hypothetical
18 Kwi, 2024, 05:41

Autor Wątek: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY  (Przeczytany 16621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Sty, 2007, 16:42 »
ale wiecie co wydaje mi sie ze to jest sztuczne futro ... bo z tego co sie orjentuje to 1 skorka szynszyla kosztuje 100 zł ....

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Sty, 2007, 21:51 »
Nie wiem czy sztuczne,ale uszyto bardzo brzydko,może to być królik,co nie zmienia faktu że niestety gatunek ludzki zabija zwierzęta na mięso ,na futro ,na inne rzeczy i nawet dla zabawy,ostatnio obejżałam stronę Towarzystwa ochrony zwierząt we Wroclawiu przy ul Skarbowców.Jest tam rozdział:" osobo derastyczne przypadki",nieleczone choroby skóry ,wrosnięte lancuchy,zagłodzone psy ,to pól biedy-możno zapisać jako zaniedbanie, ale zdjęcię małego pieska z ktorego zdejmowano skórę! Zywcem! tego nie zapomnie.Wycięty nożem kwadratowy na pólpleców płat skóry.......Cudem piesek przeżył ma teraz dobry dom,i mam nadzieje ze powoli zapomina o tym horrorze.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline agata

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • moj emilek (*)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Sty, 2007, 13:37 »
to nie bylo futerko z szynszyla ale z krolika a co do noszenia to ja bym nosilka jak ktosby mi takie kupil wiem ze zaraz ,nie zaatakujecie sama mam szyle i na futrko bym ich nie przerobila i nosilabym jej tylko dlatego ze jestem zmarzluch a nie dla szpanu bo futra sa naprawde cieple i nie  mowcie mi ze mam kupic sobie kurtke specjalistyczna taka jak  na biegun bo testowalam i nadal mi bylo w tym zimno wiec chyba ja jestem inna pozatym futra sa bardziej ekologiczne bo je mole zjedza a te sztuszne to bede sie rozkladac i rozkaldac

Offline izunia04

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Lut, 2007, 13:03 »
Ja tez naleze do zmarzlakow, ale futra bym nie zalozyla . Zawsze jak widze wypacykowane damy w futrze ,to przypomina mi sie zdanie osby ktura wreczyla takiej damie obdarte ze skory zwierze i powiedziala " oto reszta pani futra"

Offline agata

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • moj emilek (*)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Lut, 2007, 14:23 »
wiesz ja pracuje na lotnisku i spotykam paniusie w w futrach i tez mi sie noz w keiszeni otwiera jak  je widze bo wiem ze nie nosza futro dla szpanu a co do futer to mam kożuch i to tez jest ze zwierzaczka ale jest tak cieply i jest to jedyne nakryci w ktorym mi cieplo kolezanki z pracy sie smieja jak widza paniusie np.z kolniezem z szylek odrazu widza mnie jak opierniczam taka damulke

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Lut, 2007, 11:30 »
Agata,bronie Cię!też jestem zmarzłuch,kocham szylki i nigdy-przenigdy nie zalozylabym futro z szylków, a poza tym  jakie-kolwiek futro "dla szpanu".Teraz, jak we Wroclawiu prawdziwa zima za ostatnie 8 lat byla tylko raz, to mogę wystąpić przeciwko noszeniu futer. Ale pochodze z terenów bardzo zimnych,i niestety w czasach mojego dziecinstwa i moje mlodości(nadaj jestem młoda ,ale inaczej),po-prostu nie bylo innej możliwości.W zimę przez 4-mieś,mróz ponizęj 15- 20 st.C,to normałnie,a często i - 25..Zaden sztuczniak nie ratował od takiego mrozu,ratunkiem był  tylko korzuch lub futro z królika,wilka,rysią, polnocnego jelenia(chyba to jest to samo co renifer).Nie było kurtek które mogłiby ogrzac w taki mroz,tylko cięzkie "plaszcze" na wacie.Było to cięzkie i nasiąkało woda.Oczewiście juz byli sztuczne futra, ale pod spód trzeba było ubrać kilka grubych swetrów i czlowek czuł się strasznie niewygodnie. Zresztą sami wiecie że dobra kurtka która "wytrzyma" porżadny mroz kosztuję majątek.Teraz we Wroclawiu nawet nie przyszlo mi do glowy kupic buty zimowe,bo co to za zima?!Latam w kurtce i adydaskach.Ale przecież poza nie noszeniem futer wybieram skórzane buty,podierzewam że jak większośc z was ,bo szuczne mi się rozłażą po miesiącu-dużo begam,chodzęi skaczę.I niestety jem mięso.Ale o tym było w inym poście.
    Moją milośc,do szylków ,niestety nie sprawdziła żeby ja moją rodzina,zupęłnie odcielibyśmy,produktow "zwierzęcych".Ale futro nie ubierze ,nie więm co by było gdybym znowu zamieszkała  na terenach długiej i mroznej zimy.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline izunia04

