hypothetical
29 Mar, 2024, 12:57

Autor Wątek: Półki w klatce, z czego wykonać?  (Przeczytany 12974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sedziszyl

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Lip, 2009, 14:37 »
Odnosnie sklejek to jak napisal got3 najczesciej niestety warstwe "wypelnienia"  robi sie z sosny dlatego warto o to zapytac.
Ostatnio przy przemeblowaniu klatki sprobowalem pomyslu, ktory przypadl do gustu mojemu puchaczowi. W klatce sa dwie drewniane poleczki, troche dluzsze niz szerokosc klatki, mocowane standardowo krotszymi bokami (dawno dawno temu polki byly prostokatne :) ). Na probe zamontowalem je nie jak byly prostopadle do boku klatki tylko pod katem (powierznia byla pozioma a teraz jest spad), do tego naprzemiennie, jedna w jedna a druga w druga strone. Wyglada ciekawie, ulatwia sprzatanie i co najwazniejsze glowny lokator jest zadowolony z remontu :D

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Lip, 2009, 14:56 »
ale przetworzone termicznie i technicznie drewno sosnowe czy inne nie jest trujące :) równie dobrze możecie sobie kupować płyty sosnowe zamiast sklejki brzozowej - są lżejsze ale szczylaki lubią je zgryzać.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Lip, 2009, 16:29 »
ej-a teraz w lato oprócz wkładów z lodówek turystycznych w skarpetach co warto położyć? chodzi mi czy takie płytki ceramiczne/kamienne się sprawdzą...chodzi o to, że one się nie nagrzewają, a zatem dają wrażenia chłodu.
u mnie w domu jest non stop wiatrak na max a właściwie dwa wiatraki, latam jak szalona z tymi wkładami mrożącymi i je podmieniam, okno zamknięte, aby upał nie wlatywał (w sensie żeby ciepłe powietrze nie napływało do tego wyziębionego wiatrakiem w pokoju)...ale i tak jest 25 stopni :(
zasłonięte są zasłonki, ale moje okna wychodzą na najbardziej nasłoneczniony bok domu i jest masakra. niby w nocy są prognozy na 16-18 stopni...ale ja tego w ogóle nie czuję...jakby było i tak 25....(bo w pokoju i tak w nocy praktycznie tyle jest mimo chłodzenia).
co jeszcze mogę zrobić? milusińskich teraz nie puszczam, bo się kosmicznie przegrzewają i potem boję się ich zaganiać do klatki lub łapać.
jestem troszkę bezradna :(
no i daję piaseczek gruboziarnisty, żeby futerka się solidnie czyściły. bo Wacuś to non stop jak mokry wyglądał :( niby uszka jeszcze bardzo ciepłe nie są u nich...ale ja się i tak martwię :(

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline cindirella

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Lip, 2009, 17:04 »
Ja nie wierze w to ze kiedy nie otwierasz okien to upal nie wlatuje. Jest tak samo gorąco i jeszcze duszno. Według mnie lepszym sposobem jest pootwierac wszystkie okna, wtedy powietrze przepływa przez pomieszczenie i jest przynajmniej świeże, klatka Mikiego stoi w kącie więc nie odczuwa tego przeciągu.
Ja mam pokój na piętrze i też jest nie do wytrzymania, do tego muszę się uczyć na egzamin i nic mi nie idzie przez to.
Do klatki wkładam zamrożoną butelkę z lodem zawiniętą w ścierkę, nawet jak lód się rozpuści to to i tak jest zimne przez cały dzień.

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Lip, 2009, 17:13 »
Ja opuszczam rolety i często wietrze pokój. Na szczęście w moje okna nie świeci słońce w ciągu dnia. Do tego kafelka w klatce i jak na razie wszystko się sprawdza znakomicie:)

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Lip, 2009, 11:01 »
to dziwne, bo u mnie też jest b. ciepło, pewnie minimalnie 23 stopnie, ale szyle biegają jak zwykle, termofor zignorowały i tylko plackiem częściej leżą. Macam im uszy, ale mają normalną temperaturę
Okna mam zawsze otwarte i drzwi, przewiew jest przynajmniej:)
Ale pomysł z kafelkami godny sprawdzenia:)

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Lip, 2009, 12:48 »
Ja chciałam właśnie dzisiaj sprawdzić kafelki, ale nie ma upału :P W sumie to dobrze.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Szynszylka12

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Ja i mój Przytulasek.
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Lip, 2009, 18:36 »
Dla szynszyliu najlepsze sa pulki drewniane a takrze mozna zbic domek z plyt drzewianych i wstawic do klatki szynszyl bendzie sie czul bezpieczny. [-chomik-]

Paula=)

Offline Chamaedorea

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pulpecja [*], Bella [*]
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Sie, 2009, 20:49 »
No to się obłowiłam :-).
Byłam dzisiaj w Leroy Merlin i do klatki Belli mam 5 nowych półeczek ze sklejki brzozowej :-). 4 (albo 3 - nie wiem jeszcze, bo do tej klatki mam zamówiony duży polarowy hamaczek i pewnie zastąpi jakąś półkę) wykorzystam w klatce, 1 zostaje na później jako zmiana dla półki która będzie pod poidełkiem bo ta najszybciej się niszczy :-).
Wyszły po 2mm chyba dłuższe (hah, gościu w sklepie minę miał bezcenną jak się strapił tym, że dłuższe zrobił, a ja jeszcze zadowolona :D), ale tym lepiej, bo te stare tak zniszczone życiem były, że spadały, zwłaszcza jedna (wymierzyłam tę niespadającą, ale 2mm to żadna różnica i tak bez problemu włożę, a przynajmniej nie spadnie) ;-).

