29 Mar, 2024, 12:10

Autor Wątek: sciółka, podkład, trociny, żwirek, granulat drzewny, opinie, co wybrać, dyskusje  (Przeczytany 114563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Betti:-)

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Uzbierane migdały: 0
hej :D
ja od jakiegoś czasu nie stosuję trocin, bo moja szylka jest na nie uczulona  :(
od niedawna kupuję jej żwirek higieniczny dla zwierząt firmy zoocenter
SUPER CAT'S UNI NATURA. ma lekki zapach leśnych drzewek i jest bardzo fajny... gdy "zużyje" się, to "puchnie" i wtedy należy go wymienić:)
pakowany jest po 8,5 litra, a cena jego unas to ok. 13 zł
POLECAM  :!!:  :!!:  :!!:

Gdy jest źle, wierz że będzie lepiej... Wiara czyni cuda (^_^) !!!

Offline Madziara

  • ~Kierownik Biegania~
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
polecam granulat cat's dream.to nie jest reklama  nie wydaje mi sie żeby był on jakoś specjalnie miekki.nie przeszkadza szynszylce  ..pozostaje jednak przy sprawdzonej opcji;)

..slyszalam jednak ze zwirek powinien sie "jakby proszkowac"wtedy nie jest to grozne...obawiam sie ze zwirek ktory pecznieje ..jesli nie daj Boze kuleczka go wchrupie:( :|  :olaboga: moze to sie zle skonczyc... :?
pozdrawiam..madzia&czikatu

light my candle;)

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Chodzi o to żeby żwirek sie "rozbrylał" a nie "zbrylał" pod wpływem wilgoci.
Jeśli nie daj Bóg szylka go zje to nie utknie jej z brzuszku.

Rue

  • Gość
Tak jak obiecalem tak tez przypominam temat o bawlnianej wysciolce. Jest juz dostepna na rynku. Na pewno mozna ja dostac w sieci sklepow zoologicznych Kakadu. Z tego co mi wiadomo wylacznym importerem jest hurtownia Euro-Zoo. Cena wysciolki 21 zl (w Kakadu), cen hurtowych jeszcze nie znam bo sie nie widzalem z przedstawicielem. Z tego co zapewnia producent i mowia ulotki to  
zapach pojawia sie dopiero po 10 dniach i wtedy nalazalo by posprzatac klatke. Czyli jedna paczka (15l) starcza na ponad miecha. A jeszcze mozna stosowac jako kompost ogrodowy
Jak by kogos interesil adres internetowy to podaje nizej:
                               ----> newbielink:http://www.no-smell.nl [nonactive] <----

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
no dobra a ja w tych dziwnych językachnie potrafię gadać ani czytać i nic nie rozumiem :(

życie jest piękne - dalej tak uważam

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Nabyłem taką ściółkę - aktualnie testujemy w klatkach Muszkieterów - jak się sprawdzi.
Paczkę kupilismy za 19,50 zł - wyglada niepozornie - ale jak się rozpakuje to widac że wiórków bawełnianych jest "wiecej" - sa po prostu sprasowane.
Piersza reakcja Muszkieterów oczywiscie była TYPOWA - wstawili nam cała miche żarcia ;-)
... ale  skubneli parę razy i dali spokój.  Zaraz postaram się wkleić zdjecie ulotki reklamowej do Albumu -

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline kea

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1074
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Srebrna Strzała, Paproch, Pluszysława, Szeherezada
to ja Ci przetlumacze :P ale najpierw zjem sniadanie :P

---
po wielu probach, nie udalo sie wyslac tu postu bo ciagle jakis blad mi wyskakiwal :/

[-chomik-]

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
a gdzie taka sciolke mozna dostac? u mnie nie pytalam sie o taka sciolke ale widze ze musze sie wybrac :)

hakuna mata ta

Offline Smutna Magda

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Uzbierane migdały: 0
hmm... szczerze watpie, z uda mi sie ja u mnie dostac... :? . w kazdym razie jak bede miala wolna chwile to poszukam

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Zdjęcie ulotki reklamowej tej wyściółki wstawione do Albumu.
Obejrzyjcie - kto chce niech testuje - a wrażenia z testów niech nam szybciutko załączy.
Ja sam testuję od tygodnia ... niedługo napisze wiecej
http://szynszyle.aplus.pl/album/displayimage.php?album=71&pos=1

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Grażka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 252
  • Uzbierane migdały: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Szynszyle, które są kochane
Hmm.. i jakie były wrażenia?
Jestem bardzo zainteresowana - na jak długo wystarcza, co w realu (a nie w wirtualnej rzeczywistosci reklamowej) z tym zapachem i .. pyli? bo po doświadczeniach ze skadinąd świetnymi pałeczkami drzewnymi - na pylenie mam lekką alergię ;-)