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Lut, 2007, 12:26 »
Drogie Panie. ja nie oceniam, tylko chodzilo mi o to, ze  z czego futro by nie bylo, to zawsze  sa ofiary. Ja tez mam kozuch. Wisi w szafie i czeka na mrozy. Wyrazilam swoje zdanie a wy huzia na juzia Po to jest chyba to forum, zeby sie wypowiedziec. Tak?

Offline agata

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • moj emilek (*)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Lut, 2007, 20:10 »
nie izunia zle zrozumialas my wcale cie nie krytykujemy to jest zwylka polemika :) tak jak napisalas po to jest forum by wyrarzac swoje poglady i nie musza a raczej nie beda one zgodne bo by bylo nudno na tym swiecie jakbysmy jednalowo mysleli

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Lut, 2007, 23:11 »
Drogie Panie. ja nie oceniam, tylko chodzilo mi o to, ze  z czego futro by nie bylo, to zawsze  sa ofiary.
   Nie krytykujemy......Niestety już tak jest,żyjemy w świecie  w którem  są ofiary,od wiekow człowiek zabiją zwierzęta,na mięso na skórę,na futro.Nie zmienimy tego świata :(. Ale nie radze miłośnikam szylków ogłądać film "Diabel ubiera się u Prady".Bo tam zaistniało naprawdę niesamowicię piękne futro z szynszyli.......Do tego momentu film byl świetny,.....ale po tym przytuliłam do siębie moje szylki,i w ramach rekompensaty za niesprawiedliwy świat pozwolilam im biegać przez cały dzien.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline Iska

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Frania, Bajka, Bójka, Beza
    • moje małe zoo
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Lut, 2007, 16:03 »
agata, całkowicie podzielam Twoje zdanie (ja powinnam mieszkać blisko równika, bo wszędzie indziej mi zimno).Nie rozumiem tylko jednego: wszystkim jest żal królików,szynszyli i reszty biedaków przerabianych na futerka, a nikt nie wspomina o prosiakach!A założę się, że wszyscy na tym forum mają lub mieli skórzane buty,rękawiczki lub kurtkę.A te rzeczy z niczego innego tylko też z żywych stworzeń.Człowiek często nie zdaje sobie sprawy ile rzeczy wokół niego jest zrobionych ze zwierzaczków.Jesteśmy gatunkiem, który jest uzależniny od innych gatunków i nic na to nie poradzimy.Musimy się z tym pogodzić, albo przeprowadzić do lasu,nosić kiecki z liści palmowych i jeść same owoce i korzonki :)

Sny spełniają sie tylko gdy śpisz.

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #60 dnia: 06 Lut, 2007, 01:03 »
Inaczej moim zdaniem jest jeść mięso, a inaczej szpanować futrem, które modnisie założą raz, góra dwa, bo wiecej nie wypada, a życie stu szynszyli... phi

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline agata

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • moj emilek (*)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Lut, 2007, 15:10 »
anetus zle rozumiesz ja pisalam ze bym zalozyla takowe futor jak kros by mi takie dal bo marzne a nie dla szpanu .ale wiekszosc babsztyli ktore chodzi w futrach robia to dla szpanu i to mnie drazni

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Lut, 2007, 15:53 »
To Ty mnie źle zrozumiełaś :P  Pisząc modnisie miałam na myśli  wielkie gwiazdy typu J. Lo itp. Które noszą futra wyłącznie dla ich walorów estetycznych a nie praktycznego zastosowania.

