się robić tak jak przykazaliście :D
Zieffka, dokładnie- Chili też był maleństwem jak trafił do naszego domu (w momencie kupna /15.09.2008/- bo mamy go z zoologicznego - miał ok. 3 miesięcy, a wspomniano, że był już tam od wakacji, więc siłą rzeczy musiał być odłączony od matki co najmniej w wieku 2,5 miesiąca :? Wczoraj wieczorem był ich kolejny wspólny wybieg - całe szczęście żadne futro nie poleciało, pięknie ganiali razem, częściowo się olewając, czasami jak tylko wpadali na siebie, to się przeganiali, ale bez agresji ( w zasadzie to Lilo jest częstszym przeganiaczem i czasami fuka na Chilego;) :D Nowym elementem na wybiegu była miska z pyłem - obydwoje bez zahamowań na zmianę się kulali i tarzali w piaseczku [-chomik-] Najbardziej złapał mnie za serce jednak jeden moment, gdy Lillo podszedł do Chilego i piskliwym głosikiem 'szepnął mu kilka słów do ucha':D Co prawda Chili chyba to olał, bo tylko na niego spojrzał i pobiegł w swoją stronę, ale za to ja zapamiętam ten obrazek till the end ;)
Basia_W, też mam taką nadzieję. To był również jeden z powodów, dla którego zdecydowaliśmy sie tak szybko na nowego towarzysza dla Chilego:)

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Paź, 2008, 18:55 »
miód na serce szynszylomaniaka co piszesz. cieszę się, że coraz więcej osób korzysta z wiedzy zawartej na tym forum ZANIM zwierzak trafi do domu. z tego co piszesz chłopaki nie wojują o kąpiel, to też jest ważne. i jeśli popiskuje jeden drugiemu do pysia i nie ma agresji to po prostu rewelacja :) strasznie się cieszę :) chłopakom daj ode mnie i moich kulek po czochrańcu za uchem :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline metafora

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chila i Lilo
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Paź, 2008, 19:10 »
Dwa dni temu przeniosłam wybieg z przedpokoju do łazienki i ze łzami szczęścia w oczach i wielkim rogalu na twarzy donoszę, że kulki już się iskają nawzajem  [bardzopolecam] Jaaaaki to jest piękny widok! Aż nie mogę się doczekać,  jak zobaczę je wtulone w siebie w śnie! Polać temu, kto wymyślił metodę łazienkową  [polecam] Jednak co małe pomieszczenie, to małe pomieszczenie :D Generalnie często nawołują radośnie do siebie, razem biegają i odbijają się od ścian :D Tak się cieszę, że to wszystko odbywa się bez rozlewu krwi i chmur futra, że aż ciężko mi myśli ubierać w słowa:D Oby tylko tak dalej:) Na weekend spróbuję oswajać ich ze świadomością wspólnego życia "pod jednym dachem" i zobaczę jak będą reagować umieszczone w jednej klatce ;) Teraz już śpią koło siebie na półkach - co prawda w osobnych klatkach, ale jak już wcześniej pisałam - klatki są do siebie na maksa przybliżone - mam nadzieję, że to dobry znak:) Aha, zapomniałabym - od czasu ich łazienkowego wybiegu zdarza się, że jeden ujeżdża drugiego, ale ciężko wyczuć kto przejmuje dominację, bo wygląda na to, że na koncie mają po równo:)

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Paź, 2008, 19:13 »
czasem chłopaki muszą po męsku ustalić kto jest kim w klatce-ale zdrowo się zachowują, nie czuć  od nich agresji. powinno w klatce być bezpiecznie :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline metafora

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chila i Lilo
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Paź, 2008, 21:36 »
No i stało się. Kulki tak ładnie bawiły się na wybiegu, że zaryzykowałam i otworzyłam klatkę dla obu :D Najpierw wszedł Chili, po chwili wskoczył Lilo. Obaj rzucili się do miski. Teraz siedzą przytuleni na domku. SZOK  :shock: :D [-chomik-] Tfu, tfu, nie chcę zapeszać, ale mam nadzieję, że to nie cisza przed burzą :)

Jak radzicie - mogę zostawić je razem na noc, czy lepiej jeszcze odseparować?
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2008, 21:38 wysłana przez metafora »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Paź, 2008, 21:39 »
ja zostawiam, zawsze sie troche poganiaja po klatce, popryskaja moczem, powyrywaja futerko czy nawet nadgryzą, ale sytuacja jest później wyklarowana i tyle ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline metafora

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 53
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Chila i Lilo
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Paź, 2008, 22:11 »
W takim razie zaryzykuję ;) Łóżko mam blisko klatki, więc jakby co - będę w pogotowiu :)


A few days later: Kulki oswojone [-chomik-] Mieszkają już razem w klatce, tulą się do siebie etc. Nie widać między nimi agresji. Jestem przeszczęśliwa :D
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2008, 09:19 wysłana przez metafora »

Offline eliza1587

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Juniorek:)
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Gru, 2008, 19:26 »
hej mam pytanie jak sie zachowują dwa samce ?pogryzą sie? pytam o to poniewaz chcialabym zeby moj szynszyl i mojego chlopaka sie poznały

/scaliła coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2008, 15:17 wysłana przez coolmamcia »

Eliza;):):)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Gru, 2008, 20:53 »
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to zależy od indywidualnego charakteru każdego zwierzaka. Najlepiej sprawdzić ich wzajemne relacje na neutralnym, nieznanym im terenie.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Dwa samczyki, dwa samce razem?
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Gru, 2008, 15:19 »
Jeśli szynszyle mają zamieszkać razem to oczywiscie należy spróbować je połączyć, natomiast jeśli chcesz by widywały się okazyjnie, takie łączenie nie ma sensu. W pierwszym przypadku zachęcam do przeczytania tego tematu i innych dotyczących łaczenia.
Mogą się pogryźć, ale nie muszą, nikt nie jest w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie.

 

Filmik pt. "Pierwsze chwile razem" :)

Zaczęty przez beciaDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1650
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2005, 15:25
wysłana przez Jelonek
Monty wita wszystkich :D (a niedługo Monty & Alvin razem <3 )

Zaczęty przez matti4411Dział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 15322
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2015, 19:38
wysłana przez matti4411
Czy moja klatka będzie odpowiednia dla 2 szynszylek? Czy się razem zgodzą?

Zaczęty przez Szynszyla MortDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5974
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2016, 20:59
wysłana przez dream*
Dwie szynszyle od urodzenia razem nagle chcą się pozabijać

Zaczęty przez MartekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 957
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2020, 13:45
wysłana przez Martek
Dwaj bracia szukają domku RAZEM ! / Koszalin

Zaczęty przez Wilczy DeszczDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1939
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2017, 18:27
wysłana przez Wilczy Deszcz
SimplePortal