28 Mar, 2024, 11:28

Autor Wątek: Kraków - dobry sklep zoologiczny  (Przeczytany 20638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Laurin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Syriuszek i Maurice :*
Kraków - dobry sklep zoologiczny
« dnia: 30 Mar, 2009, 17:37 »
Ponieważ wiem, że część z Was jest z Krakowa, chciałam zapytać czy znacie jakiś dobry sklep zoologiczny w którym mogę kupić Pucka i ziółka dla szynszyli w przystępnych cenach. Byłam w Zoo natura na Zakopiance, ale tam niestety Pucka nie ma a poza tym jest dosyć drogo. Czy ktoś może dać jakiś namiar?

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Mar, 2009, 01:20 »
A z której części Krakowa jesteś?
My mieszkamy na ruczaju i tak się szczęśliwie złożyło, że przy tesco na kapelance (skrzyżowanie Roweckiego-Kobierzyńska) jest mały zoologiczny prowadzony przez przemiłego pana, który na życzenie sprowadza nawet gwiazdki z nieba :) Ceny bardzo przyzwoite - w porównaniu np. z videozoo wychodzi taniej (granulat prestige 0,5kg za 9zł, karma chinchilla nature 1kg za 12zł). Pucek prawie zawsze jest na stanie, gałązki jabłoni i mieszanki ziołowe już rzadziej - ale na życzenie wszystko można ściągnąć.
W sklepie można też kupić najlepsze sianko na świecie "spod lady", od jakiegoś "dziadka spod Krakowa, który na tym zielsku wybudował już dom i kupił samochód" :mrgreen: Siano własnoręcznie suszone i zbierane, z dużą ilością atrakcyjnych listków i długich traw, po otwarciu pachnie jakby dopiero co zostało zebrane z pola. W ogóle się nie dziwię, że robi taką furorę :)

Offline Laurin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Syriuszek i Maurice :*
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Mar, 2009, 07:24 »
Ja to w ogóle nie jestem z Krakowa :) Mieszkam w Wieliczce koło Krakowa, czyli to jest bardziej od strony Prokocimia.
Właśnie w Videozoo chciałam zamawiać, ale jak mi doliczyło 18,90 za przesyłkę, rzekomo ważącą 6kg to anulowałam zamówienie.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Mar, 2009, 08:19 »
[ot]
Ja to w ogóle nie jestem z Krakowa :) Mieszkam w Wieliczce koło Krakowa, czyli to jest bardziej od strony Prokocimia.
Właśnie w Videozoo chciałam zamawiać, ale jak mi doliczyło 18,90 za przesyłkę, rzekomo ważącą 6kg to anulowałam zamówienie.

Wiesz, ja kiedyś też byłam zszokowana gdy złożyłam zamówienie, a wyszło mi... ponad 9 kg!
Ale powiem Ci jedno - one nie ważą tyle "rzekomo", one realnie tyle ważą - uwierz mi, nazbiera się i z pierdół. Fakt ten potwierdziłam pakując walizkę na wyjazd - niby limit 20 kg - to przecież DUŻO, więc wzięłam troszkę tego, troszkę tamtego (przecież makaron waży "tylko 500g", a kisiel w proszku to grosze, nie mówiąc o paście do zębów, która przecież w ogóle nie waży). Jak wyszło mi 24 kilo, też nie wiedziałam skąd to i uwierzyć nie mogłam.
Wracając do przesyłki - niestety poczta srogo sobie liczy za każdy gram i tak to wychodzi. Video ma ten plus że ma duży wybór, i rabaty na przesyłkę od danej kwoty.
[/ot]

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Mar, 2009, 18:07 »
[ot]Dlatego zamówiłam z videozoo kurierem, paczka miała 17kg i wyszło o wiele taniej niż pocztą;)[/ot]