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline agata

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Uzbierane migdały: 0
  • moj emilek (*)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Lut, 2007, 21:02 »
uff no to dobrze bo myslalam ze sie tez do nich zaliczam

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Cze, 2007, 18:19 »
Co do szyli na wolności to nie jest montaż, to zwierzak, zwykły i normalny zwierzak. Zajrzyjcie do Wikipedii. [W] [K] [P]edia prawdę ci powie - zabrakło emotków

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #65 dnia: 08 Cze, 2007, 12:29 »
Tak, masz rację że jest to prawdziwy zwierzak. Sylwetka o wiele bardziej przypomina królika, ale też jest śliczny, noi ma taki fajny rudawy brzuszek.
A wogóle to nie wiem po co ktoś miałby robić taki fotomontarz i dodawać do pięknych zdjęć z wyprawy na Machu Picchu.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline paulina1424

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szpulka
    • mój photoblog
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Cze, 2007, 20:35 »
lordlarryv uwarzam ze nie zasługujesz na zaszczyt jakim jest według mnie posiadanie szylka. Jak można napisać na forum dla miłośników szynszyli(zwłaszcza, ze jest sie jej posiadaczem) o tym,że chce sie mieć futro z tych cudownych zwierzaków. Obejrzyj sobie ta strunkę (http://www.viva.org.pl ) i przeczytaj artykuł o schronisku dla zwierząt w którym przerabiano psy na smalec i sprzedawano mieszkańcom miasteczka, ty jesteś tak samo okrutny jak właściciele schroniska (przeczytaj jak zabijali psiaki). Myślisz, ze na fermie na której hoduje sie kilkaset zwierzaków i zabija kilkadziesiąt szylek dziennie jest czas na delikatne obchodzenie sie z nimi??

Offline AB-BA

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia i Pusia
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #67 dnia: 17 Cze, 2007, 13:51 »
TO OKROPNE! Jak ludzie mecza te szynszyle!!!!
Gdyby tylko byl taki srodek, ze czlowiek choc na tydzien zamieni
sie w szynszylke, ktora wie, ze za kilka dni bedzie z nij futro!!!!
CIEKAWE JAK BY SIE CZUL TEN KTOS!!!!!!!!!!!!!  :x

Nie ma to jak szylka :)

Offline izunia04

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #68 dnia: 17 Cze, 2007, 22:16 »
Kazdego dnia gina tysiace pieknych zwierzaczkow Wszyscy o tym wiemy, niestety dopoki znajda sie ludzie kturzy beda kupowac futra nic sie nie zmieni. na swiecie panuje znieczulica na krzywde wobec ludzi jak i zwierzat. Wiekszosc gna przed siebie nie zauwazajac(lub nie chcac zauwazyc) cierpienia innych. Patrzac na piekne futra czy narzuty , pierwsi widza piekny gadzet ktory podniesie ich ststus, a drudzy widza cierpienie, bol,okrutna smierc bezbronnej istoty.I tlumaczenie ze lamanie lisa kregoslopow, lub smierc analnym porazeniem pradem jakos do mnie nie przemawia ze to humanitarne Przeciez to jest straszna smierc!  :x  :x  :x

Offline BOGDA_KATOWICE

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Paź, 2007, 17:44 »
OSTATNIO OGLĄDAŁAM W TELEWIZJI PROGRAM O MAJĄTKACH GWIAZD I POKAZANA BYŁA GWIAZDA MUZYKI POP Jennifer Lopez ORAZ JEJ KOLEKCJE FUTER W TYM TAKŻE FUTRA Z SZYNSZYLI (podła ma ich 3)  :x
NADLE ZROBIŁO MI SIĘ STRASZNIE PRZYKRO I POBIEGŁAM OD RAZU PRZYTULIC MOJE SZYLKI.
CHOC WCZEŚNIEJ SIE NAD TYM NIE ZASTANAWIAŁAM TERAZ ROZUMIEM LUDZI KTÓRZY ANGAŻUJĄ SIĘ W WALKE Z HODOWLĄ ZWIERZĄT NA CELE... NIE WIEM JAK TO OKREŚLIC... PRZEMYSŁOWE?
MIMO ŻE NIE JESTEM OSOBĄ KTÓRA PRZEJMUJE SIĘ WSZYSTKIM TYM CO ZOBACZY (wiadomo w telewizji chocby w wiadoościach krew i przemoc są non-stop) TO JEDNAK NIE POTRAFIE O TYM PRZESTAC MYŚLEC I MUSZĘ SIE TYM Z KIMŚ PODZIELIC  [-chomik-]

/scaliła dream*
PS: na forum nie piszemy caps lockiem gdyż wiadomości stają się mało czytelne.
« Ostatnia zmiana: 18 Paź, 2007, 19:05 wysłana przez dream* »

