28 Mar, 2024, 10:53

Autor Wątek: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.  (Przeczytany 40049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline za_necia

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Lis, 2014, 19:10 »
Nie naleam calego dlatego że kolejnego dnia to wylewam... Maja siano i ziola HERBAL PETS podstawowe, 2 lyzki granulatu na szynszyle i patyki oraz kora :) dziękuję za rady

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Sty, 2015, 11:06 »
Witajcie.
Mam problem z Morisem, który jest cukrzykiem od prawie 2 lat , ostatnio zaczął mieć problem z oczkami podejrzewaliśmy jaskre, ale badanie ciśnienia oka ją wykluczyło.
Stąd moje pytanie czy cukrzyca mogła uszkodzić wzrok tak, że jest już praktycznie ślepy ???
Przez ostatnie dni mierzyliśmy poziom cukru we krwi i był tylko lekko podwyższony.
Dodam tylko, że oczy są wyłupiaste a po bokach widać białka :(

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Sty, 2015, 11:28 »
Cukrzyca niestety niszczy wzrok,więc jest to możliwe niestety.

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Sty, 2015, 20:15 »
To już raczej nic z tym nie Zrobię :(

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline matti4411

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 701
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Alvin & Monty [Skipper (*)03.2014-20.01.2015]
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Sty, 2015, 11:34 »
bardzo wspólczuje,ale dbanie dalej dietke i o odpowiedni wybieg a szylek będzie się miał na pewno dobrze ;) zdrówka mu duzo :*

"Zarozumiałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji."

Alvin 06.2010.Monty 09.02.15
♪♫...seize the day or die regretting the time you lost... ♫♪

[-chomik-][-chomik-]

Offline KarolinaGliwice

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1309
  • Uzbierane migdały: 14
  • Płeć: Kobieta
  • MORIS ♥ TIMON ♥
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Sty, 2015, 12:23 »
Dziękujemy  :cmok:

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

MARLEY |*| ♥
PESIA |*| ♥

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Lut, 2015, 08:12 »
Mam konkretne pytania...

U mojego Bravo zdiagnozowano cukrzycę. Doktor przepisała mu taką insulinę w tabletkach (Glucobay) i mam pytania:
1. Mam podzielić tabletkę na 20 części - pytanie jakim cudem (próbowałam sposób narkomański, szyba, kreska, linijka i karta kredytowa), ale metoda jest wadliwa, bo po pierwsze trudno podzielić w ten sposób na równe części, a i odrzut jest duży, bo osiada pył z rozgniecionej tabletki na wszystkim, przykleja się do karty, szyby i wszystkiego. Potem z kolei jak to gdzieś umieścić? Nie mam pustych kapsułek niestety i lokalnie nie wiem czy są do kupienia i przesypywałam do kawałków folii aluminiowej, jednak potem też sporo tabletki na tejże folii zostaje. Co robić???
Nie chce przedawkowywać - są nieprzyjemne skutki uboczne, a i za mało to toż nie rozwiązanie...
Jak sobie z takim czymś radzicie?

2. Mam ją podawać przez całe życie codziennie rano - jedyny wykonywalny sposób to podanie na przysmaczku - jaki przysmaczek nadawałby się do tego celu i byłby bezpieczny dla cukrzyka? Nadmieniam, że nie przechodzą topinambury i pomidory, lubi jedynie migdały i morwę białą suszoną... Czasem owoc goji ale czasem...
Dziś dostanie na naprawdę cienkim płatku migdała. Vetka powiedziała żeby nic z przysmaków mu nie dawać, to jak ja mu mam dać ten lek? On sobie nie da go wsypać do gardła.

