hypothetical
26 Kwi, 2024, 09:10

Autor Wątek: Wybieg dla szynszyla.  (Przeczytany 6675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline natiiiixd

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Wybieg dla szynszyla.
« dnia: 17 Gru, 2008, 20:59 »
Witajcie :) Mam pytanie , jak mam wypuszczac szylka , boje sie ze ucieknie lub wejdzie w jakąś dziure i trudno bedzie go złapać

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Gru, 2008, 21:00 »
Wypuszczaj go w takim miejscu gdzie nie może uciec.Każda dziura musi być zabezpieczona.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Gru, 2008, 23:39 »
life is brutal :D
dopiero jak się ma szyszkę to się widzi w jakie szpary to się wcisnąć potrafi :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Gru, 2008, 02:05 »
Polecamy wizytę w pobliskim sklepie (kiosku/aptece) i zaopatrzenie się w sporą ilość kartonów do cięcia :> Kartony pozbawiamy nadruków, naklejek i taśm i mocujemy jako osłonki w newralgicznych punktach. U nas takie zabezpieczenia są chętnie wsuwane w całości, także usunięcie z nich wszystkich fragmentów z drukiem jest bardzo ważne.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Gru, 2008, 10:21 »
polecamy też kupienie listw zabezpieczających na kable-bardzo zacny wynalazek :)
oczywiście do zatykania złowrogich szczelin nadaje się wiele rzeczy-ja używam kocy, poduszek, ręczników...

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Gru, 2008, 13:56 »
Przede wszystkim osłonki na kable!!!Musisz chronić przed nimi szyszke jak przed ogniem go gdy kulka ugryzie "zakazany owoc"to może być groźnie,mogą wyniknąć się z tego groźne konsekwencje zdrowotne lub nawet śmierć zwierzaczka (odpukać!)czego z całego serca ani Tobie ani Twojej szylce nie życzę!Wszelkie rośliny trujące usunąć z pokoju bo szyl może się zatruć!Pozamykać drzwi które prowadzą do pooi w których szylek nie będzie bezpieczny np.łazienki i toalety(były przypadki że szyszka wpadła do toalety i  sie zmoczył a futro szyla trzyma wodę nawet 48 h ale mogło się to zakończyć śmiercią zwierzaka!)jeśli puszczasz malucha w swoim pokoju to postaraj sie aby drzwi były zamknięte,pozatykaj ciasne szpary bo szyl może się przydusić gdy nie będzie mógł wyjść,i dobrze jeśli uniemożliwisz szynce wejściza kaloryfer :)i radzę abyś wszelkie dobra (książki,ołówki,długopisy,opaski itd.)schowała bo jeśli kkulka dostanie je w swoje ząbki to prawdopodobnie już ich nie zobaczysz :)unikaj kontaktów szylek-woda :)I zamykaj OKNA tak aby nie mógł wyjść!
To chyba tyle jeśli coś zapomniałam proszę o uzupełnienie :)
P.S.Zgredk już kąpie się w piasku?

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline natiiiixd

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Gru, 2008, 22:15 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi W sobotę go wypuszczę , zabezpiecze wszelkie dziury .
Idka Zgredek bardzo chętnie się kąpie . Byłam  bardzo zdziwiona . Myślałam że nie bedzie wiedział do czego służy ten piasek a tu taka niespodzianka . xD

Offline pinula30

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniuś i Zosia
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Gru, 2008, 16:18 »
ja gry kupiłam myszki to pierwszy wybieg im zrobiłam w ten sposób że zrobiłam im zagrode z kartonów. chciałam żeby sie nauczyły wracac do klatki. Stopniowo zwięszałam im tą zagrode aż w końcu całkiem ja zlikwidowałam.
pod meblami mam przerwe między podłogą wysokości ok 4 cm wiec te dziury wyzatykałam kartonami, troche to trwało zanim znalazłam na to skuteczne sposób. Bo szylki były malutkie ale niezwykle silne i gdy karton nie był odpowiednio zamocowany to potrafiły go wyciągnąc spod szafy i pod nia wleź. Ale teraz już mam to zrobione dobrze, sylki już wiedzą że  sobie z tym nieporadza wiec nawet sie z tym nie szarpią :)
 największe problemy miałąm z zabezpieczeniem łóźka. bo mój Maniuś wchodził pod łóżko do łóżka i wogóle wszędzie. raz nawet tak wlazł do mojej wersalki że wlazł do pojemnika na pościel a stamtąd nie wiadomo jak wlazł pod ten materiał, którym jest obita wersalka :(
myślałąm że go już stamtąd nie wyciągne :( Maniuś też sie strasznie zestresował bo mi tą wersalke całą zasikał :( no ale wersalke wyprałam i zabezpieczyłąm.
natomiast nogi od ławy owijam bandażem elastycznym na czas biegania, bo je z kolei bardzo lubi gryźc Zosia
szynszyle już takie są że wejdą  wszedzie gdzie nie ich miejsce :) 

Offline martita1991xx

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszuń, Kubusia[ ' ]
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Gru, 2008, 18:04 »
W moim pokoju od wczoraj stoi choinka i boje się wypuścić mojego wariata bo on na pewno będzie ją podgryzał albo znajdzie sobie tam kryjówkę gdy go będę łapać ;/ co mam zrobić?? on do stycznia rozniesie tą klatkę...
ps. już mi jest  trochę lepiej po śmierci Kubuli ale smutno mi jak patrze na Szyszunia siedzącego samu w klatce :( pozdrawiam

