hypothetical
28 Mar, 2024, 20:02

Autor Wątek: wypadanie macicy u 1,5 miesiecznej szynszyli wet nie potrafi pomoc:(  (Przeczytany 3735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania K.

  • Gość
Witajcie

Jestem posiadaczka 3 letniej szynszyli. 1,5 miesiaca temu urodzila mała szyszunie- Kropke.
Malutka dobrze sie chowala wszystko bylo ok zaczeła juz jesc z mamusia karme ( okazjonalnie rowniez dawąłam im ziolka na platkach owsianych, siemionka na trawienie i takie tam dietka wiec zbilansowana).
2 tygodnie temu szok- malej wypadla macica:( W zyciu z czyms takim sie nie spotkałam!!
Wiem ze u doroslych mamusiek po porodzie takie rzeczy maja miejsce ale u tak malych Kruszynek:((??
Pedem do weta wiec, wet załamał rece bo tez sie nie spotkal z tamkim przypadkiem, zaszył wszystko ok bylo. Mala codziennie siemienie dostawala bo podejrzewalismy z wetem ze to moze od zaparć. Spokój. Po tygodniu znowu.- szwy nie wytrzymaly nawet 3 dni. Skurcze jak przy porodzie. Drugi wet niewiele wiecej pomogl:( Prosze poradzcie bo nie wiem co mam zrobic, ktos sie spotkał z Was z czyms takim?
Czy operacja takiej malej szyszki wogole wchodzi w gre? Od czego to:(?

pozdrawiam

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Aniu nie wiem czy ktoś u nas spotkał się z czymś takim, więc mogę ci jedynie dać namiary na sprawdzonych wetów od szylek, do których możesz zadzwonić po poradę.
http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=2916.0

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
zastanówcie się gdzie macie stosunkowo blisko jeszcze jakiegoś bardzo dobrego weta wskazanego na tym forum i czy dla ratowania maleństwa nie będzie trzeba wysterylizować małej. bo od takiego łatania macicy to infekcja jak wejdzie to już małe są szanse na jakieś działania. dojedź nawet dalej do jakiegoś specjalisty i niech pomoże podjąć decyzję. najpierw skonsultuj się telefonicznie jak radzi Basia.
napisz nam skąd jesteś wskażemy lekarzy

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

 
"Dzień szynszyli: wybieg czy wyleż" ankieta konkursowa (dużo zdjęć!)

Zaczęty przez dream*Dział Ankiety

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24140
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 19:09
wysłana przez Roza
Dziwne trzęsienie się szynszyli oraz dźwięki strachu pomimo siedzenia w klatce

Zaczęty przez brons222Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4316
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2018, 22:07
wysłana przez Mysza <")))/
gryzą się, brak zgody w stadzie, wykluczanie ze stada, walki (dot. już połączonych szynszyli)

Zaczęty przez xenarthraDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 32179
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2020, 10:39
wysłana przez Szynszolek01
okiem lekarza: Żywienie szynszyli i zagrożenia wynikające ze złej diety

Zaczęty przez Jakub KliszczDział Żywienie

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 49159
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2015, 12:52
wysłana przez dream*
dziwna narość na dolnych ząbkach szynszyli.. trudności z jedzeniem:( pomozcie...

Zaczęty przez marmelka1989Dział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1925
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 18:04
wysłana przez marmelka1989
SimplePortal