3. Dobra karma dla szynszyli. Na razie dostają Beaphar XtraVital (tak ten z rodzynkami, ale usuwam ręcznie wszystkie rodzynki i większość suszonego grochu i zostaje sam granulat) zmieszany z Brit Chinchilla oraz paroma pelletkami Gralnless Chinchilla JRFarmu. Po prostu to im smakuje i wydaje się być nienajgorsze chyba. Mam rację? Do tego multum siana i ziółka (codziennie inne, wg zestawień wyczytanych na forach). Oraz gałęzie. Czy coś tu mogę poprawić???

4. Gałązki oczywiście dostają codziennie, lubią oczywiście z drzew owocowych. Vetka powiedziała że nie ma ich jeść tylko wierzbowe lub brzozowe. Brzozowych nie widziałam, wierzbowych nie rusza choćby nie wiem co - to co -ma w ogóle nie dostawać? To jak będzie ścierał ząbki, tym bardziej że drewienek też nie rusza.

5. Jakie są leki osłonowe na wątrobę - przy okazji ma żółtaczkę a leki (ten na cukrzyce i dodatkowo na giardię) mogą uszkodzić wątrobę... Może można to uszkodzenie jakoś ograniczyć?
Oczywiście jeszcze spytam się vetki jak wreszcie będą wyniki badań krwi (miały być wczoraj ale niestety), ale jakie macie doświadczenia???

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Lut, 2015, 08:50 »
Ciężko ci będzie podzielić tabletkę na 20części.Miałam z tym problem przy lekach nasercowych. Dzielili w aptece.Popytaj ,jak będziesz miała  problem napisz na PW . Niestety nie ma innego sposobu podawania leków jak tylko w mieszance.Ja mieliłam karmę podstawową w młynku ,robiłam papę i w małej ilości -ok 0,5ml podawałam lek.  Innego sposobu nie ma. Czy lekarz zalecił ci pomiar poziomu cukru?

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Lut, 2015, 08:52 »
Za dwa tygodnie mam się zgłosić w celu pomiaru cukru. Dzięki za odpowiedzi. Popytam w aptekach recepturowych o te podziały.

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Mar, 2015, 10:12 »
No cóż w aptekach nie dzielą, a jak mi w jednej podzielili, to za jedną tabletkę policzyli 20 złotych (!) i zmieszali ją z laktozą. Szkoda gadać. Za dużo zachodu i kasy - będę dzielić sama - na 15 częsci zamiast 20, bo za duży odrzut inaczej.. Poza tym okazało się że taka dawka działa, bo cukier teraz 95 (a był 267). Za to mam kolejny problem. Jak ją podawać. Brawuś jest na ścisłej diecie (zero przysmaczków), więc - jak??? Nie da się przecież wsypać proszku do pyszczka. Z wodą zaś (małą ilości), nie ma pewności że dawka dostanie się do pysia plus istnieje ryzyko zachłystowego zapalenia płuc... Problem jest poważny bo mały ma dostawać lek przez całe życie :(
Czy może jeść suszonego pomidora? Bo uwielbia i może na nim by się dało jakoś dostarczyć. Opcja też jakby mnie nie było i ktoś inny by mu musiał podać.
Jest niemożliwością bowiem, by przez ileś czasu - a życzę mu jak najdłuższego życia - musiałabym być codziennie w domu.... Czasem są jakieś wyjazdy potrzebne na miłość boską :)
Do tej pory dostawał do dawki leku przeciwgiardiowego, ale się już kuracja skończyła.

A tak w ogóle, to kochana szysza - nic się na mnie nie obraził, przychodzi na mizianie dalej i kocha pańcię. U weta wtulał się mi w szyję, ucciekając od pani doktor przy pobieraniu krwi. Niestety Czarcik się odoswoił :(((
Boi się mnie panicznie, a tu musze mu dawać codziennie lek na wątrobę :( To straciłam go na razie :(
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2015, 10:15 wysłana przez TrisK »

