hypothetical
28 Mar, 2024, 23:15

Autor Wątek: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.  (Przeczytany 9160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rapsodia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pan Ryjek & Panna Migotka & Ergo Proxy
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Kwi, 2008, 21:07 »
Zaden z jego rodzicow nie mial koloru czarnego. Rozmowa z Toba jest bezsensowna bo Ty widzisz tylko to co chcesz widziec. Moze mam Ci jak debilowi napisac sklad witamin ktore dostaja do karmy i sklad granulatu? Nawet Ci obrazek wkleje.

VitaFit firmy Vitakraft - karma uzupełniająca dla gryzoni. 10,5% proteiny surowe, 6,5% surowy tluszcz, 1% surowe wlokna, 4% surowy popiól, 8.3% wilgotnosc.Wit/kg: 13800 I.E. wit A, 1840 wit D3, 11,5 mg wit. E, 4,6 mg wit C, 1.3 wit. B1, 3.8 mg wit B2, 2mg wit B6, 1.6 mg wit B12, 1.5 mg kwas nikotynwy, 4.6 mg kwas pantotenowy. 23 mg biotyna, 0.5mg kwas foliowy, 16,1 mg miedzi, 69 mg cynk, 18.4 mg mangan. 57,7 mg zelaza, 1.8 mg jod, 0.3 mg kobalt, nie moge odczytac ile cynku xD, 18. 4 mg manganu. To sie miesza z karma podstawowowa czyli animalsem + granulatem, granulatu nie lubia i tak - - ale maja, a jaki to zalezy co akurat moge kupic. a jedzenia z vitapolu nie ruszaja- wyjadaja tylko te rozowe i zielone cosie i nic ponadto. Przykro mi bardzo, ale nie zauwazylam zeby ktos na tym forum pisal jaki to animals jest straszny, ale nie zaglebialam sie w to szczegolnie, bo tylko o meganie w kolko slyszalam. Wiec dziekuje Ci za uswiadomienie mnie. Przy okazji napisz mi jeszcze czy uwazasz ze przy tych witaminach wymagaja jeszcze soli takiej dla gryzoni. Wapno maja w klatce to chyba normalne nie?  to niby czemu mialoby im wysysac kosci oO no i sianko firmy zuzala maja xD a co do zielonych rzeczy to owoce np suszony hibiskus, czasem kawalek jablka, mniszek lekarski z ogrodka swiezy etc

a no i moje szynszyle sa w odpowiednim wieku, Pan Ryjek ma ponad 3 lata, czarna ponad rok, a z szara do konca nie wiadomo- pomiedzy 2 a 3. I Czarna to ja mam od grudnia - - a mamy koniec kwietnia wiec jakos nie widze tego dopiero co.
Nie zarzucaj mi, ze krzywdze zwierzeta bo nie masz do tego zadnego prawa. Agresja az z Ciebie wieje i Cie zaslepia i nie wiem tez, ale to mnie nie obchodzi co masz do ludzi z listy dyskusyjej. Patrzac po Twoim tonie chyba sie domyslam.  Zacznij czytac uwaznie to co pisze i nie przeinaczaj bo wtedy nijak mi nie pomagasz ( a chyba chodzi Ci o dobro szynszyli? czy o to zebys Ty sie poczula madra i wspaniala? bo tak sie zachowujesz)

Skoro to byly ich pierwsze mlode zastanowie sie co dalej zrobic.

Kiwi- tylko jedno mlode bylo niedorozwiniete.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Kwi, 2008, 21:22 »
Rapsodio, nie wiem gdzie w moich słowach wypatrzyłaś agresję, jeśli już to był sarkazm w kierunku listowiczów, a taki, uważam, że im się należy. ;)

po 2gie, wypowiedzi moje nie miały wrogiego tonu, nie miały też na celu pokazania jaka dream* jest mądra. przykro mi natomiast, że nie potrafisz wyciągnąć wniosków z zaistniałej sytuacji [bo nie ukrywajmy, nie jest ona normalna], przemyśleć odmiennej opinii na zimno, skorzystać z rad które nota bene nie są pisane w złej wierze, bo w brew pozorom też miałam samiczkę która miała zagrożoną ciążę, byłam z nią pare razy u weterynarza, stąd np. wiem o tym bialku i myślę, że to dość cenna rada, bo jest ono bardzo ważne.

