hypothetical
29 Mar, 2024, 07:27

Autor Wątek: hierarchia wartości, odpowiedzialność, miejsce zwierząt w naszym życiu itp  (Przeczytany 14015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
to tak jakby się zastanawiać czy z walącego się domu uratowałabyś męża czy dziecko... ja nie mówię że szynszyle są ważniejsze od wszystkich ważnych osób w moim życiu, ale gdyby się zdarzyło że bym musiała wybierać czy kupić ze swoich pieniędzy jedzenie szynszylom czy dziecku to bym kupiła szynszylom bo dla wnuków ani moi rodzice ani rodzice mojego faceta by jedzenia nie żałowali. wcale to nie oznacza że dziecko byłoby dla mnie mniej ważne od zwierząt, trzeba po prostu wiedzieć jak robić żeby nikomu nie zaszkodzić.

To bardzo źle o Tobie świadczy, może lepiej nie decyduj się na dziecko? Przeczysz sama sobie... Przecież takim działaniem zaszkodzisz dziecku - pozwolisz mu umrzeć z głodu byleby szynszyle były zadowolone... Straszne - niektórzy chyba zatracili zdrowy rozsądek hodując szynszyle.

Offline cinnamon_biscuit

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 479
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Foggy Dew, Echo (standardy) i Ginger (beż)
Myślę, że akurat w tym miejscu aśce chodziło o to, że dzieci z głodu by nie umarły, bo pieniądze będą od dziadków, natomiast na szynszyle ci sami dziadkowie już by poskąpili.
[Aczkolwiek, nie zmienia to sprawy, że gdyby taka sytuacja MI się zdarzyła, oddałabym szynszyle w możliwie jak najlepsze ręce (np. Klaudiuszowi), bo dziecko i jego utrzymanie ważniejsze]

edit: jeśli offtopujemy, można gdzieś przenieść tę dyskusję, ale szczerze mówiąc, nie uważam, że jest jałowa - można się nad wieloma "a co jeśli" zastanowić:)

Najlepiej w piłeczkę gra Manchester United,
najlepiej na saksofonie grał Charlie Parker -
- a ja najlepiej gadam do własnych skarpet
i robię inne rzeczy, materialnie nic nie warte.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
[ot]no tak, najłatwiej oddać problem Klaudiuszowi...  :?
po co szukać samemu, skoro to zajmuje niekiedy miesiące...[/ot]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Alinko, jestem pewna, że Cinnamon nie to miała na myśli, że by po prostu pozbywała się kłopotu...na pewno by po prostu szukała długo kogoś tak godnego zaufana :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
mhm, tylko, że owszem, może zwierze nie człowiek, ale uważam, że jeśli pare lat miało się w domu pupila to należy mu poszukać domu docelowego a nie obarczać tym inne osoby i narażać zwierzaka na kilka przeprowadzek. [oczywiście abstrachując od tego jak fajnie mają w chintown itp]

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Popatrzcie jak zmienil sie temat. Pytalem o kolor SISI a mamy kwestie waznosci. W sumie ciekawy watek. Tak mysle. Kazdy ma okazje lekko zweryfikowac swoje podejscie do rodziny, potrzeb rodziny no i potrzeb szyszek.
Bywa i tak, ze nasze mysli przybieraja zupelnie inny obraz po przelaniu ich na papier.

Robus

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
pozniej wydziele, zeby Ci syfu nie robic w temacie o pięknej <serduszka> SISI :)
ale to później bo zaraz wpada Belzebuba na hihihohohaha :P

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Spokojnie, dla mnie to nie syf... :-)
Przyznam, ze wciagnalem sie w ten temat.
Mozna przy okazji przeniesc go na nowy watek...

Robus

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Alinko, ja kiedyś założyłam topic w stylu "Szyle a rodzina, przyjaciele" czy coś i pisałam o konflikcie interesów, że tak się wyrażę...wrzuć nawet tam :)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Ciekawy temat ... tylko mała prośba do wszystkich uczestników. Prosze o spokojne i rozważne wypowiedzi. Słowo pisane często nie jest tym co przekazać bysmy chcieli w rozmowie.
Proszę nie zlinczujcie Aski za jej nieopatrznie rzucone słowa o priorytetach w zakupie jedzenia ... bo trochę chyba nie załapaliscie że to był przykład.
Moim zdaniem gdyby zamiast słowa "jedzenie" uzyć tam słowa "zabawkę" brzmiało by zdecydowanie łagodniej a chyba spokojnie zachowywało by sens wypowiedzi ...


Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
No i proszę .Zrobiło się gorąco.Got3-twoja wypowiedź w na temat macierzyństwa Asi powaliła mnie na kolana.Uwagi twoje były moim zdaniem nie na miejscu.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
a teraz niech każdy przeczyta uważnie moją wypowiedź : gdyby się zdarzyło że bym musiała wybierać czy kupić ze swoich pieniędzy jedzenie szynszylom czy dziecku to bym kupiła szynszylom bo dla wnuków ani moi rodzice ani rodzice mojego faceta by jedzenia nie żałowali. czyli jak niektórzy dobrze zrozumieli - nie dałabym dziecku umrzeć z głodu, a gdybym miała jakiś problem z kasą to rodzice by na pewno nie pozostawili nas samych, dziecku by niczego nie zabrakło, daję sobie rękę uciąć bo znam zarówno swoich rodziców jak i rodziców swojego faceta( może rzeczywiście zły przykład z jedzeniem, ale w końcu zabawka to nie rzecz pierwszej potrzeby). przy czym należy zaznaczyć że powiedziałam że GDYBY SIĘ ZDARZYŁO, czyli gdyby to była sytuacja chwilowa, a nie ciągła, bo wtedy bym znalazła kochający dom dla moich zwierząt. tak się składa że moi rodzice byli w takiej sytuacji - mama z prawie całą pensją swoją i ojca jechała na zakupy lodówki i pralki. napadli ją w autobusie i ukradli kase. wcześniej akurat rodzice kupili samochód z kilkuletnich oszczędności, wobec czego mieli na prawie pół miesiąca tylko tyle kasy ile tacie zostało w portfelu na benzynę. nikt nie mógł przewidzieć takiej sytuacji, nie uważam żeby takie coś było powodem do oddania zwierzaków, w końcu za niecałe dwa tygodnie rodzice dostali następne pensje i wszystko wróciło do normy. a to że przez ten czas mieszkałam u babci było tylko wygodniejsze - wiadomo że nikt tak nie ugotuje jak babcia a i do szkoły miałam znacznie bliżej niż z domu.


got, twojej wypowiedzi komentować nie będę, naucz się czytać ze zrozumieniem

cinnamon, nie poskąpiliby, teraz nawet czasem do szynszyli dokładają.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Aska69
Zrobilo sie troszke goraco i kazdy musial sie jakos tlumaczyc.  :?
Posluchaj. Tak, jak wspomnialem, czasami piszemy cos innego niz myslimy. Czasami stosujemy skroty myslowe. Dla nas nasze slowa pisane znacza czasem cos innego niz dla czytajacego. Dobrze to o nas swiadczy, bo mamy bogaty jezyk i wyobraznie. No i na dodatek jest powod do dyskusji - co akurat jest dobre, bo o to chodzi.
Ciesze sie, ze wkroczylismy na ten temat i kazdy mogl sie wypowiedziec. Uwazam, ze byl on wazniejszy niz kolor mojej szylki.  [pajacyk]
Zmieniamy sie z naszymi charakterami, ambicjami, podejsciem do zycia w zaleznosci od naszych potrzeb i sytuacji z jakimi mamy akurat do czynienia. Kazdy przewartosciowuje pewne sprawy co jakis czas.
No i teraz kiedy to wszystko wrzucimy do jednego worka i zamieszamy. Okazuje sie, ze wszystko jest ok i na swoim miejscu. Wniosek. Dbamy, jak umiemy i cala rodzine, stosownie do jej potrzeb i naszych mozliwosci. Skoro babcia nie chce dac kasy na pokarm dla szylek ale daje kase wnukowi, to w sumie niech tak bedzie.  :D
Nasze dziecko i tak bedzie dla nas najwazniejsze. Mysle tez, ze maz, czy zona tez stoi przed szynszylem...  [bardzopolecam] Pisze to jako facet! Tylko, ze czasem moja zona   [bacik] ma pretensje, ze siedze za dlugo z szynszylka kosztem jej wlasnie.  :D  i jest zazdrosna... bo czesciej dodtykam zwierzaka niz ja...  [taniec]
Wiec podsumowujac. Nie jest tak zle, dajmy sobie buzi. Podyskutowac mozemy na ten temat dalej i bedzie to fajna sprawa.
Jesli moge, proponuje zrobic z tego tematu oddzielny watek.

Robus

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
nigdzie nie powiedziałam że szynszyle są dla mnie ważniejsze od rodziny, za to są zdecydowanie ważniejsze ode mnie w sensie ich potrzeby są nad moimi :wink: a rodzina jest dla mnie bardzo ważna, szynszyle i pies są dla mnie tak samo ważne jak rodzina i nie ma w tym żadnego problemu - to tak jakby cię ktoś zapytał kogo kochasz bardziej, matkę, córkę czy żonę. zapewne żadnej nie kochasz bardziej, tylko po prostu inaczej, nie? :wink: i ja w ten sam sposób podchodzę do zwierząt.


a no i żeby było jasne, pisząc o jedzeniu dla dziecka miałam na myśli jedzenie, a nie kasę na jedzenie, jakbym chciała kase na jedzenie dla szynszyli to by dali, ale po co skoro u nich zawsze jedzenia jest z górką i każdy kto się pojawia u nas w porze obiadu lub kolacji, nawet niezapowiedzianie, dostaje swoją porcję
« Ostatnia zmiana: 23 Wrz, 2009, 12:03 wysłana przez aska69 »

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Dobrze , że to wyjaśniłaś - trochę nadinterpretacji się wkradło z mojej strony. Dlatego trzeba uważać na to co się pisze, bo w internecie nie trudno o nieporozumienie. Przepraszam :)

