hypothetical
28 Mar, 2024, 15:04

Autor Wątek: Problem z kupnem karmy w małej miejscowości -> zakupy przez Internet  (Przeczytany 5701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ilona

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Chyba wszyscy mieszkający w małym mieście mają ten problem :(  :???: Za Chiny ludowe nie mogę znaleźć dobrej karmy dla mojej kulki. W mieście są 4 sklepy zoologiczne na krzyż , z czego większość karm jakie posiadają to Vitapol , Megan , Tropifit , Animals ... Jeszcze niedawno udało mi się kupić 2 x Emotion Beuty , a resztę przywoziła mi kuzynka z Rzeszowa . Niestety już nie mam takiej możliwości , a że musiałam czymś nakarmić mojego szyla wybrałam karmę dla świnek morskich też z Vitakraftu mianowicie LIFE POWER . Uważacie , że mogę chwilowo podać tę karmę kulce ? Jestem już naprawdę poirytowana , że sklepy w małych miastach nie mają szerokiego asortymentu , a przeważnie chłam . I szylki są skazane na taki pokarm . No ale nic , postanowiłam od teraz jedzenie zamawiać przez internet i stąd moje kolejne pytanie , znacie jakiś fajny , niedrogi sklep internetowy , gdzie w przystępnej cenie mogę kupić dobrą mieszankę? . Chodzi mi również o w miarę szybką dostawę i nieduże koszty przesyłki. Nie mam doświadczenia w tej kwestii dlatego potrzebuję porady :P
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2016, 17:58 wysłana przez Rukola »

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
linię Life Power uważam za jedną z większych bubli, w takim wypadku już nawet vitapol jest lepszy.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Ilona

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Szkoda , że nie wiedziałam tego wcześniej :( Mam w zapasie jeszcze trochę Pelletsów, ale muszę je mieszać bo samego granulatu to mój szylek nie zje ;/ Dlatego chcę zamówić jakąś dobrą mieszankę , jeszcze zastanawiam się jaką i w jakim internetowym sklepie. cyt sprzedawczynię z zoologicznego :

"Life Power jest równie dobra jak emotion beauty "

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Nie irytuj się, bo i w stolicy jest to samo - jedyne tak naprawdę miejsca gdzie można kupić różne karmy to sieciówki - fakt, że je mamy, ale gdy chcesz kupić coś w "zwykłym" sklepie zoo - też łatwiej wcale nie jest. Ja z racji mojego prywatnego buntu przeciw zbójeckim marżom i mega sklepom, zlatałam ostatnio, żeby nie skłamać, około piętnastu sklepów zoo - a tam: vitapol/megan i... vitapol i megan. W jednym dadik fructo (czy jakoś tak ;-) ) był. I to był cały wybór. Dziewczyny na sianie czekały aż zrealizują moje zamówienei w sklepie internetowym.

Co do sklepów internetowych - mamy tu taki temat, warto się przyjrzeć. Ja mogę z czystym sumieniem polecić videozoo, jednak musisz brać pod uwagę niemałe koszty wysyłki - waga takiej paczki jest spora, bo pewnie 1 kg żarcia i nic poza tym nie zamówisz...
Nie powinno być też problemu z www.szopek.pl - ostatnio mieli jakiś zastój, ale tłumaczę ich świąteczno - noworocznym zamieszaniem, więc już teraz powinno być ok.A ceny mają naprawdę bardzo konkurencyjne.

cyt sprzedawczynię z zoologicznego :

"Life Power jest równie dobra jak emotion beauty "
jak powiedziałam pani że nie chcę vitapolu powiedziała: "no a widzi Pani, szkoda, bo to świetna karma, niedroga a jedna z najlepszych"

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
U mnie jest jeszcze gorzej mam tylko 2 sklepy zoologiczne  :( z czego nie ma zadnej karmy dla szynszyli.Pani ze sklepu powiedziała ze tak dorogie karmy nie sprzedaja ponieważ nie schodzi.Ale zrobila dla mnie wyjątek i zamówiła serie vitakraftu i d 4 miesięcy tylko ja go kupuje.A wiem ze duzo osób w miescie ma szynszyle.Dlatego zawsze robie większe zakupy na necie za 200 zł .i starcza mi to na 3 miesiace

