18 Kwi, 2024, 22:43

Autor Wątek: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.  (Przeczytany 7131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Lut, 2009, 11:28 »
@Andreas - ależ ja jestem bardzo easy, tak sobie tylko pokpiwam;P i nie ja jedna, jak widzę:>
@100 zł na własne wydatki - hmm. Zakładając, że nie musisz sobie sama kupować jedzenia i ubrań, to jest baaaardzo dużo. Szkoda, że odechciało Ci się dyskutować, bardzo spodobała mi się postać Twojej babci. Do komentarzy na temat swojego psa nawet się nie odniosłaś, więc nie pisz, że ludzie nie komentują Twoich zwierząt. A z chwaleniem, to uważaj - też jestem zdania, że trzeba być dumnym ze swoich osiągnięć, ale przechwalaniem się na pewno nie zjednasz sobie zbyt wielu przyjaciół. A wierz mi, wcale niekoniecznie "masz czym", takich nastolatków jak Ty jest mnóstwo:)
@Zieffka - ale weź pod uwagę, że 13latka nie chodzi do pubu, nie musi kserować pierdyliarda notatek czy używać tylu kosmetyków, nie przemieszcza się tak intensywnie (bilety, benzyna) i ma zasadniczo o wiele mniej wydatków. Więc w Twoim wypadku 300 to jest mało, w jej - dużo:)
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2009, 11:32 wysłana przez cinnamon_biscuit »

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Lut, 2009, 13:08 »
Proszę trzymać się tematu wątku! Wszelkie 'miłe uwagi i sugestie' kierujcie do siebie w prywatnych wiadomościach.
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2009, 16:18 wysłana przez coolmamcia »

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Lut, 2009, 16:04 »
Właśnie, trzymajmy się tematu!

Leo, ŁAŁ! To niesamowite mieć dopiero 13 lat i być już tak odpowiedzialną osobą, i mieć tyle zwierzat pod opieką. Rozumiem, szkoda że z tych marnych 300 zł musisz niestety je wykarmić (ja w tym wieku za moje 5 zł tygodniowo raczej bym nie dała rady), a mama tylko dodatkowe rzeczy dokupuje... No ale trudno, takie jest życie nastolatka, trzeba umieć rozporządzać swoimi pieniędzmi i czasem - a to jak Ty sobie z tym świetnie radzisz, no podziwiam, naprawdę. Gratuluję wspaniałego zwierzyńca (szkoda że taki kawał pokoju zajmują - dobrze jest jednak mieć kawałek przestrzeni dla siebie) i poświęcenia, z jakim się nim opiekujesz, nie każdego na to stać.
Szkoda że nie chcesz już dyskutować. Prosiłaś sama o komentarze, więc wszyscy ochoczo spełnili Twoją prośbę.

No, Kochani, czilałt, nie bądźmy anty, zapraszam do bycia pro ;P

Offline Leo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Moja ukochana Rózia;*Leo w moim serduszku 4ever!;(
Odp: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Lut, 2009, 16:46 »
ODPOWIEDZI NA WSZYSTKO NA CO NIE ODP ;D
Leo, na Twoim miejscu nauczyłabym alaskana nie ciągnąć na spacerze- prócz szynszyli,jestem też miłośniczką psów i wydaje mi się dziwne, że trzyletni pies nie umie chodzić na smyczy. Co raczej świadczy o tym,że zbyt wiele wzięłaś na siebie tych zwierzaków...
Alaskany mają to do siebie że bardzo trudno je wychować nawet od szczeniaka. Czy ja wiem czy za dużo? Nie mam rodzeństwa, a dzięki moim skarbom zawsze coś się dzieje...

Cytat: aska69
prędzej nauczyłabym psa chodzić bez smyczy, taki duży pies to się wybiegać powinien i w sumie jeśli cały spacer jest na smyczy(a tak wynika z posta Leo) to nic dziwnego że ciągnie.
Bez smyczy nie ma opcji. Fenris rzuca się na inne pieski (oprócz Perełki bo z nią jest od szczeniaczka [Perełka jako dorosła przyszła do nas ze schroniska, jest łagodna]) Nie raz mialam już nieprzyjemności ze strony przechodniów, że pies jest bez kagańca, a Fenris świetnie za każdym razem go zdejmuje łapką. Pies ten też kocha wolność i ucieka za każdym razem kiedy tylko jest okazja. To prawda że to duży pies ale ja i mama mamy malutki domek 'dwuosobowy jak my to mówimy:)' i jest tam też ogródek (którym zajmuje się mama i babcia która codziennie nas odwiedza :* Więc moje spacery są sprawą tylko dla załatwienia 'spraw' piesków (są nauczone że ogródek to rzecz święta i nie można w nim kopać i załatwiać się, to mądre pieski, ale Alaskany mają naturę uciekinierów)...Pozdrawiam :*

Cytat: Idka
nie powinnaś chodzić tak późno spać-może zrób sobie coś takiego jak plan dnia :)A wiesz może spróbuj nauczyć Fenrisa chodzić na smyczy-jest coś takiego jak szkolenie pozytywne - wpisz w googlei znajdziesz stronkę z filmikami :)Ja dzięki temu zrobiłam z mojego Gizmusia (psa mojej babci) prawdziwego cyrkowca xD
Plan dnia mam robiony na każdy dzień komputerowo, mam to szczęście, że raczej wszystko codziennie jest o tej samej porze. Fenris był już uczony przez tresera chodzenia na smyczy niestety nie ma na to szans;] Pozdrawiam :*

Cytat: owiabiks
Moja starsza córka za 3 mies. skończy właśnie 13 lat, ale chodzi spać dużo wcześniej i choć 3 zwierzątka są teoretycznie jej, a 2 młodszej, to ja (ewent. mąż) musimy zawsze sprawdzić czy wszystko zrobiły przy zwierzętach jak należy, bo zdarza im się czegoś zapomnieć. Jeżeli do 22 nie wypuszczą szyli, to ja je wypuszczam. Dzieci niestety nie widzą pierwszych objawów choroby i to ja uczę je co dane zwierzęta mają jeść. Trudno mi wyobrazić sobie zajmowanie się tyloma zwierzakami bez pomocy kogoś dorosłego.
U mnie nie ma takiej opcji żebym o czymś zapomniała, bo ja mam na głowie zdrowie tych skarbów. Chodzenie o 1 w nocy spać nie przeszkadza mi bo już tak się przyzwyczaiłam, na 5 godz. snu. Moja mama jest bardzo zapracowana i dlatego też musze wykonać niektóre czynności domowe tj. zrobienie obiadu, zmywanie. Pozdrawiam panią, męża i córki :*

Cytat: Idka
lo nie pisz posta pod postem!Wg mnie Twoja 2 wypowiedź jest chwaleniem się i wywyższaniem nad innych :/Sory ale tak ją odebrałam :/
Bywa;]

Cytat: Cara
A wracając do samego tematu - jak reszta zwierzyńca dogaduje się z szylkami? Zdarza Ci się puszczać je razem?
Pewnie że tak innej opcji nie było;) Szylki są nastawione przyjaźnie do reszty 'stada', ja nie mam z nimi problemu. Pozdrawiam :*

Cytat: Zieffka
zresztą-jeśli Leo ostaje z góry na miesiąc 300zł i ma się nimi rządzić...to to nie jest chyba zła polityka rodziców Smile
może pierwsze dwa-trzy  miechy się rozwala kasę na lewo i prawo. ale potem się człowiek szczypie z każdą złotówką Sad
To prawda wcześniej szastałam kasą na lewo i prawo i na moje karcie było pusto:( Ale teraz mam rozpisane co muszę, kiedy kupić i za ile. Uważam że moja Mama bardzo dobrze i wychowawczo zrobiła dając mi te pieniądze i teraz ma do mnie zaufanie że jestem ostrożna z kasą:) pozdrawiam :*

Właśnie, trzymajmy się tematu!
Leo, ŁAŁ! To niesamowite mieć dopiero 13 lat i być już tak odpowiedzialną osobą, i mieć tyle zwierzat pod opieką. Rozumiem, szkoda że z tych marnych 300 zł musisz niestety je wykarmić (ja w tym wieku za moje 5 zł tygodniowo raczej bym nie dała rady), a mama tylko dodatkowe rzeczy dokupuje... No ale trudno, takie jest życie nastolatka, trzeba umieć rozporządzać swoimi pieniędzmi i czasem - a to jak Ty sobie z tym świetnie radzisz, no podziwiam, naprawdę. Gratuluję wspaniałego zwierzyńca (szkoda że taki kawał pokoju zajmują - dobrze jest jednak mieć kawałek przestrzeni dla siebie) i poświęcenia, z jakim się nim opiekujesz, nie każdego na to stać.
Szkoda że nie chcesz już dyskutować. Prosiłaś sama o komentarze, więc wszyscy ochoczo spełnili Twoją prośbę.
Tak trudne życie nastolatka:) Dziękuję ale tutaj akurat nie ma się czym szczycić chciałam to mam, chociaż szczerze czasem aż siadam na fotelu i myśle że nie dam już tak dalej rady...Racja że sama prosiłam o komentarze ale chodziło mi na temat zwierząt a nie angielskiego:) Pozdrawiam :*
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2009, 17:11 wysłana przez Leo »

Moja *Leo*;( Kc Skarbie 4ever...