ZAPRASZAM NA BLOGA O MOICH BĄBLACH: szynszyle-diabelki.blog.onet.pl

Offline Anna83

  • ~Mówiący Do Ludzi~
  • **
  • Wiadomości: 1725
  • Uzbierane migdały: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Paź, 2007, 18:39 »
Też widziałam kiedyś taki program na MTV chyba.Pamiętam co wtedy czułam  :x Dla mnie takie osoby jak Jennifer Lopez są pustymi osobami.Są tak zaślepione i skupione na sobie,że zdaja sobie sprawy ,że takie szynszyle są zabijany aby ona mogła raz czy dwa ubrac sie w ich futerka. :x

Jagoda,Poziomka,Goja,Rozalia,Pistacja,Migdał, Fifi i Lili



Kasia*Cytrynka*Figa*Malinka*Aronia*

Spijcie skarby ..śnijcie

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Paź, 2007, 18:43 »
Co tu dużo gadać, większość celebrities ma pusto pod pułapem :( Nie obchodzą ich zwierzaki, tylko jak bedą wyglądaly w tym czy w tamtym futrze.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline janek1815

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Paź, 2007, 19:18 »
Cytuj
świnie ktore zjadasz wcale nie mają lepiej, a częst są żywcem zanurzane we wrzątku, bo maszyna zle gardlo poderżnęła...
A czy uważąsz, że ja te 'świnie' jem dla przyjemnośći???!!!! NIE!!!! Jem, ponieważ moi rodzice nie akceptują wegeterianizmu, a wyrzucanie mięsa, które juz leży na talerzu nic by tym biednym zwierzętom nie pomogło. Jestem pewna, że w przyszlośći zostanę wegetarianką niezależnie od okolicznośći.

Ja mam zdanie tutaj całkowicie neutralne na ten temat ale podobnie jak z tymi świniami podobnie z szynszylami. Dlaczego one jadą głównie do Kanady ? Bogactwo a może tam jest zimno? A może tym ludziom potrzebne jest ubranko? Fakt mogą ubrać się za kilka tysięcy dolarów taniej niestety ale są również Ci z kasą a oni nie zwracają na to uwagi Takie jest moje rozumowanie. Wiem wiem zaraz będą słowa krytyki.....

Jako plus na nasza strone można uznać to że jest przygotowany projekt ustawy odorowej przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. Co utrudni zakładanie nowych ferm jednak już są starania aby ferm szynszyli nie traktować na równi z fermami drobiu czy trzody chlewnej

Claudi

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Paź, 2007, 19:34 »
Według mnie człowiek jest na tym świecie najokrutniejszym i najbardziej wstrętnym drapieżnikiem, ponieważ zabija bez konieczności, usprawiedliwiając hekatomby ofiar różnymi powodami.

Dopóki na śmierci zwierząt będzie można robić pieniądze, dopóty nic się w tej materii nie zmieni.

Nowe prawa często sa martwe tak samo jak jazda z prędkością 50 km w terenie zabudowanym. Nie bardzo wiem, co mogłoby w przypadku zwierząt stanowić odpowiedni "fotoradar", który zmusiłby człowieka do zaprzestania tej ohydnej działalności. Niestety.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Paź, 2007, 20:10 »
a ja nie jestem neutralna.
Kolega z pierwszego postu pisze:

Czy wszyscy na tym forum są przeciwni takiej częśici odzieży jak futro?? (...) Z góry proszę aby nie opowiadały się przeciw futrom osoby, które mają skórzane buty, czy chociażby pasek, bo to zakrawa na hipokryzję.

no i owszem, można kupić buty z wyrobu skóropodobnego, tylko, że ja, mając skórzane buty, skórzane paski żadną hipokrytką się nie czuję.
Czemu? z prostej przyczyny, są one wykonywane ze skóry zwierząt które normalnie zjadamy, a więc w imie czego skóra ma się marnować?
Rozgraniczmy racjonalnie dwie kwestie, potrzeb koniecznych a więc - jedzenie mięsa {nie oszukujmy się, mózg potrzebuje białka, to dzięki jedzeniu mięsa człowiek ewoluował na homo sapiens} a przy okazji czerpaniu z tego skór co moim zdaniem jest dosyć rozsądne bo marnujemy wtedy absolutne minimum {kości, skóre, mięso - wszystko zostaje przetworzone} co innego zabijać zwierze tylko dla np. futra które przecież ma swój substytut w postaci sztucznego futra.  
Dlatego, za hipokrytkę się nie uważam mimo, że mam glany, mam skórzany pas harcerski z dawnych lat, mam skórzane adidasy.. a zabijania zwierząt na futro nie popieram i nie poprę nigdy.

