hypothetical
28 Mar, 2024, 20:53

Autor Wątek: po porodzie: samiczka agresywna w stosunku do samczyka, przestaje akceptować samca.  (Przeczytany 5260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline becia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Dzisiaj Kinia jest jakaś nie w sosie. Cały dzień burczy i wydziera się na swojego partnera i nie pozwala mu się do siebie zbliżać. Wcześniej były bardzo zgodne i nie wiem, co się stało. Tak po prostu przestała go lubić? Proszę, poradźcie mi coś :(

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2007, 14:10 wysłana przez dream* »

Pozdrowionka! :)

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
A czy mozliwe ze jest w ciazy??? Szylki roznie reaguja na zblizajace sie rozwiazanie, niektore (zwlaszcza gdy jest to pierwszy porod) chce byc same i nawet samiec ktory ja zaplodnil, jej zdaniem moze teraz stanowic dla jej maluszkow zagrozenie.

Offline becia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Raczej nie wydaje mi się, żeby była w ciąży. W ogóle nie widać jej wydatnego brzuszka, jest taki jak zwykle. Zauważyłam też, że ucieka od samca kiedy on się na nią wspina. Czy ona może być właśnie w rui?

Pozdrowionka! :)

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Czasem nic nie widac a szylka jest w ciazy moze to malutki jedynaczek.
Jesli miala by ruje to wrecz przeciwnie- dala by sie pokryc samcowi.

Mysle ze jesli zachowanie ich nie jest drastyczne i nie gryza sie to nie ma co panikowac, poczekaj jeszcze pare dni i bacznie je obserwuj, jesli stosunki sie pogorsza to powiadom nas wtedy cos wspolnie poradzimy, ale mysle ze albo to przjdzie albo poprostu ciaza ;;)

Offline becia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Ciąży się jeszcze prawdę mówiąc nie spodziewałam  :shock:  Na szczęście szylki dzisiaj się uspokoiły. Czy mam je oddzielić czy jeszcze zaczekać?

Pozdrowionka! :)

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Powiedz mi ile czasu szylki sa juz razem??
Nie, nie rozdzielaj ich jesli jest juz lepiej.
I czy zauwazylas cos jeszcze nie koniecznie niepokojacego ale dziwnego??

Offline becia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Są razem od 1-go czerwca 2004. Kinia ma ok. roku. Raczej nie zauważyłam nic dziwnego. Tylko tyle, że Kituś zaczął częściej usiłować ją pokryć, ale może to tylko hormony ;)

Pozdrowionka! :)

Offline milka004

  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 891
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.szynszyle.info/forum
Tak wiec poczekajmy, powinno po paru dniach przejsc ;;)

Offline becia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 99
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Już są całkowicie zgodne  :D  Dzięki za uspokojenie mnie ;)

Pozdrowionka! :)

Offline ola.str

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
pisze, bo moje dorosle szylki po zdarzeniu, ktore opisalam w "Ostrym dyzurze" jakby przestaly sie miec ku sobie...obserwuje je dzisiaj caly dzien i co chwile sie kloca, fukaja... juz raz musialam ingerowac... jak wychodze to je rozdzielam bo sie o nie boje... macie jakies pomysly?

aha dla nie czytajacych "Ostrego dyzuru"... moja dorosla zagryzla dwa malutkie... niestety nie mogla wykarmic jak sie okazalo... :(

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
mysle ze powinno im w kocnu przejsc, bo moze jest agresywna dlatego ze sie zle czuje przez brak pokarmu? wnioskuje z postu Grazki...

[-chomik-]

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Na razie nie łącz ich ze sobą. Samiczka równie łatwo jak swoje dzieci może zagryźć dorosłego samczyka. Nie można ich nei doceniać. Takie przypadki są znane -im po prostu czasem lekko odbija w czasie porodu lub po nim. Winne są albo burze hormonalne, albo jakieś bliżej nam nie znane meandry psychiki, albo niepewnośc i ból. te ostatnie sa normalne podczas porodu, ale nie powinny zachodzić w 2 tyg. po porodzie. Jeśli zachodzą jest prawdopodobne, że samiczka faktycznie źle się czuje - obserwuj ją uważnie.
Jeśli jnie -to zachodzi pewnie któreś z pierwszych (hormony lub psychika)

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

kasiek21

  • Gość
no niestety mam podobny problem pisałam o nim post " po kastracji jest agrestwna"
Niestety na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło. Filip już nawet nie chce wchodzić do klatki gdy Oliwka jest na wybiegu. Kojarzy mu się to z jej agresją. Ma po jednym z takich ataków furii pamiątkę .Odgryziona połowa paluszka środkowego w przedniej łapce.
Na wybiegu ma możliwośc ucieczki, ale jak tylko zbliży się do niej słychać warczenie?? tak to dla mnie brzmi. Mnie się wydaje,że samica nawet pluje :???:
Pozdrawiam