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

Offline Szynszylątko

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Uzbierane migdały: 16
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś - mój Promyczek
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Mar, 2015, 14:40 »
@TrisK wiem, że przykro Ci strasznie i że serce się kraje, jak ukochany zwierzak od nas stroni ale on nie ucieka od Ciebie tylko od tych niepysznych, niesmacznych produktów, które mu podajesz :(
Misiowy nie rozumie, że tak trzeba... Jak tylko sytuacja i jego stan zdrowia pozwoli na odstawienie leków, na pewno wróci w Twoje objęcia  :cmok:

Mam Szynszyla i nie zawaham się Go użyć :)
Król Maciuś I - moje Słoneczko zgasło na zawsze...
Król Maciuś II - mój Promyczek

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Mar, 2015, 15:28 »
Żeby mieć pewność ,że kulka dostanie odpowiednia dawkę leku,niestety nie ma innej rady.Zmielić karmę i podawać lek w niewielkiej ilości papki. Czarcikowi przejdzie bunt. Miałam to samo z Bąblem.

Offline TrisK

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 278
  • Uzbierane migdały: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Bravo, Czarcik
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Mar, 2015, 22:16 »
Dziękuję za rady i słowa otuchy :) Zrobię papkę :) To zbijanie cukru jest zbyt ważne i naprawdę pomaga Brawusiowi.
Jestem tymczasem po odkażaniu pokoju wybiegowego (mop parowy to super sprawa :) i maluchy jutro pierwszy raz na wybieg idą. Już się za tym po dwóch tygodniach stęskniłam. Chłopaki zaś już szarpia kraty. Nie wiem co byśmy zrobili bez karuzelki.
Przepraszam za ten mały off-topic...
Oczywiście jak już będzie zdrowszy (i po kastracji - przypominam, że stwierdzono u niego nowotwór jądra), to opracuję jakiś sprytny sposób dawania w sytuacjach awaryjnych mu Glucobayu na przysmaczku.
Uwierzcie, że moje urlopy to od paru lat tylko 2-3 dni przez odpowiedzialność za szynszyle. Ale naprawdę czasem człowiek musi...
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2015, 22:20 wysłana przez TrisK »

Bravo & Czarcik
I na zawsze w pamięci: 
Charlie † (21.03.2008 - 24.12.2014)
oraz Erlik, Esmeralda, Emil i Gucio

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: CUKRZYCA: objawy, diagnoza, dieta, hiper-, hipo-glikemia itp.
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Mar, 2015, 06:57 »
Uwierzcie, że moje urlopy to od paru lat tylko 2-3 dni przez odpowiedzialność za szynszyle. Ale naprawdę czasem człowiek musi...

Witaj w klubie!4lata z Karmelkiem tak właśnie wyglądały.
No cóż w aptekach nie dzielą, a jak mi w jednej podzielili, to za jedną tabletkę policzyli 20 złotych (!) i zmieszali ją z laktozą. Szkoda gadać.

No cenią się.  Za podział Vetmedinu płaciłam podobnie,tyle  że podłożem nie była laktoza. Odetchnęłam z ulga kiedy sprowadzili dla nas tabletki które mogłam dzielić na 8 a nie na 24części.

TrisK - może jakaś nowa fotka  [zakrecony2]

 

Szynszyla - wrodzona padaczka i coraz gorszę objawy, błagam o pomoc

Zaczęty przez YasuroDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1910
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2018, 01:06
wysłana przez dream*
Przecukrzenie organizmu, objawy (początki cukrzycy) czerwony kolor moczu!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13515
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2007, 16:39
wysłana przez Mysza <")))/
Po jakim czasie widoczne sa pierwsze objawy zatrucia?

Zaczęty przez Elfik89Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2294
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 20:55
wysłana przez Elfik89
padaczka, epilepsja, objawy padaczkowe

Zaczęty przez fredziowieDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 572
Wyświetleń: 135283
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2016, 22:26
wysłana przez Mysza <")))/
objawy przyjaźni między szynszylami...

Zaczęty przez AvonelkaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2147
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 16:21
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal