hypothetical
28 Mar, 2024, 13:46

Autor Wątek: Proszę Państwa, oto Foggy Dew, Echo i Ginger:)  (Przeczytany 32321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Proszę Państwa, oto Foggy Dew, Echo i Ginger:)
« dnia: 15 Lut, 2009, 10:16 »
Bardzo nam miło!

Na razie jest jeszcze przestraszona... Mam wrażenie, że trochę ją wkurza kolega z klatki obok, bo jak w nocy zaczął intensywnie rozrabiać, nie obyło się bez paru serii szczeknięć. Mi to w sumie było na rękę, bo potem był spokój aż do rana;)
W przeciwieństwie do Grubcia, który jak tylko zrobiło się jaśniej wlazł do domku - ona ciągle siedzi na półeczce i się na mnie gapi, albo śpi. Chyba woli mieć mnie na oku:]
Imię już w zasadzie jest, ale jeszcze do wieczora zaczekam, może przyjdzie mi coś innego do głowy;>
Podróż minęła spokojnie, w przeciwieństwie do dzisiejszej nocy (za szybko ich pochwaliłam:P), bo wprawdzie Ona jest bardzo zgrabna i cicha, ale Grubcio nie bez przyczyny ma takie przezwisko... Ale oboje są uroczy! Na zdjęcia  Grubcia trzeba poczekać aż wylezie z domku:)
« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2009, 21:24 wysłana przez cinnamon_biscuit »

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lut, 2009, 11:29 »
Cudowna kuleczka :love:
 Po prostu kolejny puchacz do "kolekcji" :)
Moja Fifka w porównaniu z Twoją ma malutkie uszka :p

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lut, 2009, 11:54 »
Cinnamon_biscuit to że panna urodziwa to wiesz... (ma świetnie wykonane półki)  Ale... nie ma to jak połączenie pięknego szynszyla na pięknie wykonanym zdjęciu  :tuli: Zdjęcia naprawdę super.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lut, 2009, 12:13 »
O tak półki świetne :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lut, 2009, 12:39 »
O jakie przepiękne szynszylowe dziewczę!Mam słabość do kulek z tak cudnymi, duuuuużymi uszkami. [kocham]

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lut, 2009, 13:14 »
bardzo podobna do Sfery...tylko ma ładniejsze krągłości..moja to teraz anorektyczka :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lut, 2009, 13:39 »
Wygląda jak zaginiona siostra Kukiego - okrągła, puchata, z wielkimi radarami jak u nietoperza ;D Nic tylko tarmosić ;)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lut, 2009, 15:23 »
A w jakim wieku jest ta kulinka, wygląda mi na dorosłą ?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lut, 2009, 15:36 »
na moje oko to tez dorosła...jeśli ma ok 10 miesięcy, to na pewno należy do "kulek", a nie "gruch" :P
ale, co tam-kobiecie wieku się nie wypomina..."rozmiarów" i wagi też :)
ważne, że ładne ma ślepka, bystre takie, uszy stworzone do podsłuchiwania i futerko jak baranek. w sumie Cara ma rację-nic tylko tarmosić :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lut, 2009, 15:41 »
Dziękujemy za komplementy :))) Mała stwierdziła w końcu, że domek jednak nadaje się lepiej na miejsce do spania. Tylko za każdym razem zanim coś zrobi patrzy na mnie, nie mogę pozbyć się wrażenia, że chce powiedzieć "no i co?". Grubcio natomiast wylazł i śpi rozpłaszczony na półce, ale światło jest takie, że trudno zrobić porządne zdjęcie. Będzie trzeba pewnie poczekać aż trafi do Greatdee:)
Uszy faktycznie ma jak Dumbo i okrągła jest - choć w porównaniu do Grubcia to chudzinka:P Tarmoszenia i miętolenia już nie mogę się doczekać, na razie łaskawie zezwoliła mi na pomizianie między uszami.
Ha, to półki muszą być naprawdę dobre, skoro po tak małym fragmencie widać, że porządne:P A zdjęcie - cóż, przy dobrym świetle i nieruchomej modelce to nie sztuka:>
Co do wieku, to wg Claudiego najprawdopodobniej ma ok 8-9 miesięcy.
Aha - oboje prawie nie ruszyli wody - owszem słyszałam parę liźnięć kulki w obu poidełkach, ale ledwie co ubyło. Wiem, że szyle z zasady nie są pijakami, ale... Mam się martwić?