Anioły są bezpłciowe, mogą się rozmnażać jedynie przez agitację - S J L ;-)

Offline Deelo

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 4+1
Po długim ociąganiu się z zakupem bawełnianej ściółki zajrzałem w końcu do Rafała (Rue) w "jego" Kakadu w Centrum Wileńska.
Akurat wyjeżdżałem na tydzień nad Bałtyk i zostawiałem małą bandę pod opieką ojca (matka poprzednio pokpiła sprawę).
Zdecydowałem, że nowa ściółka pójdzie do dużej klatki (Ara I) gdzie urzędują Niunia z Gnojkiem i Rąbkiem.
W zasadzie całe opakowanie poszło na dno kuwety (warstwa grubości około 7cm), po uprzednim rozszarpaniu na drobne kawałki. W naroznikach kuwety pozostawiłem wolne miejsce na dwie duże miseczki z beleczkami drewnianymi (toyaa-leta). Wokół samych miseczek też usypałem cienką warstwę beleczek, oddzielającą toyalety od bawełnianej wykładziny. To tak na wszelki wypadek jakby się szylce w toyalecie ulało poza sedesik ;)

Nie było mnie tydzień. Herr Wapienny wymieniał tylko zawartość toyalet (tak poradziłem - chciałem zobaczyć czy gdzieś indziej też siusiają i ile naryżują).

Efekt: zero zapachu nawet po tygodniu.
Pomimo tego, że szylki znalazły sobie dodatkowy kącik na siusianko. Nic, z wyjątkiem tego dodatkowego miejsca (gdzie także, a może przede wszystkim nakapało z poidełka), nie przeciekło do dna kuwety - su-chu-tko!

Tak na dobrą sprawę, gdyby nie pokaźna ilość ryżu, którego już nie chciało mi się wybierać z wierzchu bawełny, po prostu odciąłbym tylko ten lekko przemoknięty kawałek i zostawił ściółkę na następny tydzień.

I tak pewnie zrobię kolejnym razem.

To be continued...

------------------------------------------------
Suma inteligencji ludzkości jest stała.
Tylko ludzi jest coraz więcej.
------------------------------------------------

Offline pat1

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Uzbierane migdały: 0
  • Antoś
Mam do was pytanie.... ;)

Jakiej ściółki urzywacie dla swoich ogonków??

Ja daje Antkowi na spód pałeczki "Cat's Best Universal" i nakładam na to sianko,oczywiście nie daje sianka w tych miejscach,gdzie Antek siusia.

A wy??:):D


/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2008, 12:29 wysłana przez dream* »

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
ja jednak tradycyjne trocinki a w rozgałęzieniu mini drzewka sianko i stamtąd sobie wyciągają :)

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline _justyna

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 43
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.starsss.blog.pl
ja mam inny patent zrobiony, na spodzie klatki mam polozona siatke taka drobna ze nozki jego nie wpadaja ale za to zanieczystosci spokojnie przeznie przechodza do pojemnika wiec na ta siatke klade poprostu sianko

Dzyndzylek :* co ja bym bez Ciebie zrobiła??

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Ja swojemu daje sprasowane trociny czyli te pałeczki

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Offline xenarthra

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Uzbierane migdały: 0
Ja też daję sprasowane trocinki, a w miejscu gdzie kulki lubią sobie kimać układam cieńką warstwę zwykłych trocin, żeby im w dupcie było miękko :D

hakuna mata ta

Offline AB

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Ja też daję prasowane trocinki Cat's Best... w miejscach,gdzie Shilka sika(narożniki),a resztę klatki wysypuję zwykłymi trocinami i dodatkowo siankiem. :D

Offline Jagna

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Uzbierane migdały: 0
Ja stosowałam granulowane trociny ale teraz jestem bez kasy więc kupiłam zwykłe trociny i wysypałam nimi klatkę, a na wierzch dałam nieco granulowanych i tak jak AB więcej tych granulek dałam w miejsca gdzie szylka ma WC  ;D
A propo's trocin są takie zwykłe ale zapachowe o zapachu jabłka - to chyba nie jest zbyt miłe dla zwierzaków - przecież zwierzęta generalnie nie lubia sztucznych zapachów. :|

Stracony jest każdy dzień przeżyty bez uśmiechu - a szylki pomagają się uśmiechać

Offline Andreas

  • SZYNSZYL BERSERK !
  • Administrator
  • ~Przewodnik Stada~
  • *****
  • Wiadomości: 2156
  • Uzbierane migdały: 6
Cytat: pat1
"Cat's Best Universal"

Upewnijcie mnie że się mylę ... czy cat's Best nie jest czasami drewnianym żwirkiem zbrylajacym ??
My używamy Cat's Dream i ten z cała pewnoscia jest prasowanymi drobinkami drewna - rozpadajacymi się w pył pod wpływem wilgoci.
jesli żrirek w jakikolwiek sposób się zbryla - wtedy nie powinien być używany dla szynszyli - poniewaz istnieje ryzyko ze po zjedzeniu - szynszylki lekko się "zabetonuja" ;-/

Andreas
~@">    ~@">
powyżej - Muszkieterowie
sig under permanent construction,

Offline Momo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bździoch - 1,5 roczny samiec standard
Ostatni post jest z przed kilku miesięcy... Możecie kontynuować wrażenia??? Czekam na opinie bo sama się przymierzam  8)

"Koń obok człowieka jest naszlachetniejszą istotą na ziemi" (Wilhelm Blendinger)

Offline Deelo

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 4+1
Cóż mogę jeszcze dopisać po paru miesiącach testowania...
Ściółka sprawdza się. Nie waniajet, chyba że w przypadkach, gdy szczyle wywalą sianko na podłogę i zaleją je dokumentnie. "Ale to są patologie i o nich ine będziemy rozmawiać" ;)
Wymieniam raz na tydzień-półtora. W jednej z klatek częściej (Niuni i Gnojka) gdyż parka z tej klatki olewa ściółkę dosłownie i w przenośni.
Urzędują sobie na górnym poziomie klatki a na dół schodzą tylko na siusianko i nie certolą się z szukaniem toya-lety.
No cóż, wszystkim nie dogodzisz.

Przesiąkanie - nieznaczne, tylko w miejscach wybitnie zalewanych siuśkami lub wodą z poidełka.

Oczyszczanie - można odkurzaczem (z przesłoną z siatki - żeby nie wciągnęło bawełny), łatwo w ten sposób zebrać "czarny ryż"; oraz nadmiar rozrzuconego papu i sianka.


Koszty. No cóż. Dzięki bawełnie zaoszczędzam zakupu 3 Cats Bestów granulowanego drewna. Czyli ca. 60pln do przodu.
Nadwyżkę i tak szlag trafia ;) ---> przysmaki, ehh, rozpieszczam moje głodomory.

Niespodzianki:
- uważać, na pojawiające się czasem w bawełnie fragmenty linki plastikowej (pewnie od "snopowiązałki"); zdecydowanie niezdrowe jeśli trafi do pyszczka;
- astmatycy! ostrożnie - niestety ta bawełna potrafi wywołać atak duszności.

Więcej niedociągnięć nie stwierdziłem.

powodzenia

------------------------------------------------
Suma inteligencji ludzkości jest stała.
Tylko ludzi jest coraz więcej.
------------------------------------------------

Offline Momo

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Bździoch - 1,5 roczny samiec standard
A czy ta bawełna przypadkiem... nie "fruwa" po mieszkaniu???  :)

"Koń obok człowieka jest naszlachetniejszą istotą na ziemi" (Wilhelm Blendinger)

Offline Fiolka

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mysia-standart,Czapuś-beż polski,Dibek-biała mozai
widziałam tą wyściółkę i wygląda w klatce ohydnie-nieestetycznie :P

...a moje szylki są kochane.....królisia Bunny też...

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
U mnie nie ma tego wynalazku, a pigwa doprowadza mnie do szału, jak wymieniam ściółkę ogoniastym to pyli i muszę prychać bo śmierdzi ten pył... :mrblue:

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

 

Herbal Farm Musli Gryzonia i Herbal Farm Musli Owocowe- Wasze opinie

Zaczęty przez IdkaDział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2326
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2009, 07:42
wysłana przez coolmamcia
Siano, sianko. Jakie stosujecie? które wybrać? które jest najlepsze?

Zaczęty przez dream*Dział Żywienie

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22703
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2017, 00:44
wysłana przez Roedeer
Wapno, sepia - które najlepiej wybrać? zjadanie tynku i itd...

Zaczęty przez MadziaraDział Żywienie

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 41097
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2016, 23:52
wysłana przez najednejzplaz
Fretka czy Szylek- co wybrać??? (Proszę o pomoc!)

Zaczęty przez kitikefyDział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 15643
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2008, 19:24
wysłana przez Cathy
Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?

Zaczęty przez MaRtADział Żywienie

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 96642
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 10:08
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
SimplePortal