hypothetical
28 Mar, 2024, 10:21

Autor Wątek: Wybieg: jak powinien wyglądać, gdzie wypuszczać, na jak długo, o której godzinie  (Przeczytany 16345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klaudia13_13

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nela ;**
Mój Fritzi biega sobie po całym moim pokoju, czasem też po salonie. Oduczyłam go gryzienia kabl(metodą spryskiwacza)i, a że mój pokój nie jest specjalnie duży, ze szparami nie było problemów. Wybieg = wypuszczenie szynszyla z klatki.

Metoda spryskiwacza? Hmmm.... nie pomyślałam o tym ;] Ale bo ja wiem, czy szylek sie nie zestresuje..? :(

...i tak biec przez caly swiat
z szynszylka, ktora nie ma wad!

Offline Natri

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fiona
Pewnie sie troche zestresuje, ale ja bym sie bardziej martwila, ze przegryzie kabel pod napieciem niz ze go od niego odstraszysz :)

Offline Maziak

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Hmm, ale na jakiej zasadzie działa metoda spryskiwacza?

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Hmm, ale na jakiej zasadzie działa metoda spryskiwacza?

W moim przypadku wyglądało tak:
w jedną rękę bierzesz spryskiwacz z czystą wodą (w której jak wiadomo szylki nie gustują), w drugą migdały.
Jeśli kulka robi coś czego nie wolno jej robić - psik; jeśli zachowuje się ładnie - smakołyk.

U mnie nie działało, i tak robiły co chciały ;D ale próbować można. Tylko ostrożnie z wodą żeby nie skąpać za bardzo delikwenta, bo może się np. przeziębić jak przesadzisz.

Offline szynszylek13

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
W tym pokoju gdzie ma właśnie biegać szynszyl powinien być przynajmniej nie powinien mieć różnych kabli od np.telewizora,komputera czy radia i innych urządzeń ponieważ szynszylek zdolny jest do wszystkiego i może je z łatwością przegryść i kopnie go prond  :(

piszcie komentarze :)
« Ostatnia zmiana: 29 Lip, 2010, 17:17 wysłana przez Andreas »

Nogad_21

  • Gość
To prawda !
Wiesz, szynszylek13 robisz strasznie dużo błędów. Ściągnij sobie taką przeglądarkę internetową Firefox 3.6 - ona ma wbudowany słownik który automatycznie będzie sprawdzał twoje błędy. Albo chociaż Opera 10.60 - ta sama funkcja.
Pozdrawiam

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Szynszylek 13 ile ty masz lat ( sądząc po nicku pewnie 13 )? Robisz dużo błedów więc postaraj się zajrzeć do słownika lub tak jak mówił Nogad sciągnij sobie najnowszą opere. Co do wątku to są już takie na forum. Wystarczy wykorzystać funkcję " Szukaj ". To forum jest naprawdę prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
To prawda !
Wiesz, szynszylek13 robisz strasznie dużo błędów. Ściągnij sobie taką przeglądarkę internetową Firefox 3.6 - ona ma wbudowany słownik który automatycznie będzie sprawdzał twoje błędy. Albo chociaż Opera 10.60 - ta sama funkcja.
Pozdrawiam
Szynszylek 13 ile ty masz lat ( sądząc po nicku pewnie 13 )? Robisz dużo błedów więc postaraj się zajrzeć do słownika lub tak jak mówił Nogad sciągnij sobie najnowszą opere. Co do wątku to są już takie na forum. Wystarczy wykorzystać funkcję " Szukaj ". To forum jest naprawdę prawdziwą skarbnicą wiedzy.

A czy takie wiadomości Panowie-nic nie wnoszące do wątku, możecie sobie przesyłać na PW ? ;> Ślicznie upraszam.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Fajna

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
a czy mozna szylką zrobic kojec z jakies starej klatki ja jeszcze nie mam szylki ale mozliwe ze bede miec za niedlugo ale do tego mam 8 letniego psa i chomika wiec nie moge sobie pozwolic na to by wypuszczac po domu ani po jednym pokoju

Offline Rózia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kubuś (Maniuś i Szymonek w serduszku)
Wg mnie kojec dla szynszyli to pomyłka. Przeskoczy przez niego, a nawet jeśli nie to się w nim nie nabiega, a o to właśnie chodzi w wybiegach... A nie możesz po prostu na czas wybiegów zamykać drzwi do pokoju żeby pies nie miał wstępu? Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wybiegi to może jednak pozostaniesz przy psie i chomiku? Lub kupisz rybki? Po co kupować zwierzaka, który będzie męczył się zamknięty w klatce...

