hypothetical
19 Kwi, 2024, 20:33

Autor Wątek: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??  (Przeczytany 2615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Moja ukochana Rózia;*Leo w moim serduszku 4ever!;(
Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« dnia: 30 Cze, 2009, 17:04 »
Koleżanka podarowała mi dziś swojego dzikiego chomika.. Przez rok w ogóle nie wyjmowała malca z klatki bo rzekomo gryzie. To prawda, nie da się go wziąć na ręce ale oswoić jeszcze pewnie się go uda. Zrobiło mi się chomiczka strasznie żal i zaproponowałam moje "oswojenie" zwierzaka, wzamian koleżanka wcisnęła mi klatkę z wyprawką mówiąc - Wiesz co? Weź go sobie :) Bo Ty tak kochasz zwierzaki.. Jeden mały chomiczek Ci nie zaszkodzi :P . No oczywiście że nie zaszkodzi, ale ja prawie nie mam pojęcia o chomikach !!!

A może Wy mi coś doradzicie, hmm??   [H] [E] [L] [P] [!] [!]  [hamtaro]

Moja *Leo*;( Kc Skarbie 4ever...

Offline Szynszylka xD

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lodzia :)
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Cze, 2009, 17:21 »
Miałam chomiczka  :) ... Zabardzo jakich dużych wygania chomik niema: zmineiać trociny/żwirek, dawać jeść i pić, i troche sie z nimi bawić - chyba że śpią to ich nie budzić bo są wtedy złe i gryzą [niepolecam] !!! To też są nocne zwierzaczki tak jak Szynszylki :) więc w nocy mogą troche halasować. Lubią chodzić w tekturowych (rolki z papieru) /plastikowych tubach lubią też chodzić w kołowrotkach. A jak chcesz go wypuścić to najlepiej kup, chyba że masz, kule plastikową wsadzasz chomika do środka i biega po pokoju !!!! :) 
Jaki to gatunek chomiczka ?? (chomik syryjski, chomik Roborowskiego, chomik dżungarski ?)

więcej sie pewnie tu dowiesz:
http://ochomikach.w.interia.pl/
http://www.chomiki.org/

Kocham Szynszylki. Zdjęcia mojej Lodzi są w galerii :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Cze, 2009, 17:25 »
Nie sądzę, aby wsadzanie żywego zwierzęcia do plastikowej kuli było czymś godnym polecenia  :?

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Leo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Moja ukochana Rózia;*Leo w moim serduszku 4ever!;(
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Cze, 2009, 17:29 »
Miałam chomiczka  :) ... Zabardzo jakich dużych wygania chomik niema: zmineiać trociny/żwirek, dawać jeść i pić, i troche sie z nimi bawić - chyba że śpią to ich nie budzić bo są wtedy złe i gryzą [niepolecam] !!! To też są nocne zwierzaczki tak jak Szynszylki :) więc w nocy mogą troche halasować. Lubią chodzić w tekturowych (rolki z papieru) /plastikowych tubach lubią też chodzić w kołowrotkach. A jak chcesz go wypuścić to najlepiej kup, chyba że masz, kule plastikową wsadzasz chomika do środka i biega po pokoju !!!! :) 
Jaki to gatunek chomiczka ?? (chomik syryjski, chomik Roborowskiego, chomik dżungarski ?)

więcej sie pewnie tu dowiesz:
http://ochomikach.w.interia.pl/
http://www.chomiki.org/


To chomik dżungalski :) Przez te kilka minut uchlał mnie już 5 razy !! Aż się boję co bd dalej... Dziękuję za linki :*

Moja *Leo*;( Kc Skarbie 4ever...

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Cze, 2009, 17:38 »
Ja też miałam kiedyś chomika, i dostałam taką kulę od kogoś. Pobiegał w niej raz, bo jakoś mi się to nie widziało zabardzo...
Wszyscy mówili, "Patrz jak się cieszy, jak fajnie biega!!", a ja się zastanawiałam skąd to wiedzą, a może jest przerażony i chce uciec?? Wyglądałoby to tak samo...
No i chomiki wcale nie są tak mało wymagające. Mój dostawał przysmaki, i codziennie miał wybieg wieczorem. Moja mama go rozpieszczała codziennie jakimi warzywkami itd.


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline Szynszylka xD

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lodzia :)
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Cze, 2009, 18:16 »
Nie sądzę, aby wsadzanie żywego zwierzęcia do plastikowej kuli było czymś godnym polecenia  :?

Nie bo nie mają jej jak zjeść a dziurki są więc mogą oddychać :)

Ja też miałam kiedyś chomika, i dostałam taką kulę od kogoś. Pobiegał w niej raz, bo jakoś mi się to nie widziało zabardzo...
Wszyscy mówili, "Patrz jak się cieszy, jak fajnie biega!!", a ja się zastanawiałam skąd to wiedzą, a może jest przerażony i chce uciec?? Wyglądałoby to tak samo...
No i chomiki wcale nie są tak mało wymagające. Mój dostawał przysmaki, i codziennie miał wybieg wieczorem. Moja mama go rozpieszczała codziennie jakimi warzywkami itd.