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Gru, 2008, 20:40 »
Ja też miałam opory co do choinki. Postawiłam ją na próbę nieubraną ale  chłopcy w pierwszym dniu  nie byli nią zainteresowani. Po ustrojeniu Dudusiowi  choinka jest dalej  obojętna, Karmelek  bawi się jedną bombką ale też nie za długo. Może u ciebie też nie będzie najgorzej.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Gru, 2008, 21:06 »
A czy twoja choinka jest żywa ? Jeśli tak, to poobcinaj dolne gałęzie do takiej wysokości, aby szylki nie mogły na nie wskoczyć.
Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby przez miesiąc szylka trzymać w klatce z powodu choinki. Trzeba pomyśleć prędzej i kupić : a) albo dużą choinkę żywą , z której wycinamy dolne gałęzie, b) kupujemy małą choinkę i stawiamy na jakimś meblu, żeby szylek nie miał dostępu, c) rezygnujemy z choinki na rzecz jakiegoś stroika, d) przywieszamy choinkę do sufitu  [pajacyk].
Ja w zeszłym roku miałam dużą choinkę z wyciętymi gałęziami i nie było problemu. Muszę przyznać że dla moich łobuzów to największa atrakcja świąteczna  :), bardzo lubią przesiadywać pod choinką na stojaku drewnianym, przy okazji skubiąc conieco z pniaczka.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline martita1991xx

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszuń, Kubusia[ ' ]
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Gru, 2008, 00:41 »
nie za bardzo mogę ją obciąć lub postawić na jakimś meblu. Choinka jest średnia i już są na niej wszystkie bombki. Mama by mnie zabiła gdybym ją poobcinała ;/ chyba będę musiała pomyśleć o zrobieniu wybiegu u moich braci ale tam jest wiecej zakamarków i nie wiem czy to opanuje ;/

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Gru, 2008, 09:59 »
A może sprubuj zagrody na czas wybiegu zagrodź choinke kartonami aby nie mógł jej pogryźć ani postrącać bombek :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline martita1991xx

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 93
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszuń, Kubusia[ ' ]
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Gru, 2008, 12:37 »
Dzisiaj rano też o tym pomyślałam  :) będę musiała zapytać się dziadka czy ma jakieś stare kartony

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Gru, 2008, 09:40 »
A może postaw choinkę na jakimś taborecie.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Gru, 2008, 10:20 »
Basiu Martita już pisała że to raczej odpada :)
Martita a gdyby dziadek nie miał to możesz po prostu się przejść po mieście i pozbierać pare kartonów :)Na pewno jakieś znajdziesz :)Kartony powinny raczej być tych samych rozmiarów i pozbawione nadruku bo szylek będzie je konsumował :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline PeggyBrown

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Lip, 2009, 09:23 »
Witam. Chciałabym zasięgnąć porady. Czy wypuszczacie swoje zwierzaki luzem po pokoju? Czy może jakoś je uprzednio przygotowujecie. Ja mam z tym problem ponieważ Stefan wszystko gryzie i wszędzie chce wejść (jak większość gryzoni). I kolejne pytanie czy w dzień wystawiacie klatkę na świeże powietrze? A może w upalne dni zostawiacie zwierzaka na świeżym powietrzu? Mam na myśl balkon, lub taras( nie otwartą przestrzeń).
Proszę o radę.  :)






scaliła Basia_W
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2009, 16:40 wysłana przez Basia_W »

Offline Szynszylusia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobi i Stich || Pimpuś [*]
    • '. We love animals! .'
Odp: Wybieg dla szynszyla.
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Lip, 2009, 11:39 »
Moje kulki wypuszczam w korytarzu, który przygotowuję tak: "usuwam" stamtąd buty, zatykam wszystkie dziury (między szafą i ścianą, pod szafką). Rozkładam różnej wielkości i głębokości miski (do skakania), stawiam kulę z piaskiem, kilka gałęzi brzozy (oczywiście może być też inne drzewo, które nie zaszkodzi szylkom), suszone liście mleczu i oczywiście ich klatkę, w której mają mały odpoczynek ;). Na pewno w pokoju musisz zabezpieczyć kable, położyć kwiaty tam, gdzie będą niedostępne dla szynszyli, a jeśli (jak niektórzy) wypuszczasz szynszyle w łazience niech pod żadnym pozorem nie wpadną w wodę. Wybieg ,jak pewnie wiesz, musi być kontrolowany. Przy okazji możesz nauczyć szylki komendy "niewolno" i "do klatki" tak jak ja.

Ja klatkę z szylkami wystawiam na balkon, oczywiście kiedy jest przyzwoita temperatura (18-25° C). Niekiedy jest głośno, ale moje szczurki się przyzwyczaiły. Na początku możesz je wystawić na 5-15 minut, a potem stopniowo przedłużać czas. Szylki na pewno będą szczęśliwe :D

'. I ♥ animals! .'

 

Collage "Szynszyla "

Zaczęty przez aleksandrossaDział Inne zdjęcia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8265
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 11:12
wysłana przez Idka
Czy szynszyla może "chrapać"?

Zaczęty przez florenceDział Pogaduchy i ciekawostki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7092
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 19:23
wysłana przez florence
Metallowa - wiersz "Choć szynszylą jest"

Zaczęty przez elkasia2Dział Nasza twórczość... i znajdy

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9643
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 11:48
wysłana przez Amber Chinchilla
"MAMA JEST ZŁOTA SZYNSZYLĄ " ... eeee ??

Zaczęty przez BeSaVehEiDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 98009
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 19:14
wysłana przez TrisK
Moja szynszyla nie mało je i mało pije jest też wystraszona boje się!

Zaczęty przez Zard1Dział Żywienie

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2705
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 22:46
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal