29 Mar, 2024, 09:57

Autor Wątek: sciółka, podkład, trociny, żwirek, granulat drzewny, opinie, co wybrać, dyskusje  (Przeczytany 114562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szyszunka

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 279
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Miniuniu, Łatka,Mikiki,Morusek ,Lavia - odeszła
Mysiu sianko jest najlepsze :)
moje szylki maja granulat tylko do siusiania w kuwecie a w klatkach sianko zwykłe hihiihi do jedzonka sianko zuzali i nawet sie smieje ze sie nie pomyla i wiedza ktore jemy a na ktore siusiamy hiihihihi :)
Ale tak czytajac opinie to chyba pod siabko zaczne dawac taki granulat ktory pochłania siuski zwierzakow bo tak jakos nie za czesto trafiaja dop kuwety :)
powiedzcie prosze jaki jest najlepszy ??

Moje Szylki Maja We Władaniu Moje Serce

Offline ramzesik1993

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuleczka
Mysza - rzeczywiście też czytałam o tym że trociny wydzielają zapach taki, ale w porównaniu z Pigwą to raj dla nosa. ja osobiście używam teraz NATURY tylko dlatego że się nie rozsypuje, bo od szynszyla to nawet w trocinach nie śmierdzi - na początku nie wierzyłam jak czytałam że tak jest (miałam chomik kiedyś - był mniejszy ale brudził w tempie zawrotnym 2,3 dni i juz trzeba było zmieniać ściółkę)
Szyszunka - nigdy nie próbowałam siana na ściółkę, gdyż ono tak bardzo nie wchłania zapachów, poza tm gdzieś na forum było, że siano tylko do jedzenia, a nie na spód więc nie daje. pytałaś jaki żwirek najlepszy - osobieście polecam ten http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=2_29_70&products_id=94 tylko on był przez pewnien czas mneij dostęony, ale teraz już coraz częściej go widuje. 7litrów w sklepie zoologicznym kosztuje 9-11zł zależy. starcza tak mi się wydaje, że na 3 wymiany jeżeli masz standardowy wymiar klatki, poza tym tego się nie kładze na grubość kilku cm, tylko tak aby przykryć dno:)

Pozdrawiam,
Joanna i moja Kuleczka :-)

Offline kuzyneczka19

  • ~Znajacy Się Na Migdałach~
  • ***
  • Wiadomości: 54
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Hipcio i Gapcio
Ja mieszam z tego wzgledu ze jak maluchy maja same troty to wygrzebuja sobie w jednym miejscu dziure i wywalaja strasznie te troty, a biedactwa spia na twardej kuwetcie od klatki :( A jak daje ten swirek na spod to przegrzebia troszke i spia sobie na swirku wymieszanym z trocinami ;)

« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2007, 06:44 wysłana przez kuzyneczka19 »

"Niech na pięknym gór posłaniu, cichuteńko skonam..."

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Ja moim daję wyłącznie trociny. Mój Pusiaczek ma sa łapce odcisk i z pewnością żwirek byłby dla niego nieodpowiedni. U mnie w zoologu potrafię kupić bardzo fajne trocinki - takie leciutkie, mięciutkie i pewnie odpowiednio suszone bo nie wydzielają silnego zapachu.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline KamiLisu

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Uzbierane migdały: 0
witam zastanawiam sie jakie podloze jest najlepsze dla szynszyla wiem ze na tym forum mowia ze trociny jednak gdzies przeczytalem ze trociny sa zle ze lepiej stosowac zwirek i teraz jestem w kropce. czy ktos z doswiadczonych hodowcow moze mi doradzic jakie podloze najlepiej stosowac??

/scaliła dream*
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2008, 18:37 wysłana przez dream* »

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
To w takim razie wklejam Ci puentę tamtych wypowiedzi.
 
Polecane firmy:
- Super Benek Pinio
- Cat’s Dream Universal
- Natura [wszystkie te żwirki są drewniane].

- torciny (wiadomo jak trociny)

Nie polecany był:
- żwirek Pigwa, ze względu na duże zapylenie i zapach octu, który wydzielał :)
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2007, 12:27 wysłana przez Mysza »

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Eriu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pixie i Dixie - dwie śliczne samiczki :)
I trzeba uważać, aby nie był to żwirek zbrylający, tylko tak jak napisała Mysza drewniany.
Osobiście trociny uważam za mało wydajne, bo szynszyle szybko je zasikają i trzeba bardzo często zmieniać. Taki żwirek rozwalający się pod wpływem wilgoci jest najlepszy. Nie rozsypuje się tak dookoła jak trociny i starcza na dłużej.
Ja kiedyś nawet na sianie trzymałam, ale to ze względu na poradę weterynarza przy chorobie.