Co do witamin, niestety, nie tylko je miałam na myśli pisząc 'wartości odżywcze' ale i wspomniane białko, wapń. dlatego, nie pisz do mnie, proszę, per 'debil' bo nie tylko pokazujesz swoją kulturę osobistą, i agresję [którą mi zarzucasz] ale i łamiesz regulamin forum. 
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2008, 22:11 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Rapsodia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pan Ryjek & Panna Migotka & Ergo Proxy
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Kwi, 2008, 21:59 »
heh przemyslalam na zimno nie martw sie ;-) po drugie "debil" bylo ironia i pytaniem a nie stwierdzeniem, bo na temat Twojego poziomu intelektualnego nic mi nie wiadomo. Irytuje mnie tylko Twoje wybiorcze czytanie moich postow. Przykro mi tez ze przerabialas taka ciaze.Przepraszam jesli poczulas sie urazona.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Kwi, 2008, 22:10 »
nie poczułam się dotknięta, bo mam dystans do internetowych opinii, przerabiałam taką ciążę, ale skończyła się ona zdrowym maluszkiem, właśnie dzięki temu, że poradziłam się weterynarza w wielu kwestiach, w tym kwestiach żywieniowych - dlatego tyle Ci o nich pisałam i suszyłąm głowę o bialko, wapń - bo przy ciąży to podstawa, zauważ, że białko ma zadanie głównie budulcowe, poniekąd energetyczne, ale głównie jednak strukturalne, tak więc przy jego niedoborach mogą wystąpić właśnie 'niedorozwinięcia', bądź za słabe maluszki. Wapń jest tak samo ważny, z podobnych względów, a dodatkowo dlatego, ze organizm samiczki bardzo się odwapnia podczas laktacji. Myślę, że tu właśnie może leżeć cały problem, bo animals nie jest zbyt bogaty w białko, tak samo jak dodatki żywieniowe które stosowałaś. ogólnie, osobiście, po swoich doświadczeniach z ciążą, uważam to za cenną informację i stąd tyle gadania o tym ;)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Rapsodia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pan Ryjek & Panna Migotka & Ergo Proxy
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Kwi, 2008, 22:13 »
no to dziekuje ;-) myslalam ze w granulatach jest dosc wszystkiego i w tym animalsie plus te witaminy heh. przynajmniej wapno moje kulki lubia chociaz nie wiem czy nie z jakiejs przyjemnosci do  niszczenia poprostu ;-) a gruby maluch rosnie w oczach oO

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Kwi, 2008, 22:26 »
zależy jaki to granulat i czy to granulat stanowi większość diety czy animals. ;)

generalnie, to podczas ciąży warto jest podawać samiczce zarodki pszenne, ich zawartość białka to ok 28%, czyli 2x więcej niż w przeciętnej karmie dla szynszyli, przeciętne karmy dla szynszyli mają go średnio ok 16%, dla porównania, Animals ma go jedynie 9% - sama więc widzisz, że jest to mało, a witaminy i zioła które podawałaś nie uzupełniały zapotrzebowania na białko w pokarmie ciężarnych samiczek, możliwe, że dlatego jeden maluch urodził się niedorozwinięty, a inne za słabe by przeżyć. Zarodki pszenne są więc świetnym suplementem diety dla samiczek karmiących, a przede wszystkim dla samiczek w ciąży. Kosztują ok 2zł i są dostępne w każdym sklepie ze zdrową/ekologiczną żywnością.
tu o nich poczytasz
dodatkowo, są to naturalne, zdrowe i łatwo przyswajalne witaminki i minerały, także warto! ;)
Myślę, że może wtedy udałoby się uniknąć takich przykrych sytuacji, oczywiście jeśli nie są to jakieś genetyczne uwarunkowania.

