29 Mar, 2024, 15:57

Autor Wątek: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?  (Przeczytany 96647 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline waple

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borysek :***
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #325 dnia: 22 Mar, 2010, 16:48 »
a da da sie tak naturalnie ususzyc pomidory zeby nie stracily na swoich wlasciwosciach
jak je szuszyc??na czym???i na kostke czy plasterki????:D:D

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #326 dnia: 22 Mar, 2010, 17:14 »
ja czytałam gdzieś na forum że pomidory bardzo trudno ususzyc :) wiem ze jak suszysz to pokrojone w plastry (takie tez mozesz kupic :)) ja mam specjalna suszarke do warzyw i owocow i nie wiem jak to bedzie gdy sprobuje wysuszyc wlasnie tym urządzeniem (bo predzej cos Ci wyjdzie wlasnie dzieki temu :))

Offline waple

  • ~Sianochłonna Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borysek :***
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #327 dnia: 22 Mar, 2010, 18:12 »
chcialem zamowic jakies smakolyki ze strony Videozoo noi nie wiem co wybrac bo niektore nazwy nic mi nie mowia
nie wiem np ktore ciasteczka wybrac alpejskie czy prowansalskie  albo jakies czipsy bananowe ,jablkowe (ale w czipsach to chyba wsio jedno co sie wybierze)
a i jesli chodzi o jakies ziola to ktore najlepiej pasuja do diety szylka?
a jak jest z czipsami???

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #328 dnia: 22 Mar, 2010, 19:14 »
jezeli chodzi o chipsy to w sumie mozesz samemu ususzyc np jablko :) banany-ja wysuszylam ale bardzo rzadko podaje (raz na miesiac) bo maja duzo cukru, ale raczej zrezygnuje z podawania bo moj szylek ma dosc duzo smakolykow ja podaje np: rodzynki, ananasa, chrupki kukurydziane, jabłko, zarodki i planuje zakup buraczkow, pomidorka, hibiskusa no i pyłek pszczeli :) (oczywiscie jeden smakolyk na dzien :P, ananasa dostaje 2 razy w miesiacu-zapobiega zakłaczeniu co jest bardzo wazne!!)
z ziołami to ja mam taki sam problem jak Ty bo jest ich tak duzo!! xD i albo kazde ziołko jest w oddzielnym opakowaniu albo polaczone z innymi, ja osobiscie wole kupic mieszanke :)
niedługo bede robila zakupy w Videozoo i mam zamiar kupic:
-OGRÓD KWIATOWY
-POKARM PODSTAWOWY
-HIBISKUS
-POKRZYWA
-BURAK, PASTERNAK
-POMIDORY
-GRUSZKĘ
-BURACZKI

dzis kupilam tylko ZIOŁA UZUPEŁNIAJĄCE I ZIOŁOWY BUKIET (TYLKO TO MIELI W ZOO  :? )
mozesz sie posluzyc moja lista i zamowic sobie to co ja albo czesc tego :) ja na poczatku porownywałam sklady zeby sie nie powtarzaly w mieszankach no i taki rezultat :P (wiem ze w Videozoo nie ma wszystkiego ale pisałam wiadomosc do właściecieli i odpisali mi ze czekaja na dostawe (HF i HP) i powinna byc w tym tygodniu :))
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2010, 19:36 wysłana przez gosiekpunk »

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #329 dnia: 22 Mar, 2010, 21:59 »
jestem w szoku!! zagladam do puszki z resztka karmy VITAPOL a tam robaki!!!!!!  :shock: :shock: :shock: :shock: az dostalam dreszczy na ten widok (a nigdy nie mam jak widze robaczki :P) pierwszy raz trafiłam na takie cos!!  :shock: zmieniłam karme na Versele-Laga chce ja  mieszac z Emotion Beauty tyko teraz to ja sie boje ze w EB moga byc tez robale :shock: :shock: :? trafily Wam sie kiedys w EB??

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #330 dnia: 22 Mar, 2010, 22:42 »
raczej w EB sie nie trafiają, bo oni pakują tą karmę w tzw kontrolowanej atmosferze, czyli beztlenowo a gazie biologicznie obojętnym, najczęściej azocie, tzn, że zadne zycie tam nie przetrwa - oczywiscie, o ile opakowanie w transporcie, czy sklepie się nie rozszczelni i o ile robaki nie zagniezdza sie juz u nas w domu po otwarciu opakowania.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #331 dnia: 27 Lip, 2010, 11:15 »
chcę wymienić karmę Emotion Beauty na inną karmę, ponieważ moje szyle są wybrednymi babolami, a karma nie jest taka tania żeby wywalać do śmieci. :?
mam na oku takie karmy:
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=2318
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=2312

oczywiście karma będzie mieszana z Versele Laga (granulat)
która według Was jest najlepsza? może niech wypowiedzą się osoby które wiedzą więcej na ten temat, nie chcę zaśmiecać nie potrzebnie wątku, dlatego parę wypowiedzi mi wystarczy :)

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #332 dnia: 27 Lip, 2010, 11:23 »
Re-Balance została specjalnie odcukrzona odtłuszczona itp. itd.  :) dlatego nadaje się dla szynszyli u których stwierdzono cukrzycę ( chociaż jak wiadomo żadnej szynszyli nie służy nadmiar cukrów w pokarmie ) i pewnie już starszych które nie potrzebują tyle energii ale dla młodych zdrowych kulek równie dobra będzie zwykła Nature wymieszana z granulatem ( tylko uważaj żeby Ci się kulki wybredne nie zrobiły  ;P chociaż ja osobiście mieszam te obie karmy z Pro i Complete i nie mam problemów, zawsze wszystko znika  :D )

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #333 dnia: 27 Lip, 2010, 11:28 »
Gosiekpunk jeśli wymienisz mieszankę na inną mieszankę będzie to samo. Ja też stosowałam EB i Nature, zawsze coś nie pasowało i zostawało. Granulacik to najekonomiczniejsza opcja.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #334 dnia: 27 Lip, 2010, 11:37 »
Gosiekpunk jeśli wymienisz mieszankę na inną mieszankę będzie to samo. Ja też stosowałam EB i Nature, zawsze coś nie pasowało i zostawało. Granulacik to najekonomiczniejsza opcja.

mam granulat, ale chcę im urozmaicić troszkę smaczku :P kiedyś podawałam sam VL ale jak widziałam jedzącą Myszę to taka biedna była bo nic innego nie ma tylko granulat :P z miski "wszystko" znika ale zostają takie małe, cienkie pałeczki (granulacik) i takie duże i płaskie zielone kulki, tego to moje baby nie za bardzo chcą ruszać, jedynie, w ostateczności jak nie ma co wybierać. Ja i tak nie rozpieszczam ich w jedzeniu, dostają raz na dzień(wieczorem) 3 łyżki stołowe i łyżka granulatu dla małej :)
głodne nie chodzą :P

Offline szynszylek13

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #335 dnia: 28 Lip, 2010, 08:38 »
Wybierz firme WITAPOL napewno im będzie smakować [-chomik-]

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #336 dnia: 28 Lip, 2010, 08:55 »
Wybierz firme WITAPOLL napewno im będzie smakować [-chomik-]
nie wiem czy wiesz ale VITAPOL nie jest polecaną karmą, ja już kiedyś ją miałąm i znalazłam w niej robaki.
VITAPOL nie jest zdrowym pokarmem, lepiej poczytaj sobie forum. Ten pokarm smakuje szylka owszem :) ale jest nie zdrowy! :)
 

Offline jasiu589

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdzisław,i dwa puchacze :)
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #337 dnia: 28 Lip, 2010, 15:45 »
Ja uważam że najlepszą karmą będzie Versele Laga Chinchilla Degu pro

Odzywaj się tylko wtedy, gdy wiesz, o co chodzi
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Mądrość zależy od trzech rzeczy: osobowości, wiedzy, samokontroli.
~sokrates~

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #338 dnia: 28 Lip, 2010, 16:06 »
yhy... granulat :) ale samego nie podałabym bo wiem, że byłoby ciężko :) ja jestem za tym, żeby urozmaicać pokarm szynszyli ale nie do przesady dlatego mieszam karmy :) teraz będę podawać karmy firmy VL :)

Offline Dzuzi

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 270
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Perez & Marcel :)
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #339 dnia: 28 Lip, 2010, 16:18 »
chcę wymienić karmę Emotion Beauty na inną karmę, ponieważ moje szyle są wybrednymi babolami, a karma nie jest taka tania żeby wywalać do śmieci. :?
mam na oku takie karmy:
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=2318
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=2312

oczywiście karma będzie mieszana z Versele Laga (granulat)
która według Was jest najlepsza? może niech wypowiedzą się osoby które wiedzą więcej na ten temat, nie chcę zaśmiecać nie potrzebnie wątku, dlatego parę wypowiedzi mi wystarczy :)


wiesz miałem ostanio obie karmy n" na próbe" i szylki się nimi zajadają :)

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #340 dnia: 28 Lip, 2010, 21:08 »
yhy... granulat :) ale samego nie podałabym bo wiem, że byłoby ciężko :) ja jestem za tym, żeby urozmaicać pokarm szynszyli ale nie do przesady dlatego mieszam karmy :) teraz będę podawać karmy firmy VL :)

dobry granulat dostarczy wszystkich potrzebnych składników, wystarczy uzupełnianie ziołami(no i oczywiście siano jako podstawa) mieszanie karm nie ma sensu bo skoro są wybredne to i tak z mieszanki będzie coś zostawało. zioła są wystarczającym urozmaiceniem, od czasu do czasu też jakiś smakołyk i szynszyle będą zdrowe i szczęśliwe.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #341 dnia: 28 Lip, 2010, 21:15 »
Nie wszystkie szylki jedza granulat.
Moze moje za bardzo rospuscilam ale ja tez mieszam i ziola dostaja kazdy dzien inne .Smakolykow daje bardzo malo.

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #342 dnia: 28 Lip, 2010, 21:25 »
Alicjo Twoje szylki są piekne :) takie zadbane, widziałam na NK :P idzie oko popiescic :P
chcę wymienić karmę Emotion Beauty na inną karmę, ponieważ moje szyle są wybrednymi babolami, a karma nie jest taka tania żeby wywalać do śmieci. :?
mam na oku takie karmy:
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=2318
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=2312

oczywiście karma będzie mieszana z Versele Laga (granulat)
która według Was jest najlepsza? może niech wypowiedzą się osoby które wiedzą więcej na ten temat, nie chcę zaśmiecać nie potrzebnie wątku, dlatego parę wypowiedzi mi wystarczy :)

tak jak pisałam :) decyzje juz podjelam, bedzie sama karma z VL (granulat+karmy powyzej) uwazam swoj temat za zamkniety :) dzieki za wypowiedzi :) (p.s niedlugo nowe zdjecia Myszy i Lucy :P)
 

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #343 dnia: 28 Lip, 2010, 21:27 »
Alicjo i cała mieszanka Ci znika? mi weterynarze powiedzieli że ogólnie zwierzętom karm z różnym bilansem nie należy mieszać bo wtedy te dobre zbilansowanie szlag trafia. moje chętnie jedzą granulat z vl pro ten dla szynszyli. a smakołyki to siemię lniane, świeża bazylia, mięta itp ;) no i migdałek raz na 2 tygodnie w celu kontroli czy z ząbkami ok.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Mefka

  • Hodowca
  • ~Cyber Szynszyla~
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • 16 szynszylowe stadko ;]
    • Domowa Hodowla Szynszyli w Gdańsku Amber Chinchillas
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #344 dnia: 28 Lip, 2010, 21:33 »
Kurcze to moje naprawdę jakieś inne, mieszam cztery różne karmy i naprawdę WSZYSTKO znika, nic nie zostaje, nawet nie rozrzucają wokoło, tak samo chętnie jedzą granulat, jak te dodatki z Nature.

Domowa Hodowla Szynszyli "Amber Chinchillas"

Alicja Mannschack

  • Gość
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #345 dnia: 28 Lip, 2010, 23:58 »
A gdzie tam wszystko zjadaja, kazdy lubi co innego,juz  wszystkiego prubowalam, nawet zostawialam jedzenie to samo na dwa dni i nic tak patrzyly tymi slepiskami na mnie , ze musialam im dac swierze jedzenie.
Ale ja zbieram to co nie zjedza i daje ludziom dla krolikow.
Siemie daje 2 razy w tygodniu tzn posypuje po jedzeniu zieleninke maja u mnie na codzien tzn Golliwoog, jablko i winogron raz w tygodniu, ziola kazdy dzien inne  i jedyny smakolyk to kazdy dzien po polowie migdalka dla sprawdzenia zebow.
Nie daje rodzynek, zboza, orzechow NIGDY.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #346 dnia: 29 Lip, 2010, 11:28 »
Ja sama mam VL complete i miszeczka puściutka,a Fif czeka na dosypanie, co prawda pierwsze zjada zioła,później sianko skubnie,a na końcu karmę, ale trafił mi się na prawdę wybredny szczyl i zostałam do tego zmuszona. Do tego podaję granulat z lucerny vitapolu,bo Fifka bardzo go lubi,ale tylko raz w tygodniu, bo VL poszła by na śmieci...Tak to jest jak się kulę rozpieszcza...;)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Dissect

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Shady :)
    • O szynszylach
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #347 dnia: 31 Lip, 2010, 19:08 »
Witam wszystkich  :) Chciałabym zapytać, która karma będzie najlepsza dla szynszyli (miałam mieszankę z zoologicznego ogółem dla gryzoni, ale dowiedziałam się, że to nie jest odpowiedni pokarm dla szynszyli i chciałabym go zamienić):
- Versele Laga Chinchilla Complete -> http://serenus.istore.pl/pl,product,1472255,versele,laga,chinchilla,complete,karma,dla,szynszyli,500g.html
- Versele Laga Chinchilla Nature -> http://serenus.istore.pl/pl,product,1310964,versele,laga,chinchilla,nature,karma,dla,szynszyli,750g.html
- Versele Laga Chinchilla Nature - Balance -> http://serenus.istore.pl/pl,product,1472274,versele,laga,chinchilla,nature,re,balance,karma,dla,szynszyli,700g.html
- Vitakraft Emotion Beauty -> http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5472&action=prod
- Vitakraft Vita Special Adult Regular -> http://animalia.pl/produkt,13628,105,Vitakraft_Vita_Special_Adult_Regular_%28Szynszyla%29.html
A może macie coś innego, lepszego dla szynszyli? Czekam otwarcie na propozycje i opinie powyższych karm  :D

Jeśli mądry człowiek opuszcza swoich przyjaciół, to ja już wolę zostać głupkiem. - Naruto Uzumaki.

Offline gosiekpunk

  • ~Uber Szynszyla~
  • **
  • Wiadomości: 294
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • :*Mysza i Lucy:*
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #348 dnia: 31 Lip, 2010, 19:38 »
ja obecnie podaje Versele Laga Chinchilla Complete  i Emotion Beauty :) jednak postanowiłam zmienic EB na Versele Laga Chinchilla Nature - Balance lub Versele Laga Chinchilla Nature, ponieważ moje szyle zostawiaja dość sporo granulatu z EB  :?
polecam Ci  Versele Laga Chinchilla Complete, ten granulacik na pewno bedzie smakowal szyszkom :) a co do reszty to już sama musisz wybrać:P poniewaz ich wlasciwosci sa do siebie podobne :) ja pare postow wyzej sama pytalam sie o te karmy wiec sobie poczytaj :) i wybierz odpowiednia :P
p.s
a co do sklepu SERENUS czy KARUSEK... nie znam tych sklepów :) najbardziej polecanym jest videozoo.pl lub animalia.pl (czasami daja gratisy :P)
najlepiej poczytaj sobie w których sklepach robić zakupy, ponieważ ja nie doczytałam pewnych informacji co do jednego sklepu i niestety wkopałam sie rowno :/ cały miesiąc czekałam na pojniki, w końcu otrzymałam nie to co trzeba :/ ale oczywiscie nie zostawilam tego w spokoju, nagadałam im ostro i na drugi dzien mialam moje zamowienie :P (troche zrobiłam im zamieszania, bo oddali mi czesc pieniedzy nie potrzebnie :P) a mowie o sklepie KRAKVET. omijaj go z daleka :)

Offline Dissect

  • ~Opiekun Wybiegu~
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Shady :)
    • O szynszylach
Odp: Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?
« Odpowiedź #349 dnia: 31 Lip, 2010, 19:54 »
XD Znam sklep Krakvet, ponieważ kilka miesięcy kupowałam tam karmę dla mojego dożka  :) Sklep ogółem wydawał mi się dobry, tanio i szybka dostawa, ale w sprawie gryzoni może być przecież coś innego  :P A jeśli chodzi o te sklepy videozoo.pl i animalia.pl to ja ich nie znam XDD Popatrzę tam, jednak chciałam się właśnie wybrać jutro na giełdę zwierząt w Łodzi i zapytać o tą karmę, ewentualnie jak będzie to kupić :) Czyli zapytam o te 3 karmy: Versele Laga Chinchilla Complete, Versele Laga Chinchilla Nature i Versele Laga Chinchilla Nature - Balance : >
P.S:
1. Czy kupić 2 karmy np. Versele Laga Chinchilla Complete i Versele Laga Chinchilla Nature i mieszać je?
2. Czy jak kupię jedną karmę np. Versele Laga Chinchilla Complete i będę im dawać to i jakieś ziółka (wapienko, patyczki), to czy będą miały odpowiednią ilość witamin i minerałów w organiźmie? Czy będę musiała podawać im jeszcze jakąś dodatkową karmę dla uzupełnienia?

Jeśli mądry człowiek opuszcza swoich przyjaciół, to ja już wolę zostać głupkiem. - Naruto Uzumaki.

 

Siano, sianko. Jakie stosujecie? które wybrać? które jest najlepsze?

Zaczęty przez dream*Dział Żywienie

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22705
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2017, 00:44
wysłana przez Roedeer
sciółka, podkład, trociny, żwirek, granulat drzewny, opinie, co wybrać, dyskusje

Zaczęty przez nikitaDział Rady, porady...

Odpowiedzi: 389
Wyświetleń: 114567
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2016, 23:18
wysłana przez Mysza <")))/
Wapno, sepia - które najlepiej wybrać? zjadanie tynku i itd...

Zaczęty przez MadziaraDział Żywienie

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 41100
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2016, 23:52
wysłana przez najednejzplaz
kupujemy szynszylkę: jak wybrać odpowiednie zwierzątko?

Zaczęty przez dream*Dział hodowla i rozmnażanie

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9748
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2009, 18:28
wysłana przez Szynszylka12
De heus, Nager Panto - którą wybrać ?

Zaczęty przez Balbinka92Dział Żywienie

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6204
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2014, 11:57
wysłana przez Mysza <")))/
SimplePortal