28 Mar, 2024, 14:30

Autor Wątek: Karmelek  (Przeczytany 62673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcsl

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1127
  • Uzbierane migdały: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #525 dnia: 08 Sty, 2013, 18:46 »
Strasznie mi przykro,nie wiem co mam pisać,bardzo współczuję  :( Jestem z tobą Bożenko   

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #526 dnia: 08 Sty, 2013, 18:52 »
Bardzo mi przykro Bożeno, pisząc to mam całe zaszklone oczy, łzy sam napływają...
Miałam przyjemność przekonać się osobiście jaki ogrom serca dawałaś temu małemu łobuziakowi i jak bez cienia zmęczenia, zniecierpliwienia cieszyłaś się każdą wspólną z nim chwilą - szczególnie tymi związanymi z podawaniem leków... w takich momentach widziałam jaka troska przemawia przez Ciebie w kierunku tego cudownego, małego, bezinteresownie kochającego puchatka...
Praktycznie od samych początków łączyła Was szczególna więź związana z troską o jego los.
Trudno aż chyba mi napisać coś stosownego... Ja po prostu mam nadzieję, że one wszystkie gdzieś tam są za Tęczowym Mostem. Szczęśliwsze :(

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #527 dnia: 08 Sty, 2013, 19:26 »
Bożenko strasznie mi przykro, że ta chwila rozstania nastąpiła już teraz  :smut:.
Bardzo Cię podziwiałam, że potrafiłaś aż tak zawalczyć o jego dłuższe życie, nie wiem czy ktokolwiek z nas tak by potrafił, ja pewnie nie.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #528 dnia: 08 Sty, 2013, 19:42 »
Mi również przykro. Szkoda, że odszedł... :((

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #529 dnia: 08 Sty, 2013, 20:26 »
Bożenko bardzo mi przykro.  [pociesze]

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #530 dnia: 08 Sty, 2013, 20:53 »
Dziękuję kochani za wsparcie przez te 4lata walki o Melka.Byliście z nami w tych złych chwilach.Ciężko mi pisać bo teraz  akurat jest pora wieczornego biegania,podawania leków ,miziania,całowania i zabawy.W niedzielę Karmelek jeszcze biegał,bawił się i skakał jak mały koziołek.Wczoraj o tej porze leżał mi na rękach a dzisiaj go już nie ma.Kilka dni temu Meluś pogryzł ubranko termoforka.Myślałam,że to mu zaszkodziło.Obolały brzuszek,małe kupki w śladowej ilości,brak apetytu -takie miał w poniedziałek objawy.Dzisiaj rano w Bielsku USG,pobrana krew i nagłe pogorszenie.Nagle stał się nieobecny,ciężko oddychał,nie reagował na dotyk.Pojechaliśmy do Bielska po raz drugi-tyle że już nie żeby leczyć ale żeby zrobić sekcję.Okazało się ,że wyniki wątrobowe były tragiczne,bilirubina znacznie podwyższona.Stąd te dolegliwości.W listopadzie wyniki były dobre a tu teraz taki szok.Jutro będą wyniki sekcji.
Przez te wszystkie lata które Meluś był ze mną, nie było dnia żebym się o niego nie martwiła,czasami na wyrost zamęczałam wetów telefonami ale był on moim oczkiem w głowie.Jest mi tym bardziej ciężko bo przez ostatni rok na każdym kroku pokazywał ,że ja jestem dla niego najważniejsza.Po moim przyjściu z pracy czekał na swoją porcję miziania i całusków.O tym,że był terrorystą pisałam wielokrotnie ale jakże był słodkim terrorystą.Mogłabym o nim pisać i pisać.Może ktoś z was pomyśli,że jestem głupia,że Mel był chory,że może nowy szynszyl pozwoli zapomnieć.Mel owszem był chory ale w okresach między narastającą niewydolnością serduszka był pełen życia i energii.Warto było o niego walczyć.Żegnaj mój mały wojowniku.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #531 dnia: 08 Sty, 2013, 22:54 »
Bozenko kochana,  nie wiem co Ci mam napisac, nie umie nic napisac, tak mi strasznie przykro zegnaj Melusiu. ...

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #532 dnia: 08 Sty, 2013, 23:40 »
Bożenko żadne słowa zapewne nie dadzą Ci pociechy, niemniej dołączam się do Ciebie i do wszystkich którzy Cię tu wspierają, walczyłaś o niego jak chyba nikt inny by nie umiał..