Offline ramzesik1993

  • ~Tester Przysmaków~
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Kuleczka
osobieście polecam Super Cat,s Natura Uni żwirek
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=2_29_70&products_id=94 tu masz fotkę jak wygląda opakowanie i opis.
7litrów w sklepie zoologicznym kosztuje 9-11zł zależy. starcza tak mi się wydaje, że na 3 wymiany jeżeli masz standardowy wymiar klatki, poza tym tego się nie kładze na grubość kilku cm, tylko tak aby przykryć dno:)

Pozdrawiam,
Joanna i moja Kuleczka :-)

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
kochani, wie ktoś może czy dla szynszyla bezpieczny będzie żwirek o nazwie Catsan? w poniedziałek kupuję zwierzaka i dziś zakupiłam pożywienie itp i właśnie wspomniany żwirek, ale nie chce żeby szynszylowi zaszkodził. na opakowaniu nie ma nic o tym że jest zbrylający, jest za to że nie jest wybielany i nie zawiera azbestu oraz że chłonie jak gąbka.
chciałam zrobić zdjęcie ale komem to kiepsko wychodzi tak że spróbuję opisać jak wygląda. jak jest suchy to wygląda jak takie małe kamyczki z wapna spożywczego, kiedy się go zmoczy wodą to z wierzchu jest jakby suchy i po mocniejszym naciśnięciu rozpada sie na taki jakby piasek strasznie drobny.
więc jak, nadaje się czy mam się go pozbyć? proszę o odpowiedź :-) aha i jeśli się nie nadaje to, jeśli ktos wie, proszę napisać gdzie w Warszawie można kupić tą ściółkę co jest polecana na forum bo byłam w 5 zoologikach i nie mieli nic takiego, zaś facet polecił mi właśnie ten żwirek bo podobno ludzie kupują go dla gryzoni.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline paulina1424

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 41
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szpulka
    • mój photoblog
żwirek dla szynszyla?? nigdy o czymś takim nie słyszałam, ale mi i jak sadze większości forumowiczom za ściółkę służą zwykłe trociny.
a tak zbaczając z tematu to powinnaś się zaopatrzyć w pył/piasek dla szynszyli(służy do kąpieli). No i przede wszystkim zycze udanej "hodowli" szylki :D :D

Offline Julia

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szarik,Pirat,Ogryzek(inne w moim sercu)
   Nie powiem nic o tym zwirku.Ja stosuję w klatce Super Pinio-super chłonne,granulowane podłoże dla zwierząt.I przykrywam to odrobina sianka.U mnie, przy 4 szylkach to się sprawdza.

Jula.Szarik-szara kulka,Pirat-czarny,Ogryzek,Gusia-świnka morska.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
piasek juz zamówiłam przez neta, powinien przyjść na początku następnego tygodnia. czytałam gdzieś że ściółka z sosny jest niebezpieczna dlatego takiej nie kupiłam, a facet w zoologiku powiedział że ludzie kupują ten żwirek dla fretek i szynszyli i ze jest on najlepszy więc wzięłam, ale widzę że nie bardzo się nadaje, więc pewnie go komuś oddam kto ma kotka ;-)

szukałam właśnie tego podłoża, ale w 5 zoo nie było  :? i to w centrum warszawy  :?

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
piasek juz zamówiłam przez neta, powinien przyjść na początku następnego tygodnia. czytałam gdzieś że ściółka z sosny jest niebezpieczna dlatego takiej nie kupiłam, a facet w zoologiku powiedział że ludzie kupują ten żwirek dla fretek i szynszyli i ze jest on najlepszy więc wzięłam, ale widzę że nie bardzo się nadaje, więc pewnie go komuś oddam kto ma kotka ;-)

szukałam właśnie tego podłoża, ale w 5 zoo nie było  :? i to w centrum warszawy  :?
ja tez uzywam pinio :) no cóż, gdzie mieszkasz? jeśli północna strona stolicy to mogę Ci coś doradzić, jeśli nie to poszukaj w kakadu (złote tarasy, arkadia, wileński, targówek itp) albo zamow przez internet :)

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
no wlasnie znalazłam sklep internetowy gdzie jest ta ściółka i w ogóle jak patrzę to mają jedzonko dla szynszyli więc chyba będę ich stałą klientką ;-) (dla zainteresowanych zoologika.pl)

dream, nie wiem czy dobrze kojarzę ale jak przeglądałam forum to wydawało mi się że pisałaś że masz kotka, nie chcesz dla niego tego żwirku?  :-D dla kotka chyba nie będzie zły :>

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
mam kota i zwirkiem nie pogardzę :) mozemy się wymienić: zwirek za granulat: ja kupię u siebie zwirek pinio (o ten: http://www.tropik.pl/product_info.php/manufacturers_id/156/products_id/4710 10 litrow)
acha, w tych sklepach zoologicznych online to się płaci za wysyłkę towaru, wez to pod uwage, bo granulat trochę wazy.
Ja to Ci polecam dogadać się z włascicielem najblizszego sklepu zoologicznego zeby Ci sprowadził - przewaznie się zgadzają :))

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
w tym na terenie Warszawy dowożą za darmo :-)
 chciałam go po prostu Ci dać ;-) ale jak wolisz :-P tylko że ten żwirek ma tylko 5 l no i jest otwarty bo sprawdzałam jak wygląda ;-)

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Skoro chłonie jak gąbka to raczej zbrylający, a taki jest bardzo niebezpieczny dla szynszyli, bo zakorkuje im układ pokarmowy po zjedzeniu. A to prowadzi nawet do śmierci.

