hypothetical
28 Mar, 2024, 16:09

Autor Wątek: gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)  (Przeczytany 32163 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
A jaki jest sens trzymania klatki w klatce, skoro tak trzymane samiczki sie gryzą?
Hmm..?

Klatkę z małymi ich mamunią wyjmij i trzymaj oddzielnie. Niestety, skoro zaistniała taka sytuacja, to szylki muszą być osobno.
Potem będziesz musiała je ponownie połączyć, ale to dopiero kiedy maluszki będa miały z 3 m-ce. Mamuśka najwyraźniej widzi w drugiej samicy zagrożenie dla swoich małych i ma rację (zdarzaja sie przypadki zagryzienie w naturze małych przez konkurencyjną samicę w stadzie). A samica faktycznie nie musi tolerować cieżarnej i małych..

- Powiedz jak trzymasz to stadko? Wszystkie razem?
- Dlaczego nie pomyślałaś wcześniej o konsekwencjach posiadania tylu zwierzątek różnych płci? W stadzie mieszanym często grają rolę hormony i feromony..
- Dlaczego nie zrobisz dwóch klatek troszkę oddalonych od siebie z osobnikami każdej płci osobno? To zapobiegnie podobnym problemom w przyszłości.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Oj dosyć kontrowerysyjne połączenie... Ja zasatanawiała bym sie nad rozdzieleniem szyli na dwie klatki...


"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Offline m-bogdanka

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Kiedy klatka jest w klatce nie ma żadnych konfliktów, a nawet szyle z dużej klatki często śpią na półce, która jest blisko małej klatki (prawie futro przy futrze z szylami z małej klatki). Do konfliktu dochodzi tylko wtedy kiedy wypuszczam samiczke z młodym do dużej klatki - ale tylko między tymi dwiema samicami.
Gdyby się gryzły przez klatke już dawno wystawiłabym tę małą klatkę

A tak całe stadko trzymam razem - mają do swojej dyspozycji dużą wolierę.
Chciałabym wypuścić samiczkę do dużej klatki, bo szkoda żeby się kisiła w małej klatuni skoro może brykać sobie w ogromniej z gałęziami i huśtawkami

Offline BCK

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
Heh pamiętam jak jak godziliśmy (oswajaliśmy) Pikusia i Tusię bo walczyły na łapki, itp :)
Też wsadziliśmy klatkę małą do klatki większej. Rano zauważyliśmy, że mała klatka ma otwarte drzwiczki a szylki leżą sobie razem przytulone.     

Offline MartuskaM

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bubek i Filipek
Moje szynszylki się gryzą. Mam 2 szynszyle ktore sa razem w klatce juz ok 3miesięcy. Wszystko było super do czasu...
Jakiś 1 tydzień temu zaczęły się gryść nie mam pojęcia z jakiego powodu.
Rozdzieliłam je do osobnych klatek. Na wybieg puzczam je razem ale cały czas sie gryzą i gonią .
Proszę was o pomoc bo nie wiem co z tym robić
Pozdrawiam :D

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2009, 12:26 wysłana przez dream* »

PoOzdrO DlA WszyStkiCh SzynSzYli I Ich PoOsiaDaCzy:*:*:*

Offline MartuskaM

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bubek i Filipek
Czy mógł by mi ktoś opisać?? zalezy mi na odpowiedzi bo nie wiem co mam robić
 :(

PoOzdrO DlA WszyStkiCh SzynSzYli I Ich PoOsiaDaCzy:*:*:*

Offline Iwa

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Uzbierane migdały: 0
Trudno mi coś doradzić. Moje dwa samce od czasu do czasu się gryzą, ale ich nie rozdzielam bo to chwilowe jest i im przechodzi. Raz było poważnie bo zastanawiałam się już nad oddaniem jednego, ale wyjaśniły sobie wszystko i jest ok :)
może któryś z nich próbuje przejąć dominację.
nie wiem co mogę ci poradzić. poprobuj je jeszcze wypuscić, albo zamień klatkami i zobacz jak sie zachowuja. niech cały czas czuja swoj zapach....mam nadzieje ze wszystko bedzie ok

Offline MartuskaM

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bubek i Filipek
hmm... tylko że ona się sytrasznie gryzą wczoraj naprzykład mój starszy szynszyl tak oberwał od tego młodszego że teraz ma w fiterku dziure.
Martwie się bo już wiele razy prubowałam je wpuścić do klatki  i normalnie cała klatka jest w ich futerku bo sie tak gryzą.
a gdy je wypuzczam strasznie się gonią. Miły juz dużo konfliktów ale nigdy niebyło jeszcze aż tak żłe.......

