hypothetical
29 Mar, 2024, 14:44

Autor Wątek: STOP ! wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach - UWAGA - materiały drastyczne !  (Przeczytany 4787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Po raz kolejny do Warszawy zawitał jeden z większych polskich cyrków, Cyrk Zalewski.
Chyba wszyscy pamiętamy z dziecięcych lat jak byliśmy zabierani do cyrku ... nie zdawaliśmy sobie wtedy sprawy w jaki sposób wygląda ta zabawa gdy przedstawienie się kończy.
Tylko nieliczni maja okazje obserwować cyrk po przedstawieniu. W jakich warunkach trzymane są zwierzęta w cyrkach ? W jaki sposób "treserzy" sprawiają żeby na scenie zwierzęta były tak posłuszne ?
Jak się Wam wydaje ... w jaki sposób najlepiej i najszybciej sprawić aby słoń wykonywał wszystkie polecenia tego pajaca który skacze przed nim na scenie ?
Ci ludzie także bywali określani "miłośnikami zwierząt" ... bo ... ich praca polegała na kontakcie ze zwierzętami ...
Propaganda i programy "o cyrkach" wmawiają nam ze trening zwierzęcia to proces wzajemnego zaufania ... taaaa.
Jeśli ktoś jest na tyle odważny żeby zobaczyć jak wygląda to naprawdę ... to kliknijcie na link poniżej.
Tylko krótkie ostrzeżenie - to co zobaczycie jest naprawdę OKRUTNE :-/ ... Nie chcemy epatować cierpieniem zwierząt i wiemy ze metody te są kontrowersyjne ale w tym wypadku raczej nie ma usprawiedliwienia dla rozrywki której podstawą jest bestialstwo i wykorzystywanie zwierząt :-/

Gwiazda na scenie, poza nią - niewolnik !l


Po raz kolejny już VIVA organizuje protesty przed kasami cyrku zalewski. Akcje te maja uświadomić ludziom co tak naprawdę dzieje się za kulisami tej "rozrywki"
Cyrk moze świetnie prosperować ... bez zwierząt. Niech ludzie tresuja samych siebie, niech ćwiczą swoje ciało w morderczych treningach i pokazuja się na scenie.
STOP dla wykorzystywania zwierzat dla rozrywki jednych osób i pieniędzy z drugiej strony :-/
Materiał ten jest skierowany do wszystkich - aby przemysleli swój stosunek do rozrywki cyrkowej i zastanowili się, czy naprawde potrzebujemy ogladać dzikie, tresowane zwierzęta ?
Akcje VIVY bywają radykalne ... ale w tym wypadku prosba do wszystkich ... zastanówcie się zanim kupicie bilet do cyrku.
Może uda się sprawić aby kiedyś te bilety były chętniej kupowane gdy już zwierzęta będą bezpieczniejsze w ogrodach zoologicznych ? Bo o ich powrocie do naturalnego środowiska oczywiscie nie może być mowy.
W ogrodach zoologicznych które zapewnią wybiegi dla zwierząt ... a nie zamkną je ponownie w klatkach ...


ZALEWSKI - omijaj Warszawę - nie chcemy cie tu !
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2009, 22:37 wysłana przez Andreas »

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Szynszylka xD

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lodzia :)
To straszne jak można  [bacik] zwierzęta :(

Kocham Szynszylki. Zdjęcia mojej Lodzi są w galerii :)

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
No nie. Az mi sie cos robilo na zoladku. To zwala z nog. Praca dla psychopatow. Dzieci juz powinny to zobaczycw szkole, z wyjatkiem tego, co robi zwierze, ktore juz nie wytrzymalo i zrobilo ludziom krzywde.
I dla malej oslody:
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2009, 13:24 wysłana przez robus_pl »

Robus

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
 :???:  ludzie sa okropni ale wierze ze natura się odpłaci za to człowieczeństwo - końcem świata

ola

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
mnie przeraża, że człowiek jako zwierzę najbardziej świadome swych poczynań i najsprawniej wykorzystujące wierzę i możliwości, przy całej świadomości, iż od niego zależy los zwierząt na wolności, nie mówiąc już o tych w niewoli...nie potrafi okazać odpowiedzialności na miarę naczelnego

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline BlackCoffin

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Misia, Pieguska, Brzdąc[*] Milusia[*]
Gdy oglądam takie filmiki to włącza mi się "morderca". Chętnie zajęłabym się tymi ''ludźmi''.... Potraktowałabym ich po stokroc gorzej niż oni te biedne zwierzęta.
Pod koniec było pokazane, że słonie się zbuntowały. A czego się spodziewali? Najgorsze było to, że tego słonika zastrzelili, po tylu latach tortur... A może i dla niego lepiej? przynajmniej już jest szczęśliwy...

marchewka^^

  • Gość
Andreasie,ja nawet nie wchodziłam w linki bo wiem ,że nie usnełabym już tylko płakała całą noc : /
To co robią tym zwierzakom jest okropne .! ; (

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Ja też nigdy nie wchodzę w takie linki.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

marchewka^^

  • Gość
Za słabe mam nerwy żeby oglądac jak ktoś wyrządza krzywdę zwierzakom : /

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
ja oglądałam ..ale nie całe ...po nie całej minucie wyłączyłam ....:/ ehhh ...czasami wstyd mi ze jestem człowiekiem

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

marchewka^^

  • Gość
ja oglądałam ..ale nie całe ...po nie całej minucie wyłączyłam ....:/ ehhh ...czasami wstyd mi ze jestem człowiekiem

Nie masz się czego wstydzic .! Nie wszysycy ludzie są tacy ; )