A steranym życiem półkom (e, no dobra, Bella zbytnio półkożerna nie jest, lekko obgryzła + zniszczenie od wody z poidełka itp. :P) powiedziałam "bye". Wreszcie :D. Bo już i tak nieźle je papierem ściernym zjechałam w ramach czyszczenia :D.

Pulpecja i Bella ze mną od 26 września 2007. [']

Offline ruperto

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 344
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nemo - beżyk, Kiwi - czarny aksamit oraz białasek
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Sie, 2009, 21:01 »
Moje szczyle to narazie nic a nic nie obgryzają półek wiec mam nadzieję że długo nie bede im musiał zmieniac :D Tylko niestety obgryzają mostki leszczynowe :?

Kiwi i Nemo ze mną od 4 sierpnia 2009r.
17 września 2010r - do mojej zwierzęcej bandy dołączyła biała kula futra

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Paź, 2011, 23:41 »
dzisiaj kupilam Bianeczce półeczke zrobiona z galazek, dosyc grubych. jest nia zachwycona, odkad ja przymocowalam caly czas siedzi na niej i ja obgryza :) sprawdzilam dokladnie, nie ma zadnych wiekszych przerw i szczelin miedzy galeziami, wiec lapki sie nie zaklinuja.
mialam maly problem z mocowaniem, w OBI nie bylo zadnych drucikow, tylko grube, stalowe liny. zamocowalam wiec tymczasowo półke za pomoca plastikowych tasiemek do spinania kabli. na wszelki wypadek uzylam ich sporo (po 8 tasiemek mocujacych do "przednich" i "tylnych" pretow klatki i dodatkowo 4 tasiemki do pretow "bocznych"). nie spodziewalam sie, ze beda tak mocno trzymac, jest to chyba najporzadniej zamocowana półka w klatce...
ale na wszelki wypadek chcialam spytac, czy ktos z Was stosowal juz podobny patent? jak myslicie, czy takie mocowanie zda egzamin? Bianka raczej nie gryzie tego typu plastiku i do tej pory nie zauwazylam, zeby wykazywala jakies zainteresowanie tasiemkami.
w jaki jeszcze sposob mozna przywiesic tego typu półke?
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2011, 02:08 wysłana przez domi_nique »

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Paź, 2011, 09:07 »
Troszkę ciężko sobie wyobrazić jak ta półka wygląda, ale może wystarczyłoby ją przymocować z obu stron za pomocą takich wkrętów w kształcie litery L. Wkręcić taki wkręt z boku półeczki na odpowiednią głębokość aby końcówka zachaczyła o pręt.




 
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2011, 09:14 wysłana przez Basia_W »

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline domi_nique

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bianka, Beza, Bernard[*]
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Paź, 2011, 13:04 »
wyglada to tak:
http://animalia.pl/produkt,16082,111,Trixie_Most_dla_gryzoni_z_patyczk%C3%B3w_du%C5%BCy.html

tylko ja nie formowalam jej w ksztalcie mostka, tylko przymocowalam "na prosto". tez rozwazam wkrety, tylko zastanawiam sie, czy galezie nie beda pekac wzdluz w czasie wkrecania, to w koncu naturalne drewno.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Paź, 2011, 19:04 »
Drewno nie będzie pękało przy wkręcaniu wkrętów, kiedy najpierw przewierci się w tych miejscach otworki wiertarką.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Kaoriu

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Charley, Krissy, Krecik
    • My deviantart
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Paź, 2011, 19:45 »
Można zamocować wkrętami, ja wykorzystałam kawałek grubszego druciku do umocowania podobnych półek. Przed myciem pretów rozkrecam te druciki i nie ma problemu z czyszczeniem. ^ ^

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #65 dnia: 04 Cze, 2012, 16:11 »
Mam pytanie, chyba tu się ono najbardziej nadaje: Jak myślicie, czy te półki w tej klatce: allegro.pl/wielka-klatka-hit-100x100cm-dla-szynszyla-fretki-i2365879066.html są pokryte jakimś impregnatem? Bo mi się wydają takie 'żółte'. A może to ja mam coś z oczami...

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Sysek

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Półki w klatce, z czego wykonać?
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Sty, 2013, 18:08 »
Potwierdzam: najlepiej sklejka brzozowa bez impregnatu. Lepiej częściej wymieniać niż truć zwierzaka. Dodatkowo polecam tarasy i pochylnie od Ferplast oraz jakiś fajny hamaczek, my mamy to co było w sklepie przeznaczone dla fretki :)

 

Z czego "schodki"?

Zaczęty przez klaudia13_13Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1208
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2009, 14:16
wysłana przez gagat83
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4350
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 35391
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
wysłana przez Mysza <")))/
konary, badyle, drzewa, gałęzie w klatce, mocowanie, preparowanie, czyszczenie

Zaczęty przez wapleDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 3257
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2009, 21:10
wysłana przez ruperto
wielkość klatki, kamienie w klatce? i inne pytania.

Zaczęty przez bodek15Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 5745
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2007, 14:25
wysłana przez akto
SimplePortal