Może okropne będzie to co powiem, szynszyle fermowe nie są w ogóle przyzwyczajone do ludzi o czym miałam okazję się przekonać goszcząc przez dwa dni takie zwierzątko, ale wyobraźmy sobie liska który rodzi się na takiej fermie, codzień przychodzi do niego człowiek żeby go nakarmić, to przecież psowaty który nie wiele różni się od domowego psa, pewnie z osobą która go karmi łączy go swego rodzaju więź {co widziałam na animal planet przy okazji akcji RSPCA w sprawie lisa który uciekł z takiej fermy} a któregoś dnia ta ręka ktora go karmiła i której ufał przyjdzie po niego żeby zabrać go w drogę bez powrotu.

Bardzo mi zal tych zwierzątek a jeszcze bardziej potępiam ludzi napędzających popyt na wyroby z naturalnego futra. - moim zdaniem to snobizm, pycha, chęć pokazania się motywuje takie osoby do kupna futra - nie są to cechy godne podziwu więc dla mnie taka osoba nie zasługuje na szacunek.

Czemu w dobie kiedy ludzie tak zawzięcie postulują ochronę nienarodzonego życia, potrafią się zjednoczyć na wiecu antyaborcyjnym nie szanują życia innych istot żywych? Czemu potrafimy bronić praw płodu który jeszcze nic nie czuje, jeszcze nie ma rozwiniętych zmysłów, jeszcze nie zasmakowało życia, nie zaciągnęło się powietrzem, nie otworzyło oczu... przy tym zapominając o istocie która czuje ból, która patrzy, boi się, która żyła x czasu w spartańskich warunkach..?

Kosciół mówi, że człowiek ma duszę - w swoich naukach kościół katolicki pomija zwierzęta, w księdze rodzaju czytamy:
">>Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!<< (...) A wreszcie rzekł Bóg >>Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi" stąd więc radykalne stanowisko kościoła co do aborcji jako zabijaniu życia człowieka - lecz zabicie zwierzęcia jest już absolutnie uzasadnione, bo człowiek ma duszę a zwierze wg nauki kościoła już nie.
Nauka też wypowiada się przeciwko zwierzętom, ludzie mają świadomość, zwierzęta nie. Człowiek odczówa ból różnego rodzaju a zwierzęcy ból uwarunkowany jest instynktem samozachowawczym.. tylko, że nasz ból to też wynik instynktu samozachowawczego, my, z naszą megalomanią mamy tendencje do dorabiania do wszystkiego wzniosłych ideii ale to guzik prawda. Powie ktoś: a ból psychiczny? Przecież zwierzęta kierują się tylko instynktami a my mamy wyższe wartości. Ale każdy kto był świadkiem jak jego zwierzątko jest smutne psychicznie z jakiś tam powodów, jak np. samiec owczarka niemieckiego wychowuje małe osierocone kotki wie{moja kicia}, że i zwierzęta rządzą się swoimi prawami a nie tylko prawami natury.

Także, czym różni się zabicie płodu - płód nie posiada świadomośći, ba, nawet nie posiada nerwów czy zmysłów od zabicia zwierzaka?
{mówię tu o aborcji wykonanej w danym przedziale czasowym a więc na początku ciąży}

Są aborcje konieczne...tak samo jak z konieczności zabijamy zwierzęta aby mieć co jeść.
Ale są aborcje które są wynikiem często ludzkiej głupoty {np. brak odpowiedzialnosci} podobnie jak zabijanie zwierząt na futra.
Jeśli potępiamy jedno, dlaczego nie potępić 2giego? Może to skrajna analogia, ale myślę, że bardzo nas dotykająca i obrazująca okrucieństwo sprawy i bezmyślność a także, myślę, że dość szerokie spectrum tego zagadnienia.


a na koniec, zastanówcie się, czy aborcja nad płodem który nie posiada jeszze rozwiniętych nerwów i zmysłów a więc nic nie czuje jest bardziej humanitarna {ludzka} od czegoś takiego: http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=fur_farm&Player=wm&speed=_med {odrazu mówię, że to okrutny film, ja płakałam i nie obejrzałam do końca zatem nie polecam osobom wrażliwym}

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

 

pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...

Zaczęty przez maritkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 117838
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 00:02
wysłana przez dream*
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45098
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14031
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
III edycja konkursu: DZIEŃ BEZ FUTRA 25listopada 2013

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4336
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 00:02
wysłana przez dream*
II edycja konkursu: 25 listopada - dzień bez futra.

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6622
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2012, 23:30
wysłana przez dream*
SimplePortal