PoOzdrO DlA WszyStkiCh SzynSzYli I Ich PoOsiaDaCzy:*:*:*

Offline Szynszylusia

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bobi i Stich || Pimpuś [*]
    • '. We love animals! .'
Ja musiałam połączyć 2 samce z tym samcem którego miałam wcześniej. Też tak jak twoje się straszenie gryzły, a na wybiegu goniły (jeszcze gorzej było bo ja miałam 3). Robiłam tak: codzienne były na wybiegu razem po wybiegu brałam mojego do oddzielnej klatki i tamte 2 też do oddzielnej (tamte 2 dostałam jak już były zaprzyjaźnione). Cały dzień i całą noc klatki były blisko siebie. A na wybiegu były tylko razem. Po tygodniu włożyłam je do 1 klatki. Już było o wiele lepiej więc już tak zostały. Z doświadczenia wiem, że nawet jak rok byś je trzymała w oddzielnych klatkach to i tak by się musiały pogryźć, bo one ustalają kto rządzi. Jak już ustaliły to był spokuj i tak zostało do dziś. Abyś bardziej mi uwierzyła powiem, że szylki dostałam ok 1 miesiąca temu.

'. I ♥ animals! .'

Offline seikatsu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Uzbierane migdały: 0
  • Zenobiusz, Ziutek [*], Kazik, Marian
poczytaj jeszcze raz cały wątek o odwajaniu. Może po prostu trzeba od nowa całą procedurę zrobić. Ze staniem klatek obok siebie, z zamienianiem klatkami, z transporterem itp.

Offline MartuskaM

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bubek i Filipek
Dzięki za wszystkie odpowiedzi ale myślałam już nad tym i chyba zrobie tak:
Poczekam jakieś 2 tyg. i jeśli będą się jeszcze bardziej gryzły a nie będzie żardnej poprawy to najprawqdopodobniej oddam jednego znich bo to nie ma sensu.
Oczywiście zrobie tak jak mi podpowiadaliście tzn. że opostawie klatki blisko siebie itp.
Pozdrawiam. :D

PoOzdrO DlA WszyStkiCh SzynSzYli I Ich PoOsiaDaCzy:*:*:*

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
uwaga uwaga-niech mi ktoś poradzi. no czytam i czytam ale nie wiem co mam z moim futrzanym bałaganem zrobić :D
sytuacja w mojej klatce Sfery i Wacusia staje się czasami napięta. Buba to już wiadomo-nie da się z nikim oswoić. Ale Wacuś i Sfera mają coraz dziwniejsze relacje. Mój paniczyk urósł i mimo, że nadal z niego taka klucha i przylepa, to mama na niego strzyże zębami często, bo jest o mnie zazdrosna. a to siknie na syna, a to fuknie, a on tylko ucieka do domku i skomli, potem idzie do nie i się płaszczy piszcząc i iskając jej futerko. wtedy dama "łaskawie" ustępuje. mimo,że dalej pozwala synkowi spać pod sobą( choć teraz jest większy od niej i podnosi ją na barana) i razem się tulić, czesać, to Wacuś chyba czuje się lekko zaszczuty i pokrzywdowany.
nie wiem co mam z tym zrobić. często płacze nocami i w ogóle. on to taka total klucha, co nie warknie na żadnego szyla-totalny pantofel i pacyfista. pół kilo miłości w futrze.
jak waszym zdaniem powinnam to rozwiązać? muszę dodać, że mimo iż ostatnio nastąpiły przełomy w pozwoleniu mi na głaskanie ich (ale tylko po brzuszku), to ogólnie strasznie Wacek jest płochliwy. widać, że kocha mamusię bardzo i jest do niej przywiązany. ale męczy go konflikt Buba-Sfera i czuje się osamotniony. bo te dwie wariatki sikają między prętami tylko...(choć własnie obecność Sfery i Wacka zastopowała depresję samotniczą u Busi-paradoks. już małpa se futra nie wyrywa, chce zabiegać o moje względy. Sfera zawsze była dzika, ale teraz to ciągnie z całej siły palec, żeby ją głaskać. strzyże dziadyga zębami przy głaskaniu, ale chce głaskania)

/scaliła coolmamcia
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2008, 15:15 wysłana przez coolmamcia »