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Laurin

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 112
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Syriuszek i Maurice :*
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Mar, 2009, 21:30 »
Ja chciałam 2x pucek 2l i 4x ziółka (po ok 200g). Wydaje mi się, że w takim mieście jak Kraków musi być sklep zoologiczny w którym chociaż pucka kupię bez problemu, w ogóle raczej nie chce mi się zamawiać netowo skoro w mieście tyle zoologów, ale nigdzie poza Zoo natura nie byłam i nie wiem jaki sklep wybrać.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Mar, 2009, 22:50 »
[ot]to nie czaję, w którym miejscu Ci się rachunek nie zgadza... Piasek nie woda, 1 litr waży więcej niż 1 kg.[/ot]
może wygoogluj, jakiś sklep się na pewno znajdzie:) Ja jestem fanką kupowania przez internet bo kupuję dużo na raz, ale też dla jednego piachu nie chciałoby mi się płacić za paczkę:)

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline Esper

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Paź, 2009, 10:52 »
a może krakvet.pl  ? pucka mają, odbiór osobisty w Wieliczce... Kiedyś sporo u nich kupowałem, ale teraz nie mają mojego vita special regular :)

Offline Rambusia

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pusia, Szyszunia, Karmelka*
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Paź, 2009, 11:08 »
Zdaje się że Kraków jest dość słabo wyposażony w sklepy zoologiczne.  W 12-tysięcznych Krzeszowicach (gdzie mieszkam) są 3 sklepy zoologiczne. W Krakowie największy (z tego co wiem) jest w M1 na Alei Pokoju - jest to sklep jakiejś sieci (chyba Natura ZOO). Są tam produkty Versale Laga. Bardziej w centrum:  w Galerii Krakowskiej jest ZOO Afirca - tu nie ma Versale Laga, jest Vitacraft. W obu ceny są zabójcze, dlatego ja wolę zrobić raz na pół roku zakupy w videozoo.
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2009, 11:10 wysłana przez Rambusia »

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Paź, 2009, 11:50 »
Nie wiem, jak wygląda sprawa z dużymi marketami (obskoczyliśmy tylko Zakopiankę i Galerię Krakowską i powaliły nas ceny), ale na ruczaju niedawno otworzyli drugą filię małego, strasznie fajnego sklepiku zoo :) Pierwszy jest na Grota-Roweckiego, na skrzyżowniu przy tesco, w rzędzie sklepików (apteka, szewc, salon gier), a drugi na Chmieleńcu. Ceny niższe niż w sieciówkach (VL pro 1kg za 12,90zł), niesamowite sianko zbierane przez tajemniczego dziadka spod Krakowa (:mrgreen:) i bardzo mili właściciele (syn i ojciec chyba), którzy stają na głowie, żeby wszystkim dogodzić.
Żeby nie było - nikt mi nie płaci za reklamę :) Ale interes jest prowadzony na tyle solidnie, że zasługuje na polecenie.

Offline Mgiełka

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszorek
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lis, 2009, 22:34 »
znacie może jakiś sklep w którym dostanę Vitakraft Vita Special  tak na trasie Bronowice - Galeria Krakowska. W galerii można ją dostać ale tam jest strasznie drogo ;/

Offline majowa

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Elmo vel MuMu vel Kula Szpiegula i Malutka Mulinka
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj, 2010, 01:56 »
HEj

Ze sklepów krakowskich polecam ten w M1, naprawdę dobrze zaopatrzony choć ceny średnie. Jest też Jakama (od jakiegoś roku w Galerii Kazimierz) coraz wiecej dla szyli a i sprzedająca tam jest kompetentna bo posiada stadko. W obu jest np Versele Laga choć w M1 duży wybor JR Farm
Galeria Krakowska droga, ale dobrze zaopatrzona w odróżnieniu od Bonarki, gdzie jest mało dla gryzoni i drogo.
Na Grota Roweckiego nie mogę dotrzeć jakoś ale moja znajoma ten sklepik uwielbia.
W necie kupuje w animalia.pl (10 zł za kuriera do 4 kg)

...aby świat zmieniał się dla nich...

