hypothetical
28 Mar, 2024, 17:09

Autor Wątek: Czy ma ktoś odrobinę Critical Care? o beznadziejnej sytuacji Diany słów kilka...  (Przeczytany 19832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Zaczęło się dwa tygodnie temu, tzn. wtedy zaczęły być widoczne objawy. Pewnie za późno, jak to zwykle bywa wśród objawów widocznych, kiedy dzieje się coś niedobrego wewnątrz.
Diana nie jadła. Miała chęć jedzenia, ale też odruch wymiotny, uszy w tył i grzebanie łapkami.
Poszłam z nią do dr Barana. Lekki głupi jaś i przeszlifowanie krawędzi zębów bo były ostre i prawdopodobnie uniemożliwiały gryzienie.
2 tygodnie czasu na "danie jej szansy" rozpoczęcia samodzielnego jedzenia. Owszem wybierała rodzynki, suszone śliwki, jakieś pyłki i małe kawałki, ale normalnego jedzenia nadal u niej nie było. Dokarmiana rzucała się na papki.

Dziś, narkoza, RTG... diagnoza. Diance spróchniało łącznie 7 zębów, aż do korzenia 3 po jednej stronie i 4 po drugiej. Wytworzył się stan zapalny, w związku z czym korzenie zębów przyległych zlały się w jedno tzw.liza,. Podobno to bardzo rzadka przypadłość genetyczna, ale jednak jak widać zdarza się... i nie jest to spowodowane karmami (jedzą Versele). Ehh... Ząbków tych nie da się usunąć, bo inaczej ścierać nie będą się zęby górne, nie będą miały o co. Mała jest na sterydach. Na pewno bardzo ją to boli. Dokarmiam ją gerberami i różnymi mieszankami ze zmielonych nasion, bo mamy 50/50 % szans (możne nawet mniej), iż te zlane w jedno korzenie zaczną produkować zęby lub jeden połączony ząb i mała zacznie normalnie jeść. Schudła już z 740g na 600g. Po 5-6 g codziennie, czyli obliczyłam że problem zaczął się jakieś 3-4 tygodnie temu.

Pytanie, czy ma ktoś Critical Care? Zapłacę. Wiem, że same papki nie dostarczą jej potrzebnych składników. Poza tym mogę ja dokarmiać przed, po pracy, ale 6h musi wytrzymać bez jedzenia, bo nikogo nie ma w domu, no i jeszcze w nocy (chociaż jak znam siebie to będę wstawała ją karmić co jakiś czas).


Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Claudi

  • Gość
Mam RodiCare. Chyba podobny, Pędzel i babcia wcinały papkę przez kilka tygodni. W zeszły czwartek ją odstawiły - Pędzel już wyszedł z zapalenia miazgi, które trzymało go prawie trzy miesiące, Babcia miała ropę pod korzeniami i chyba też już z tego wyszła (wczoraj wcięła trzy migdałki aż miło było patrzeć).

Mogę spróbować kupić Ci RodiCare w Ogonku, tam mają to w kilogramowych puszkach (granulat), ale pierwszy lepszy młynek do kawy to sproszkuje.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Wyślij mi adres .Został mi Critical od Karmelka -chętnie się z tobą nim podzielę. Jutro ci wyślę priorytetem.Nie jest to całe opakowanie ale zawsze coś.Karmelek życzy Dianusi szybkiego powrotu do zdrowia.
« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2009, 18:55 wysłana przez Bożena »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Claudi, jak najbardziej poproszę o ten Rodicare, mam stary elektryczny młynek do kawy. Bożenka mi prześlę trochę Criticalu. Ja bym Dianę karmiła i watą cukrową byleby chciała tylko to jeść.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Claudi

  • Gość
Będę dzisiaj w Ogonku, kupię dla Ciebie całą dużą puszkę. To kosztuje około 60-70 PLN ale starcza na długo. I szczyle to jedzą.

Pozdrawiam -
Claudi

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Critical wysłany.Wysłałam ci dawkowanie na pocztę.Poprzytulaj maleńką.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Ok,Ok. Dziękuję Bożenko za opis dawkowania Criticalu, dziękuję Claudi za zakup rodicare.
Narazie żadna z przygotowywanych papek nie trafia w gust Diany oprócz gerbera śliwkowego, tylko ze dla mnie to sama woda, poza tym boję się żeby wzdęć nie dostała. Nie mogłam tutaj dostać gerbera z brokułami, bo były brokuły z kurczakiem, a nie wyobrażam sobie podawania jej mięsa w jakiejkolwiek postaci.

