29 Mar, 2024, 07:35

Autor Wątek: Hamaczek  (Przeczytany 14324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #75 dnia: 08 Gru, 2008, 09:33 »
Skacze po ścianach bo nie ma półek, a instynkt trzeba jakoś zaspokoić :( Szynszyle nie lubią wielkich otwartych przestrzeni. Lubią siedzieć, czy kłaść się pod półeczką, w domku, penetrować zagracone przestrzenie, przeskakiwać z pólki na półkę. Otwartą przestrzeń możemy zaoferować im na wybiegu.

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #76 dnia: 09 Gru, 2008, 10:56 »
U mojej jest na odwrot , lubi prawie puste nie lubi miec wszystkiego na raz.

Bo szylki sa piekne :))))

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #77 dnia: 09 Gru, 2008, 20:20 »
Coolmancia pamiętaj że każdy szyl jest inny....
to tak jak z braniem na ręce.....jedne lubia inne nie znoszą

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #78 dnia: 09 Gru, 2008, 23:15 »
Idka co innego branie na ręce a co innego dobrze urządzona klatka w której zwierzakowi się nie będzie nudzić. Nie wspominając o tym że dużo pustej przestrzeni w wysokiej klatce może być niebezpieczne, bo jak szyla się wdrapie po prętach na samą górę i spadnie na dół to krzywdę sobie może zrobić. a że szynszyle uwielbiają latać po półkach to aż szkoda żeby taka klatka była prawie pusta

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #79 dnia: 10 Gru, 2008, 07:49 »
W sumie to masz rację bo klatka dobrze urządzona być musi! :)Ale każdy szczyl lubi co innego....talie osoby jak np.Kinia powinny zainwestować w pare fajnych szylkowych gadżetów i kupić rurę i raczej gra :)
Pozdrówka :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #80 dnia: 10 Gru, 2008, 08:08 »
U mojej jest na odwrot , lubi prawie puste nie lubi miec wszystkiego na raz.
Pewnie wnioskujesz to po jej zachowaniu, jak ma za dużo półek to siedzi smutna w kącie i płacze, a jak pusto w klatce to się uśmiecha i z radości rzuca na pręty.
Trzeba być bardzo ostrożnym z interpretowaniem zwierzęcych zachowań...

Asia zwróciła uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Upadek, wyłamane stawy skokowe, zwisy na zaklinowanych tylnych łapach- mam nadzieję, że wzięłaś to pod uwagę. Poza tym Twój szynszyl żyje w pojedynkę i nieatrakcyjnie urządzona klatka nie dostarczy mu odpowiednich bodźców.

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Gru, 2008, 15:30 »
Moj szylek malo kiedy siedzi w klatce :) dlatego ma wszystkiego malo w niej jest hamak i polka oraz rurka zrobiona. Reszte wolnego czasu spedza po za klatka wcale sie nie nudzac ;] Jak juz sie jej odechciewa lazenia po jej wybiegu wraca do klatki i idzie spac, tak u niej wyglada dzien, nie wchodzi na prety zbyt wysoko bo sie boi :].

Tak jak Idka wspomniala kazdy szylek jest inny moj jest wychowany tak ze nigdy sie nie nudzi nie siedzi w kacie zawsze cos robi gdy wstaje poje to odrazu wychodzi klatka wydaje sie duza ale w rzeczywistosci jest mala, nie oplaca mi sie teraz inwestowac w zabawki dla szylka skoro bede kupowala wieksza klatke :)

Dlatego ja wnioskuje po mojej szylce ze narazie jej niczego nie brak a na polce przebywa tylko wtedy gdy juz chce wyjsc. Na hamaku spedza chwile od rana do poludnia spiac a od poludnia przez jakies 2-3h lata po pokoju. Po tym latanie do klatki pojesc podrzemac i w nocy mozna pobuszowac.