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lut, 2009, 15:47 »
szczerze-Dziaba p oprzybyciu tak się zestresowała, że 4 dni nic nie piła i nie jadła. Sfera tak samo-a przecież jadła za dwoje(to dlatego teraz
Wacek tak się na jedzenie rzuca:D). daj jej czas. niech pobędzie w ciszy sama z Grubciem czasem w pokoju...przełamie się dziewczyna. wiesz...nie można od razu pokazać, jak nie wiadomo czy jest się "w gościach" czy "na stałe", że od razu na jedzenie i picie się tylko rzucamy:P savoir vivre musi być :)
a tak serio to po prostu stres-daj trochę siana do klatki, zmieniaj wodę nawet jak nic nie ubędzie lub postaw małą miseczkę z wodą. na pewno się skusi po jakimś czasie (cierpliwości).

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lut, 2009, 16:00 »
ok, dzięki:) Wiesz, przez kilka dni pewnie będę was non stop męczyć różnymi schizami, typu "jak leży to nie siedzi" i czy w związku z tym wszystko w porządku:p
I staram się im zapewnić spokój - dobrze, że mieszkam na piętrze, wycieczki rodziców pt. "pokaż potworki" są dzięki temu rzadsze:)

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline lanne

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • czery, franklin .::. gizmo,tośka,quennie,mycuś [*]
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lut, 2009, 16:35 »
piękna. i niezwykle fotogeniczna, ja też kiedyś będę musiała się bardziej artystycznie nagimnastykować z aparatem, chociaż u mnie światło kiepskie, a sprzęt pozostawia wiele do życzenia.. i uszyska ma ogromne, faktycznie, oczka błyszczące, wymiętolić tylko ;) rozeznajesz się już w jej temperamencie?

we've all sung our hearts out. and even though no one really knows what a 'wonderwall' is, we all secretly wish we had one.

and i'd give up forever to touch you.

Offline Cathy

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Fikuś & Ivo.
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lut, 2009, 18:52 »
Albo mnie się wydaje, albo ma pyszczek prawie taki sam jak mój Fikuś :D Wygłaskać, wymiziać, wytarmosić, wycałować i oczywiście jakiegoś dobrego smakołyka ode mnie i moich mężczyzn :)

Ojjć, aż się nie mogę na nią napatrzeć :*

Fikuś & Ivo, dwa kochane standardy. ;*

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lut, 2009, 20:00 »
Cathy- nie tylko Ty jedna ja już od 20 minut się na ni ą gapię :D Taka cudna jest :love:

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Nicola

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Euzebiusz i Tito :)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lut, 2009, 20:18 »
My też mieszkamy na górze :P Ebi ma od dziś towarzystwo więc zaczynam schizować czy dam radę bo szczeka i fuczy. Cinnamon_biscuit ja przy drugim schizuję jak Ty. Niby wiem że to normalne a jednak...

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Lut, 2009, 20:47 »
Co do picia  to może ona od poidełka woli miseczkę?

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lut, 2009, 22:44 »
Ale fajowa!! Ja własnie przyjechałam do domu i już nie mogę się doczekać Grubcia :D Ale jeszcze 1km za kółkiem i padnę, więc niestety musi poczekać do jutra na mnie...
Nie martw się, kulki się nie ususzą z własnej woli ;)  Uszy faktycznie ma jak DUMBO albo inny odrzutowiec :P


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lut, 2009, 09:08 »
Nie chcę się za bardzo podniecać (żeby mnie to potem nie ugryzło w zad), ale są sukcesy:) Wynika to pewnie z tego, że Mała już jednak była oswojona.
Chciałam poczekać z wybiegami, ale okazało się to niekonieczne. Wczoraj ok 21 zaktywizowała się bardzo, więc otworzyłam drzwiczki i wystawiłam rękę. Trochę pokontemplowała, ale w końcu skojarzyła fakty i wlazła na nią. Przytuliłam ją więc do mojej wielkiej bluzy w bałwanka:P i zaniosłam do łazienki. Mała skakała po mnie, dawała się miziać za uszkiem i pod brodą, w końcu nawet przyszła kilka razy zajrzeć mi w oczy i posmyrać po nosie. Nic mnie tak nie rozczula jak dotyk tych mięciutkich łapeczek ^_^. Dałam jej pohasać prawie 2h, co jest długim czasem w porównaniu do tego, do czego była przyzwyczajona.
Grubcia nie wypuszczałam, bo jakiś taki mniej chętny był na swawole. Co tu kryć, bardziej fascynowało go sianko i miska...:P
No i właśnie - o ile widzę pustą miskę u Grubcia, czyli ładnie wsunął to, co miał, Małej niewiele ubyło. Ale piła już, całe szczęście...Myślę zresztą, że właśnie do poidła jest przyzwyczajona, ale muszę się spytać Klaudiusza. I rano, kiedy zmieniałam wodę, nawet nastawiła ucho do drapania. A przede wszystkim ŚPI na półce - wczoraj w ogóle nie zamykała oczu, tylko gapiła się na mnie. Na noc Grubego wyniosłam do łazienki, żeby jej nie schizował, ale raz w nocy i tak obudziła mnie szczekaniem. Wystarczyło jednak, że zrobiłam "ćśśśśś" i przestała. W ogóle, mimo że po kupach widzę, że biegała po całej klatce, robi bardzo niewiele hałasu na razie.
Foty będą nowe może z dzisiejszego wybiegu:)
@Greatdee - Gruby właśnie schował się do domku. Nie mogę się doczekać Twojej miny jak zobaczysz jaka to kluska:P Ale jest prześliczny - jak się na niego od góry spojrzy, wygląda jak wielkie, puchate serce:)
No i jest jeszcze kwestia imienia...
Na początku miała się nazywać Quicksilver, bo to pasuje idealnie do jej koloru i szynszylowatego, zmiennego charakteru. Ale ciężko to zdrobnić ("kłik" brzmi jak odgłos świni:P). A potem przypomniałam sobie pierwsze uczucie, gdy dotknęłam jej futerka, że jest jak delikatna, poranna mgła. I do głowy przyszło mi Foggy Dew. I chyba tak zostanie, bo "fogi" to dobry skrót... Jak myślicie:)?
[ale mega post;p]
« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2009, 09:10 wysłana przez cinnamon_biscuit »