Pytanie do Klaudiusza, ile ml papki jakiejkolwiek powinna zjadać na jeden raz? i ile razy dziennie? Ma 3 lata i wazy 600g, ale samodzielnie w tym momencie nie je prawie wcale, czasem usiłuje przegryźć jakiegoś liścia mlecza czy jabłonki, ale szybko się zniechęca :(
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2009, 18:02 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Biedactwo na pewno cierpi.

Claudi

  • Gość
RodiCare ma swoją własną miarkę-łyżeczkę.

Ja brałem taką pełną, wsypywałem do młynka i mieliłem na proszek.

Następnie dodawałem wody do konsystencji trochę rzadszej niż sernik, łatwo formowalnej.

Potem wystawiałem to na płaski talerzyk w postaci "górki".

Pędzel a potem i Babcia potrafili wrąbać cały przygotowaną tak porcję pokarmu.

Milena wspominała, że na dobę szczyl powinien przyjąć około 30 gramów na dzień (dawka dla wyrośniętych świnek morskich).

Dystrybutor jest w Opolu, mam namiary 77-423-0472 (telefon) lub 77-423-0474 (tel/fax), mail wetexpress@wetexpress.org, strona newbielink:http://www.wetexpress.org [nonactive]

W rozmowie wspominali, że mają trzy rodzaje pokarmów - ten, który ja mam jest dla najzdrowszych z chorujących zwierząt.

Mają jakieś dwie inne karmy (jedna z nich to proszek, o nieco innym składzie niż wersja BASIC), trzeci zaś - kropelki.

Zajrzyj do nich na stronę i skontaktuj się z samego rana - może podadzą Ci adres w Krakowie, gdzie można te specyfiki dostać. Będzie szybciej i na pewno taniej.

Jeśli to nie zadziała - puszczę zakupiony pojemnik kurierem do Ciebie.

Pozdrawiamy
Claudi & Banda

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
O matko, nawet nie myślałam że te łobuziaki mogą mieć aż takie problemy z ząbkami  :shock:.
Życzę powodzenia w dokarmianiu, a taki gerberek który jej smakuje, można zagęścić np. zarodkami.
Na noc i w dzień kiedy cię nie ma zostaw jej w miseczce coś sproszkowanego, może będzie jadła sama.
Buziaczki dla Dianki i pozdrówka.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Klaudi, właśnie zadzwoniłam dziś do wetexpressu, z zapytaniem gdzie w Małopolsce/Krakowie można dostać Rodicare, pan dał mi numer tel. do hurtowni w Zabierzowie (bo podobno dzis poszedł do nich transport), żeby tam zapytać bo tam wysyłają transporty od nich. Więc zadzwoniłam do Eskulapa, pani powiedziała, że wogóle nie mają czegoś takiego na stanie, i że nie jest w stanie sprawdzić kto od nich (w sensie jakie sklepy/lecznice) to kupuje ;/ Po nitce zamiast do kłębka trafiłam do sprutego swetra :( i chyba pozostaje mi obdzwonić wszystkie lecznice i sklepy na terenie Krakowa i pytać czy ktoś "coś" takiego ma na stanie. Koszmar.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
ooo, super, od Claudiego już leci paczka kurierem, ale jak by niedaj boze trzeba było więcej lub dłużej to chętnie sobie wtedy dokupię :) Dzieki wielkie.
Aha, doszedł dzis po poludniu Critical, więc poznym wieczorem zabiorę sie za karmienie nim. O dziwo dzis Diana wsuneła 2x2ml Nutridrinka i 2ml papki granulatowej z... Megana, wrrrr ale niech je cokolwiek byleby jadla...

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Alicja Mannschack

  • Gość
Ja dalam Uli dwie duze paczki  Critical zeby wyslala Bozenie, moze zapomniala wyslac, napisz do niej.
Miel jedzenie te ktore dawalas i dodawaj Critical, nie zapomnij sianka tez zmielic.
Trzymam kciuki za biedaczke.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Ula CC  dostarczy mi osobiście.Spotkamy się w tym miesiącu w Katowicach. :D