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Andreas.
To wszystko jest prawda. Sa tez inne paskudne prawdy o nas. Czasem o wiele gorsze, bo krzywdzace innych ludzi. To bylo, jest i bedzie.
Jednak podobnie jak ten oskarzajacy, jest wiele filmow o tym jak dobrzy tez potrafimy byc. Nie bede tu podsylal tego materialu bo to nie ma sensu, podobnie jak mowienie, ze gdzies cos robi sie zle kiedy nie mozna na to nic pomoc.
Sugeruje delikatnie wycofanie tego oskarzajacego ludzkosc filmu. Nie z powodu jego tzw "bezznaczenia" ale, z jednej strony - brutalnosci, ktora moze nie kazdy 13 latek powinien ogladac, z drugiej strony - wprawiajacego nawet doroslych ludzi w bardzo kiepski nastroj.
Moze od tej chwili sprobujmy spojzec na nas samych troche przychylniej. Grono tego forum - wiadomo - jest wrazliwe i troskliwe, nie tylko w stosunku do szylek. Ten material, wywolal reakcje, ktora byla do przewidzenia oczywiscie i bez tego filmu.
Co o tym myslisz?

Robus

Offline patuu97

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Diesel, Gizmo, Ruda (*), Scraf (*), Kebab (*)
Te zwierzęta cierpią, ale nic nikomu nie zawiniły  :icon_frown:, i to właśnie jest najgorsze [bacik]. Tylko się pytam gdzie są ci obrońcy zwierząt, co :pytam_pytam_pytam:. Tych ludzi co tak te zwierzęta maltretują to do więzienia na 50 lat powinni zamknąc i byłby spokój.

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Akcje dobroczynne są oczywiscie godne pochwały.
Uważam jednak ze czasami potrzebujemy takze wyraźnego sygnału ostrzegawczego ze "coś jest niedobrze:"
Oczywiscie zdaję sobie sprawę że materiały propagandowe są przygotowywane przez obydwie strony i ze gdyby przyjrzeć się blizej
na pewno i w świecie cyrku (jeśli uzywamy tego przykładu) znajda się zwierzeta które mają całkiem znosne warunki.
Jeśli znajdziemy przykłady "pozytywnego" działania także można je umieszczać w tym dziale (dobrze byłoby uprzednio dać o takich akcjach znać do obsługi Forum)
Ten przykład jednak moim zdaniem powinien nadal być w tym miejscu jako bodziec do zastanowienia się nad rozrywką nazywana "cyrk"

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Ja też uważam, że niepotrzebne epatowanie okrucieństwem jest... hm, niepotrzebne :P Ale udawanie, że świat jest różowy nie sprawi, że taki się stanie. Sama nie mam odwagi wejść w tego linka. Wiem, tchórz ze mnie, no ale cóż...

A co do cyrku... Zawsze bardzo lubiłam cyrk, jak przyjeżdżał do nas to koniecznie musiałam iść. Ale od wieeeelu, bardzo wieeeeelu lat już nie chodzę, bo niestety cyrku bez zwierząt nie uświadczyłam (a szkoda!!). Pomijając przypadki wybitnego okrucieństwa, w ogóle nie podchodzi mi pomysł tresowania zwierząt na występy a już tym bardziej nie podchodzą mi te występy. I zastanawiam się jaką satysfakcję można czerpać z oglądania słonia stojącego na jednej nodze na małym podeście? Przecież to gwałt na naturze tych zwierząt (ponownie abstrachując od okrucieństwa tresury) - co innego jak człowiek z WŁASNEJ woli wyczynia cuda np. ze swoim ciałem - takie coś lubię czasem oglądać. A jak bardzo będę chciała zobaczyć słonia to może wreszcie pojadę do tej indyjskiej dżungli i tam zobaczę je w naturze - i to będzie COŚ :) Niestety wielu ludziom podoba się np. "piramida" z psów, a co gorsze prowadzają na takie pokazy dzieci kładąc im do głowy, że to fajna rozrywka...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

marchewka^^

  • Gość
Film straszny ; ( Dziwię sie sobie,że w niego weszłam ...I głupio mi się przyznawac ,ale byłam dziwnie szczęśliwa jak pod koniec te słonie zgniatały ludzi zadawając im przy tym straszliwy ból ; /

Offline Maziak

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Z ledwością obejrzałąm film do końca. I tak jest nie tylko ze słoniami, ale i z każdym zwierzęciem. MAKABRYCZNE Brak mi słow, nie mogę ich nazwać ludźmi, bo ludzkiej natury to oni nie mają.

 

nowy sklep online dla małych zwierząt sklep.ogonek.waw.pl

Zaczęty przez AdianChinchillaDział Sklepy

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3636
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2015, 14:20
wysłana przez pattygru
UWAGA -> KONKURS PLASTYCZNY!!! Zapraszamy :-) (Konkurs Rozstrzygnięty!)

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 14902
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2007, 13:34
wysłana przez Mysza <")))/
kastracja i sterylizacja zwierząt domowych- jakie jest wasze zdanie?

Zaczęty przez aska69Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12348
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2014, 02:28
wysłana przez AdianChinchilla
hierarchia wartości, odpowiedzialność, miejsce zwierząt w naszym życiu itp

Zaczęty przez aska69Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 14016
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2009, 15:11
wysłana przez robus_pl
Pilne, szynszyle na wystawie zwierząt w galerii olimp w Lublinie

Zaczęty przez KaśkaDział Szynszyle potrzebują pomocy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2134
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2015, 17:24
wysłana przez Kaśka
SimplePortal