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Lut, 2009, 21:01 »
HA ! :-) prosilismy o odpowiedzi i wszystkie zostały pieknie wypisane :-)
Porównajmy teraz te wypowiedzi z fanaberiami Prosiaczka ... czy z początkowym debiutem Puszka na Forum
i co ?
jednak nie zawsze steretypy sie sprawdzają ... jak dla mnie, Leo sobie całkiem odpowiedzialnie radzi sobie ze zwierzakami a to że zbyt późno chodzi spać :-) to jakby juz nie nasza sprawa. Nie kazdego psa da sie wychować czy wytresować. Nie kazdy pies rasowy - jest psem rasowym do końca i nie zawsze jego charakter jest stuprocentowo przewidywalny. A jeśli ktos używa argumentu ze można odpowiednio wytresowac i wychować jesli sie to robi konsekwentnie to ja mu sugeruje ze wypozycze mu na 2 tygodnie mojego Muszkietera Fredka ... i niech przez te 2 tygodnie spróbuje mu wytłumaczyć jak to jest napisane w podreczniku pod zakładką 'spokojny i dobrze wychowany szynszyl" :-) powodzenia zyczę ... i czy ja popełniłem jakieś błedy wychowujac go ? OWSZEM - cała masę błedów popełniłem i w zupełnosci ponosze tego konsekwencję i jestem wciaż na nowo zaskakiwany pomysłami moich Muszkieterów pod tytułem "Jak by tu dać nogę z Karczmy ?" "Co by tu zwalić na podłogę zeby był jak największy hałas ?"

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Lut, 2009, 22:15 »
ja nigdy nie chodzę spać przed drugą-jeśli położę się nawet 0 22, to szyle grasują tak, że i tak nie zasnę. więc czytam dużo nocami :P

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Leo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Moja ukochana Rózia;*Leo w moim serduszku 4ever!;(
Odp: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Lut, 2009, 20:15 »
Jak Coś To Photo Jest W Pierwszej Notce!!:)

Moja *Leo*;( Kc Skarbie 4ever...

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Lut, 2009, 12:34 »
zwierzaki śliczne, właścicielka też:P

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline RAMZES.1

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: My Animals Family - Czyli o moich Zwierzaczkach.
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Maj, 2009, 02:32 »
Jestem pełen podziwu dla tak młodej osoby która potrafi zajmować się tyloma zwierzakami, jeżeli chodzi o wypoczynek to może być tak, że Leo właśnie przy swoich pupilach odpoczywa, chwalenie się  :hmm: jeśli jest czym i robi się to w umiejętny sposób to ok prawdę powiedziawszy to my to rozdmuchaliśmy a nie Leo ona tylko rzuciła hasło a my je podłapaliśmy i zrobiliśmy z jej sukcesu nie wiadomo jaki skandal bo niewątpliwie większość 13 latków nie wyprzedza programu szkolnego zwłaszcza jeśli chodzi o języki obce, jej sie to udało a jakim kosztem to osiągnęła to tylko ona wie

 

Takie duże, a takie bezbronne czyli koniska w potrzebie

Zaczęty przez majowaDział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2296
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2010, 23:22
wysłana przez majowa
"Kartoteka szynszyla" czyli przyłapany na gorącym uczynku!!!

Zaczęty przez Noraa2Dział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9111
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2016, 14:02
wysłana przez Melphomene
Szukam szynszyla - czyli porady dla tych którzy chcą powiększyć stado

Zaczęty przez fifiDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 9973
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2009, 17:01
wysłana przez Tola
Klateczka własnek roboty, czyli nowa chata Bilba, Shibby i Gigi =)

Zaczęty przez MefkaDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 5194
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2010, 00:08
wysłana przez greatdee
Zanim zaczniesz pisać posty-Czyli co o Forum wiedzieć trzeba

Zaczęty przez EbeDział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8152
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2004, 20:34
wysłana przez Ebe
SimplePortal