Offline Majka

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Gandalf
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Cze, 2011, 10:10 »
ze sklepów w Krakowie polecam Fionkę http://fionka.pl/ można zamówić a odebrać koło pętli na Bronowicach Małych
tanio i fajnie mają też niedaleko Tesco na Dobrego Pasterza (w takim pawilonie po drugiej stronie ulicy)
a także niedaleko KFC na Nowej Hucie (okolice Tomex)
Wszędzie tam byłam, ceny mają porównywalne w tym ostatnim jest Pucek :)

Offline Sysek

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 7
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sty, 2013, 18:03 »
Jeśli chodzi o pucka 15kg to najlepiej tutaj http://www.kacikpupila.pl/certech-pucek-pyl-kapielowy-dla-szynszyli-15kg-p-10007.html . Można odebrać osobiście przy IKEA (dla Mgiełka chyba dogodne miejsce) lub dowożą do domu za 5zł. Osobiście mam spacerek na parking Ikea bo z Radzikowskiego rzut beretem ;)
M1 i Zoo natura oraz podobne miejsca to tylko w ostateczności ze względu na ceny ;)

Offline maniek

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lut, 2013, 10:06 »
W ramach informacji o sklepach - nie kupujcie nic w tym sklepie zoologicznym przy Zakopiance. Byłem tak kilka razy, za każdym razem mając nadzieję, że no może tu mnie nie oszukają. Ostatnim razem miarka się przebrała - miałem kupić akurat tzw "brzęczek" do rybek wraz kostką która puszcza małe bąbelki.  Specjalnie prosiłem człowieka o pomoc w wyborze. Wcisnął mi oczywiście najdroższe urządzenia. Po uruchomieniu okazało się że brzęczek chodzi dosłownie jak traktor (nie dało się nawet oglądać TV w drugim pokoju), bąbelki były gigantyczne - ale to i tak nie ważne ponieważ po ok. 3 minutach kostka się rozkleiła i odleciała a brzęczek się zaczął rozsypywać (oderwała się jedna śrubka i zaczął dodatkowo klekotać). Tego samego dnia poszedłem zwrócić towar - na co kierowniczka stwierdziła że nie przyjmą bo nie wiedzą czy ich nie wprowadzam w błąd. Pomimo 10 minut przekonywania i powoływania się na ich psi obowiązek zwrotu pieniędzy nie otrzymałem. Poprzednio przy innych zwierzętach sytuacja była podobna. Sprzedawcy są niekompetentni - czytają instrukcje przy klientach i wmawiają że to jest dokładnie to czego klient potrzebuje, nie znają się na zwierzętach. Dodatkowo ceny są jedne z najwyższych w Krakowie. Absolutnie odradzam ten sklep na jakiekolwiek zakupy.

Offline aniakkk

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Lip, 2013, 19:15 »

 [szynszylek]  Bardzo fajny sklep w Krakowie jest na Krowodrzej Górce ul.Rusznikarska 14, niedaleko pętli autobusowej więc i dojechać jest łatwo.
                       ,,  AMAZOONIA.eu  " mają tam dobre ceny i jeśli czegoś nie ma w sklepie to prawie wszystko są w stanie zamówić na drugi dzień.
A i małego szynszylka u nich kupiłam, szybko rośnie, i kupuje u nich dużo fajnych smakołyków dla szynszyli ....mają takie jakich w innych sklepach nie spotkałam  [good] , więc polecam, i pucek przeważnie jest, a jak nie to na drugi dzień bez problemów.

Offline Magda Szopa

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lip, 2015, 10:18 »
 Dla swojej kotki perskiej zamawiam karmę i różnego typu profesjonalne preparaty najczęściej przez serwis bajcik.pl. Mają sprawdzonych producentów i co najważniejsze jak na sklepy online, to bardzo szybko robią wysyłkę.