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Nie mam pojęcia jak mogłabyś załagodzić tą sytuację, ciekawa jestem czy wogóle ktoś na forum trzyma matkę z dorastajacym synem i jakie między nimi są relacje. Być może Sfera odrzuca go bo mały jest coraz starszy a instynktownie przecież wie że jest jego matką. U mnie samczyki miałam najdłużej przez 10 miesięcy, im starsze tym częściej były odrzucane, a wystarczyło takiego delikwenta przełożyć do drugiej klatki na trzy dni to był odrzucany przez całą resztę łącznie z matką ( z samiczkami obchodzono się nadwyraz łagodnie i matka przyjmowała je z powrotem ).
Starsze dzieci czasami oszukują rodziców kiedy sytuacja jest napięta i zaczynają popiskiwać jak maluszki, może twój Wacuś też tak robi żeby wkraść się w łaski mamusi, nie mając możliwości ucieczki.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
wczoraj okazało się,że źle spojrzałam na poidełko i maluchy dwa nie miały wody przez 2 godziny. wiem,że w ogóle nie powinno być takiej sytuacji-pierwszy raz mi się zdarzyło.
nalałam do pełna, założyłam i co?
matka się pcha i pije jak tankowiec.młody się wkurzył po jakimś czasie, bo aż pyszczek podstawiał pod jej,że może coś skapnie. no i się wkurzyła matka i poszła ustawka. pokazali sobie kto tu wyższy, kto ma bardziej żółte zęby...szybko chciałam rozpędzić towarzystwo,. choć wiem,że Sfera nigdy nie zaatakowała syna, to samo "stawianie oporu" przez Wacka mnie na tyle zdziwiło,że nie chciałam ryzykować. no i jak Sfera zatankowała już i tylko dopijała sobie to młody do tej pory strzygł i się kłócił az odpędził matkę-bardziej to komiczne było, bo na początku dzielnie strzygł zębami, ale bez odgłosu, żeby jej nie rozdrażnić, a potem zaczął fukać w oburzeniu i ustąpiła.
próbował w ustawce, kiedy został obsikany też się popisywać, jednak po oberwaniu siuśkami zaczął krzyczeć przerażony i się wycierać, potem dzielnie stanął słupka i też chciał siusiać, ale chyba się kapnął,że u niego sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana...
a co Wacusia-on nie tylko kiedy musi się płaszczy przed mamą. on ogólnie jest klucha pospolita co by wszystko ukochała. on się zachowuje, jakby nadal myślał,że jest szynszylątkiem :D mamie chce jeść(wyrywać) z pyszczka, ale wie,że mama się obróci na pięcie i zwiewa ze smakołykiem. ogólnie ona go bardzo miłuje i nie było nigdy bitwy o jedzenie bo Wacuś zawsze zrobi miejsce mamusi, aby się ukokosiła przy miseczce. to była pierwsza taka sytuacja. może po prostu tak biedaki były spragnione.
nie wiem-może złota rada Klaudiusza? :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)

Offline tiamat86

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bajka & Brawurka :*
Wiem że to dziwne, sama byam zaskoczona. :( Jak już pisałam szylki mam od dwóch dni- są to czteromiesięczne siostry. W pierwszym dniu wzorowo zadomowiły sie w klatce, jedna z nich wskakiwała nam na ręce, w nocy skakały. W drugim dniu jeszcze postanowiliśmy ich nie wypuszczać na dłuższą chwilę- oswajaliśmy je z naszym zapachem- budowaliśmy zaufanie- uważam ze z sukcesem.
To co miało miejsce przed chwilą całkowicie mnie zaskoczyło, rozległ sie hałas i okazało sie żę jedna drugą goni i gryzie, futro latało po całej klatce, wyczułam również ostry zapach moczu, jakby siusiały na siebie, lub klatkę- sama już nie wiem:(nie wiem czy to walka o terytorium czy o hierarchię- bałam się o tą poszkodowaną i rozdzieliłam je, niestety miałam do dyspozycji bardzo małą klatkę, czy może mi ktoś poradzić co mam w tej sytuacji zrobić, spróbować rano je połączyć, a jeśli nie jutro to kiedy- w końcu to siostry- czy zainwestować w nową klatkę (ech moje kieszenie)- dodam ze cieszył mnie fakt że to są siostry chciałam uniknąć takich sytuacji.
Teraz jest spokój choć tej agresywnej nie jest na łapkę siedzenie w małej klatce, ale na obecną chwilę nie mogłam jej zorganizować nic lepszego:(((
/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2009, 12:29 wysłana przez dream* »

Offline tiamat86

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bajka & Brawurka :*
Chyba nastąpił przełom (zawaliłam całą noc ale co tam): właśnie połączyłam siostry- chyba obie zrozumiały( przynajmniej tak mi sie wydaje;/) teraz śpią obok siebie na jednej pólce, nieziemsko mnie wystraszyły mam nadzieję żę już sie uspokoją, bo inaczej znów będę musiała je rozdzielać- czego nie chcę :( dzisiaj już je wypuszczę na wybieg- w nocy wskakiwały na mnie i nie chciały wejść do klatek zwłaszcza jedna:D

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Konflikty sie zdazaja. My pod tym wzgledem nie jestesmy lepsi :-).
System rozdzielen i malej klatki to dobry system kar. Jednak moze sie jeszcze przytrafic podobna sytuacja. Charakterki sa rozne. Byc moze poszlo im o jakies atrakcyjne miejsce w klatce albo smakolyk. Trudno teraz to ocenic.
Zwloka z wypuszczeniem na pokoj 3-4 dni zazwyczaj bywa konieczna. Szczegolnie gdy szylki pochodza z fermy. Jesli sa z domu, jest latwiej.
Powiedz czy masz zamiar wypuscic je na specjalnie zrobiony wybieg czy pokoj czy moze mieszkanie?