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
nigdzie nie powiedziałam że szynszyle są dla mnie ważniejsze od rodziny, za to są zdecydowanie ważniejsze ode mnie w sensie ich potrzeby są nad moimi :wink: a rodzina jest dla mnie bardzo ważna, szynszyle i pies są dla mnie tak samo ważne jak rodzina i nie ma w tym żadnego problemu - to tak jakby cię ktoś zapytał kogo kochasz bardziej, matkę, córkę czy żonę. zapewne żadnej nie kochasz bardziej, tylko po prostu inaczej, nie? :wink: i ja w ten sam sposób podchodzę do zwierząt.


a no i żeby było jasne, pisząc o jedzeniu dla dziecka miałam na myśli jedzenie, a nie kasę na jedzenie, jakbym chciała kase na jedzenie dla szynszyli to by dali, ale po co skoro u nich zawsze jedzenia jest z górką i każdy kto się pojawia u nas w porze obiadu lub kolacji, nawet niezapowiedzianie, dostaje swoją porcję

OK  :)  to ja wpadam na swoja porcje...  :D
aha hehe a moje potrzeby sa dla mnie wazniejsze niz mojej szyszki i tez to nie oznacza, ze dziewczynka ma zle.... prawda? Aska?

Robus

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D

aha hehe a moje potrzeby sa dla mnie wazniejsze niz mojej szyszki i tez to nie oznacza, ze dziewczynka ma zle.... prawda? Aska?
na samym początku napisałam przecież, że dopóki szylom nie dzieje się krzywda, nikomu nic do tego :wink:

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Aska usmiechnij sie  :D
a moze  [taniec] co?

Robus

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
[ot]ja sie wiecznie uśmiecham :D[/ot]

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
 [yeah]  [loozik]
W odniesieniu do Twojego dopiska na dole...
Jest taka teoria: Kobieta wybiera meżczyznę, któy ją wybierze.
Podobna sprawa...
No i chyba musze się z tym zgodzic...

Robus

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Tu się zaczyna robic "inny wymiar czatowania" w piękny sposób odbiegliscie od tematu ;P

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
HEhe
no wiesz, staram sie lagodzic sytuacje
dlatego proponowalem oddzielic te dwa watki od siebie (i pozostac jako zalozyciel obu)

Robus

Alicja Mannschack

  • Gość
Robus- pytales sie czy moje szylki ktos wypuszcza na bieganie jak mnie nie ma , oczywiscie, ze tak. One sie maja lepiej niz ja bym byla w domu.Kazdy kto sie nimi opiekuje bardzo sie o nie boi. Ja sie z nimi tak nie patyczkuje u mnie to juz rutyna po tylu latach.
A tak na marginesie : one sa strasznymi terrorystami jak mnie nie ma,sa bardzo zlosliwe, ze mnie nie ma i wszystko niszcza co napotkaja po drodze,cale noce biegaja jak szalone , tak jak by chcialy powiedziec, to jest kara , ze cie nie ma z nami.
Moj brat nie moze sie nadziwic,ze jak przyjechalam jest taka cisza.
Oczywiscie "Hrabiostwo" bylo bardzo na mnie obrazone,ze mnie tak dlugo nie bylo,ale juz wszystko wrocilo do normy i nawet laskawie biora ode mnie migdalki.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Alicjo czyli bandyctwo zrobiło ci małą demolkę? Dobrze że są migdały bo inaczej miałabyś przechlapane.

Alicja Mannschack

  • Gość
Bozenko demolka to malo,moj brat nie spal w nocy przez 5 tygodni. Odsypial w dzien,a teraz co troche zaglada w nocy czy zyja, bo taka cisza :D   One wiedza, ze mama przyjechala i ma byc spokoj !!!
Wszystkie sie spasly jak nie wiem i tak jak Ula mowi , ze jej sie spasly i nie dlugo nie beda skakac tylko sie turlac jak beczulki,tak samo moje. Teraz odchudzanie :P

 

nowy sklep online dla małych zwierząt sklep.ogonek.waw.pl

Zaczęty przez AdianChinchillaDział Sklepy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3633
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2015, 14:20
wysłana przez pattygru
Film który powinien obejrzeć każdy a zwłaszcza miłośnik zwierząt (drastyczne!

Zaczęty przez kasiakasiakasiaDział Na każdy temat

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1182
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2013, 15:12
wysłana przez Anna83
kastracja i sterylizacja zwierząt domowych- jakie jest wasze zdanie?

Zaczęty przez aska69Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12348
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2014, 02:28
wysłana przez AdianChinchilla
STOP ! wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach - UWAGA - materiały drastyczne !

Zaczęty przez AndreasDział AUKCJE i AKCJE

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 4786
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2010, 21:46
wysłana przez Maziak
Pilne, szynszyle na wystawie zwierząt w galerii olimp w Lublinie

Zaczęty przez KaśkaDział Szynszyle potrzebują pomocy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2134
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2015, 17:24
wysłana przez Kaśka
SimplePortal