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lut, 2009, 12:07 »
było dog in the fog, może być  chinchilla in the fog :D
Foggy bardzo fajne imię :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lut, 2009, 12:14 »
Fajna naprawdę ta Twoja kulka :D I taka spokojna!! Mój czarny diabełek prześliczny - Grubcio - teraz dzikuje po całej klatce, ale już zwiedził na szybko łazienkę :) Nie będę Ci jednak zajmowac miejsca w Twoim wątku, więc przeniosę się do swojego :) A więc, proszę Państwa, wreszcie cała operacja przejęcia szylek się zakonczyła. Dzięki Ci Claudi!!

Ps. Foggy też mi się chyba bardziej podoba :) I pasuje do niej.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline lanne

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • czery, franklin .::. gizmo,tośka,quennie,mycuś [*]
Odp: Proszę Państwa, oto...
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lut, 2009, 12:17 »
szynszyla we mgle brzmi co najmniej tajemniczo ;> ja się przeważnie staram nie przesadzić z imionami, by nie wymyślić czegoś, czego albo nie będzie się dało wymówić, albo będzie się wymawiać pół godziny... foggy jest śliczne, takie puchate :) będzie jej pasować.

we've all sung our hearts out. and even though no one really knows what a 'wonderwall' is, we all secretly wish we had one.

and i'd give up forever to touch you.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Proszę Państwa, oto Foggy Dew:)
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lut, 2009, 18:17 »
A więc Foggy Dew:)
Jakaś taka strachliwa się zrobiła, wystarczy, że ruszę ręką, siedząc 3m od niej przy kompie, a ona zmiata z jednego końca klatki na drugi. I zdecydowanie hibiskus jest "in":)

EDIT:
Kurna, martwię się. Na wybiegach jest super, lata po mnie, traktuje mnie jak windę do wyższych/ciekawszych miejsc, tarza się w piachu (namiętnie) i podgryza otoczenie. Kupki robiła i wczoraj i w niedzielę normalne. Sikała też. Ale jakoś nie je karmy i nie pije. W sobotę dosłownie skubnęła karmę, w niedzielę praktycznie nic i dziś - miska jak była pełna, tak jest nadal, więc wczoraj też nic nie zjadła. Wczoraj dałam jej wprawdzie parę listków babki, hibiskusa i trochę pyłku, ale niewiele tego było. Najdziwniejsze jest to, że jak jej dziś podsunęłam pod pyszczek zielone kółeczko z Nature, to zjadła (ale tylko jedno). W ogóle zachowuje się, jak na moje amatorskie oko, całkiem normalnie. Tylko nie je, a wody ubyło dosłownie parę kropli... Sianka zniknęło przez trzy noce też niewiele. Wydaje mi się, że przy tak intensywnych wybiegach (wczoraj łącznie 2,5h) powinna jeść i pić zdecydowanie więcej.

