hypothetical
29 Mar, 2024, 00:27

Autor Wątek: PODZIĘKOWANIA  (Przeczytany 84374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ten wątek posiada wiadomość oznaczoną jako najlepsza odpowiedź. Aby ją zobaczyć kliknij tutaj.

Claudi

  • Gość
PODZIĘKOWANIA
« dnia: 25 Kwi, 2005, 10:55 »
Drodzy Szynszylomaniacy!

Uprzejmie zawiadamiam, ze:

24.04.2005 zakończyłem najdłuższy pociag szynszylowy, w którym przebyłem ponad 1400 kilometrów: z Warszawy do Gdańska, Szczecina, Zielonej Góry, Łodzi i Warszawy.

Odjechały ode mnie dwa zwierzątka (Dziubek i Rodzynek) a przyjechało 9 nowych: Balbinka, Zosia + 2 młode, dwutygodniowe dziewczynki, Cynamonka, Filip, Trelek, Cykorek i jeszcze jedna samiczka, której nie zdążyłem wymyślić imienia. Tym samym liczba szylków u mnie w domu przekroczyła 40 i tym samym na jakiś czas muszę tymczasowo zamknąć swoje podwoje i ograniczyć przyjmowanie nowych lokatorów Puchatki i Puchatkowa wyłącznie do sytuacji alarmowych.

W trakcie podróży, w której towarzyszył mi syn poznałem osobiście naprawdę wspaniałych ludzi - Grażkę i Beatkę Godlewską z Gdańska oraz Anię Ryś z Zielonej Góry. Bardzo serdecznie Wam dziękuję, że znalazłyście trochę czasu na spotkanie ze mną - życzę każdemu by poznawał tylko takich ludzi przez duże "L" jak Wy!

Bardzo chciałbym także jeszcze raz podziękować:
- Grażce i Beatce za bardzo miłe chwile, "lodowe niezdecydowania" i przemiłe spotkanie,
- Tiarze i jej wspaniałym rodzicom Mirze i Włodkowi za wszystko (oby więcej takich ludzi na świecie!),
- Agnieszce i jej rodzicom
- Ani Ryś (ciasto było przepyszne)
- Agnieszce i Piotrowi za informację o małym szylku
- Marcie i Monice za spotkanie przy Auchan.
- Dominikowi za prowadzenie nawigacji w czasie naszej "Arki Claudiego" i skrót przez las, którym nie przejechałby nawet Łunochod (my przejechaliśmy)!
- mojej małżonce za opiekę na moją bandą puchatkową (i nie tylko)
- a także pewnemu patrolowi policji - za wyrozumiałość i zrozumienie.

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lip, 2005, 21:05 »
Po raz kolejny chciałbym bardzo ale to bardzo podziękować - a naprawdę jest za co.

1. Za sprawą: Edyty Karpienko i jej córki Kamili oraz Agnieszki Æwikły i jej męża Tomka (cała czwórka z Wrocławia), prześliczny samczyk opuścił kilka dni temu sklep zoologiczny, w którym był przechowywany przez długi czas w koszmarnych warunkach i trafił do mnie. Już kilkudniowy pobyt poza sklepem przyniósł zwierzątku znaczną ulgę -  gdy przyjechałem, zastałem zwierzątko żywo reagujące, niezwykle łase na czułosci i pieszczoty i w całkiem niezłym stanie psychicznym. Dlatego też chciałbym Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za naprawdę WIELKIE SERCA, wrażliwe na krzywdę zwierząt i szybkie działanie, które pozwoliło ocalić to zwierzątko. :D

2. W dniu wczorajszym miało także miejsce spotkanie międzymiastowe - we Wrocławiu spotkałem się z Vką i jej chłopakiem Rafałem oraz Agnieszką Æwikłą i jej mężem Tomkiem (doszło do rękouścisków). Barrdzo ale to bardzo chciałbym podziękować moim wspaniałym gospodarzom (Vce i Rafałowi), u których spędziłem niezwykle przyjemny i ciekawy wieczór, od czasu do czasu oganiając się od czterech baraszkujących szylków. Bardzo pragnę podziękować za gościnę i nocleg oraz olbrzymią ilość przysmaków i rozmaitości, jakie Vka i Rafał przygotowali dla moich aktualnie 43 podopiecznych.

3. W trakcie doszło także do sytuacji nieoczekiwanej - jeden z szylków, który pierwotnie miał wracać ze mną został we Wrocławiu i Vki i Rafała. Dlaczego? Na ty pytanie najlepiej odpowie sama Vka. Musze przyznać, że cała trójka - Gizmo, Nosek i Melek stanowią bardzo zgrany zespół (Andrzeju! Muszkieterzy mają konkurencję!!!) i rozrabiają na potęgę. Bardzo się cieszę że rzeczy przybrały taki własnie obrót, a Melek - co tu dużo gadać - ozodoba każdej grupy szylków znalazł po poważnych perypetiach (niech Vka opowie jakich) naprawdę wspaniały im kochający dom.

Jeszcze raz Wam kochani dziękuję i serdecznie pozdrawiam -
Claudi

Offline Szu

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Szu, Oggi, Filip, Ping, Pong, Bezia(+)
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lip, 2005, 09:46 »
W związku z takim wątkiem, grzechem byłoby nie dopisać się do podziękowań:)
Chciałabym serdecznie podziękować Claudiemu - przede wszystkim za to że po prostu jest - bo już sam fakt tego bardzo wiele znaczy. Za to jaki jest - o tym chyba nie muszę pisać bo każdy czytając choć raz forum wie. Za ogromne i kochane serce, za pomoc dla szynszylków oraz innych zwierzaków a często też dla nas :) Za wielką wrażliwość na krzywdę innych stworzeń, za "pociągi" szynszylkowe, za opiekę i troskę nad swoimi podopiecznymi :) Podziękowania dla przesympatycznej żony Claudiusza, która musi znosić konkurencję ok.40 szylków:wink: Oraz za wiele wiele innych rzeczy które nie sposób tu wymienić. Myślę że pisałam tu w imieniu wszystkich forumowiczów oraz osób którym nie jest obojętny los szylków. Chciałam Ci jeszcze podziekować zupełnie już osobiście za moją wspaniałą Bezię - która była dla mnie największym skarbem na świecie, za to że zaufałeś i podarowałeś nam Ogiego. Za odbieranie moich "przerażonych" telefonów, za pocieszanie i tłumaczenie że nic strasznego sie nie dzieje : :wink:
Bardzo, bardzo jeszcze raz dziękuję i bardzo się cieszę że w swoim życiu mogłam poznać kogoś tak wyjątkowego jak Ty  [przytule]
Monika & Paweł & Szu & Ogi :)

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lip, 2005, 11:45 »
Cześć Szu!

Powiem jeszcze raz: niewiele jest Ludzi, którzy mogąc wybrac zdrowe zwierzątko decydują się przygarnąć chore - to potrafią tylko te osoby, które mają nadzwyczaj dobre serce i są bardzo wrażliwe. Cieszę się, że Bezia miała tak wspaniałą Panią, a Ogi ma teraz.

Bardzo Ci dziękuję za wzruszające i dla mnie bardzo osobiste podziękowania. Do zobaczenia na Zlocie.

P.S.: Jak tam Ogi? Bardzo rozrabia? Napisz coś o nim na priva.

Offline ewa i juz

  • ~Właściciel Półki~
  • *
  • Wiadomości: 429
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Puniaczka, Pusia i Spajka zapamiętam na zawsze
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lip, 2005, 11:54 »
Claudi - do trąci samolubstwem - ja też chcę się dowiedzieć co z Ogim :) - więc proszę nic tu na priva nie pisać - no chyba że ja też dostanę wiadomość na priva

życie jest piękne - dalej tak uważam

Agacik

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lip, 2005, 18:58 »
po 1 dołączam się do słów Szu vel Moniki :D
po 2 ja tez chcę wiedzieć co z Ogim :)
to by było na tyle :)

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lip, 2005, 21:10 »
OGI:

[...] Więc tak, zacznę od Ogiego... Zawsze myślałam że szu to rozrabiaka bo szybko biega, czasem podgryzie kawałek kabla jak nie zauważe czy kradnie mi smakołyki, które przygotowałam dla niej na wieczór - myliłam sie  Ogi to jest dopiero łobuz !! Więc wyobraź sobie że po tygodniu, gdy już potworek sie zadomowił zjadł : - drewniany domek - czyli schronik -przez nockę zjadł pół  półki, na których siedzą poobgryzane gdzie sie da  .. o tapecie na rogach pokoju oraz w innych miejscach mogę zapomnieć  Kabelek jak sie trafi to najlepszy przysmak.No i oczywiście narodził sie kolejny złodziej który podkrada przygotowane smakołyki  Nauczył sie juz wchodzenia na łóżko i biega już swobodnie po mnie. Generalnie jest po prostu wspaniały - do tego z szu dogadują się bardzo dobrze..śpią sobie przytulone do siebie tylko czasem na wybiegu szu jeszcze atakuje ale już coraz mniej. A no i Ogi ma w 2 miejcach na uchu dziurki takie małe- nie wiem czy to sprawka szu czy też miał wcześniej bo nie pamietam ale kontroluję sytuacje i na razie wszystko oki:) Co do wczorajszego mojego telefonu to jeszcze raz dzięki za pomoc, dziś juz opuchlizna zeszła troche i wszystko wraca do normy:) [...] teraz bede co jakis czas zaglądać i sprawdzać czy jest ok. [...]

Ogi trochę otarł sobie bardzo delikatną część męskiego ciała i zachodziło podejrzenie o pierścień z futra. Przypominam wszystkim mniej doświadczonym szylkolubom, że pierścień wykryty za późno moze być przyczyną śmierci samczyków!!!

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sie, 2005, 19:01 »
W sobotę 30 lipca miałem okazję poznać kolejną osobę z Forum- Kasiek21, która trafiła w me skromne progi z dwoma wspaniałymi szynszylowymi chłopaczorami.

Jestem niezwykle zadowolony, że mogłem poznać tak ujmującą i wrażliwą osobę, która podobnie jak Szu, wzięła do siebie ciężko chorego szylka (w tym wypadku samiczkę z fermy pod Opolem, tej na której stwierdzono zatrucie karmy - sprawa znana z TV).

Bardzo się ceszę Kasiu i z tego spotkania iz  tego, że mogłem Cię poznać. Obiecuję, że jak będe przejeżdżał obok Tych - na pewno zajrzę i wpadnę, by donieść Ci nowinki o Twoich pupilkach i zapoznać się z resztą Twojego stadka. Nie mogę obiecać, że jadąc w tamtą stronę nie zabiorę czarnobeżowych kulek, o których rozmawialiśmy...

Niniejszym chciałbym Ci jeszcze raz bardzo podziękowac za przemiłą wizytę i przekazać, że maluszki czują się już znacznie raźniej (na początku były nieco osowiałe, ale nie za bardzo). Poniewaz jest to szynszyla młódź, postawiłem ich obok klatki z szylkami od Ivana, no i wieczorem -poodobnie jak starsi koledzy - chłopcy zdemolowali najpierw klatkę, potem karmidełko i na końcu poidło. Oczywiście - co było do przewidzenia - Ivanowe szylki dzielnie im w tym sekundowały... O rządzeniu się na wybiegu przemilczę...

A przy okazji: pamiętasz klatkę z dwoma drzwiczkami i niebieskim dnem, gdzie były cztery szylki? Od dzisiaj jest ich już 5, dziś urodził się mały malec (!!!)

Jeszcze raz dziękuję za spotkanie i do zobaczenia oraz usłyszenia!

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Sie, 2005, 22:49 »
Witam

Dzis  odebralem  szylka  samczyka  którego  postanowilem  nazwac  imieniem  "Claudi"   oczywiscie  za  zgoda  naszego  wspanialego  moderatora  i przyjaciela  naszych kulek Claudiego  po  zapytani  go  o to  odpowiedzial "Dziekuje Piterek  i bedzie mi  milo " :)



Claudi  jeszcze  raz  dziekuje  za spotkanie  i  pozdrawiam

Ps. Szylek  przezyl  podróz   spiac  wsyscy  w autobusie  sie  wypytywali o niego

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sie, 2005, 11:28 »
Dziękuję Piotrze i bardzo się cieszę, że maluch dojechał na miejsce i budził takie zainteresowanie. Napisz proszę, jak się zachowywał, czy był wystraszony, czy też już doszedł do siebie i rozrabia.

Bardzo się również cieszę z naszego osobistego spotkania. Trzymam mocno kciuki i wierzę, że wszystko się dobrze ułoży Piotrze.

Co do imienia, mogę tylko podziękować i wyrazić swoje uczucia za pomoca emotek:  :oops:  :oops:  :oops:

Offline Piterek

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fonic"Ksiezniczka"Konsta"Claudi"Jasminka"Balbinka"
    • http://www.nuh.pl
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sie, 2005, 23:25 »
Witam


Claudi  "claudi"   to pozadny  rozrabiaka  ale tez  kochany  sam na kolana przychodzi   jak przyjechalem z nim do  domu  to  mu  dalem pic  to  odrazu  sie  ozywil  i   zwiedzal  swoj nowy domek (klatke)    potem wieczorkiem odwazylismy sie z mama go  wypuscic   co  sie  okazalo o dziwo  ze  przyszedl do mnie na kolana (fonic tez tak robi)    a ja go nie  musialem przekupowac niczym dobrym   jest kochany i  sliczny  biega  juz po mieszkanku  i szybko  znalazl sobie  kryjówke   :lol:   na regale  z moimi maskotkami  :D


pozdrawiam i jeszcze raz  dziekuje  :lol:

Pozdrawiamy  "Fonic"  ,"Ksiezniczka +2 z trojaczkow", "Konsta" ,  "Claudi","Jasminka", "Balbinka"
Oraz ja Piterek  :P
Bardzo przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne :(

Offline BeSaVehEi

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sie, 2005, 23:39 »
hehehe takie pierwsze wspólne chwile z szynszylkami sa neizapomniane. :) dają tyle radości gdy kulka nabiera do nas zaufania (ach te smakołyki- co byśmy bez nich zrobili :P :) )  Piterek masz rękę do szylków skoro od razu tak Cię Claudus polubił :D

[marq=right]BeSa&SzU[/marq]

Offline KONSTELACJA

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 96
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Wrz, 2005, 19:44 »
Chciaam podziekować kadrze Forum za utworzenie nowego działu "Szylki potrzebujące pomocy" oraz za wszystkie rady i porady:) Serdecznie wszystkim dziękuje:)

Pozdrawiamy:Ola Dominik, Zosia
z  TUSIĄ, CZARNULKĄ, PLAMKĄ , BOBKIEM

Offline Jastinka

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Uzbierane migdały: 0
    • http://www.polfonic.com
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Wrz, 2005, 12:03 »
Moje podziekowania sa skierowane glownie do Claudiego i Piterka....Bardzo chcem Wam podziekowac za to ze,obdarowaliscie mnie slicznymi szylkami ktore benda u mnie i wniosa do domu mojego pelno radosci i dozo zamieszania :P Wielkie dzieki Claudi ze obdarzyłes mnie zaufaniem miomo tego ze nie znamy sie osobiscie...chodz nie mowie ze nigdy sie nie poznamy pewnie jeszcze nadejdzie taki dzien abysmy sie poznali(bardzo bym chciała)...Piterek tobie moj przyjacielu z wielka cierpliwoscia co do mojej osoby bardzo dziekuje ze tyle zrobiles w zwiazku z szylkami dla mnie..WIELKIE  DZIEKI CHLOPAKI :cmok:  :cmok:  :cmok:  :cmok:  :cmok:  :cmok:  :cmok: POZDRAWIAM JASTINKA :D

Ja & Dwa łobuzy ;)

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Wrz, 2005, 18:45 »
Kochani!

Bardzo chciałbym podziękować dwóm osobom, których serca - wszyscy to wiemy - są olbrzymie. Ostatnio miałem okazję zawracać im głowę i muszę powiedzieć, że choć spadłem na nie nagle i zupełnie niespodziewanie, żadna z nich nie odmówiła pomocy, obie udzieły jej nadzwyczaj szybko i chętnie. A było tak:

Zadzwoniła do mnie dziewczyna, że matka zaraz po urodzeniu zaatakowała świeżo narodzone szylki. Jednego zagryzła od razu, drugiemu praktycznie odgryzła łapkę ale żył. Właścicielka chciała karmić sama maluszka.  Telefon odebrałem w niedzielne popołudnie. chodziło o ustalenie jaką miksturę należy podać maluszkowi.