Bo szylki sa piekne :))))

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #82 dnia: 12 Lut, 2009, 19:12 »
Miałam chwilkę czasu i uszyłam moim chłopakom hamaczek  :D Wykorzystałam starą bluzę córci,a do środka dla usztynienia dałam nogawkę od dresu  :D
Nie miałam w domu łańcuszków więc przyszyłam troczki.Na razie widzę,że to był doskonały pomysł- troczki cieszą się wielkim wzięciem  [-chomik-] Do rana pewnie hamaczek będzie leżał na dnie klatki,ale to nie problem.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #83 dnia: 12 Lut, 2009, 21:15 »
Nie tak dawno chwaliłam się na forum, że moje łobuzy nie ruszają hamaczków, a ostatnio z mojego Pusia zrobił się straszny zniszczyciel hamaczkowy. Co go przełożę do mniejszej klatki, to za każdym razem jedna zawieszka jest odgryziona, dzisiaj przeszedł sam siebie i odgryzł dwie naprzeciwległe i ma taki śmieszny hamak z którego co rusz spada, a nie rozumie dlaczego  [pajacyk]. Ten jego new design jakiś taki niepraktyczny jest  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #84 dnia: 13 Lut, 2009, 14:23 »
Hamaczek na razie przetrwał,ale nie widzę zainteresowania.Trudno,trochę powisi, jak nie będą wchodzić to go wyjmę.Dobrze,że nie kupowałam nic bo troche byłoby szkoda pieniędzy,a tak to jeszcze miałam frajdę podczas szycia  :D

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #85 dnia: 13 Lut, 2009, 18:19 »
Heh, chamaczki mogą wisieć nawet kilka mięsiecy zanim szylki się nimi zainteresują.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #86 dnia: 13 Lut, 2009, 19:21 »
Dzięki za podpowiedź  :D W takim razie niech sobie wisi.

dorcia

  • Gość
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #87 dnia: 13 Lut, 2009, 20:00 »
Ja mam 2 domki (hamaczki) jeden rogowy a drugi prostokatny, takie usztywnione od dolu.
Na poczatku chlopaki probowali podgryzac za kazdej strony, ale teraz nie moga bez nich zyc,
i jak tylko je wyjmuje zeby sprzatnac to lataja po klatce jak szalone,
a rano to jest taki piekny widok jak obie mordki wystaja z otworu wejsciowego.

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Lut, 2009, 16:24 »
Ja też mam teraz hamaczek narożny - udało im się odgryźć jeden troczek  :D

dorcia

  • Gość
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #89 dnia: 16 Lut, 2009, 16:32 »
to straszne lobuzy, to wez moze zawies ten domek pod sam sufit
ja tym moim ten rogowy to powiesilam tak ze 3 cm od gory i nie wiem dlaczego ale poznym wieczorem to uwielbiaja sie tam wciskac, tak smiesznie wtedy wygladaja takie splaszczone placuszki szynszylowe

Offline jaszelma

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 491
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowy Bibiak oraz czarny Ogonek Gubilonek
    • Ula-wyrodna mama:)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #90 dnia: 16 Lut, 2009, 16:36 »
Mniam.... placuszek szynszylowy na późną kolację  :D

Offline lanne

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • czery, franklin .::. gizmo,tośka,quennie,mycuś [*]
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #91 dnia: 16 Lut, 2009, 17:51 »
też w przypływie weny twórczej uszyłam małym hamak - z wykorzystaniem starego prześcieradła jako podkładu, w środku moszcząc im siedzisko z miękkiego materiału ze starej bluzki. wpierw powiesiłam na łańcuszkach, ale szyle wydawały się nieprzekonane do niezbyt stabilnego podłoża, więc podwiesiłam go pod samym sufitem na metalowych kółkach z breloczków. w zasadzie to i tak wykorzystują go głównie do skakania, ale zawsze to jakaś atrakcja w klatce :) tym bardziej, że mam dowód, że z hamaczka korzystają - po każdej nocy trzeba wytrzepywać z niego pokaźną ilość bobków. zresztą, może z czasem zaczną traktować go jako miejsce dłuższych posiedzeń - zobaczymy, ich zainteresowania i upodobania są równie nieprzewidywalne, jak ich charakter :)

we've all sung our hearts out. and even though no one really knows what a 'wonderwall' is, we all secretly wish we had one.

and i'd give up forever to touch you.

