19 Kwi, 2024, 00:55

Autor Wątek: zabezpieczenie  (Przeczytany 1278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
zabezpieczenie
« dnia: 05 Paź, 2009, 11:09 »
No i nadszedł dzień przeprowadzki, już wszystko gotowe, ok 12 ruszymy w trasę do nowego mieszkanka, i właśnie, moje pytanie... ponieważ chce aby maleństwa miały wolność, chciałem się was podpytać o pare szczegółów, pokój wygląda tam (5/3 m dł/szer) stoi w nim wersalka, i szafa (jednomodułowa) + biurko pod lapka,niestety gniazdka są nisko, przy ziemi, sztuk dwie, kable w pokoju to: od kablówki, od neta (sieciowy), no i kable od gniazdek które podłączymy, to tak mniej więcej...

czy dobrym pomysłem jest użycie tego
http://allegro.pl/item760959022_maskownica_tunel_listwa_maskujaca_kable_2_x_100cm.html (chodzi mi o tworzywo, bo mam taką ale kwadratową)
a może lepiej takie coś?
http://allegro.pl/item757946026_oslona_na_kable.html


co do gniazdek... zakrywać? czy nie będą one interesowały szynszyli? czy lepiej dać to
http://allegro.pl/item758859504_zabezpieczenie_gniazdka_kontaktu_zatyczka_10szt.html
http://allegro.pl/item760789685_zaslepki_zabezpieczenia_zatyczki_gniazdka_gratis.html
no i sama szafa... ponieważ to jednak gryzonie i nie chce aby mi jej załatwiły... to czy aby i zamknąć wejście pod szafę, użyć książek? czy może lepiej jednak podkleić listwe ochronną(ozdobą) ?

o czym jeszcze mam pomyśleć? macie gryzonie dłużej, więc będę wdzięczny za propozycje i porady(co się spisuje a co nie)

oraz jak wygląda sprawa z zapachami(typu olejki eter. oraz np tam te śmierdziuchy jak breeze. do gniazdka)
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2009, 20:13 wysłana przez BigAndSylwia »

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zabezpieczenie
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Paź, 2009, 13:36 »
zdecydowanie co do kabli bezpieczniejsza jest opcja nr 1 czyli ta biała listwa na ścianie (mozna ja pomalować), ten drugi to tylko organizer coby kable nie walały się beztrosko, jednak ta elastyczna osłonka z gumy jest miękka, odpowiada izolacji i szyle bez problemu zainteresuja sie kablami przez te szparki na zgięciach.

Zaślepki do gniazdek to super rozwiązanie, jeśli kontakty sa przy ziemi, nie zastanawiałabym sie ani chwili nad ich zakupem :) szyle mają przerózne pomysły, palce w dziurkach to nic, ale ich języka nie chciałabym tam zobaczyc jak zaczna dobierać się do gniazdka ;/ za tę cenę 5 sztuk to od razu.

Śmierdziuchy jak breeze do gniazdka czy odstraszacze komarów, raczej nie spisuje sie przy szylkach, gdzies na forum juz jest taki temat. Chodzi o wydzielanie zapachów i ultradźwięków, których my nie czyjemu i nie słyszymy a dla szylek sa one uciążliwe. To tak jakbyś cały czas słyszał jakiś jednostajny pisk, po kilku godzinach byłoby to juz wkurzające.
Jesli olejki zapachowe to tylko naturalne, od czasu do czasu i nie na maksa, szylki mają wrażliwsze noski od naszych! :)


Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zabezpieczenie
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Paź, 2009, 17:05 »
dziękuję bardzo, a co z paleniem? bardzo im przeszkadza? nie pozwalać absolutnie nikomu palić w ich obrębie? i czy książki pod szafe mogą być?(jako zapychacz aby nie właziły? czy lepiej użyć listwy maskującej)

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zabezpieczenie
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Paź, 2009, 17:08 »
Książki spod szafy zostana natychmiast wyciągnięte, pozatym są bardzo smaczne, jak wino im starsze tym lepsze ;) Listwy sprawdza sie lepiej i są trwalsze.
Nie wiem jak z paleniem, na pewno żadnemu zwierzakowi sie ono nie podoba, bo dym raczej drapie w nosek :P

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zabezpieczenie
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Paź, 2009, 18:07 »
dziękuję mysza, jakbym miał jeszcze pytania to napiszę :) na razie to wszystko

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Odp: zabezpieczenie
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Paź, 2009, 21:05 »
[ot]wreszcie trafiłeś chłopie na tą najcierpliwszą ze wszystkich :-) Jak Mysza cos poradzi to już nie ma ... właśnie - ten no ... we wsi :-) [/ot]

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: zabezpieczenie
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Paź, 2009, 21:08 »
[ot]buahaha Andreas, rozłożyłeś mnie :D ale faktycznie: I'm back! więc... drżyjcie ^^[/ot]

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: zabezpieczenie
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Paź, 2009, 22:01 »
ja wiem jak z paleniem - szkodliwe! zwierzaka biernym palaczem nie rób, to tak jakbyś palił przy małym dziecku

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline BigAndSylwia

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 174
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: zabezpieczenie
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Paź, 2009, 22:38 »
dlatego wolałem się dopytać, oczywiście nie jest już przy nich palone :)

Marcin-->Lepidodactylus lugubris X2,Eublepharis macularius,  Acanthoscurria geniculata L10,Lasiodora parahybana L6,Hierodula membranacea L6,Szynszylek Tosia

Sylwia-->Szynszylek Lusia :D

 

Zabezpieczenie drzwiczek klatki przed otwarciem ich przez szynszyle (w budowie)

Zaczęty przez RukolaDział opieka i behawior

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8132
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:44
wysłana przez Mysza <")))/
Kojec jako zabezpieczenie i ograniczenie wybiegu

Zaczęty przez PańciaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 999
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2016, 00:19
wysłana przez Mysza <")))/
Zabezpieczenie klatki

Zaczęty przez po_prostu_aniaDział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 2119
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2010, 12:54
wysłana przez Tili
SimplePortal