19 Kwi, 2024, 11:21

Autor Wątek: Choroby serca  (Przeczytany 5144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiek21

  • Gość
Choroby serca
« dnia: 30 Sty, 2009, 11:34 »
to może ja się przyłączę :)
U białej panienki wykryto poważną wadę serca. To już drugi szynszylek z chorobą serca. Pozostałe panienki odseparowane do nowej klaty. W moim małym mieszkaniu centralne miejsce zajmują woliery. Nic to. Panienka za nic leków jeść nie będzie. Żadna postać nie jest tolerowana. Mam wybór-podawać na siłę do końca życia, czy ubłagać białą damę by zdecydowała się wziąć leki.Nie mówiąc o tym, by zdecydowała się w ogóle jeść. Dwie odseparowane panienki nie rozumieją, dlaczego nie mogą przebywać w starej wolierze, w obecnej chwili nazywanej przeze mnie kardiologią. Hałas, rzucanie jedzeniem, rozsypywanie żwirku. Bunt.Ktoś ma jakieś rady? :)

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sty, 2009, 13:40 »
Kto zdiagnozował?Jakie były objawy?Jakie wykonano badania?Jakie dostają leki?Dlaczego są odseparowane?

kasiek21

  • Gość
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sty, 2009, 14:36 »
zdiagnozowała dr Iza Całus
newbielink:http://www.medwet.pl/ [nonactive].
Filip przy kolejnej korekcje zębów (wada genetyczna). Problem z zastawką serduszka.
Beza zdiagnozowana kilka dni temu. Objaw podstawowy to zmniejszający się apetyt i grupowy atak pozostałych dwóch samic.
Wykluczona ruja, atak nastąpił niespodziewanie w ciągu jednego dnia. Do tej pory żyły razem.
W tej sytuacji Beza pojawiła się w lecznicy. Badanie serduszka i mam problem.
Filip stabilny. Leczony 4 miesiąc Vetmedin-em 2,5mg. Trzeba kłaniać się w aptece, by podzielono kapsułkę na 10 dawek. Przytył i przeszedł bezproblemowo kolejną korektę ząbków.
Beza odmawia przyjmowania leków (kwaśne!) Apetyt marny. Dokarmiona dziś - niestety na siłę.
Po konsultacji z prowadzącym lekarzem zawieszamy na dwa dni podawanie leku. Zobaczymy co z apetytem.


jeszcze odpowiadam. Badanie EKG serduszka. Na miejscu odczytywał kardiolog. Odseparowane , bo atakowane przez zdrowe
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2009, 14:48 wysłana przez dream* »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sty, 2009, 14:47 »
choroby serca nie są przecież zaraźliwe, chyba, że wywołane pasożytami [np u psów]
moim zdaniem to raczej powinnaś odseparować samca od samic ze wzgledu na choroby genetyczne i słabe serca samic.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

kasiek21

  • Gość
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sty, 2009, 14:52 »
samiec jest od kilku lat wykastrowany, nie rozmnażam zwierząt.
Odpowiem kolejny raz dwa sercowe są razem, dwie zdrowe samice razem. Nie ze względu na chorobę, lecz agresję zdrowych samic. Proszę czytać ze zrozumieniem :)

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sty, 2009, 15:02 »
Oj to masz Kasiu mały oddział kardiologiczny w domu.Dobrze że odizolowałaś chore szylki.One przecież potrzebują dużo spokoju i wyciszenia.Zastanawiam się jaka to musi być drobinka leku dla twojego szylka.Dobrze że trafiłaś na doktor Całus, nie każdy wet zdiagnozowałby chore serduszko u gryzonia.Powiem szczerze jestem z tego powodu w szoku.Weszłam na stronę lecznicy dr Całus i zapisałam się na konsultację do doktora Piaseckiego.Myślę ze jak minie mi zapalenie płuc pojadę do doktor Całus z moimi chłopcami bo stosunkowo mam niedaleko .Kasiu  a nie myślałaś o dokarmianiu kulek Criticalem care?