I decyzja podjęta :D

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
To zależy za jaką kwotę zakupy planujesz zrobić. Powyżej 50 zł koszt wysyłki z videozoo kosztował mnie coś około 9zł więc uważam że się opłaca. W szopku masz bardzo fajne ceny ale termin wysyłki bywa tam różny... Ja od zapłaty czekałam 1,5 tygodnia. Ale może faktycznie jakieś Swiąteczne zawirowania. Jeśli potrzebujesz "już" to lepiej videozoo. A ja podchodzę bardzo sceptycznie do wszystkiego co usłyszę w sklepach. Dziś miałam przymusową wycieczkę do Krakowa, i oczywiście nie mogłam nie odwiedzić jakiegokolwiek sklepu. Dowiedziałam SIę że Ebiemu muszę kupić samiczkę  :shock:

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Ja kupuję w necie,bo nie mam czasu na chodzenie po sklepach  :D
Wówczas kupuję i dla szylkow i dla koszatniczek ,to co chcę ,a na dodatek tanio.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Ja kupuję w zasadzie TYLKO przez net, bo szkoda mi czasu na chodzenie po sklepach. Tym bardziej, że nie mam "po drodze" do żadnego. Oczywiście mowa tu o szylkowych jedzonkach itp. Ale Lakcid i Węgiel byłam oczywiście zakupic osobiscie :)


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Dlatego właśnie powstał ranking sklepów internetowych ;-)
Niektórzy sprzedawcy już mają stałą klientelę złozoną z szynszylomaniaków.
My robimy zakupy raz na 3 miesiące ... ogromne pudła z róznosciami - z dowozem na miejsce :-) i można kupic to co się chce a nie to co jest pozycja obowiazkową na półce sklepowej. No n iestety - duze molochy i koncerny maja takie instrumenty wpływu na sklepy stacjonarne ze mniejsze firmy mają bardzo ciężko aby zaistnieć w takich sklepach.

Zobacz tutaj: http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=8077.0

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Adam.W

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stasia-Stan. Blankuś-Aksa. Yumako-Fiol Ryszika Beż
Ogólnie polecanym sklepem jest videozoo (zresztą na tej stronie jaką podał andreas jest wszystko)[-chomik-]

I decyzja podjęta :D

Offline Ilona

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Hm dzięki wszystkim za pomoc , zdecydowałam się na videozoo po przeczytaniu opinii:] Ceny dosyć przystępne i, przesyłka też tania, a co najważniejsze z tego co podajecie , wysyłają błyskawicznie . Poczytam jeszcze co nieco o mieszankach dla szynszyli i zamówię coś dla kulki :P Nadal ubolewam nad tym , że w sklepach nie ma tego co powinno być , a sprzedawcy/nie zwyczajnie nie mają pojęcia nie tylko o karmach ... Przynajmniej w moim mieście. Sama dziś byłam świadkiem gdzie w plastykowym pudełku było bodajże 5 dżungarskich chomików z czego 1 ciągle atakował resztę. Gdy podeszłam do sprzedawczyni i zwróciłam uwagę , czy nie powinno się go odizolować warknęła na mnie , że to nie moja sprawa o.O

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
W videozoo dostaniesz tanią mieszankę z versele laga w opakowaniu uzupełniającym - 9 zł kg.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Ilona

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 24
  • Uzbierane migdały: 0
Mam trochę dylemat , bo boję się , że kupię karmę która nie przypadnie do gustu mojej kulce , która lubi wybrzydzać . Zastanawiam się nad Vitakraft Emotion Beauty i wlaśnie Prestige Nature.. EB mój szylek wcinał do spodu , ale z tego co czytałam karma zawiera barwniki. Którą z tych dwóch karm bardziej byście polecili ?

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
W sumie wszystko jest już napisane w wątku http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=11229.0 .
Ja po przeczytaniu wszystkiego zdecydowałam się na Versele.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

 

Problem z "nowymi"

Zaczęty przez szyszka95Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1470
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 01:19
wysłana przez M___M
problem z zębami trzonowymi, siekaczami, ślinienie, ślinotok, dławienie, dławi, zabieg, przycinanie zębów, piłowanie, dokarmianie...

Zaczęty przez MagdaBDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 945
Wyświetleń: 285020
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:03
wysłana przez kokokok
Woliera na metr pięćdziesiąt i problem z półeczkami - skąd wziąć ? [Wrocław]

Zaczęty przez TanDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4654
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2010, 22:06
wysłana przez Basia_W
problem- szynszylek leży i nie reaguje, ciężko oddycha

Zaczęty przez szynszylolDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3321
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2014, 22:28
wysłana przez marcsl
Problem z Szynszylem - ospałość, praktycznie brak aktywności.

Zaczęty przez Nogad_21Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17074
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2010, 10:27
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal