hypothetical
16 Kwi, 2024, 11:02

Autor Wątek: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.  (Przeczytany 9195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Maj, 2009, 14:38 »
Ja dokarmialam duzo moich maluszkow i kupowalam taka zwykla jednorazowa sa po 10 pakowane w Aldiku i dawalam z ciepla woda i wyrosly na duze  szczyle

Offline alice

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 6
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Maj, 2009, 23:08 »
dziękuję za rady [poklony] mały je bardzo słabo ale je.różnica między mniejszym a większym jest kolosalna po wzięciu na ręce.Jeżeli chodzi o Balbinę (mamę) to nie chce jeść ani kiełków ani selera :e_confused:  i jeszcze wygyrzione futerko o którym pisałam na początku - szary tez ma wygryzione ale nie do skóry jak biały więc to mama przy czyszczeniu po porodowym tak je urządziła...

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Maj, 2009, 01:00 »
glukoza jeżeli potrzebna to jest do dostania w tesco na dziale z żelatyną i tym podobnymi, w opakowaniu właśnie jak żelatyna czy budyń(chyba do win się ją wsypuje :>) aczkolwiek zwykły cukier chyba też się nadaje, w końcu to też glukoza tylko z fruktozą ;)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Maj, 2009, 09:15 »
Ja mam w domu  5 %glukoze w butelce ,kupilam u wet na wszelki wypade, porozgladajcie sie w aptekach za glukoza w malej tubce  taka bardzo slodka gel, uratowalam nia zycie juz  3 szylka. Idzie lata i beda upaly a to jak znalazl.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Maj, 2009, 09:20 »
Alicjo napisz coś więcej bo nie wiem nic w temacie podawania glukozy i w dodatku podczas upałów.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Maj, 2009, 09:47 »
Mojej Suni uratowalam dwa razy zycie , dla Kugelsien raz i w kuchni dla Bandy 2 razy..
Po prostu sie przegzaly, slaniali sie na nogach kladli sie na boczku (to bylo latem a raz Sunia zima lezala na  kaloryferze, zapomnialam wylaczyc),gorace uszka,lapki.
Szybko dalam glukozy i   amynin, mozna dac multi vitamine dla zwierzat    mokra reka od wody dotykalam glowy i okolic serduszka, potem wzielam mokra sciereczke i ja w nia zawinelam, po malu, zeby nie dostala szoku albo zapalenia pluc, za dziesiec minut byla cala sucha,tak woda wchlonela w nia.
Najadlam sie strachu niesamowicie i mam teraz klimaanlage w domu.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #56 dnia: 06 Maj, 2009, 10:08 »
No to ja pierwszy raz słyszę, że podaje się glukozę po przegrzaniu, dobrze wiedzieć w razie czego - dzięki.

dziękuję za rady [poklony] mały je bardzo słabo ale je.różnica między mniejszym a większym jest kolosalna po wzięciu na ręce.Jeżeli chodzi o Balbinę (mamę) to nie chce je¶ć ani kiełków ani selera :e_confused: i jeszcze wygyrzione futerko o którym pisałam na pocz±tku - szary tez ma wygryzione ale nie do skóry jak biały więc to mama przy czyszczeniu po porodowym tak je urz±dziła...
Alice nie martw się wygryzionym futerkiem, ono odrośnie, widocznie trafiła ci się nadgorliwa mama czyścicielka.
Ja wcześniej nie pisałam o kiełkach tylko o zarodkach pszennych, a to coś innego, wszystkie szylki raczej chętnie je jedzą a są do kupienia chyba we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością, nawet w marketach. Nie zapominaj także o podawaniu mamie pyłku pszczelego, ja dwutygodniowym maluchom też zaczynałam już podawać, teraz przepadają za nim.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Maj, 2009, 12:10 »
glukoze można podać w każdych stanach agonalnych, gdy zwierze robi nam się miękkie i słania i powoli traci przytomność, bo wywoluje silny i szybki [acz krotkotrwaly] skok energii... sily do walki o zycie :) ale bez obnizenia temp ciala nie pomoże... chodzi o proces scinania sie białek [w temp 42* się zaczyna, a zdrowa temp szyli to ponad 39*, wiec skok temp o pare stopni jest tu bardzo groźny a proces ścinania białek nieodwracalny. Najpierw ścinają się białka w nerkach, więc czasem jest tak, że mimo, że zwierzątko przezyje, to mamy z nim później problemy, lub umiera po jakimś czasie]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline blaszka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Buba (standart) i Hugo (czarny aksamit)
Odp: Różnica wielkości maluszków w jednym miocie.
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Wrz, 2009, 00:33 »
Witam. 2 miesiące temu moja szylka urodzila po raz pierwszy. Największym zaskoczeniem dla mnie bylo to, ze wogole nie wiedzialam ze zostane babcią ;) Urodzila się dwójka slodkich szynszylków, jeden szary drugi czarny, natomiast czarny urodzil sie dużo mniejszy, teraz kiedy maja już 2 miesiace widać bardzo tą rożnice w wielkości, czy to normalne? Czy poprostu  mamuska musiala mieć za malo witamin? Pytam bo dopiero od 2 lat jestem szczesliwą posiadaczką szynszyli i niestety na rozmnażaniu się jeszcze nie znam :)






scaliła Basia_W
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2009, 18:05 wysłana przez Basia_W »

"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś" -Antoine de Saint-Exupéry

 

Dokarmianie: młodych, małych, maluszków. Przepisy na mieszanki, papki.

Zaczęty przez RossiDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 27851
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 20:14
wysłana przez Basia_W
Biegunka u maluszków po dokarmianiu, matka ma mało pokarmu

Zaczęty przez agusia200189Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4085
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 16:00
wysłana przez agusia200189
Pierwsza kąpiel maluszków

Zaczęty przez zamkiDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 5677
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2010, 16:40
wysłana przez kitty50
Karmienie i dokarmianie maluszkow.

Zaczęty przez Alicja MannschackDział Rozmnażanie

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 16348
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 22:18
wysłana przez Mysza <")))/
Narodziny maluszków :)

Zaczęty przez SzysiaDział Kalendarz

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 1894
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2007, 14:10
wysłana przez Szynszylusia
SimplePortal