hypothetical
28 Mar, 2024, 09:29

Autor Wątek: Hamaczek  (Przeczytany 10774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agusia_krzys

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Cze, 2007, 01:50 »
ok :) poszukam... tzn już oglądałam te zdjęcia mówisz o tej takiej dużej klatce tak? hm... dużo tych klatek jak możesz prześlij mi linka :) chętnie poproszę teścia żeby zrobił mojemu maluchowi coś nowego :)

... Nasze wieczne ucieczki, wycieczki – nasze wzdychanie w nieznane, kiedy niebo Cię olśni, wiec że zaczął się wielki taniec…

Offline zzmoraa

  • ~Szynszyla z Ambicjami~
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Buffy <szary>
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Kwi, 2008, 18:08 »
Mój potwór niestety nie posiada zbyt dużej klatki, ale znajduje się tam wszystko, co powinno (według mnie). Myślałam jednak, żeby zrobic mu jakiś hamaczek. No i tu pojawia się pytanie, z czego najlepiej taki hamak zrobic i jak go najlepiej zamontowac? W klatce ma już domek (na ktorym bardzo lubi przesiadywac) i tekturowa rurke, z którą się boksuje :D Chciałabym mu jednak jeszcze bardzij urozmaicic życie, gdyż żyje sobie bez towarzyszy, tylko ze mną. Jakiś pluszak może jeszcze? Będę wdzięczna za porady :)

Jest jeszcze coś. Buffy strasznie linieje i nie wiem, czy powinnam wyczesywac mu ta siersc, czy to w ogóle normalne i czy czegoś mu przypadkiem nie brakuje.

Kąpie się w swoim piasku, witamin raczej mu nie brakuje, bo staram się urozmaicac mu dietę.

Pozdrawiam  [-chomik-]
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi, 2008, 20:07 wysłana przez coolmamcia »

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Kwi, 2008, 20:21 »
I jeszcze troszkę informacji o hamaczku [img=http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=9457.0>http://tutaj [/img] Najcześciej zachwalany jest polar dlatego, że się nie strzępi, więc nie będzie pobudzać szylek do gryzienia go. W albumie znalazłam takie zdjęcie http://szynszyle.info/album/displayimage.php?album=4&pos=75

[ot] co do linienia odsyłam tutaj http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=7422.0 lub wpisz w wyszukiwarce słowo linienie [/ot]

Offline karmelka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiaczek i Zuzalka :)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Lip, 2008, 20:26 »
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_81_87&products_id=1427
czy posiada ktoś taki hamak i może się wypowiedzieć? interesuje mnie czy jest solidnie wykonany,czy fajnie wygląda no i przede wszystkim czy szynszyle są zadowolone:)

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Lip, 2008, 22:28 »
Mam taki hamaczek, chociaż w tej chwili w wolierze zawieszony jest inny. Z tamtego szynszyle wyrosły. Jest idealny dla jednego szynszylka, dwie dorosłe kule miały w nim trochę ciasnawo.
Wykonany jest średnio solidnie, szyle szybko przegryzły sznurki, trzeba było go reperować.
Zdecydowanie lepszy jest ten - większy, lepiej wykonany, ma mocniejsze zawieszki zamiast sznurków. Prałam go wielokrotnie i przetrwał ;)

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Sie, 2008, 10:41 »
ja mam ten o którym pisze coolmancia, na scisk mieści się moich trzech niewyrośniętych panów ;)
aczkolwiek też uporały się z jednym ze sznurków ;)

kupiłam z zoologiki bo zdecydowanie najtaniej ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2008, 10:44 wysłana przez dream* »

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Sie, 2008, 17:40 »
Ja swoim Panienkom kupiłam hamak na www.animalia.pl

Siedza  w nim prawie cały czas:) Jak im wyjełam kiedyś do prania to się obraźiły na Mnie :P:P:P
Im nie przeszkadza miękkie podłoże, potrafią spać w nim obydwie wtulone w siebie :):)

Pozdrawiam

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Sie, 2008, 15:54 »
Dla bardziej strachliwych szylek które nie lubią rozkładać się na hamaczku polecam coś takiego ;
http://animalia.pl/produkt,12677,114,Camon_Tunel_dla_gryzoni.html
U mnie właśnie takie tuneliki najbardziej się sprawdziły i hamaczek leży odłogiem, tuneliki oczywiście zrobiłam sama bo tyle kasy bym za to nie dała. Przekonują się do nich nawet szylki które nigdy nie leżakują na hamaczkach ( mój Pusio ), ale musiało minąć trochę czasu. Ostatnio nawet doznałam szoku kiedy moja Kiniusia zaczęła w nim leżeć, nigdy hamaki ani tuneliki jej nie interesowały bo zawsze rozkładała się na półce, ale odkąd reszta bandy zaczęła tylko w nich przesiadywać to i ona widać skusiła się i sprubowała  :D.

Ciekawa jestem czy ktoś ma coś takiego i czy się sprawdzło ?;
http://animalia.pl/produkt,12676,114,Camon_Budka_dla_gryzoni.html

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Sie, 2008, 20:00 »
http://animalia.pl/produkt,12677,114,Camon_Tunel_dla_gryzoni.html
Czy średnica tego tunelu nie jest za mała? Mogą się w niej zaklinować, wiadomo przecież, że szylki rosną.. :???: :???:



Pozdrawiam

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Sie, 2008, 20:03 »
Gacuś ma taki tunelik z plastykowej rury. Średnica 8cm i ani razu sie nie zaklinował. Śmiga w nim z zadowoleniem. A teraz akurat śpi w tym tunelu, łapki wystają z jednej strony a z drugiej pysio.
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2008, 20:15 wysłana przez Mysza <")))/ »

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Sie, 2008, 20:05 »
Skoro tak mówisz to nie mam nic przeciwko  :D :D

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline szynszylka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Gacuś
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Sie, 2008, 21:31 »
Myślę, że to zależy od szylki. Moje maleństwo zawsze było filigranowe :) Wciśnie to się wszędzie dosłownie.

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Sie, 2008, 10:37 »
http://animalia.pl/produkt,12677,114,Camon_Tunel_dla_gryzoni.html
Czy &para;rednica tego tunelu nie jest za mała? Mog&plusmn; się w niej zaklinować, wiadomo przecież, że szylki rosn&plusmn;.. :???: :???:



Pozdrawiam


 :ups: nie zwróciłam uwagi na szerokość tego tuneliku, i chyba jest za wąski. Moje oczywiście są odpowiednio szerokie.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline katakumby18

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Sie, 2008, 12:55 »
Ha a jednak za wąski, miałam racje :)
Najlepiej kupowac zabawki przeznaczone dla królików. Zabawki dla królików pasuja wielkościa dla szynszyli:)
Wiadomo królik mały nie jest :P:P:P

Pozdrawiam

"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce. . to Cała Ja

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Sie, 2008, 13:32 »
Jesli ktoś ma drobne szynszyle to taki tunelik o fi 9,5cm  będzie ok. Mam ten , co prawda pisze, że ma  fi 10,5 cm ale od wewnatrz ma niecałe 10. Ponad pół kilogramowe szynszyle czują się w nim dość swobodnie. Wsystko zależy od gabarytów :)

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Sie, 2008, 13:44 »
Ja swojemy zrobiłam sama tunelik z kory brzozy
W pieńku o długości ok 10-12 cm wyddrążyłam dłutem cały środek tak że została prawie sama kora i tunelik jak znalazł
Rysiek go wprost uwielbia, oczywiście czasem go skubie ząbkami tak żeby coś wnim zmienić ;-) albo trochę naśmiecić ;-)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Sie, 2008, 15:59 »
Ja w sumie miałam na myśli miękkie tuneliki, które mogą zastąpić hamaczek dla bardziej strachliwych i czujnych szylek. Sama też mam oprócz miękkich tunelików rurę, ale w niej nie przesiadują zbyt często.

