18 Kwi, 2024, 20:03

Autor Wątek: szynszyl z zoologicznego?  (Przeczytany 2924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline danielll525

  • ~Nowicjusz Mianowany~
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 1
  • Uzbierane migdały: 0
szynszyl z zoologicznego?
« dnia: 13 Sty, 2010, 23:22 »
Byłem dziś w zoologicznym żeby zorientować się czy są u nich szynszyle jakie klatki i po ile. Otóż był sobie jedna szynszyla z królikiem w jednym akwarium. Jej futerko miało w paru miejscach dziurki bez futerka. Co o tym sądzicie? przecież szynszyle nie powinny tak mieszkać nawet na krótki okres. Nie łączy się gatunków. Miałem zamiar zwrócić uwagę sprzedawczyni ale sie powstrzymałem. Zwierzątko było smutne w przeciwieństwie do królika , ale to chyba normalne w pore przedpołudniową?
Pozdrawiam
daniel
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2011, 10:03 wysłana przez danielll525 »

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sty, 2010, 00:06 »
Napisz z kąd jesteś ??

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lut, 2010, 09:17 »
:) hej danielll525   - najlepiej jakbyś znalazł poszukał na internecie w okolicy famy , fermy szynszylowej... są o wiele tańsze futrzaki  i większe szanse ze będzie młodziutki , no i zdrowszy... klatka powinna jak na dwa zwierzaki być większa... przynajmniej wysokość 80cm... zresztą tu na forum jest link do kalkulatora liczącego ile szyl zmieści się w klatce :)  w klatce powinno być miejsce gdzie kulka się schowa w razie stresu itd np domek drewniany , albo hamak plus domek wiszący :)  poidełko , miseczka, może jakiś paśnik na sianko,  półeczki. a propos zoologicznego... myślę ze dokładnie się nie dowiesz ile zwierzątko ma miesięcy lat...

ola

Offline kacperub

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • kuki - standart
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lut, 2010, 11:52 »
moja rodzina mieszka w Ostrołęce i atm kupiła swoje szyli. też płacili coś około 150 zł. ale moim zdaniem powinieneś jechać do Łomży ok. 40 km od Ostrołęki ja  stamtąd mam swoją kuki i szczerze polecam sklep zoologiczny puszek niedaleko starówki  :D, tam zwierzaki są sprowadzane z jakiś domowych hodowli są zdrowe i już oswojone , po zatem nawet cena jest przyzwoita 90 zł.  po zatem właściciele bardzo obeznani i służą pomocą , a klatę najlepiej z allegro tam jest duży wybór :) pozdrawiam [-chomik-] [-chomik-]  [bardzopolecam]

szylek... marzenie spełnione po 4 latach :)

Offline greatdee

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1110
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Skarboń-u Dream (Sowa, Bzyq, Fiołek (*))
    • a tym się zajmuję zawodowo :)
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lut, 2010, 17:08 »
[ot]
po zatem (..)  po zatem

Chyba "poza tym"? :P [/ot]

Co do zakupu zwierzaka, ja bym osobiście też stawiała na domową hodowlę. Ale czasem jak widzę szylki w złych warunkach w sklepach... aż trudno się powstrzymać przed ich wykupieniem... Tylko, że na ich miejsce przyjdą następne...


Para qué vivir tan separados
si la tierra nos quiere juntar,
si este mundo es uno y para todos
todos juntos vamos a vivir.

Offline katia73

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Grubcio,Kulington[*]
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Cze, 2010, 10:21 »
To prawda Greadee.Jak zobaczyłam Kulingtona w sklepie,latem w upalny dzień,w akwarium którym rządził dośc duży królik a szylek chował się pod miską,to myślałam że mi serce pęknie.Po piętnastu minutach mieliśmy szylka,niestety nie przeżył nawet roku.Teraz mamy Grubcia,a on jak wiadomo,nie jest łatwy we współżyciu i nie ma mowy żeby przygarnąć drugiego bez narażenia na szwank jego zdrowia,więc nie chodzę nawet do tego sklepu bo wiem,że pewnie bym się nie opanowała a to i tak by nic nie zmieniło,bo zaraz sprowadziliby następnego.
A tak poza tym to u nas są po 90 zł.

