hypothetical
28 Mar, 2024, 15:01

Autor Wątek: sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY  (Przeczytany 4084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alicja Mannschack

  • Gość
sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY
« dnia: 22 Cze, 2009, 11:48 »
Dostalam taka wiadomosc, moze ktos cos z tym zrobi ???                                                                                                   Kiedy byłam w zoologicznym w Euro-Zoo w Cuprum Arenie to były akwaria ok 20x30x35 cm i w pierwszym rzędzie były szynszyle-3 ściśnięte w pojemniku do kąpieli piaskowej (znaczy nie ściśnięte tylko ich akwarium było wyłożone na całej długości pojemnikiem z malutką ilością piasku.Nie dość że zwierzaki nie miały tam pojnika z wodą i nic prócz tego pojemnika z piaskiem żadnej zabawki dla nich..oraz akwaria były non stop oświetlane wielką żarówką tuż nad ich głowami ;(
jak można im pomóc??                                                                                                                                            Lubin Woj Dolnośląskie Cuprum Arena ulica...nie wiem...ale ta galeria jest w kształcie koła
nie jestem pewna co do tego czy wody nie mają ale żarówki są i te szynszyle są w bardzo małych pojemnikach tak samo dwie malutkie fretki a takim samym akwarium pod ścianą

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwi, 2010, 18:40 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Lubin - to u mnie.
    Sklep chyba Anakonda ale nie jestem pewna. Galeria nazywa sie CUPRUM ARENA - niedawno otwarty wielki moloch.
    Ich oddział jest także w "Realu". Jutro tam będę mogę zajśc ale do "Real-a" i zgłosze właścicielce.
    Spróbujemy pomóc i zobaczyć czy te warunki sa takie złe.
    Poza tym oddział w markecie "Real" ma dobre warunki, zresztą nie sprowadzają szynszyli tak o - są raczej na zamówienie.
    Może ktoś oddał. Wiem bo czesto tam kupuje i pytałam o szylki jak szukałam koleżanki dla szyszki.

    Zakręcona Szynszylomaniaczka

    Offline dream*

    • Administrator
    • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
    • *****
    • Wiadomości: 7229
    • Uzbierane migdały: 43
    • Płeć: Kobieta
      • moje CV
    Odp: sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY
    « Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwi, 2010, 19:24 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • najlepiej jakby ktos zobaczyl to na zywo i na zywo porozmawial z kierownikiem...
    warunki sklepu zoologicznego to tylko tymczasowe warunki przebywania szynszyli ale:
    wymogi minimalne to 0,3m2 podlogi/zwierze slowem - podane wymiary akwarium nadaja sie co najwyzej na jedno zwierze, ponad to zwierzeta, co reguluje ustawa o prawach zwierzat zaklada, ze kazde zwierze powinno miec miejsce do schronienia sie (domek, norke, cokolwiek gdzie moze sie schowac przed gapiami), dostep do swiezej wody i czystego (nie zanieczyszczonego odchodami) jedzenia.
    ciezko mi uwierzyc, ze na takiej powierzchni te wszystkie warunki sa spelnione, wiec jest to juz pewien punkt odniesienia w rozmowie z ew kierownikiem badz personelem sklepu.

    Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
    Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

    Offline kamstach

    • ~Właściciel Półki~
    • *
    • Wiadomości: 429
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Szyszka, Zakrętka
    Odp: sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY
    « Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwi, 2010, 19:45 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • dream - kochana , to u mnie, znaczy w moim mieście, mało który sklep ma warunki dla szynszyli. O ile chomik czy myszka są malutkie i im wystarczy mały domek i się zakopują pod trzcinki to szynszyle są dużo większe. W takim akwarium jest poidło, miska z jedzeniem i koniec. Siedzą bidulki same w kąciku pod lampami.
    Straszne, ja próbowałam rozmawiać kiedyś z kierownikiem, dopiero jak powiedziałam ze inspektorat weterynarii przyśle to coś zmienili.

