hypothetical
29 Mar, 2024, 14:39

Autor Wątek: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY  (Przeczytany 16593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szylman

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pysia (mieszaniec standardowego i aksamitnego)
    • Mój blog o szynszylach.
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Paź, 2007, 20:46 »
Moim zdaniem to produkcja futer naturalnych powinna być surowo zabroniona na całym świecie. Nie wiem jak można pracować przy produkcji tego czegoś co nazwywa się "futrem naturalnym" jak można waliz zwierzeta kijem, albo zdzierac futro z polzywych zwierzat, to jest po prostu chore, nie wiem co ludzie widza w tych futrach, ja bym brzydzil sie cos takiego wlozyc. przeciez sa futra sztuczne, ja nie widze w nich nic gorszego od tzw. futer naturalnych...

! Produkcja naturalnych futer powinna być surowo zakazana !
25 listopada - Dniem bez Futra

Offline janek1815

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Paź, 2007, 23:07 »
Fakt szynszyle są nie groźne ale idąc takim tokiem rozumowania proponuje aby nic na świecie nie zabijać zobaczymy co z tego wyjdzie. Już teraz są odstrzały dzików wilków itd ponieważ zagrażają nam ludziom. (dziki w mojej okolicy są odstrzeliwane regularnie) Ja bynajmniej bez mięsa nie potrafiłbym żyć. Niestety produkt uboczny to skóra która jest potrzebna na co dzień. W przypadku szylek to futro reszta trafia na fermy np lisów. Człowiek je wytępił z powrotem namnożył i teraz niestety czerpie korzyści. Dopóki jest popyt będzie podaż. Patrząc po ilościach sprzedanych skór zauważmy że po zamachach na WTC w USA sprzedaż gwałtownie spadła rynek się załamał dużo ferm wyleciało z rynku. Jednak sytuacja się poprawiła. I jest to samo. Wypadało by ludzi uświadomić jakie są to zwierzęta itd. Wtedy może spadłby popyt a co za tym idzie sprzedaż skór

Offline szylman

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pysia (mieszaniec standardowego i aksamitnego)
    • Mój blog o szynszylach.
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Paź, 2007, 15:52 »
jeśli chodzi o odstrzały wilków czy dzików to jest to co innego, jeśli zwierzęta zagrażają ludziom to jest to "konieczne", co do produktów mięsnych, nie przekonamy całego świata aby przerzucił się na soje, warzywa i owoce, ale zwierzęta które są w tych zakładach powinny mieć godziwe warunki w jakich są zabijane, tak żeby nie cierpiały, ja tam bez mięsa mogę żyć, ale co do futer to nie są one potrzebne i niezbędne do życia, są to porostu fanaberie bogatych laluń które muszą mieć naturalne futra. Chodzi o to aby nie zabijać zwierząt kiedy nie jest to konieczne, nie chodzi tylko o zwierzęta futerkowe, ale też i o słonie, foki... itd.

! Produkcja naturalnych futer powinna być surowo zakazana !
25 listopada - Dniem bez Futra

Claudi

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Paź, 2007, 16:52 »
Nie do końca się z Wami zgodzę.
Odstrzeliwanie dzików, czy wilków nie byłoby w ogóle potrzebne, gdyby człowiek nie wciskał się siłą na ich tereny łowieckie, nie grabił ich i nie "cywilizował". W efekcie takiego własnie podejścia i "krzewienia cywilizacji" zwierzętom brakuje terenów lęgowych, łowieckich, terenów, na których mogłyby się czuć bezpiecznie - za sprawą człowieka kurczą się one coraz bardziej. Weźmy choćby "wspaniały" projekt zniszczenia Rozpudy...

Nic dziwnego, że niektóre zwierzęta - na skutek ekspansji człowieka, czy "świadomej" ingerencji w łańcuchy pokarmowe wielu zwierząt - mieszkają dziś znacznie bliżej naszych sadyb niżby należało. Psują także - recz jasna - interesy wielu ludzi, gdyż porywają owce, tratują kartofliska i tak dalej. Ale temu wszystkiemu w większości wypadków jest jednak winny człowiek i jego betonowo - asfaltowa ekspansja. To CZŁOWIEK im wchodzi w drogę - nie one nam.

Z roku na rok rośnie liczba zwierząt zabitych przez samochody - popatrzcie tylko choćby na same na podwarszawskie drogi. A to jeż, a to lis, wiewiórka, zdarza się nawet sarna. O kotach i psach nie mówię, bo tych widuję na swojej codziennej trasie jazdy co najmniej kilka dziennie (!).

Zakończenie jest - według mnie - pesymistyczne, bo kasa prawie zawsze wygrywa w takich sytuacjach. Nawet jak uchwalą stosowne prawa może okazać się, że są one tak samo martwe przrstrzeganie znaków ograniczenia prędkości na drodze. A gdy jakieś zwierzę w poczuciu zagrożenia zrani lub zabije człowieka - wtedy człowiek jest biedny i poszkodowany, a zwierzę traci życie.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #79 dnia: 20 Paź, 2007, 11:28 »
Claudi zgadzam sie z tobą. Mieszkam w mieście w którym jest dość dużo zieleni, drzewa i krzewy przy drgach, w których żyje sporo ptaków. Codziennie jeżdżę na rowerze i mam niestety okazję dokładnie widzieć co się dzieje - w sezonie wiosenno letnim jest tragedia. Na długości ok.500 m codziennie trup ptaka a w szczególności kosów które gnieżdżą się w krzakach i przelatują bardzo nisko nad ziemią co niestety pieczęuje ich los w zetknięciu z samochodem. Istna masakra codziennie  :???: i łatwo sobie pomyśleć że w skali całego kraju są to ilości niewyobrażalne  :shock:.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Yoko

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maniek, Musli i Piorun <3
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #80 dnia: 20 Paź, 2007, 13:36 »
Ech...co do tych futerek. Naoglądałam się zdjęć i miałam dość. Jak można?! Ludzie serca nie mają. Szynszyle sa takie mądre, my je hodujemy, są dla nas członkami rodziny. A dla innych dobrym futrem..?

To nie moralne...

<u>"Lepiej żeby nienawidzili mnie taką,
jaką jestem, niż kochali kogoś,
kim nigdy nie będę."

była <b>Puszkaa.

Offline jelonekiniuchaczek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 314
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Książę Niuchacz...śpij, skarbie*
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #81 dnia: 21 Paź, 2007, 20:43 »
To jest cytat z Meg Cabot : "Czlowiek w futrze zwierzęcia wygląda wystarczająco okropnie, a co dopiero zwierzę w futrze innego zwierzęcia". To do wypowiedzi Kiwi, dużo wczesniej, o kubraczku dla psa z szynszyli. Ja zgadzam się w stu procentach z Meg Cabot. czapkę, którą mama mi dała, (sama też ją dostała, ale "jako prawdziwe futro" czapka
leżała w szafie) wcisnę chyba na samo dno szafy. Chociaż podobno ładnie w niej wyglądam, jest ciepła, wygodna i co tu kryć, ladna, sama nie wiem..... :? czpka jest z norek.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2007, 21:05 wysłana przez jelonekiniuchaczek »

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Augustyn z Hippony)
Mania wsr hrw - niech rośnie, niech się rozwija...

Offline paulina1424

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szpulka
    • mój photoblog
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #82 dnia: 25 Paź, 2007, 19:21 »
a ja się całkowicie zgadzam z claudim i powoli zaczynam przerzucać sie na wegetarianizm. I nie sądze, żeby to bylo dla mnie bardzo trudne, bo i tak prawie w ogóle nie jem mięsa, bo mi nie smakuje. Nie mogę sie przerzucić całkowicie bo rodzice mi na to nie pozwolą{musieliby wtedy wszystkie moje posiłki przygotowywać osobno). I jeszcze mały komentarz do tego kto twierdzi,ze futra i zabijanie zwierza t dla celów przemysłowych nie jest złe: wyobraź sobie jak to jest byc takim zwierzęciem żyjącym tylko po to zebyb cię zabili i zjedli; od urodzenia jesteś maltretowany, żyjesz sobie w ciasnej klatce, czy boksie, dostajesz jakieś świństwo do jedzenia, a żyjesz w takich warunkach tylko po to, żeby umrzeć w męczarni, żeby jakies okropne stworzenia obdarły cię ze skóry i zjadły(albo wyrzucili twoje ciało na śmietnik. A teraz zastanów się czy chciałbys żeby ktośz twoich bliskich, albo tyb miał takie zycie?? Znacie może powiedzenie :nie czyń drugiemu co tobie nie miłe uważam, że odnosi sie ono także do zwierząt.