Offline olutek

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 430
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia , chilla
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Cze, 2010, 10:43 »
unas szynszyle standard sa bo 160-180zl, kolor 200 zl albo wiecej

ola

Offline Madziulka1802

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 44
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • dwie Sysunie :) samiczki
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Sie, 2010, 22:29 »
Też jestem z Ostrołęki  :) Ja miałam farta bo na szynszyla chorowałam ze 3 lata  :) i zgadałam się z koleżanką z klasy że ona ma takiego futrzaka i może mi go oddać bo jej się znudził i zajmują się nim jej rodzice ;) Dżojek kosztował mnie dwie dobre czekolady :) hehe

Moje dwie małe pocieszki :** <zakochana>

Offline kamstach

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szyszka, Zakrętka
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Sie, 2010, 23:11 »
Ja ma Szyszkę z zoologicznego, który się likwidował, W sumie razem z klatką, karmą, poidłami, miskami, żarełkiem, sianem kosztowała mnie 90 zł. Ale to tylko dlatego ze sklep zamykali, za mały ruch. Zakrętkę przygarnęłam, od prywatnego właściciela, który się pozbywał rodziny. I napisze tak.
Żadnej decyzji nie żałuję, jednak dla początkującego lepiej jest wziąć młodszą szylke, szybciej się oswoi, i mozna ją wielu rzeczy nauczyć. Zakrętka nadal sika gdzie popadnie - choc sukces jest - pólki nie sa zsikiwane ale miski nadal.  :)
jest uparta, lubi tylko to co chce, rozrzuca wszystko, zwala. Szyszka na początku była rok sama, nauczyłam ja tulić, miziać, drapać za uszkiem, na rękach była spokojna. Zakrętka to przeciwieństwo całkowite, wręcz odpycha łapką rękę. I ta moja mała się od niej uczy, już nie ma miziania, wręcz ucieka. Dla mnie gdybym miała teraz zacząć od nowa, wybrałabym młodziutkie dwie dziewczynki lub chłopców, i jest mi obojętne czy z farmy, czy ze sklepu, jest tyle zwierzaków do zaopiekowania się, a na miejsce kupionego i tak i tak przyjdzie nowe.
Zyczę powodzenia w szukaniu kuleczki.  :D

Zakręcona Szynszylomaniaczka

Offline nermul

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 82
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lut, 2011, 16:11 »
Ja mam 1 i 2 z zoologa...ale jakbym Mikela nie kupił to by za miesiąc szedł na ubój bo miał nie był aż taki młody jak Jackson który jak go kupiłem miał 4miesiące...

Offline Nova220199

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Sie, 2011, 12:58 »
Ja swoją Szyszkę mam ze sklepu zoologicznego za 250 zł.
Szynszyl był w dobrym stanie i miał mieć niby 5 miesięcy ale jak się okazało miał około 6-7.
Jeszcze nie znałam  się na szynszylach za bardzo więc poprosiliśmy o samiczkę.Po powrocie
do domu nabraliśmy pewnych podejrzeń że to jest samczy sprawdziliśy  w necie  na tej właśnie
stronie  ,,Jak rozpoznać płeć szynszyli,, i okazało się że to jest on (samczyk).Miesiąc później
poszliśmy dokupić  trociny i inne potrzebne rzeczy.Mój tata mówi że chciałaby nie za drogą karmę
on mówi że u nich jest dużo tanich karm więć da nam  jedną z (najtańszych)< Jak  dojechaliśmy do  domu karma za 35 zł.
W tym oto sklepie nie kupuje już miesiąc ponieważ tam nawet szef nie zna się na szynszylach i  innych zwierzętach a prawdę mówiąc nie znają się  na niczym
związanym z zoologią!!! :???:
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2011, 14:37 wysłana przez Basia_W »

Offline Kaoriu

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Charley, Krissy, Krecik
    • My deviantart
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Sie, 2011, 15:18 »
Cytuj
on mówi że u nich jest dużo tanich karm więć da nam  jedną z (najtańszych)< Jak  dojechaliśmy do  domu karma za 35 zł.