Offline Małgoś

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymek
mój Szymek w zasadzie biega już po całym mieszkaniu. Zamykanie drzwi "harmonijkowych" mijało się z celem, bo spryciarz i tak pod nimi przechodził :D
teraz tylko przez 4 dni jedziemy na mazury i do Szymka przychodzić będą teściowie.   Nie wiem czy go wypuszczą na wybieg... bo później mogą mieć problem ze złapaniem go. W razie czego powiększyliśmy mu  klatkę z mężem :)
Od góry dopieliśmy jeszcze klatusię dla królików, (jakieś 35cm wysoka)
Górne drzwiczki od naszej klatki zostały otwarte na stałe i powstała klatka 80szer x40gł x80cm + 35cm wysokości :)

Mam nadzieję, że się nie obrazi za te ewentualne 3 wieczory hasania po klatce.

Wolałam nie zabierać go na 4 dni z domu, bo więcej spędziłby w samochodzie niż na wybiegu.
Ale zastanawiam się nad zabraniem go nad Polskie morze na 2 tygodnie ze sobą ... 

 

Jak człowiek ma pecha ... to i palec w nosie złamie ;)

Offline Nova220199

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon
Mój Szymon na wybieu spędza 1,5 godz. dziennie.
Biega w moim pokoju,gdzie stoi jego klatka więc gdy
jest zmęczony sam wchodzi sobie do klatki samowolnie :D

Offline Mateusz223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • KOCHAMY SZYNSZLE!!!
Cześć,
Wiem że szynszylki to zwierzęta nocne, mam 15 lat i niestety muszę wczesie chodzić spać, i gdy czasem wstaje w nocy to Mania(Moja Szynszyla) siedzi z otwartymi oczami i z uszkami w górze, czasem próbuję ją wypuścić pózniejszą godziną ale to się rzadko zdarza. I czy ona się męczy w nocy w klatce, pytam bo kolo 12 lata po klatce jak szalona.


Dzięki z góry
Mateusz

pole podpisu, to nie miejsce na duże ilości ruchomych emotikonek - usunięte przez administratora.

Offline Mateusz223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • KOCHAMY SZYNSZLE!!!
Klatkę mam wysoka na ok. 150cm i szeroka na ok 100cm

pole podpisu, to nie miejsce na duże ilości ruchomych emotikonek - usunięte przez administratora.

Offline Mateusz223

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • KOCHAMY SZYNSZLE!!!
Jednak szynszyla zamknięta w klatce na pewno bez wybiegów się męczy. Na pewno też, gdyby Mania miała koleżankę, to było by jej raźniej  ; )
Z rodzicami już pszerabiałem ten temat i niema szans

pole podpisu, to nie miejsce na duże ilości ruchomych emotikonek - usunięte przez administratora.

Offline Amanda_Alfik

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • 05.01.2012 Alfik<3Amanda 20.01.2012
Poprostu to są zwierzęta nocne ;) ale w nocy nie radziłabym wypuszczać, nie dość że nie dają pospać, niszczą i w dodatku wypuszczamy w dzień ( nie tylko bo muszą) ale też dlatego żeby w nocy nie wariowały i były wybiegane.

♥♥♥ Odpowiadasz za to, co oswoiłeś. ♥♥♥

Offline Leon i Henio the Chinchillas

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 16
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • :)
Moj Leon lata przez godzine a pozniej i tak szaleje w klatce przez pol nocy :P [-chomik-]

:)

Offline Milva

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Godzina wybiegu to niewiele. Jak mojego Ariona zdarzyło mi się parę razy wypuścić tylko na około godzinę, bo nie miałam akurat więcej czasu, to też w nocy dawał mi popalić.
Świetnym rozwiązaniem jest talerz do biegania albo karuzela (jedynie drewniana). Gałązki też są dobrym zajęciem na noc.
Mateusz spróbuj jeszcze porozmawiać z rodzicami. Szynszyle to zwierzęta stadne i twoja Mania będzie się męczyć sama. Druga kulka nie zmienia wiele. Sprzątać i tak trzeba, wypuszczać również. Jeśli chodzi o koszt zakupu szynszyla to zawsze możesz przygarnąć drugą samiczkę. Mnóstwo czeka na swój nowy dom.
Radziłabym też wypuszczać Manię o stałych godzinach. Każde zwierzę ma swój dzienny rytuał. Jak będziesz chaotycznie podawał jedzenie lub wypuszczał na wybieg, to kulka jeszcze bardziej może domagać się wybiegu w czasie kiedy nie powinno go być, bo wczoraj przecież o tej porze biegała.

