29 Mar, 2024, 00:44

Autor Wątek: amputacja łapki: przebieg leczenia, rekonwalescencja, przystosowanie klatki  (Przeczytany 27704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline em.em.lena

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kori czyli Niuniuś
nie z wroclawia ale mam 40km takze moge jechac bez problemu..

dokarmiam na sile.. zaczal robic kupki sporo ale suche i male( czasem je te kupki) wciskamy w niego jakies 6 strzykawek dziennie ( takich malych niecale 3 ml - z czego czesc oczywiscie trafia poza jego pyszczek) co kilka godz czasem ladnie je a czasem jest tragedia ale jakos dajemy rade dostaje gerbery..i zjadl kawaleczek skorki z chleba (wysuszonej)

ale jak zmielic jedzenie tzn. jakie jedzenie???? co mam mu z tej karmy wybrac?
nie je nic z tego co lubil..rodzynek orzechow nawet cukru nie rusza..
co dziwne lize garnek w ktorym zawsze robimy frytki oblizuje z oleju?? ale jak na palec wzielam ze srodka i posmarowalam po garnku to nie chcial
sloik od ogorkow lize? czy to cos oznacza? ze czegos mu brakuje? czegos mu sie chce?

« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2009, 00:56 wysłana przez em.em.lena »

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
hmm a jaką karmą go karmisz? z tego co się orientuję to w takich przypadkach mieli się granulat, a nie karmę typu "wszystko oddzielnie"

nie dawaj mu cukru ani oleju

nie mam doświadczenia z problemami żywieniowymi więc doradzać nie będę, ale tu masz temat z mieszanką do dokarmiania dla dorosłych szyli:

http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=4818.0

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
No właśnie, nie pisałaś jaką karmę jadł twój szylek (np. megan odpada ) i jeśli to dobry granulat, to możesz go utłuc w moździerzu albo młotkiem potraktować jeśli nie masz w czym zmielić. Dodaj do tego zarodków pszennych, może być też zmielone siemię lniane i trochę witaminek w postaci pyłku pszczelego.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Alicja Mannschack

  • Gość
Zmiel jedzenie takie dla szylek, pokroj nozyczkami sienko(i zmiel razem z jedzeniem)dodaj troszeczke siemia lnianego i koniecznie Critical (duzo)
Kup mu sol  dla gryzoni i przyczep w klatce to bedzie ja zlizywal. Cukier NIE WOLNO!!!
Dawj czesciej ale w malych iloscioch jedzenie, Co 3-4 godziny po 3 do 4 strzykawek. On musi zjesc dziennie przynajmniej 50 ml.
Podawaj bokiem do pyszczka i koniecznie wymyj ciersc tam gdzie jedzenie sie wylalo bo siersc sie skleja i bedzie smierdziec pod buzka.Zanim siersc nie wyschnie schowaj piasek , bo bedzie mial pelno piasku w buzce.
Powodzenia

Offline em.em.lena

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kori czyli Niuniuś
dziękuję bardzo
staramy się go po każdym jedzeniu jak najlepiej wyczyścić ale to nie takie proste, chciaż już mniej się kreci (sam chętnie je te gerbery) wiec prawie sie nie brudzi
kupiłam wapienko ale go nie rusza.. jak tylko będę we Wrocławiu to kupię co trzeba w mojej miejscowości tego nie ma
jeszcze raz serdecznie dziękuję ( mam nadzieję jednak że zacznie sam wszystko jeść - powoli zaczyna ruszać co nieco z miski)
karmę mam Megana niestety ( zła?) ale mnieszałam mu do tego dwie inne z małych woreczków słonecznik i zioła

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Do megana jeszcze dodatkowo słonecznik ?
Przeczytaj sobie cały wątek o nim  [niepolecam]:
http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=10997.0

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline em.em.lena

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kori czyli Niuniuś
amputacja łapki.. brak apetytu
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Lip, 2009, 15:42 »
nawet jeśli złe podawałam jedzenie to teraz mało ważne bo i tak i tak nie je..zmienie karme w takim razie na jaka? bede porownywac skład.. jedyny granulat do jedzenia widziałam taki nieciekawy.. jednolite pałeczki ( to mam mu z karma mieszac)???

zrobiłysmy z mama tą polecana przez Was papkę ładnie pachnie i chyba mu smakuje... już mnie to powoli osłabia.. i tracę cierpliwość i nadzieje... ile jeszcze bedzie jadł tylko ze strzykawki .. MUSI zaczac jesć sam...
zaczał robic wieksze( juz prawie normalnych wielkosci) kupki ale nadal bardzo suche ..

poza tym teraz zajełysmy się jego niejedzeniem a co z nóżką??? i kostka wystającą? predzej czy pozniej trzeba bedzie zrobic drugi zabieg.. i jeszcze raz meczyc tak Go???

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
granulat to właśnie takie pałeczki, bez żadnych dodatków (najczęściej). ładnie(a w zasadzie "smacznie") nie wygląda, ale jest zdrowszy od tłustego, słodkiego megana. dobrego granulatu nie trzeba mieszać z żadną karmą, bo jest pełnowartościowym pokarmem, najczęściej polecane na forum są chyba granulaty firmy versele laga, ja stosuję VL chinchilla duo(wyjmuję rodzynki i te róże czy co to tam jest) ale chyba jest jeszcze jakiś granulat tej firmy, są także granulaty innych firm, wszystko w temacie o karmach wymienione tak że wybór jakiś masz. ogólnie VL chinchilla duo ma skład oceniany dobrze, a i cena jest niezła (ok 16 zł /kg), jednakże myślę że nawet tańszy granulat będzie zdrowszy od dotychczasowego jedzenia twojego zwierzaka.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Sylwia

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tusia
Szkoda, że opowieść została niedokończona, bo teraz sama jestem z szylcią po amputacji i takie historie oraz rady są pouczające. Jeśli ktoś przeżył podobną historię fajnie jakby podzielił się doświadczeniem tuż po zabiegu.

 
Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7951
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
300 zł na start(szynszyl,klatka,akcesoria,wyposażenie klatki,pożywienie).

Zaczęty przez marchewka^^Dział Rady, porady...

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17832
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 20:46
wysłana przez marchewka^^
Podłoże do klatki/kuwety - różne rodzaje - opinie

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9608
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2017, 13:33
wysłana przez ochman
[szukam] transportu dla samej klatki Opole-> Warszawa

Zaczęty przez sunnygirl33Dział Wątek Transportowy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1517
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2011, 12:48
wysłana przez Mysza <")))/
Szynszyla siedząca w rogu klatki, nie reagująca praktycznie na nic.

Zaczęty przez QuiZrDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10792
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2013, 23:44
wysłana przez Alicja Mannschack
SimplePortal