Ale jaki producet?  :D Bo ja płaciłam 33zł za 2,5 kg Versele Laga Chinchilla Nature (z przesylka 40 zł) i dla moich 4 urwisów starcza to na ok. dwa miesiace.
Na karmie nie warto oszczedzac, lepiej kupic droższy granulat bo jednej szylce i tak starczy to na bardzo długo. Poza tym powinnien dostawac sianko i wapienko.

No coz sklepy tez musza sie z czegos utrzymywac i stąd te marże. U mnie najblizszy zoologiczny z asortymentem dla szyli jest w pobliskim miescie, wiec do ceny musze jeszcze doliczac cene biletu.. dlatego bardziej mi sie opłaca zamówic z sklepu internetowego, no i nie musze sie nigdzie ruszac - przesyłke mam pod nos :P

U nas w zoologicznym szyle sa po 180 zł /stanadardy. Trzymane w małym terarrium. :/ Cały czas te same, bo nikt za taka cene ich nie wykupi. Za to świnki morskie sa tanie i szybko im schodza, wiec wpakowali 22 sztuki do terrarium 50 cm x 30 cm, to juz zakrywa na znecanie..

Offline Nova220199

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Sie, 2011, 17:37 »
Ale już nie pamiętam :)

Offline Kaoriu

  • ~Szynszyli Zwiadowca~
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Charley, Krissy, Krecik
    • My deviantart
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Sie, 2011, 20:55 »
nie ma nazwy na opakowaniu?  :???:

Offline Nova220199

  • ~Szynszyla Szara~
  • **
  • Wiadomości: 8
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szymon
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sie, 2011, 09:59 »
Niewiem wywaliłam opakowanie ale chyba to była Chinchilla Complet :)

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7782
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Sie, 2011, 13:58 »
[ot]Kochani, jak macie stadka 3-5 szynszylowe i większe to w animalia.pl Versele Laga Chinchilla Nature można kupić 10kg worek za 94zł + 10zł przesyłka kurierem.
Szyszki zjedzą to w 3-4 m-ce a wychodzi znacznie taniej. I to jest ta odmiana karmy bezpeletkowej.[/ot]
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2011, 14:00 wysłana przez Mysza <")))/ »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Szelek

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 357
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Sty, 2012, 10:00 »
unas szynszyle standard sa bo 160-180zl, kolor 200 zl albo wiecej


Takie DROGIE! U mnie w zoologicznym były po 80zł, a kolor po 100zł. Mam beżową. :D. Bo była taaaaka smutna, ale miała kumpla, takiego szarego. Gdybym miała więcej kasy, wziełabym ich dwoje.

"Nigdy nie widziałam lepszego sposobu na uszczęśliwienie szynszyli, jak wybieg, a gdy ona jest szczęśliwa, wtedy i ja taka jestem"
Nishu - VI 2013 -
Shelek - IX 2009 - VI 2014
Loulou - II 2014 -
Sheshe - VI 2014 - IV 2015

Offline Lenka97

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 89
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miśka /czarny aksamit/
Odp: szynszyl z zoologicznego?
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Maj, 2012, 17:43 »
Ja Miśkę (czarny aksamit) kupiłam za 120 zł z tym że z fermy :) i miała 4 miesiące jak ją brałam.

(\_/)           Oto jest Miśka xD
(o.o )   //
(> < )//

 

chory "kichający" szynszyl

Zaczęty przez gobblerekDział Ostry dyżur

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4293
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 15:58
wysłana przez gobblerek
Szynszyl "po przejściach" - jak żywić?

Zaczęty przez JarekDział Żywienie

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 46657
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 17:22
wysłana przez Koffi
Konkurs manualny - "Szynszyl uwieczniony w mydle"

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 35114
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 20:47
wysłana przez Basia_W
Wyniki głosowania na prace konkursowe "Mój przyjaciel szynszyl"!

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Konkursy

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 11139
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2007, 22:23
wysłana przez Mysza <")))/
awitaminoza i zaburzenia hormonalne - gdy szynszyl gubi futro "bez powodu"

Zaczęty przez dream*Dział zdrowie i higiena

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 18480
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2007, 10:04
wysłana przez dream*
SimplePortal