I Paulina i Grażka (bo to o nich mowa) błyskawicznie pomogły i mnie i naszej nieznajomej, Jestem Wam dziewczyny za to bardzo wdzięczny i bardzo dziękuję za okazane zainteresowanie, pomoc oraz chęć niesienia pomocy nowo narodzonym szylkom. Czuję się Waszym dłużnikiem.

Sprawa nie zakończyłą się niestety happy-endem - przed amputacją nóżki drugi szylkek zmarł. No cóż takie kest życie, cieszę się natomiast, że zrobiliśmy dla nichg wszystko, co było w tej sytuacji możliwe.

Przyszła mi w związku z tym do głowy pewna myśl. A gdyby tak ustanowić Forumowo Listową Odznakę Dobrego Serca? Co o tym myślicie?

P.S. Dziękuję także Eli Piętce za okazane zainteresowanie tą sprawą (choć w tym czasie była daleko daleko).

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Wrz, 2005, 20:06 »
Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem tej odznaki a przede wszystkim za tym żebyś Ty Claudi także ją otrzymał :)

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline KONSTELACJA

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 96
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Wrz, 2005, 20:08 »
Ja tez jestem za!! juj chyba o tym wczesniej pisalam:P

Pozdrawiamy:Ola Dominik, Zosia
z  TUSIĄ, CZARNULKĄ, PLAMKĄ , BOBKIEM

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Wrz, 2005, 21:13 »
No to w takim razie mamy na pewno jeden temat do przegadania na najbliższym zlociku uzupełniającym! Mam oczywiście nadzieję, że Aneta i Konstelacja wpadną na ten Zlocik ?

kasiek21

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Wrz, 2005, 06:45 »
jestem za :)

Offline aneta_117

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Orzeszek, Chrupcia, Paprotka,Mamba, Budrys
    • forum gryzoniowe
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Wrz, 2005, 16:43 »
Ja niestety nie bo za daleko a pozatym mam full nauki i podróż zabrałaby mi za dużo czasu :( ale zapewniam Was że bardzo bym się chciała z Wami wszystkimi spotkać :(

^Chwila która trwa może być najpiękniejszą z Twoich chwil^ - DŻEM

Offline _SmErFeTkA_

  • ~Rządca Półek~
  • **
  • Wiadomości: 605
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Pchełek-beż, Duszek-biały, Florek-standart :)
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Wrz, 2005, 21:25 »
Ja tez jestem za  :!!:  :!!:  :!!:   :mrgreen:

(\_/)       
(o.o )   // <--- szynszylek :)
(> < )//

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Wrz, 2005, 21:56 »
OK kochani, niebawem napiszę wiecej na ten temat

kasiek21

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lis, 2005, 17:12 »
Długo mnie tutaj nie było, tak wyszło. Chciałam Ci Klaudiuszu podziękować tym razem oficialnie na forum za troskę i telefony. Dużo to dla mnie znaczy . Pozdrów ode mnie moje bąble i wszystkie kulki z Wygnanki
Do zobaczenia , myślę że szybkiego

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Lis, 2005, 12:11 »
Trzymam mocno mocno kciuki. A wszystkie szylki trzymają się za ogonki.

Claudi

  • Gość
Odp: PODZIĘKOWANIA
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Gru, 2005, 16:34 »
Tą drogą chciałem złożyć bardzo serdecznie podziękowania Konstelacji, która gościła u mnie przez piątek i kawałek soboty - a w efekcie pięć wspaniałych szyląt znalazło kochające domy.

Tym razem oddałem cztery dziewczynki (dwie parki - cztery siostrzyczki) oraz jednego chłopaczorka. Po podliczeniu okazało się, że szylek pozostaje nadal 50...

Jeszcze raz Konstelacjo przepraszam za dodatkowe atrakcje, jakich zgoła nie przewidywałem - gdy kiedyś usiądziemy większą kompanią piwną opowiemy Wam o tym, a wtedy słowo daję, że nie powstrzymacie się od śmiechu jak czasami wiatr potrafi nawiać dymu w oczy.

 

Beżowa Bezia - podziękowania :-)

Zaczęty przez Mysza <")))/Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 7855
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 16:48
wysłana przez Bożena
Podziękowania

Zaczęty przez dream*Dział Ważne komunikaty

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3609
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2014, 18:06
wysłana przez 5zy5zka
SimplePortal