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
ja też mam piasek dla szynszyli z Vitapol'u . i On uwielbia się w tym kąpać. dziś w carrefurze był włąśnie jakiś taki jakby żwirek... ale też zastanawiałam się czy kupić. myślicie że kupić?? - bo pisało dla gryzoni ;p

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
*bojdudek ;p ( pomyłka ;p )

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
piasek juz zamówiłam przez neta, powinien przyjść na początku następnego tygodnia. czytałam gdzieś że ściółka z sosny jest niebezpieczna

czemu sciolka z sosny jest niebezpieczna?
bo ja właśnie wyczytałam, ze ten pinio jest sosnowo świerkowy. (allegro.pl/item210849384_zwirek_benk_super_pinio_35l_ekologiczny.html) hm...wie ktoś coś więcej na ten temat?

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Kiwi

  • Wielki Mistrz Szynszylowy
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 886
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Wszystkie granulaty drzewne (może wyłączając pigwę) są z drewna sosnowego i wcale nie szkodzą szynszylom :) Tak więc bez obaw! Pozdrawiam.

Weronka & Frania, Ginewra & Furia, Żabka & Żuczek
Amelka, Vivi, Romcia, Mia w

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
no a ja gdzieś na stronie związanej z szynszylami czytałam, że ściółka z drzew iglastych coś tam wydziela i moze być to niebezpieczne dla szynszyli. wydaje mi się że to na tym forum znalazłam do tego linka, ale mogę się mylić, dużo stron czytałam o szynszylkach :P zaraz poszukam tego i wstawię linka


Edit:
ha, znalazłam stronę :> http://bialy_pegaz.webpark.pl/informacje%20o%20szynszylach/wiorki.html   no ale skoro wszyscy używają tych pałeczek i szynszylom nic się złego nie dzieje to ja również się w takie zaopatrzę ;-)
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2007, 08:28 wysłana przez aska69 »

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
to stawia w zupełnie innym świetle wszystkie trociny... chociaż... chyba bardziej te tartakowe bo te kupne wcale ładnie nie pachną, mają wręcz znikomy zapach, czyli malo fenoli? z 2giej zaś strony pisze:
Cytuj
Natomiast podściółki wykonane z drobno zmielonego miału drzewnego - będące również w sprzedaży pod nazwą piasku dla kota, a występujące w postaci granulatu (podobnego do znanych nam granulatów z karmy) straciły w procesie obróbki większość toksycznych substancji i są względnie bezpieczne dla naszych futrzaków.
czyli pinio powinien być "względnie bezpieczny"

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Dream, u mnie w mieście są takie trociny które wydają bardzo intensywny zapach. Tylko w jednym sklepie znalazłam takie niepachnące i zapewne są specjalnie suszone, bo są bardzo leciutkie. Stosuję tylko te, a kiedy się zdaży że ich zabraknie w sklepie i muszę kupić inne, to moja samiczka zaczyna kichać. Na wszystkich opakowaniach nie ma wogóle wzmianki z jakiego drewna są wykonane i nie wiem dlaczego  :pytam_pytam_pytam:.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
trocinki, które a bardzo mięciutki to zazwyczaj drzewa iglaste np.sosna. Inne nie są tak miękkie. Ale też zależy z jakiego zrzynu pochodzą troty. Czy z frezowania, czy z tego co ścina deskę z grubości itp. Mają wtedy różny skręt i układ słojów na trotce.

Mój tato, dawno temu miał stolarnię. Jeszcze zanim zapadł zawodowo na chorobę motocyklową :P

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

 

Herbal Farm Musli Gryzonia i Herbal Farm Musli Owocowe- Wasze opinie

Zaczęty przez IdkaDział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2325
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2009, 07:42
wysłana przez coolmamcia
Siano, sianko. Jakie stosujecie? które wybrać? które jest najlepsze?

Zaczęty przez dream*Dział Żywienie

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22701
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2017, 00:44
wysłana przez Roedeer
Wapno, sepia - które najlepiej wybrać? zjadanie tynku i itd...

Zaczęty przez MadziaraDział Żywienie

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 41097
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2016, 23:52
wysłana przez najednejzplaz
Fretka czy Szylek- co wybrać??? (Proszę o pomoc!)

Zaczęty przez kitikefyDział Nasze zwierzaki

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 15643
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2008, 19:24
wysłana przez Cathy
Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?

Zaczęty przez MaRtADział Żywienie

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 96642
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 10:08
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
SimplePortal