    Zakręcona Szynszylomaniaczka

    Offline dream*

    • Administrator
    • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
    • *****
    • Wiadomości: 7229
    • Uzbierane migdały: 43
    • Płeć: Kobieta
      • moje CV
    Odp: sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY
    « Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwi, 2010, 19:56 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • kamstach, ja tylko pisze jak byc powinno :)
    uwazam, ze jesli sklep nie ma warunkow na jakies zwierze to niech go nie trzyma, albo niech sprowadza tylko na zamowienie dla klienta...
    trzeba rozmawiac, bo inaczej nic sie nie zmieni, bardzo dobrze, ze podjelas jakas interwencje, brawo. :) to krok ku normalnosci w zoologikach

    Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
    Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

    Offline kamstach

    • ~Właściciel Półki~
    • *
    • Wiadomości: 429
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Szyszka, Zakrętka
    Odp: sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY
    « Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwi, 2010, 19:06 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • dobra - byłam.
    W sumie nie jest tak zle.
    Są dwie szylki biaława i standard.
    Siedzą w akwarium - znaczy terarium szklane z 1 ścianką z siatki. Są schowane, na uboczu wręcz nawet od strony witryny przysłonięte dużym pudłem. Maja czysty granulat drewniany, pudełko do schowania się miskę z jedzeniem i duży pojnik - czysty.
    Szylki są spokojne, nie są pod lampą - czyli nie są dogrzewane. Byłam i w Galerii i w drugim oddziale.
    Nie wiem, może się przygotowali, może ktoś im powiedział albo wiedzieli sami.
    Co prawda terarium nie jest duże i jak dla mnie brakuje tam przynajmniej jednej półki nawet dwóch, ale domek daje im schronienie przed ludźmi.
    Będę tam zaglądać, i jak coś będzie nie tak, to zwracać uwagę.


    Zakręcona Szynszylomaniaczka

    Offline Natri

    • ~Opiekun Wybiegu~
    • *
    • Wiadomości: 110
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Fiona
    Odp: sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY
    « Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwi, 2010, 11:38 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Temat zalozony byl prawie rok temu(?), wiec bardzo dobrze, ze warunki sa poprawione :) Mieli na to sporo czasu.

    Offline kamstach

    • ~Właściciel Półki~
    • *
    • Wiadomości: 429
    • Uzbierane migdały: 0
    • Płeć: Kobieta
    • Szyszka, Zakrętka
    Odp: sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY
    « Odpowiedź #7 dnia: 26 Kwi, 2010, 13:35 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • Ja to przeczytałam jedwo dwa dni temu :))
    Ale kontrola im nie zaszkodzi.

    Zakręcona Szynszylomaniaczka

    Offline szynszylek13

    • ~Szynszyla z Ambicjami~
    • ***
    • Wiadomości: 13
    • Uzbierane migdały: 0
    Odp: sZYNSZYLE POTRZEBUJA POMOCY
    « Odpowiedź #8 dnia: 24 Lip, 2010, 10:46 »
  • Najlepsza odpowiedź
  • strasznie zaniedbane :icon_frown:gdybym tam przyszedł to bym im powiedział co o nich myśle [bacik]

     

    Jak do "końca" oswoić szynszyle?

    Zaczęty przez nermulDział Rady, porady...

    Odpowiedzi: 26
    Wyświetleń: 40741
    Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 12:41
    wysłana przez jutkaa
    Podróż, wyjazd: z szynszylem czy bez, czy szynszyle lubią podróżówać, jak znoszą podróż? transport - metody i porady

    Zaczęty przez KikaDział Rady, porady...

    Odpowiedzi: 217
    Wyświetleń: 87193
    Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2016, 18:43
    wysłana przez Kety
    szynszyle sie ze soba gryzą, walczą, są wobec siebie agresywne, kłótnie w klatce

    Zaczęty przez fujitsaDział Rady, porady...

    Odpowiedzi: 32
    Wyświetleń: 35266
    Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 20:58
    wysłana przez Mysza <")))/
    Sprzedam szynszyle samiczka standard czarny samczyk kompletne wyposażenie

    Zaczęty przez piechotkaDział sprzedam/oddam szynszylę

    Odpowiedzi: 2
    Wyświetleń: 1960
    Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 21:28
    wysłana przez angel09
    Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

    Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

    Odpowiedzi: 4
    Wyświetleń: 7944
    Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
    wysłana przez Mysza <")))/
    SimplePortal