co do malucha, to świetnie, w końcu ma dwie mamy, szczęściarz ;) to jak w tych żartach o homoseksualistach, że Pani wzywa mamę jasia do szkoły, bo ten był niegrzeczny, na co jaś się pyta 'ale którą mamę?' ;) - kiepskie żarty są ponoć najlepsze na rozładowanie napiętej atmosfery ;D
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2008, 22:32 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Rapsodia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pan Ryjek & Panna Migotka & Ergo Proxy
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Kwi, 2008, 22:33 »
hmm a co polecasz teraz dawac im zeby pociazach wrocily do rownowagi? hmm i czy to normalne ze 3 dniowy szynszylek probuje jesc jedzonko dla doroslych? oO znaczy  mi sie zdaje ze on tylko nasladuje doroslych ale to i tak dziwne ze juz sie interesuje - -

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Kwi, 2008, 22:43 »
ponoć w tym wieku już próbują podskubywać sianko więc myślę, że normalne.

polecam Ci te zarodki pszenne, to niewielki wydatek a ogromne bogactwo witamin, minerałów no i tego nieszczęsnego białka ;)
wapń, no ale to już masz.
no i jednak zmieniłabym im karmę z tego animalsa - możliwe, że taka sytuacja jak teraz, już się nie powtórzy i wtedy przynajmniej nasza ostra wymiana zdań wyszłaby 'in plus' ;)
sama mam trzy kulki, i rozumiem, że żywienie np. Vitakraftem to duży wydatek, dlatego polecam Ci, bogaty w witaminy i minerały, dobrze zbilansowany pokarm Wildlife: w tym sklepie kupisz go z darmową dostawą pod same drzwi - wychodzi on chyba nawet taniej od tego nieszczęsnego Animalsa, a jest dość dobry no i zdrowy. Myślę, że nie powinno być problemu z przestawieniem na ten granulat Twoich szynszyli, choćby z racji tego, że piszesz, że już jedzą granulat. poza tym, karmiącym i ciężarnym samiczkom możesz dać po np jednym jogurtowym dropsiku dziennie ;) też jest źródłem białka, wapnia, po ciąży raczej bym go nie polecała, bo są dość tłuste i bogate w cukry, ale podczas laktacji i w okresie ciąży mogą być bo organizm samiczki ma większe zapotrzebowanie na te substancje. Skoro używasz tych witaminek, to nie będę doradzała Ci pyłku pszczelego - choć chyba taniej by Cię wyniosło zaopatrzenie się w niego niżeli podawanie tych witaminek - ale to już jak wolisz.
ogólnie myślę, że tyle wystarczy, bo reszta diety poza Animalsem jest okej, tzn. zioła i witaminy. Więc jakoś radykalnie zmieniać nie trzeba. Jednak sama widzisz, że Animals w diecie dużo może zaszkodzić przyszłej mamie. [sama widzisz, jak wielkie są dysproporcje między np. białkiem w animalsie a w innych karmach, a przecież przy ciąży jest to ważne] ;)

* tu poczytasz o tym granulacie
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2008, 22:46 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Kwi, 2008, 23:12 »
Ja bym radziła przerzucić się jednak na pyłek pszczeli, bo jest naturalny, a taki granulat witaminowy jednak jest produkowany sztucznie :) Poza tym jeszcze możesz podawać płatki owsiane, zawierają dużo witamin z grupy B, wit. E, Tiamina (wit. B1), fosfor, żelazo, magnez, cynk :) Na zwiększenie laktacji dobry jest suszony seler, ale maluch ma pod dostatkiem mleka od dwóch mam, więc to tak na przyszłość :)
   
Pisałaś, że w znalazłaś szczątki jednego szylka, czyli też musiał być niedorozwinięty, tak przynajmniej zrozumiałam.

A podskubywanie granulatu przez maluszka jest całkowicie normalne :)

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Rapsodia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pan Ryjek & Panna Migotka & Ergo Proxy
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Kwi, 2008, 23:17 »
o te platki to i tak im daje :)  bo lubia :)
hmm to co znalazlam z niego bylo normalne ze tak powiem- - mysle ze ta szara kulka cos ma nie tak z instynktem macierzynskim, skoro wlasne mlode splaszczala hmm nie wiem sama.

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Kwi, 2008, 23:18 »
Wiesz, może maluch miał jakieś bardzo poważne wady, to normalne u zwierząt, że osobniki, które praktycznie nie mają szans na przeżycie się eliminuje. A może urodził się już martwy.

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Rapsodia

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 38
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pan Ryjek & Panna Migotka & Ergo Proxy
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Kwi, 2008, 23:27 »
ona nawet tego zdrowego tak czasem traktowala heh ona jest przygarnieta troche ma dziwnych "naywkow" warunkowana chyba byla na slodycze - - bo jak sie batonika w pokoju otowrzy to ona normalnie na jezyku stanie albo na uszach zatanczy zeby papierek chociaz polizac, to samo z hamburgerami i chipsami - - reszta szynek nie reaguje na to wcale.

Offline alice

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Maj, 2009, 17:59 »
witam.
piszę sugerując się tematem..dwa dni temu przyszły na świat długo oczekiwane szynszylki  [taniec] ale jeden jest sporo większy od drugiego i że tak powiem silniejszy i ogólnie lepiej sobie radzi.Biała kulka jest znacznie mniejsza i ciągle dostaje baty od standardzika...cały czas słychać jakieś kłótnie i głośne wymiany zdań spod Balbiny (mamy) :???:.... czy to jest normalne? może samica ma za mało pokarmu i się o niego kłócą? i jeszcze jedno. Biały szynszyl ma wygryzione (tak podejrzewam) przez samicę futerko na grzbiecie (wymiarów ok 2*2cm) a przy jego ogólnie małych gabarytach nie wygląda to fajnie....czy te włoski bez problemów odrosną??  :???:
proszę o odpowiedź

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Maj, 2009, 18:36 »
Gratuluje maluszkow.
Maly moze miec wygryzione futerko przez drugiego maluszka i czesto jest, ze ten silniejszy atakuje o cycka.
Musisz po prostu zwracac uwage na tego mniejszego.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Maj, 2009, 22:15 »
Alice mama szylków może mieć zbyt mało pokarmu i stąd te walki. Po dwóch dniach raczej powinny mieć już ustalone który cycek czyj, ale jeśli mama ma zbyt mało pokarmu to silniejszy będzie odganiał małego. Jeśli mniejszy nie radzi sobie z jedzeniem przy tym większym to możesz go zostawiać na jakiś czas samego z mamą a większego przekładać na ten czas do tatusia, jak się po kilku dniach wzmocni to da sobie radę z większym. Może jednak być tak ,że będziesz musiała dokarmiać mniejszego jeśli samica nie będzie w stanie wykarmić obydwu. Na poprawę laktacji dobry jest suszony seler dla mamy, musi mieć również odpowiednie pożywienie + zarodki pszenne i pyłek kwiatowy. Nie napisałaś jaką karmę stosujesz.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline alice

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Maj, 2009, 22:31 »
karma mamy to niezmiennie od bardzo dawna Vitakraft special regular do tego mieszanka z płatkami owsianymi sianko z ziołami (samych ziół ostatnio nie podaje bo zalęgły mi się w nich mole :?) i oczywiście suszone owoce od czasu do czasu, słonecznik i ogólnie coś dobrego i sama nie wiem o jeszcze ...podejrzewam że ma mało pokarmu ponieważ co jakiś czas szary zmienia cyca i odgania mniejszego białego (gryzie go i odpędza) .Boję się bo mały był dziś osowiały i usnął sam w rogu klatki :( szary podgryza też matkę (chyba ją gryzie w cyca bo strasznie na niego krzyczy)  :???: jutro pędzę po selera i kiełki i obserwuje co się będzie działo....

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Maj, 2009, 22:35 »
seler, kiełki i najlepiej zarodki pszenne.
ewentualnie znajdź tu na forum przepis na mleko dla maluchów-i dokarmiaj małego :)
jeśli śpi sam to lekko niepokojące :( maluchy szybko wymarzają!

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Maj, 2009, 22:44 »
A czy widziałaś żeby ten mały wogóle jadł ? Czy nie słania się na nóżkach ? Chyba nie jest dobrze bo ten duży gryzie mamę i odgania małego, jest zbyt mało pokarmu. Maluszek być może już się poddał skoro siedzi w kącie klatki. Musisz zareagować szybko bo ci padnie tzn. dokarmiać. Na razie weź większego i zostaw małego żeby coć trochę zjadł. Na forum są przepisy na mieszanki dla maluchów, musisz im coś podać dodatkowo, jeśli będą rzeczywiście głodne to będą piły.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline alice

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Maj, 2009, 08:48 »
wyciągam szaregoale nie mogę na długo bo zaczyna płakać i niepokoi mamę i ta nie może już usiedzieć spokojnie...wczoraj myślałam że to już koniec :( mały siedział sam i się wogóle nie ruszał nawet jak go dotykałam aż wreszcie położył się na plecach i tak dziwnie poskręcał nóżki :cry: na szczęście pozbierał się sam...dziś już wygląda lepiej ale to nie znaczy że jest dobrze. aha. Mały je sam.jestem tego pewna.dziękuję za rady.będę się dziś do nich stosować

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Maj, 2009, 09:04 »
No to rzyczę powidzenia w dokarmianiu. Na forum są przepisy na mieszanki dla maluchów ze śmietanką do kawy taką w kubeczkach jednorazowych, jednak ostatnio była dyskusja ,że nie jest to najlepszy pokarm, choć niektórzy wykarmili na tym maluchy. Owiabiks wykarmiła swoje na mleku dla kotów, nie wiem dokładnie czy na takim, ale widziałam w tesco takie mleko whiskasa w małych butelkach.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Maj, 2009, 12:27 »
    Mleko dla kotow jest za  tluste to wiem na  100%, Smietanka do kawy ta jednorazowa , pol na pol i dokarmiac przez pierwsze dwa dni co 2-3 godziny po 1do 2 ml.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Maj, 2009, 12:47 »
Nie wiem czy wszystkie śmietanki to zawierają,ale ostatnio miałam jakąś z zagęszczaczem ( karagen ), więc trzeba uważać co się kupi.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline alice

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Maj, 2009, 13:52 »
a co z glukozą<? czytałam gdzieś tu na forum że można kupić w aptece w proszku i dodawać do mleka małym :???:

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Maj, 2009, 14:15 »
oj...ale aptekarska glukoza to masz na myśli ten proszek do prób insulinowych? :( to jest drakońska dawka cukru...a szynszyle jak wiadomo to są wrażliwe na cukry....ja sobie zdaję sprawę, że maluchy jedzą tłusto i pewno słodko, ale ta glukoza jest za silna moim zdaniem-bierz pod uwagę jak mały jest szylek, a jak silna jest nawet szczypta tej glukozy, skoro u człowieka o masie 60-70kg po wypiciu na czczo roztworu glukozy rozpuszczonej w jednej szklance letniej wody występuje efekt produkcji insuliny jak po sutym posiłku :(
a szylek waży z 50g? to 1000 razy mniej niż człowiek :( ja bym już prędzej odrobinkę cukru rozpuściła.

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline owiabiks

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 659
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bratek, Fiołek(*), Irys(*), Malwin(*),Narcyz(*)
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Maj, 2009, 14:36 »
Ja wykarmiłam maluchy mlekiem "Kitty milk" dla osieroconych kociąt rozrzedzonym i z dodatkiem kleiku owsianego. Wszystkie były zdrowe.

Flora (ja)
i fauna (  Bratek - szynszyla; Nikon- york;  Lili(a) - selkirk rex; Kajtek- nimfa)

 

Dokarmianie: młodych, małych, maluszków. Przepisy na mieszanki, papki.

Zaczęty przez RossiDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 27695
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 20:14
wysłana przez Basia_W
Biegunka u maluszków po dokarmianiu, matka ma mało pokarmu

Zaczęty przez agusia200189Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4063
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 16:00
wysłana przez agusia200189
Pierwsza kąpiel maluszków

Zaczęty przez zamkiDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 5669
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2010, 16:40
wysłana przez kitty50
Karmienie i dokarmianie maluszkow.

Zaczęty przez Alicja MannschackDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 16177
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 22:18
wysłana przez Mysza <")))/
Narodziny maluszków :)

Zaczęty przez SzysiaDział Kalendarz

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 1889
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2007, 14:10
wysłana przez Szynszylusia
SimplePortal