Nie ma za co :* :D
« Ostatnia zmiana: 18 Lip, 2010, 12:18 wysłana przez Mysza <")))/ »

Kocham Szynszylki. Zdjęcia mojej Lodzi są w galerii :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Cze, 2009, 20:58 »
Nie sądzę, aby wsadzanie żywego zwierzęcia do plastikowej kuli było czymś godnym polecenia  :?

Nie bo nie mają jej jak zjeść a dziurki są więc mogą oddychać :)

Nie chodziło mi o szkodliwość kuli gdyby miała zostać nadgryziona przez chomika, tylko o samopoczucie zwierzątka zamkniętego w takiej przestrzeni. Co to za zwiedzanie pokoju jeśli jest się zamkniętym w plastiku i obija się o sprzęty, pomyśl jak to zwierzątko może się okropnie czuć.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lip, 2009, 22:57 »
Kula, jak sama nazwa wskazuje jest okrągła i toczy się cały czas przy minimalnym ruchu, gdyż przestawia sie jej środek ciężkości, zmuszając chomika cały czas do pozostawania w ruchu. Pomyślcie jakbyście sie czuły wsadzone do takiej kuli waszych rozmiarów i zmuszone zostały do dlugiego biegania bo kula sama sie toczy i ucieka wam spod nóg?... odpuśćcie sobie te kulki dla chomików, to chory pomysł. Chmoik może sie zabiegać na smierć.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lip, 2009, 00:50 »
chomika można wypuszczać swobodnie na pokój tak jak szynszyle, wiadomo że trzeba pilnować żeby się nigdzie nie wcisnął(a są w tym naprawdę niezłe...) , ale to w sumie tak jak z szylami :wink:

moim zdaniem kula, szelki, wychodzenie na spacery i tym podobne to bardzo zły pomysł dla gryzoni, to zwierzęta które instynktownie chowają się przed drapieżnikami i tego typu pomysły powodują tylko niepotrzebny stres u zwierzaka.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline pysiunia133

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Elfik, Pipi, Lajla, Czesio, Misio, Misia
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lip, 2009, 16:25 »
to ja miałam chomika kundelka z długą sierścią był duży bo mierzył około 15 cm i z zoologa był dziki i nie dał się  wziąć na ręcę więc wkładałam rękę do akwarium i przysmak na niej chomik się skusił i wszedł mi na rękę wzięłam delikatnie rękę z akwarium i w czasie gdy jadł ja go głaskałam po tyg sam podchodził żeby go pogłaskać a był dorosły miał 1,5 roku jak go kupiłam

I co chomisiem oswoił się chociaż troszkę??

Offline mimi10

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 384
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Prosiaczek :)
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lip, 2010, 12:12 »
ja mam dwa chomiki i mają kołowrotki dzięki temu się nie nudzą, codziennie wieczorem wsypuj mu do miski trochę karmy a co do oswojenia się musisz mu pokazać że nie zrobisz mu coś złego czyli najpierw musi poznać twój zapach potem powoli możesz zacząć wyjmować go ale w tylko pokoju które ma zabezpieczone nawet najmniejsze dziury (chomiki umieją zmieniać kształty) i potem możesz je głaskać i bawić się z nimi. Codziennie poświęcaj im minimum ok.10 min a po jakimś czasie przyzwyczai się do ciebie. Możesz dawać mu też różne owoce (sprawdź w necie) i smakołyki. [-chomik-]

Nogad_21

  • Gość
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lip, 2010, 13:18 »
Jak szukasz świetnego forum chomikowego, to podaje adres
newbielink:http://www.forum.e-chomik.eu/ [nonactive] - polecam, jestem tam również (mam swojego własnego syryjka) :)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Nowy Nabytek - CHOMIK !! ??
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lip, 2010, 13:30 »
Jak szukasz świetnego forum chomikowego, to podaje adres
http://www.forum.e-chomik.eu/ - polecam, jestem tam również (mam swojego własnego syryjka) :)


też polecam e-chomika, nawet jeśli nie forum to chociaż artykuły które naprawdę pomagają na poczatku przygody z tymi zwierzaczkami :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

nowy sklep online dla małych zwierząt sklep.ogonek.waw.pl

Zaczęty przez AdianChinchillaDział Sklepy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3668
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2015, 14:20
wysłana przez pattygru
Nowy szynszyl, pare pytań, oswajanie wybiegi

Zaczęty przez IrchimarutrnDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2818
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2017, 21:53
wysłana przez Rukola
[Nowy Dwor Gdański] Roczny szynszyl do adopcji

Zaczęty przez IskraDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5406
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 23:50
wysłana przez Iskra
Nowy :0 moje szynszyle ) uwagi mile widziane :)

Zaczęty przez sepluvDział Początki z szynszylą

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 4735
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2017, 10:43
wysłana przez sepluv
powstał nowy dział poświęcony na wspólne inicjatywy.

Zaczęty przez dream*Dział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6873
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 00:03
wysłana przez dream*
SimplePortal