Yostynko ale musiałaś się nadłubać, ciekawe jak długo "pożyje" ten smaczny tunelik  :D.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline yoostynka

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 370
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Rysia ;-) i Edzio
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Sie, 2008, 16:08 »
Pracy trochę musiałam włożyć ale jaką miałam satysfakcję
Teraz jak patrzę jak Rysiek przesiaduje w niej połowę dnia, jak kładzie się to na plecach to na brzuszku, to nie żałuje odcisków na dłoniach, a takowe się pojawiły niestety ;-/

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Sie, 2008, 15:21 »
Ale w jaki sposób go wydrążyłaś? Bo chyba nie pazurkami ;p [polecam]

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Wrz, 2008, 16:07 »
Mam pytanie o materiał na hamak: czy jeans by się nadawał? Mój chłopak ma starą, spłowiałą jeansową torbę, której klapa świetnie by się nadawała na hamaczek dla młodych :D ale nie wiem, czy skubanie takiego legowiska nie skończyłoby się dla nich tragicznie. Oprócz tego mam jeszcze puchaty sweterk, ale z metki niestety wyczytałam, że jest akrylowy :icon_frown: i właśnie znalazłam bawełniany ręczniczek... po prostu pełna destrukcja :D
Przy okazji hamaczka mam jeszcze drugie pytanie - w jaki sposób mocujecie takie własnoręcznie robione łóżeczka? Myślałam o zawieszeniu ich na kółkach od kluczy, ale nie wiem, czy takie rzeczy w ogóle są do dostania w sklepach ;)

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Wrz, 2008, 16:25 »
Jeans sie nadaje. Bodaj Mysza miała taką jeansową kieszeń w klatce. Nawet w sklepach internetowych można takie hamaki kupić. Przy powiększeniu widać metalowe kólka i zawieszki. Do kupienia w  pasmanteriach. Karabińczyki też się sprawdzą są jednak ciut droższe. Sznureczki są często przegryzane. Lepiej zamontować kółko z zawieszką bezpośrednio do jeansu. Niektórzy przywiązują materiał do klatki.
Swego czasu wkładałam ręczniczek do klatki choć spełniał inną funkcję. Był z frotte. Zozu z wielką pasją wyrywał poszczególne niteczki. Ponoć szynszyle traktuja ząbkami wszystko co się ciagnie i pruje. Dlatego dobrze sprawdza się polar.

Offline Belzebuba

  • ŚLEDZĄCA UPRAWNIENIA :-)
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 725
  • Uzbierane migdały: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Belzebuba, Shub, Morri ...Lucyferka [*]
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Wrz, 2008, 18:09 »
Szyłam hamak z czegoś bawełnianego, jakoś nie jadły  :p
Jeans to lubi się chyba "siepać" czy jak to się zwie, więc podejrzewałabym skubanie i sukcesywny ubytek hamaczka (mowa o ręcznym wycinaniu/obszywaniu jeansu itp). Obecnie dzidzie mają hamak z polaru, i baaardzo się sprawdza. Co do zaczepiania - doszyłam troczki. Co ciekawe, nie gryzły tych troczków tylko... rozwiązywały moje misterne supłania. Cara, kółka można kupić spokojnie, karabinki też (z autopsji poradzę, że sprawdzają się lepiej niż wiązania), więc masz szeroki wachlarz możliwości :D

Ale w jaki sposób go wydrążyłaś? Bo chyba nie pazurkami ;p [polecam]
z tego co pamiętam z opowieści yoostynki, dłutko, młoteczek i hejże do boju

Offline UnLe96

  • ~Cyber Szynszyla~
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zenobiusz i Orzeszek
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Wrz, 2008, 18:35 »
a to chyba w jakimś miękkim drewnie... albo mocne dłutko  :?

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Wrz, 2008, 19:58 »
ja właśnie zdobyłam pieniek brzozowy i będę wiercić w środku wiertarką z takim dziwnym wiertłem, jak się dowiem jak się nazywa to wpiszę albo wkleję foto.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Cara

  • ~Piach Master~
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Hamaczek
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Wrz, 2008, 21:20 »
Super, jak tylko uda nam się uszyć coś, co będzie mogło spokojnie wisieć, to od razu wkleimy na forum. Szylki będą miały legowisko jak z wojska :D

 

Hamaczek, kołowrotek czy tunel wiklinowy.

Zaczęty przez ola_4Dział Klatki: budowa, urządzanie i porady techniczne

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 7747
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2013, 17:21
wysłana przez Basia_W
Hamaczek

Zaczęty przez karolajnDział Zabawy i zabawki szylek

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 14314
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2009, 11:44
wysłana przez olutek
SimplePortal