Offline Sowa

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 9
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Milka (ś.p Goldi, ś.p Mały, Tofisiek)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #92 dnia: 18 Paź, 2009, 20:57 »
Chcę zrobić moim szylkom hamak ale jest problem-nie wiem jak go wykonac. Oczywiście wiem z czego materiał [np.jeans] i sznurki [jakie?] ale nie wiem jak to połączyć. Pomóżcie ! :pytam_pytam_pytam:





scaliła Basia_W
« Ostatnia zmiana: 18 Paź, 2009, 22:52 wysłana przez Basia_W »

Offline Gruszka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Felicja
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #93 dnia: 20 Paź, 2009, 13:03 »
Ja wzięłam starą polarowa czapkę i z dwóch warstw materiału uczyłam prostokąt z polarowymi 'sznureczkami' na rogach (są złożone na pół i wszyte, tak, że tworzy się takie jakby 'oczko' przez które można przewlec np, karabińczyk w czasie szycia ;)) no i zawiesiłam go w klatce na takiej wysokości, zeby łatwo mogła do niego wskoczyć, żeby był troszkę wyżej od górnej półeczki, ale żeby nie przypominała placka jak w nim siedzi ;D

'mała wredna bezczelna, ale jakże zadowolona z siebie' - tak mi wyszło w teście o muminkach, czy to prawda? pewnie wyjdzie z czasem ;)

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #94 dnia: 20 Paź, 2009, 13:16 »
a najlatwiej kupic gotowy - ale to nie gwarancja ze szyla będzie w nim siedzieć :)

ola

Offline Gruszka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Felicja
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #95 dnia: 20 Paź, 2009, 13:22 »
To zależy, mi zrobienie go zajęło 15 minut i pochłonęło 0zł, a kupno nowego to wydatek rzędu 30 zł ;)

'mała wredna bezczelna, ale jakże zadowolona z siebie' - tak mi wyszło w teście o muminkach, czy to prawda? pewnie wyjdzie z czasem ;)

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #96 dnia: 20 Paź, 2009, 13:33 »
tak to racja , takze samemu mozna zrobic tez bardzo ladny - niestety moje zdolności nie pozwolily , zrobilam sama to szylka sznurki przegryzla  :(

ola

Offline got3

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Luna (czarny aksamit), Bupu (beż)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #97 dnia: 21 Paź, 2009, 11:14 »
tak to racja , takze samemu mozna zrobic tez bardzo ladny - niestety moje zdolności nie pozwolily , zrobilam sama to szylka sznurki przegryzla  :(

To zamocuj na drobno oczkowych łańcuszkach :)

Offline Gruszka

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Felicja
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #98 dnia: 21 Paź, 2009, 11:26 »
albo zabezpieczonym drutem ;) albo na polarowych paskach, polaru się nie łapią ^

'mała wredna bezczelna, ale jakże zadowolona z siebie' - tak mi wyszło w teście o muminkach, czy to prawda? pewnie wyjdzie z czasem ;)

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #99 dnia: 21 Paź, 2009, 11:44 »
juz za pozno , kupilam do nowej klatki hamaczek tez bardzo ladny futerkowy - czasem widze w nim siedzi

ola

 

Hamaczek, kołowrotek czy tunel wiklinowy.

Zaczęty przez ola_4Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 7748
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2013, 17:21
wysłana przez Basia_W
Hamaczek

Zaczęty przez pat1Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 10778
Ostatnia wiadomość 08 Cze, 2010, 16:00
wysłana przez iwona_94
SimplePortal