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Dziś znalazłam przepisa na papkę dla Diany, taką która zjada, ale musi być dość wodnista.
4ml nutridrinku
4ml gerberka śliwkowego
1 łyżeczka granulatu (który uprzednio rozmaczam w przegotowanej wodzie więc go po tym zabiegu przybywa)
1,5 łyżeczki CriticalCare

i to wszystko wymieszać, do strzykawki i pieknie wchodzi do pysia. Z tym że gadzinka musi być zawinięta w ręcznik tak, coby tyllko nosek wystawał, wtedy sie nie wyrywa i je. Porcję w/w pochłania w jakieś 15-20min, te strzykawki 1ml są do bani bo często padają im tłoczki ;/
Musze sobie załatwić jakieś lepsze... widziałam taki zestaw z Camona do dokarmiania małych zwierząt, tam są strzykawki z plastikowymi tłoczkami i długim stożkowatym dozownikiem, musze zapytać jutro w sklepie czy mają takowy, bo wydaje mi się akurat dla szynszyla.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Alicja Mannschack

  • Gość
Ja karmie moje 2ml strzykawka,bo jedynki sa do bani....

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Najlepsze są  5ml ale z niebieskimi tłokami  :D. Gadzinka z wystającym noskiem z kocyka to jest  widok zwalający z nóg.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Mi takie dokarmianie nienajlepiej się kojarzy, Pusio zawsze potrafił wydostać sę z ręczniczka i jadł tylko minimane ilości a reszta lądowała gdzieś obok - masakra.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Oj tak.Na początku dokarmiania chłopaków  połowa lądowała na futerku ale poźniej sami już się układali  do karmienia.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Dziś udało mi się zakupić w Krakowie takie oto strzykawki:


Do papek doskonała jest ta z prawej, tylko konus trzeba odpowiednio przyciąć aby powiększyć otwór. Nie jest to tudne, strzykawki nie są sztywne a troszkę elastyczne. Pojemność tej po prawej to 1/2 OZ czyli polskie 14 ml. Diana wessała właśnie taką całą na kolację, a teraz zadowolona robi za pelerynkę leżąc na Dantusi. Wiem, że 14 ml to dużo, ale nie mogłam jej odmówić widząc jak chce jeść.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
Maleńka w ten sposób szybko nadrobi straconą wagę  [taniec]

Offline ruda19

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • standardowa samiczka_ TOSIA ^^ & mozaika ŚNIEŻKA
 [taniec] kurde to super.........i jak tam ?? ...już lepiej ??....jak się kulka trzyma ?...bo strasznie się martwie

....^^.....

Uśmiech przede wszystkim ^^

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Dianka dostała apetyt, co 2-3h pochłania taką strzykawkę. Sama czasem próbuje jeść liścia jabłonki, inne zielska i sianko narazie jej nie podchodzi. Kupki robi normalne, troszkę bardziej mokre, ale nie rozlazłe. Mam nadzieję, że przez taką dobrą dietę wzmocnią sie jej te ząbki i odrosną normalnie, bo ja ja mogę karmić, ale żeby chociaż mogła coś skubnąć jak ja jestem w pracy. Polecam te strzykawki bo świetnie się nimi karmi, naprawdę. Teraz 14ml Diana zjada w ciągu 10min, takze karmienie to pestka, i nic nie lata na boki, co wcześniej było trudne do wykonania z zatykającymi się 1mililitrówkami.
W dzień mieszka w resztą stadka, żeby jej nie było smutno, w nocy osobno na piętrze klatki, żebym mogła kontrolować jej kupki i ewentualne postępy w przegryzaniu podstawionego jedzonka.
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2009, 16:46 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Bożena

  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3906
  • Uzbierane migdały: 6
 [taniec] brawa dla małej. Teraz czekamy na nowe ząbki  :D

 
Kilka samców i samiczka/i w jednym domu - dlaczego to zły pomysł

Zaczęty przez dream*Dział opieka i behawior

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2559
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 19:31
wysłana przez dream*
Oddam transporter i kilka innych gratów w Wawie DO SKASOWANIA

Zaczęty przez chaldunDział karmy, klatki, akcesoria

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2659
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2016, 23:16
wysłana przez chaldun
Witam w imieniu Felka :) Proszę o kilka cennych porad.

Zaczęty przez FelicjanDział Przedstaw się

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3537
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2015, 00:42
wysłana przez Mysza <")))/
kupilam 2 dni temu szynszyla i mam kilka watpliwosci,prosze o pomoc

Zaczęty przez cukierrDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3810
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2013, 19:03
wysłana przez kasiakasiakasia
[Warszawa] VL Crispy pellets - do sprzedania kilka kg :)

Zaczęty przez BelzebubaDział karmy, klatki, akcesoria

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1185
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2015, 20:43
wysłana przez Belzebuba
SimplePortal