Claudi

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #83 dnia: 26 Paź, 2007, 16:29 »
Kilka dni temu, w sobotę  jechałem samochodem i słuchałem radia. Była to audycja z zaproszonymi gośćmi z Vivy - rozmwiano o futrach i hodowli zwierząt dla skór, wpływowi sztucznych futer na środowisko i tak dalej.

Mnie poraziła jednak inna rzecz: podano liczbę zwierząt, które rocznie tracą życie z powodu właśnie futer.
Wiecie, ile ich jest? Nie? O ile dobrze zrozumiałem to jest to

Kilkadziesiąt MILIONÓW.

Offline Katrin

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
    • Pajacyk
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #84 dnia: 30 Paź, 2007, 10:26 »
powoli zaczynam przerzucać sie na wegetarianizm. I nie sądze, żeby to bylo dla mnie bardzo trudne, bo i tak prawie w ogóle nie jem mięsa, bo mi nie smakuje. Nie mogę sie przerzucić całkowicie bo rodzice mi na to nie pozwolą{musieliby wtedy wszystkie moje posiłki przygotowywać osobno).

Paulina masz 13 lat rośniesz dojrzewasz i mięso jest Ci potrzebne poczekaj jeszcze kilka lat to zdecydujesz no a jedzenie miesa nie jest niczym zlym ;) Napisz do mnie na PW to Ci cos jeszcze powiem.... Słuchaj rodziców bo oni robia wszystko dla Twojego dobra ;)

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku...[serduszko]"

Madzia11

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #85 dnia: 04 Lis, 2007, 21:41 »
Wiem że już temat był poruszany ale przed chwilą obejrzałam film i serce mi się łamie. Teraz żaluje że go obejrzałam. Mam nadzieje że jakiaś organizacja z tym walczy. Gdybym mniała pieniądze to napewno starała bym się coś zrobić niestety ich nie mam. I mam nadzieje że tych sk......nów ktoś wreszcie wybije. ja sama bym im łby kijem roz....ła i potem z nich skure zdarła i to z uśmiechem na twarzy. Mogliby je już naprawde tym prądem zabijać to byłoby mniejszym złem. Brak słów.!!!!!!!!!!!!!

/scaliła dream* - jeśli wie się, że dany temat był poruszany to warto go odnaleźć i dopisać się a nie zakładać nowy ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2007, 21:49 wysłana przez dream* »

Nogad_21

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #86 dnia: 08 Lut, 2008, 20:53 »
Ludzie robią z szynszyli futra !! Ginie mnóstwo ich przedstawicieli ! Znalazłem stronki o tych futrach ! Zobaczcie sami

newbielink:http://www.chinchilla-furs.com/ [nonactive]
newbielink:http://www.baza-firm.com/ogloszenie.php?t=futra-z-szynszyli-szycie&iid=302 [nonactive]
newbielink:http://www.viva.org.pl/index.php?id=71 [nonactive]


FILM o zabijaniu i produkowaniu futer !! DRASTYCZNE SCENY -> ( ja nie patrzyłem  )

[no właśnie drastyczne...moderator ;/]

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2008, 22:20 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline mycha

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pusia i Chico :)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #87 dnia: 08 Lut, 2008, 23:58 »
To może jednak lepiej ich w ogóle nie oglądać...