Offline klimejszyn

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lip, 2015, 14:59 »
Hej,
ja wam polecę maly sklepik zoologiczny Uni Zoo w nowej hucie na zlotej jesieni (po drugiej stronie os jagiellonskiego, jest tam,szereg sklepów m.in lewiatan, poczta, obok hotel felix, zoolog jest blizej lewiatana).
dobrze wyposażony, na moja prosbe juz ladna chwile temu posprowadzali versele lage i herbal pets, tak naprawdę co sie chce to za kilka dni juz sprowadzają, no i nie jest drogi

ps przepraszam za brak polskich znaków - pisze z telefonu, bez dostępu do komputera ;)

ze mną: Watykan, Izrael i Babilon.
+ 2 psy, kot, królik, 4 świnki morskie, 2 chomiki.

Offline GGryzon

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Sie, 2016, 11:27 »
Cześć, witam wszystkich forumowiczów.
Jestem z północy Krakowa. Rejon Krowodrza - Prądnik Biały. Szukam "źródełka" (sklepu stacjonarnego) w którym mógłbym dokonać w miarę ekonomicznych zakupów i zasięgnąć fachowej rady sprzedawcy odnośnie gryzaków, które hodują moje dzieciaki.  Niestety nie mam czasu na wielogodzinną lekturę forum, a nie chcę, żeby dzieciaki w jakikolwiek sposób przez niewiedzę męczyły zwierzątka.

Polecicie coś?

Pozdrawiam

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Sie, 2016, 22:16 »
@GGryzon

Wielu godzin nie potrzeba, a wystarczy przeczytać pierwszy post w wątku: http://szynszyle.info/forum/index.php/topic,19240.msg129154.html#msg129154

Do tego Gryziółka z Herbal Farm, któraś z dobrej jakości karm: Versele Laga Complete, VL Crispy Pellets lub Beaphar Nature Cavia (tak, dla świnek, to nie pomyłka).
Ponadto, zdrowe przysmaki: korzeń cykorii, topinambur, korzeń mniszka, liście jabłoni suszone, gałązki jabłoni suszone do gryzienia i ścierania ząbków, czasem suszony plasterek jabłka lub migdałek. Dostęp do Sepii i czystej wody.

I to chyba na tyle.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline GGryzon

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Sty, 2017, 11:28 »
Dawno mnie nie było, ale chciałem dopytać o karmę którą kupiła żona. Nie będę wklejał nazwy ani linka, żeby nie odebrano tego jako reklamę. Podaję skład:

Skład: granulat, chleb świętojański, pszenica, słonecznik, siemię lniane, pietruszka, sianko, pszenica preparowana, burak, chrupki ekstrudowane, cukinia, marchew, mięta, nasiona dyni,, ziemniak, popcorn, pomidor suszony.

Można prosić o opinię?
Pozdrawiam

Offline Dosiek

  • Moderator
  • ~Opiekun Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 1053
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Sty, 2017, 16:38 »
Ta wiadomość dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników forum. Aby ją odczytać zaloguj się.
Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je tutaj.

Offline GGryzon

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Sty, 2017, 16:41 »
Dziękuję :)

Offline ilona43

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Kraków - dobry sklep zoologiczny
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Wrz, 2019, 09:05 »
Niedaleko krakowa jest sklep https://www.krakvet.pl/ sama tam kupuje i na razie jest spoko

 

"Sklep" zwierzakoweranczo

Zaczęty przez namirudeidiDział Sklepy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2959
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2014, 10:38
wysłana przez namirudeidi
[dam] Warszawa->Kraków->Warszawa

Zaczęty przez dream*Dział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1030
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2012, 20:27
wysłana przez dream*
POZNAŃ - sklep z jedzonkiem i hodowla - Oborniki

Zaczęty przez IskaDział Sklepy

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3640
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2011, 21:20
wysłana przez Kaoriu
Sklep firmowy

Zaczęty przez uszynszylaDział Sklepy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2183
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2015, 18:26
wysłana przez uszynszyla
Sklep internetowy Planeta Zoo.

Zaczęty przez dream*Dział Sklepy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4072
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2013, 17:22
wysłana przez wielkarenia
SimplePortal