Offline Szyszunia1201

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Wypuszczanie w godzinach porannych.
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Paź, 2015, 10:31 »
Tak, a więc jak już w którymś z wątków wspominałam mam 7-o letniego szylka, z domu jakiegoś za przeproszeniem barana, który nie wypuszczał go, nie kąpał, dawał najtańszą karmę...  [niepolecam] :( >:(
Niestety do końca tygodnia (do soboty włącznie) będę miała jedynie możliwość wypuszczania go w godzinach porannych (w inne dni normalnie, gdybym nie miała wolnych wieczorów oczywiście nie zdecydowałabym się na szylka). !!
Stąd moje pytanie:
Czy mogłabym do tej soboty wypuszczać Szarusia w godzinach porannych (11-13)?
Czy lepiej wypuszczać go właśnie o tej porze, czy może go w ogóle nie puszczać na wybieg? - nad tym ubolewałabym, gdyż na wybiegu go oswajam.. !! [-chomik-] [chinblack]

Offline Aishaq

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 219
  • Uzbierane migdały: 22
  • Płeć: Kobieta
  • Szisza & Yuki
Odp: Wypuszczanie w godzinach porannych.
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Paź, 2015, 10:38 »
Chyba jednak lepiej wypuścić - jeśli będzie chciał to sam wyjdzie z klatki. Ale lepiej tak, niż by miał być cały czas zamknięty.

Offline Rukola

  • Moderator
  • ~Rządca Półek~
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Uzbierane migdały: 12
Odp: Wypuszczanie w godzinach porannych.
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Paź, 2015, 13:40 »
Pewnie że możesz, ale szynszyl będzie nieco zamulony ;) ja wypuszczam mojego zawsze rano, ale o 6 ;) i ma wtedy nawet lepszy humorek niż wieczorem.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Wypuszczanie w godzinach porannych.
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Paź, 2015, 16:00 »
Moje bąble zaczynają dzień od wybiegu ok. 5.00 rano oczywiście jak jestem w domu. Są wtedy bardzo żywotne. Czasami wypuszczam je ok. 11ej ale raczej wtedy leźakują pod kołdrą a nie biegają.

Offline monikacicha90

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wypuszczanie w godzinach porannych.
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Paź, 2015, 16:34 »
U na sby się to chyba nie sprawdziło :( Za wczesnie wychodzę do pracy :(

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypuszczanie w godzinach porannych.
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Paź, 2015, 17:08 »
Wypuść jak najbardziej,maluszek troszkę się rozrusza :)

Offline SZYNSZYLKA BEZA

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1182
  • Uzbierane migdały: 8
  • Płeć: Kobieta
  • I love CHINCHILLAS!
    • Zapraszam do czytania opowieści o WATASZE ZŁOTEGO DĘBU
Puściłam Beze po pokoju o godz. 14 . Zakonczylam wybieg o 16:30.
Czy 3,5 godziny wystarczy?
Ile powinna biegać szylka?
Chce się tylko upewnić czy właściwie postępuje.
 Pozdrawiamy Ola i Beza  :cmok:
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2015, 19:38 wysłana przez Dosiek »

"Co jest lepsze, urodzić się dobrym czy ogromnym wysiłkiem przezwyciężyć swą spaczoną naturę?"
-Paarthurnax

*Najlepszy przyjaciel ma zawsze cztery łapki*
Kocham was szynszyle!
-------------------------------------------------------
Ze mną Beza i Malaga

 

Gdzie można pisać na temat "systemowego" znęcania się nad zwierzętami ?

Zaczęty przez PACZEKDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3022
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2015, 10:04
wysłana przez jtrz
mało pije, nie pije, ile powinien pić, nie wiem czy pije, odwodnienie

Zaczęty przez Kasia :))Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 42733
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2018, 14:30
wysłana przez Roedeer
"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24079
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Gdzie można kupić : siemię lniane,zarodki pszenne, pyłek pszczeli?

Zaczęty przez Olcik :)Dział Żywienie

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10303
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 23:38
wysłana przez Olcik :)
gdzie dostać klatkę większą od standardowej dla szynszyli?

Zaczęty przez lili_domiDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2394
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2007, 01:51
wysłana przez szyszunka
SimplePortal