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sty, 2009, 15:05 »
zastanawiam się, czy przy chorym serduszku wskazane jest podawanie tak skondensowanych kalorii :-)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

kasiek21

  • Gość
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sty, 2009, 15:06 »
Critical mam od wielu miesięcy, jeszcze jak w Polsce nie było o nim słychać :) Dzięki Grazi :)
Jedz do dr Izy, studiowała z Piaseckim. Naprawdę olbrzymia wiedza i serce do futrzaków

kasiek21

  • Gość
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sty, 2009, 15:08 »
zastanawiam się, czy przy chorym serduszku wskazane jest podawanie tak skondensowanych kalorii :-)

Filip je karmę normalnie. Z Bezą problem. Niestety, przy braku apetytu u szynszyli szybko dochodzi do ...
Przy chorobach serca ten brak apetytu jest niestety częsty

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sty, 2009, 15:27 »
Vetmedin jest rzeczywiście wstrętny.
Miałam świnkę morską z chorym sercem to udawało sie go przemycić w Gerberku,ale mogla być mniej wybredna.


kasiek21

  • Gość
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sty, 2009, 19:19 »
Filip zjada go z gerberem. Beza niestety wyczuła podstęp dość szybko

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sty, 2009, 20:15 »
Wymysl może jeszcze coś innego może nie wyczyje podstępu .Ja mój szylek był chory to nie jadł bo odrazu wyczuł co jest granre.Ale potem mus to mus mósiał zjeśc i zjadł.

I decyzja podjęta :D

kasiek21

  • Gość
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Sty, 2009, 20:34 »
Kto zdiagnozował?Jakie były objawy?Jakie wykonano badania?Jakie dostają leki?Dlaczego są odseparowane?

zapomniałam dodać. Filip kilkakrotnie zemdlał na wybiegu. Szalał, po chwili padał. To był podstawowy objaw, przynajmniej u niego. W tej chwili nie biega jak młody bóg, ale sam dawkuje sobie ruch. Gdy czuje już zawroty głowy idzie odpocząć, lub wraca do klatki. Nie zdarzyły się już omdlenia.

kasiek21

  • Gość
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lut, 2009, 15:53 »
dziś ważna decyzja. Zmiana leku dla Bezi. Vetmedin zostaje dla Filipa, panienka dostała Lotensin 5mg. Tabletkę dzielę na 12 części i podałam dziś pierwszą dawkę. Pani nadal bardzo grymasi przy jedzeniu, więc dokarmianie obowiązuje dalej. Dwa razy dziennie papka gerberowo-criticalowa. Zjada zawartość ok dwóch strzykawek 5 ml. na posiedzeniu
Teraz pozostaje czekać.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lut, 2009, 16:37 »
Czekam na dalszy rozwój sytuacji.Mam nadzieję,że Lotensin bardziej jej podejdzie  :D
Dzisiaj właścicielka mojej pacjentki zdziwiła się,że zwierzęta mogą chorować na serce albo choroby nowotworowe...

kasiek21

  • Gość
Odp: Choroby serca
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lut, 2009, 16:44 »
najważniejsze, by nie spadała z wagi. Waży teraz ponad 0,5 kg. Filip już blisko 0,7 :)
Stresujące jest dla niej dokarmianie. Nie rozumie sytuacji, zaczyna łapać ząbkami.

 

Jak myslicie czy nasze szylki czuja choroby czlowieka

Zaczęty przez PiterekDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2826
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2005, 18:45
wysłana przez aneta_117
Czy można zmniejszyć ryzyko choroby pasożytniczej u szynszyli?

Zaczęty przez JoannaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2074
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2008, 17:28
wysłana przez Mysza <")))/
Leki podczas choroby

Zaczęty przez weterynarz21Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9696
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2018, 18:18
wysłana przez wolarczi
choroby dziedziczne

Zaczęty przez mmagda_aDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 1852
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2007, 16:19
wysłana przez jaszelma
SimplePortal