i kolejny EDIT:
Przy poprzednich 3 wybiegach w ogóle problemu nie było - otwierałam klatkę, trochę ją smyrałam, kładłam rękę przy wyjściu i czekałam spokojnie, aż Foggy wlezie na nią, zanosiłam ją do łazienki i tam sobie siedziałyśmy. Dziś natomiast nie miałam w ręce żadnego smakołyku (żeby zaczęła jeść porządnie) i o ile na początku nawet wlazła mi przednimi łapkami na rękę, to się wycofała - a ja nie chciałam na siłę jej wyciągać. I tak oto od 19.30 klatka stoi otwarta, a ona nic... Może jak się zrobi trochę później, to się skusi jednak na wybieg. Z jedzeniem nadal kiepsko - zjadła kolejne 1,5 kółeczka i nic więcej, woda też nie ruszona. Jestem mocno zaniepokojona, zwłaszcza, że na wybiegach wydaje się szczęśliwa i nie chodzi też raczej o lęk przede mną, bo jak ją drapię pod pyszczkiem, to się nastawia i przymruża oczy, bez problemu po mnie łazi itd.

i znów edit:
w końcu wylazła:P I siedziałyśmy w łazience jakieś 2h, ale w przeciwieństwie do poprzednich razów, dziś usypiała w kącie, albo w kuli z piachem (w ogóle, mam wrażenie, że ona najchętniej by tam zamieszkała:P). W sumie trudno się dziwić, jeśli ktoś tak intensywnie hasa, a je tak niewiele. Ale przestałam się tak martwić - wzięłam na wybieg miskę z jedzeniem i podchodziła do niej wielokrotnie, tylko po to, żeby poprzebierać i zjeść to, co jej najbardziej odpowiada. Jednym słowem wybrzydza, albo liczy na smakołyk:P. Bobki robi normalne. Tylko pić by mogła... od wczorajszej nocy nic nie wypiła.
Włożyłam jej do klatki maskotkę - jak na razie pełen ignor;)

Edit po raz setny chyba:
Nie wiem, czy iść z nią do weta? Bo naprawdę je tak mało i tak mało pije - w nocy zniknęło może 5, max 10ml wody i dosłownie kilka kółeczek i kilka drobiazgów z miski. Jak uważacie, ile jeszcze powinnam poczekać?
« Ostatnia zmiana: 18 Lut, 2009, 12:56 wysłana przez cinnamon_biscuit »

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Proszę Państwa, oto Foggy Dew:)
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Lut, 2009, 22:57 »
Hmm, nie wiem co Ci doradzic... Może jeszcze potrzebuje czasu na aklimatyzację? Sama nie wiem...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Proszę Państwa, oto Foggy Dew:)
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Lut, 2009, 23:47 »
Może, może - będę czekać aż się przyzwyczai, to może zacznie na powrót jeść i pić porządnie:) Najbardziej zachwyca mnie to, że po spacerach jest tak wymęczona, że idzie spać i śpi do...5-6. Wtedy dopiero mnie budzi, ale o 5-6 to ja mam taki sen, że zaraz usypiam z powrotem. Poza tym, ona nawet biegając po klatce nie hałasuje. I nie obgryza (póki co:P), na razie ucierpiał jedynie słoń w łazience (a tak, mam słonia w łazience:P). Ale on wygląda tak kusząco, że sama bym go obgryzła.
Tymczasem, zaśmiecę mnóstwem zdjęć.
Przedstawiamy: Szynszyla Łazienkowa!

WC-chinchilla - bakterie nie mają żadnych szans.

I solemnly swear I'm up to no good!

Mischief managed!

Uch, nawet tu mnie znalazła.

Zobaczysz, że tam wskoczę! (wskoczyła)

Dla pięknego futra - pianka Venus codziennie. Poleca Foggy Dew. Bo jesteś tego warta.

Tylko nie pomyl mnie z ręcznikiem, tej.

Wielka Szynszyla patrzy!

Shake your groove thing!

Jedyne kolorowe, co dobrze wyszło. Biała umywalka to dobry ekran:)

Piękna (z lewej) i bestia (też z lewej:P)
« Ostatnia zmiana: 18 Lut, 2009, 23:49 wysłana przez cinnamon_biscuit »

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

 

dziwna "narośl" proszę o pomoc :(

Zaczęty przez DeekinDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3219
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2015, 13:36
wysłana przez Paula_91
Dorosłe szynszyle w nowym domu - dziwne zachowanie - proszę o poradę

Zaczęty przez aoka30Dział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4715
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2010, 15:58
wysłana przez aoka30
Prosze o pomoc- wychudnięcie, posklejane futerko i transport do weta...

Zaczęty przez JetrelDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 7870
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2013, 22:31
wysłana przez Szyszunia12
Witam w imieniu Felka :) Proszę o kilka cennych porad.

Zaczęty przez FelicjanDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3531
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 00:42
wysłana przez Mysza <")))/
Prosze o szybka pomoc, maly szylek w okropnym stanie!

Zaczęty przez PopielataDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7448
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2014, 22:05
wysłana przez Paula_91
SimplePortal