Offline bajka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Maciuś, Sissi i Parysek :)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #88 dnia: 21 Mar, 2008, 10:43 »
http://allegro.pl/item331146724_futro_z_norek_i_szynszyli_norki_i_szynszyle.html mam ochotę oblać to futro kwasem solnym :(

/scaliła dream* - proszę nie umieszczać informacji o futrach w dziale 'szynszyle potrzebują pomocy' - im się już nie da pomóc. :(
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2008, 12:16 wysłana przez dream* »

Offline Agniesia

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 46
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szylki i Kosie
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #89 dnia: 21 Mar, 2008, 11:04 »
Mnie aż zatkało . . . doprawdy nie wiem jak można czerpać zyski ze śmierci tylu niewinnych zwierzątek :( :(

Offline Olimpia613

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puszek
    • Fotoblog
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #90 dnia: 21 Mar, 2008, 15:16 »
pycha ludzka/ głupota nie zna granic.

rozumiem, ze trzeba kogoś zjeść żeby przeżyć, ale nie rozumiem jak można zabijać zwierzęta "BO TAK".

. . . , , , ; ; ; : : : M Y S I O W O Ś C I : : : ; ; ; , , , . . .

Jesteśmy tacy, bo właśnie tacy chcemy być, słuchamy rocka, tańczymy BAWIMY SIĘ ! !

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #91 dnia: 01 Paź, 2009, 09:02 »
http://allegro.pl/item749520935_nowa_narzuta_pikowana_z_krolika_i_szynszyla.html       bardzo smutnio mi sie zrobilo gdy to zobaczylam , ludzie to potwory !!!!


 
http://allegro.pl/item755312170_kurtka_ze_skor_rex_chinchilla_44_futro_szynszyla.html    albo to  :( 

/scaliłam*

« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2009, 17:29 wysłana przez dream* »

ola

Claudi

  • Gość
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #92 dnia: 01 Paź, 2009, 09:05 »
Jak to miło jednak pomyśleć, że tylko człowiek może być draniem.

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #93 dnia: 01 Paź, 2009, 09:46 »
Już jest o tym temat... Ja tam nie widzę w tym nic "potwornego". Jemy mięso ze zwierząt, chodzimy w ubraniach ze świń/krów itd. - taki jest już świat. To, że szynszyle są małe i słodkie nie oznacza, że ich zabijanie jest bardziej bestialskie.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #94 dnia: 01 Paź, 2009, 09:50 »
i po co cos takiego , zeby zabijac male sliczne kulki by miec piekne futru ktore ubierze sie z 2 razy , i to na allegro które kosztuje z 3 tys , wiem ze ludzie rozne inne rzeczy robia ze zwierzat , ubieraja sie , ale powinni inaczej zyc.

ola

Offline Aśińska

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 616
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia w serduszku.Obecnie Maxsiu i Neo aksamitki
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #95 dnia: 01 Paź, 2009, 11:19 »
Już jest o tym temat... Ja tam nie widzę w tym nic "potwornego". Jemy mięso ze zwierząt, chodzimy w ubraniach ze świń/krów itd. - taki jest już świat. To, że szynszyle są małe i słodkie nie oznacza, że ich zabijanie jest bardziej bestialskie.
Chyba pierwsz raz nie zgodzę się z tobą got3. Świnki i krówki są chodowane w celach mięsno-spożywczych a ich skóry to produkt uboczny więc, nie zabija się ich tylko dla "futerka" a to chyba duża różnica czyż nie ?. Zresztą to temat rzeka i ile ludzi tyle opini.
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2009, 12:57 wysłana przez Aśińska »

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #96 dnia: 01 Paź, 2009, 11:31 »
tak , to prawda temat rzeka , nie chce się z nikim kłócić , po prostu  zrobiło mi sie smutno co robią ludzie z szynszylami , po co im takie futra. i tyle

ola

Offline Dariaa

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 50
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon II i Rysio :)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #97 dnia: 01 Paź, 2009, 12:16 »
To, że my kochamy szynszyle, nie oznacza że nie jesteśmy potworami. To nie fair, jeśli uważać że noszenie futra z szynszyla jest bardziej okrutne niż zajadanie się pysznym schabowym i jednoczesne zastanawianie się po co komuś takie futro? a po co jeść mięso? Nie jest nam przecież niezbędne do życia. Na pewno łatwiej jest zjeść kanapkę z szynką niż patrzeć na kogoś kto nosi futro z takich uroczych stworzeń jak nasze słodkie kule. W obu przypadkach jakieś zwierzę musiało stracić życie by zaspokoić naszą ludzką potrzebę. A rozczulanie się nad wszystkim co jest małe, urocze i takie kochane jest z pewnością łatwiejsze i zawiera w sobie pierwiastek estetyczny, bo kto by płakał nad brudną świnią, do której nawet nie da się przytulić. Nie chciałabym,żeby moja wypowiedź została jakoś opacznie odebrana. Uważam jedynie, że śmierć każdego zwierzaka jest smutna, bez względu czy hoduje się je z przeznaczeniem na mięso, futro czy też po prostu z miłości ( tak jak w naszym przypadku, do puchatych kuli). Pozdrawiam :)