Robus

Offline tiamat86

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bajka & Brawurka :*
Szylki dostałam z domowej hodowli dlatego zdziwiło mnie troszkę ich zachowanie- zakładalam żę będą do siebie przyjaźniej nastawione, co do wybiegu zamierzam wypuścić je na pokój (przynajmniej na razie) mam nadzieję że uda mi sie je pogodzić :(

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Wydaje sie, ze szylki z domowych hodowli sa spokojniejsze. Okazuje sie, ze nie zawsze. Znam przypadki panicznego strachu zwiazanego z nowa klatka, nowymi dlonmi, nowym pokojem i nowymi dzwiekami i zapachami. Na to trzeba nawet do tygodnia.
W klatce po dwoch, trzech dniach szylka daje sie juz podrapac, poglaskac. Najtrudniej jest z przyzwyczajeniem jej do lapania rekami pod brzuszek. Ja mam swoja szylke 3 tyg. I jeszcze dzic wzdryga sie kiedy probuje ja tak zlapac. Nie chce jeszcze siedziec mi na rekach. Owszem, biega po mnie, moge ja drapac, ale kiedy ja wezme na rece - chce zejsc.

Robus

Offline tiamat86

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bajka & Brawurka :*
 :D U mnie jest inaczej: jedna z nich sama wskakuje na ręce (trzymam dłonie przy wyjściu- tak jak radziła dream*) czasem nawet sie na nie wpycha kiedy klatka jest otwara; druga natomiast potrzebuje troszkę więcej czasu ale wejdzie sama na dłonie. Wydaje sie zatem że powoli sie do nas przekonują, dlatego dziwi mnie ich zachowanie. Chyba powodem kłutni były rzeczywiście jakieś nieporozumienia między nimi, jeśli będą sie dziś czuły dobrze to je wypuścimy i zobaczymy jak sie zachowają "w terenie" :D nie chcę ich do niczego zmuszać wypuścimy je jeśli będą sie czuły na siłach aby poznać otoczenie :)

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Hehe, nie no sluchaj.
Jak otwieram klatke to moja szyszka wchodzi mi sama na rece. :-) Ona wie, ze tylko tak moze wyjsc. Tylko czeka bym je podstawil. Tylko poza klatka juz niebyt tego chce.

Robus

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Robuś niestety w jednym racji nie ma-sposób rozdzielania to absolutnie nie jest system kar dla szynszyli i robi więcej szkody niż pożytku.
z jednego powodu-samiczki dorastają. znalazły się w nowym miejscu, gdzie każdy może być panem i władcą i każda chce być "alfą". to, że się zaczęły bić jest w sumie do przewidzenia...i póki to tylko wyrywanie futra a nie gryzienie do krwi/utraty palcy/kawałków uszu/nosa...nie reaguj.
bitwa świadczy o tym, że chcą ostatecznie rozwiązać sprawę i ustalić kto będzie rządził...trzeba to przeżyć...a rozdzielanie zwierzaków przy braku potrzeby interwencji spowoduje tylko zwiększenie agresji, kiedy będą razem.
jeśli ta uległa nie wpada w napady histerii(zaczyna już nie kontaktować, piszczeć i SAPAÆ-wtedy trzeba je rozdzielić!, bo grozi zapaść ze stresu) i nie jest totalnie zaszczuta....o niech sobie radzą...spsikaj klatkę i je kocimiętką w sprayu, wsadź piach i niech się porządzą :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
No moge nie miec. Nie mam tyle doswiadczenia. Myslalem poprostu, ze jest krwawa walka.

Robus

Offline tiamat86

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bajka & Brawurka :*
Siostry już się uspokoiły, czasem tylko się troszkę pogonią i to wszystko. Dzisiejsza noc była bardzo spokojna- wczoraj wieczorem troszkę pobiegały i wykąpały się  w piasku, oswajanie dziewczyn myślę że idzie w dobrym kierunku, dzisiaj wypuścimy je na dłużej. :D

 

"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24124
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4311
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
Mieszanka ratunkowa wg. receptury Bożenki - dla szynszyli które trzeba dokarmiać

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Żywienie

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14581
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2015, 17:52
wysłana przez Bożena
Oddam 10letnią parkę szynszyli standard w dobre ręce / Poznań

Zaczęty przez marcin833Dział sprzedam/oddam szynszylę

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7348
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2016, 18:18
wysłana przez dream*
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1925
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
SimplePortal