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #533 dnia: 09 Sty, 2013, 08:46 »
Bożenko, Meluś i Ty jesteście moimi forumowymi bohaterami. Zawsze choć z bólem czytałam o kolejnych Waszych kłopotach, czułam też w Was nieodpartą siłę do walki o każdy kolejny dzień życia. Wczorajsza wiadomość była bardzo przykrą i ciężką do ogarnięcia wiadomością, ale mogę Ci napisać, że jestem z Ciebie bardzo dumna, że potrafiłaś tak wspaniale dbać o Karmelka.
Trzymaj się cieplutko Bożenko, choć bez Melka, pamiętaj, że nie jesteś sama. masz tu na formum grono życzliwych Ci ludzi.
Melusiu, trzymaj się dzielnie za Tęczowym Mostkiem :*

Offline Piecho

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 251
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Odżo*, Józio*, Tutiki, Dziki*, Albinek
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #534 dnia: 09 Sty, 2013, 10:08 »
Bozenko, wierze ze Karmelek jest teraz zdrowy i caly czas przy Tobie... tak bardzo mi przykro, byliscie tak blisko, mam nadzieje, ze pozostanie w Twoim sercu jako maly dzielny Przyjaciel. Jestem z Toba i przytulam mocno :*

Odżo* i Józio* Dzikusek * tęsknię za Wami mali Przyjaciele

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #535 dnia: 09 Sty, 2013, 10:25 »
Karmelek miał najcudowniejszą mamę na świecie, myslę ze my wszyscu tu na forum nie dajemy tyle miłości i uwagi naszym kulką jak dawałaś Ty Bożenko jemu.Bardzo będzie nam ciebie brakowało Karmelku.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #536 dnia: 09 Sty, 2013, 13:13 »
Trzymaj się Bożenko, oboje byliście bardzo dzielni i silni. Strasznie mi przykro z powodu Twojej straty. i tak bardzo cieszę się, że Melek mógł u Ciebie zamieszkać. dziękuję.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #537 dnia: 08 Kwi, 2013, 19:06 »
Bożenko , kochana mamo szynszylowa jest straszenie przykro ...czytając powstrzmywalam łzy ale się nie dało. Melus piękny i taki kochany przegrał z paskudna choroba....przyjmij wyrazy współczucia...

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #538 dnia: 08 Kwi, 2013, 19:33 »
Aniu do tej pory zastanawiam się ,czy czegoś nie przeoczyłam.Czy zrobiłam wszystko tak jak powinnam.A zaczęło się od Metronidazolu. Gdybym go wtedy nie podała  być może Duduś i Karmelek by żyli. Dlatego tak boję się o bąble.

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #539 dnia: 08 Kwi, 2013, 19:42 »
Kochana zrobilas WSZYSTKO a nawet WIĘCEJ. Walczyłas jak lwica...o Dudusia i Karmelka. Bable sa pod dobra opieka...bo u Ciebie.

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #540 dnia: 08 Kwi, 2013, 19:47 »
Bozenko napewno zrobilas wszystko co tylko bylo mozliwe,  nawet wiecej.
Ja sie tez za kazdym razem zastanawiam czy  nie moglam zrobic wiecej i mam straszne wyrzuty sumienia, moje wet mowia ze zrobilam wiecej niz wiecej ale i tak mi mojego sumienia nie uspokoja.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #541 dnia: 08 Kwi, 2013, 19:57 »
Dzięki dziewczyny
 :cmok:

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #542 dnia: 08 Sty, 2014, 21:29 »
Karmelku-to już rok odkąd cię nie ma z nami  :cmok:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #543 dnia: 08 Sty, 2014, 22:10 »
:((((((((

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #544 dnia: 08 Sty, 2014, 23:04 »
:(

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Natka1

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Duszek
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #545 dnia: 08 Sty, 2014, 23:33 »
 pamiętamy  o Tobie Melku (*)

Dusio ... miał 2 lata  3 miesiące i 16 dni (*)

Offline elanutka

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 225
  • Uzbierane migdały: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmelek
« Odpowiedź #546 dnia: 04 Sie, 2015, 11:16 »
Bożenko , tyle co przezylaś ze swoim trzecim z kolei szynszylkiem, to można by obdzielić pol fermy hodowlanej. Ze Karmelek duzo wycierpial to fakt, tak mu bytlo sadzone, ale ileś TY nocy nie przespała w obawie o jego życie to wprost nie do uwierzenia. Mam nadzieję, że chocia teraz , przy Bąbelkach możesz ciut pelniej oddychac i bez obaw spoglądasz na tę piękną wolierę pelna życia. I oby jak najdluzej.
Wielki szacunek dla Ciebie! [polecam]

Oprócz męża i trójki odchowanych dzieci mam jeszcze małe zoo - Świnka Basia, świnek Mopcio,królik Pusiak vel Zuzek, myszoskoczki Teddy i Freddy, szczurki Nikki i Duffy i mój najnowszy imieninowy skarb - szynszylek Gacus. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. bardzo się cieszę, ze z Wami jestem !

 

Duduś i Karmelek

Zaczęty przez BożenaDział Zdjęcia i Historie Szynszylowe

Odpowiedzi: 253
Wyświetleń: 32280
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2015, 21:37
wysłana przez elanutka
Bożena i Karmelek

Zaczęty przez 5zy5zkaDział Zaadoptowane Szynszyle

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4130
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2015, 21:14
wysłana przez elanutka
SimplePortal