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #98 dnia: 01 Paź, 2009, 12:39 »
Chyba pierwsz raz nie zgodzę się z tobą got3. Świnki i krówki są chodowane w celach mięsno-spożywczych a ich skóry to rodukt uboczny więc, nie zabija się ich tylko dla "futerka" a to chyba duża różnica czyż nie ?. Zresztą to temat rzeka i ile ludzi tyle opini.

No nie wiem, czy hodowanie na mięso jest lepsze od hodowania na skóry... Skóra to nie tak do końca produkt uboczny, bo hoduje się tak żeby wyciągnąć ze zwierzęcia ile się da. A to, że niektóre są bardziej uniwersalne, to nie powód, żeby ich zabijanie było lepsze. Nie pochwalam hodowania w małych klatkach/zagrodach, najmniejszym kosztem itd., ale nie lubię takiego wybiórczego traktowania zwierząt i wywyższania niektórych tylko na podstawie wyglądu. Prawdę mówiąc takie kury mają znacznie gorzej, bo często trzyma się je w klatkach w których w ogóle się nie potrafią poruszać. Ale racja - ilu ludzi, tyle opinii w tym temacie. Jeżeli ktoś się dobrze czuje w futrze z szynszyli, to jego sprawa. Ja tam wolę dobry kawałek mięsa :)

Offline robus_pl

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 282
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SISI, DUDUŚ
Odp: FUTRA, SKÓRY, FERMY - temat DRAŻLIY
« Odpowiedź #99 dnia: 01 Paź, 2009, 12:47 »
Pozwolcie, ze i ja sie przylacze.
Podobne kwestie poruszalismy przy okazji rozmow o pozycji kulek w domu. Kazdy sobie cos tam ustalil. Jakas drabinke waznosci.
Znamy sytuacje posiadania swinek w domu. Nawet jest chyba jakas taka mala odmiana. Niestety, my jestesmy panami swiata (poki co) i wszystko inne jest stworzone dla nas. Musimy zabijac zwierzeta i nie mozemy tu mowic, ze jedne sa lepsze, inne gorsze. Tylko to, jak traktujemy zwierzeta jest wykladnia naszego czlowieczenstwa. Zobaczcie jednak, to nie tylko kwestia zwierzat, to cale nasze srodowisko. Czy ktos zatruwajacy srodowisko jest lepszy od kogos zabijajacego zwierzeta w bestialski sposob?
To jeszcze jedna kwestia. Jak ludzie traktuja ludzi. Nie rozczulajmy sie nad kurczakami kiedy ludzie umieraja z glodu, brudu, choroby czy wojny. Nie prozno mowi sie: "czlowiek to swinia" tylko obrazamy tutaj swinki. :(

Robus

 

pierścień z futra, spuchnięty siusiak, rozmiar penisa, opuchlizna, zmiana koloru...

Zaczęty przez maritkaDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 117671
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 00:02
wysłana przez dream*
oderwany ogonek, oderwana skóra na ogonku, uszkodzony, bez futra...

Zaczęty przez 3jackiDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 45015
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2013, 15:00
wysłana przez Bożena
[ GŁOSOWANIE KONKURSOWE ] 25listopada Dzień Bez Futra II edycja

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14007
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:44
wysłana przez sharlott90
III edycja konkursu: DZIEŃ BEZ FUTRA 25listopada 2013

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4321
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 00:02
wysłana przez dream*
II edycja konkursu: 25 listopada - dzień bez futra.

Zaczęty przez dream*Dział Konkursy

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6609
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2012, 23:30
wysłana przez dream*
SimplePortal