Offline ola.str

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
u mnie wszystko wraca do normy... juz na drugi dzien zaczynalo byc ok... najpierw wspolne wybiegi... dzien spedzaly pod naszym czujnym okiem, a na nocki rozdielalismy.. dzisiaj jednak zaryzykowalismy i juz zostawilismy je razem... no jzz chyba sie pogodzily... ale mam kolejny problem z moja szynszylica... jest taka ospala i jakby stale zmeczona... spi nawet w nocy - kiedy to normalnie az rwala sie na wybieg... sprawdzaölam czy brzuszek nie jest twrdy... no i nie jest... nie wiem co mam o tym myslec...
pozdrawiam
Ola

kasiek21

  • Gość
w tej sprawie niestety nie moge Ci pomóc. Jesli jesteś zaniepokojona zabierz ją do weta. Nawet jeśli to nic takiego to uspokoisz się .Wiem,ze jej samopoczucie ma bardzo duzy wpływ na zachowanie. Jeśli będzie się źle czuła lub niepewnie, może znów być agresywna.

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
ola.str :wink: - a może ona jest znowu w ciąży :?:  :!:  :???:

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline ola.str

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
Fiolka ---> nawet mnie nie strasz :!:  :!:  :!:   :wink:

Offline Konrad

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Dzis wpuscilem samca do samicy i malych i zaczela go bardzo gryzc. Odseparowalem na 8dni zeby nie zaszla znowu w ciaze a ta jakby go nie poznawala. Ucieka biedny przed nia...Co sie stalo?Zapomniala go?  :shock:


/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2007, 14:09 wysłana przez dream* »

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Wątpię, żeby go zapomniała, to za krótki czas. Ja dziś dopuściłam samca po 10 dniach seperacji i wszystko jest ok, chociaż jedno siedzi na półce z jednym maluchem a drugie na dole z drugim maluchem, ale żadnej agresji nie zaobserwowałam. Nie wiem co może być przyczyną.

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
Może próbował ją napastować i się zdenerwowała ,a może jest za bardzo zmęczona małymi-daj jej trochę czasu...

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

POMOCY!!!

  • Gość
17marca przyszło na świat jedno z moich skarbów i jest nadal z rodzicami. Wszystko było dobrze, nie gryzły się nie biły wszystko ok. Ostatniej nocy (23,07) była straszna burza i samica w pewnym momencie zaatakowała samca z którym do tej pory żyła w zgodzie! Ganiała go po całej klatce, a mały schował się w kąt. Samiec ma pogryzioną tylną łapkę, a teraz gdy puściłam ich na pokój samica ponownie zaatakowała ganiając go i raniąc przednią. z czym to może być spowodowane? Upałami? Tym, że mały jest nadal z nimi? NIe wiem błagam pomocy!!!!

/a scaliłam sobie :P*
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2009, 22:36 wysłana przez dream* »

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Hmm, ciężko cokolwiek doradzić bo ja nigdy z czymś takim się nie spotkałam i nie przypominam sobie aby ktoś taki przypadek opisywał wcześniej. Być może zeszło się kilka czynnikow naraz ; upał, burza, może rujka do tego (?) i samiczka była bardzo rozdrażniona. Ja na dzień dzisiejszy oddzieliłabym samczyka - niech się wykuruje - i za kilka dni spróbowała połączyć na wybiegu. Nie wiadomo również czy obecność podrostka w klatce mogła mieć wpływ na takie a nie inne zachowanie. Jeśli samiczce złość nie przejdzie, to może trzeba będzie znaleźć domek maluchowi i wtedy znów spróbować połączyć.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Gość

  • Gość
Samiczka jest łagodna wobec małego, a samca oddzieliłam już wczoraj w nocy, bo nawet się spać nie dało, tak się tłukły :( Dla małego mam już dobry dom :) Mam nadzieję, że samiec szybko wróci do siebie i więcej się nic takiego się nie stanie :)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Życzę powodzenia, bo z tymi naszymi chumorzastymi kulkami nigdy nic nie wiadomo co im do tych główek strzeli  :).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

 

parka mieszana, samczyk + samiczka, czy warto? łączenie? i inne dyskusje.

Zaczęty przez beciaDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 38893
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 16:36
wysłana przez Nogad_21
Sprzedam szynszyle samiczka standard czarny samczyk kompletne wyposażenie

Zaczęty przez piechotkaDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1964
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 21:28
wysłana przez angel09
Kilka samców i samiczka/i w jednym domu - dlaczego to zły pomysł

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2560
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 19:31
wysłana przez dream*
4-letnia samiczka standard szuka domu [warmińsko-mazurskie]

Zaczęty przez balukikaDział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1270
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2015, 18:49
wysłana przez balukika
Oddam szynszylę 2,5 letnia, samiczka, standard WARSZAWA

Zaczęty przez Pawelek90Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2378
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2019, 10:27
wysłana przez Pawelek90
SimplePortal