hypothetical
29 Mar, 2024, 00:18

Autor Wątek: Karma MEGAN  (Przeczytany 50779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Lis, 2008, 21:19 »
to minus vitakraftu-beauty nie jest hermetyczny po otwarciu, a czasem są jak wszędzie jeszcze robaki.
choć mi się nie zdarzyło jeszcze.
na kakadu za to coś fajnego się pojawiło 2,5 czy 3 kg vl chinchilla complete za 42 zł :) szkoda,że moje tego nie jedzą

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Lis, 2008, 22:22 »
Narazie jestem skazana na ten megan ... niestety moje srodki zostaly wykorzystane :P (a niestety nazeczony w wojsku i zold maly i ciagnie pieniadze z konta ... ) wiec bede jej megan dawala w malych ilosciach ale za to mam jeszcze witaminy ktore jej daje tylko wieczorem wiec nie jest zbytnio glodna :]

Te witaminy sa w takim pudelku tylko ze dla doroslych i malych szynszyli:

http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=1901

I tak na marginesie te witaminy sa swietne :] moja szylka je zajada juz od prawie miesiaca i ma sliszne futerko oraz poprawilo jej sie trawienie (no juz nie mowie o stawianiu duzej ilosci bobeczkow :P[-chomik-]

Bo szylki sa piekne :))))

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Lis, 2008, 22:53 »
skoro zamierzasz ją karmić meganem to dawaj malutko meganu a siano w ilości nieograniczonej, twoja szyla z tego co pamiętam nie jest już najmłodsza  i megan jako stała karma moim zdaniem jest kiepskim pomysłem bo w dojrzałym wieku łatwiej o cukrzyce itp. Taniej, zdrowiej i wydajniej wychodzi granulat, dziewczyny Ci tu polecają jakieś dobre, ale jeśli uważasz że te są za drogie to spróbuj WILDLIFE PREMIUM RODENT FOOD. 2 kg kosztuje ok 13 zł, dostępny ostatnio tylko w internecie, ale ogólnie można go było w TESCO kupić. Moje kule nie chciały tknąć żadnego innego granulatu, a ten jedzą bardzo chętnie i jest całkiem niezły moim zdaniem.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Iza13

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Usulek=] i Taba w moim serduszku :(
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Lis, 2008, 00:13 »
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_147_148&products_id=1901
To nie są żadne witaminy tylko granulat zwykły, tyko w nieco innej postaci, nie peletki a takie kuleczki ;)

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Lis, 2008, 00:21 »
No właśnie mnie ubiegłaś w odpowiedzi Izo13. Tak jak Iza napisała jest to dobra kompletna karma ( sama moim podaję ) właśnie w postaci takich kuleczek. Kiniu2071 możesz jej to dawać bez ograniczeń, zwłaszcza że jest już do niej przyzwyczajona, a zrezygnować z megana ( tylko jako smakołyk ).

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Lis, 2008, 08:01 »
Asiu jeszcze o tej karmie Wildlife... nie słyszałam.....ale z tego co widze to cena atrakcyjna :)
I Kiniu jeśli dbasz o zdrowie Twojej Psotnicy a na pewno tak jest to prosze posłuchaj rad tych bardziej i mniej bardziej doświadczonych i odstaw megana a używaj tej drugiej karmy :)
Rodzyn dla Psotniczki :)I mizianko ;)I nowa karma :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Lis, 2008, 11:36 »
Czyli te VITA to nie witaminy i moge jeje podawac bez ograniczenia ?:> bo czytalam "jak podawac" i pisalo ze tylko 3 razy dziennie poniewaz zawiera cos tam :P dlatego dawalam jej wieczorem a siana to ma tyle ze juz prawie sie w nim topi (ale sianko to uwielbia :P  ) megan juz ograniczony daje jej niewielka ilosc do miski i jakos ogranicza to na caly dzien :). Po wyplacie bede dopiero mogla jej zafundowac inne jedzonko i teraz jakies co jej nie zaszkodzi a ja wzmocni :P

Dzieki za rady :)

Bo szylki sa piekne :))))

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Lis, 2008, 11:47 »
No więc tak karma jest ok ale wszystko podajemy naszym dzieciom w oigraniczeniu :)czyli 1-2 luib troszke wiecej łyżek karmy :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Lis, 2008, 11:49 »
Ja podaje tego megan tak niecala lyzke ;] czasami mi sie zdazy ze bedzie to lyzka (oczywiscie zagladam tez czy nie ma robaczkow ... ) wybralam juz rodzynki wszystkie i wsadzilam do osobnego pudelka jako smakolyk :] (chociaz rodzyny sa schowane zeby nie widziala ale zapas sie przyda :P )

Bo szylki sa piekne :))))

Offline Iza13

  • ~Rządzący Kąpielą~
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Usulek=] i Taba w moim serduszku :(
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Lis, 2008, 12:02 »
No więc tak karma jest ok ale wszystko podajemy naszym dzieciom w oigraniczeniu :)czyli 1-2 luib troszke wiecej łyżek karmy :)
\
coś chyba trochę przesadzasz ;)
a swojemu sypie całą miskę, która starcza mu nie raz na dwa dni i czekam, aż sobie wszystko zje ;)
Mówię oczywiście o granulacie.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Lis, 2008, 12:04 »
kiniu łyżka megana dziennie to za dużo. skoro to co jej podawałaś jako witaminy jest pełnowartościową karmą, to podawaj jej to jako karmę wraz z siankiem a megana albo odrobinkę codziennie, albo łyżkę raz na parę dni. a na przyszłość nie kupuj megana tylko sama ususz bananka, jabłuszko czy inne owoce lub warzywa, jest to zdecydowanie zdrowsze dla naszych puchaczy :) (oczywiście podawane z umiarem :wink: )

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #61 dnia: 30 Lis, 2008, 12:07 »
Cytuj
coś chyba trochę przesadzasz ;)
a swojemu sypie całą miskę, która starcza mu nie raz na dwa dni i czekam, aż sobie wszystko zje ;)
Mówię oczywiście o granulacie.
Ja pisze tak jak inni z forum dają ja nie mam doświadczenia ale uwazam ze wszystjko trzeba dawac szynkom z umiarem bo co za dużo to nie zdrowo:) (w ptrzyopadku jedzenia oczywiście :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Lis, 2008, 12:13 »
Podaje jej malo tego meganu przezucilam sie na mala lyzeczke ;] sianka je sporo te dostaje na dzien po 2-3 w zaleznosci jak bardzo jest glodna... a w megan bede musiala jeszcze raz zrobic pozadek bo tam nie ma takich rzeczy jak banany lub jablka. Wiec bede dzielic co jest smakolyk a co moge jej dac na codzien z tymi witaminami ;] jakas sprawiedliwosc musi byc ;] a na przyszlosc ja bede kupowala jedzenie a nie moj chlop bo to on zajmuje sie tymi rzeczami :P ja jestem od sprzatania i bawienia sie z nia a on od kupowania :P
Wiec co do jedzonka juz zrobilam z nim pozadek odzielilam calkiem wszystko i wyszlo na to ze moze z tego meganu jesc tylko zboze
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2008, 14:54 wysłana przez coolmamcia »

Bo szylki sa piekne :))))

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #63 dnia: 30 Lis, 2008, 21:19 »
Mam klientkę która ciągle kupuje megan dla swojej kuli, ofc przedstawiłam jej jak się sprawa z Meganem ma, ale uważała, że ma lepszy skład niż inne karmy, cóż, nie dała się przekonać.
obecnie ma 2letniego szynszyla z cukrzycą i zaćmą... dodam, że poza tym był żywiony raczej zdrowo, zioła, siano... także naprawdę, megan jest okropnie niezdrowy, mogliby wstrzymac jego produkcje jako, że jest zupełnie nie adekwatny do potrzeb szynszyli a wiele osob o tym nie wie :(

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #64 dnia: 30 Lis, 2008, 21:48 »
Albo chociazby napisac aby podawac jako dodatek do karmy....
i tu moja prosba moze moglibyscie napisac na stronie glownej forum aby nie podawac meganu?

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Lis, 2008, 21:54 »
tyle, zeproducentowi zalezy aby megan był karmą podstawową a nie dodatkiem bo wtedy lepiej sie sprzedaje

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Offline Basia_W

  • DOBRA DUSZA FORUM
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 3784
  • Uzbierane migdały: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Pusiek + Pusia + Bunia Kinia[*]
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Gru, 2008, 09:36 »
Czyli te VITA to nie witaminy i moge jeje podawac bez ograniczenia ?:> bo czytalam "jak podawac" i pisalo ze tylko 3 razy dziennie

Na opakowaniu vita specjal regular wcale nie pisze żeby podawać karmę 3 razy dziennie, jest podane tylko że codzienna dawka to 25 - 35 g, można nasypać całą miseczkę bo szylka napewno tym się nie przeje.
Wczesniej pisałaś również że jest to karma dla maluszków i staruszków - i tu również się mylisz, bo na opakowaniu wyraźnie na żółto jest zaznaczone regular ( pomiędzy wiekiem dziecięcym a starszym u szynszyli ), czyli jest odpowiednia dla twojej szylki.

reszta odchowanych maluszków - Mikuś, Figa, Miś, Żabuś, Fikuś, Kubuś, Misia, Edi, Czaruś, Pysia, Krusio, Pimpuś, Miluś, Fredzio, Spidi.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Gru, 2008, 12:00 »
kiedyś było vk special:
best for kids, adult, best age
a teraz mamy:
best for kids, regular, best age
jednak regular to nie to samo co adult-Alina mi zwróciła uwagę, że mają inne proporcje podobnież składników odżywczych.
kule moje zresztą jedząc ciągle adulta jak znikły te opakowania i kupowałam regular,to kręciły nosem na początku.
ps-wstyd się przyznać,ale moja Buba z 4 lata pierwsze na meganie,czasem na vitapolu jechała. dzięki bogu konsekwencji tych błędów nie ma. i dzięki teraz odpowiedniemu żywieniu, mimo 7 lat na karku, to w ogóle nie widać po niej wieku (choć ma juz mały garbik i siwe włosy w uszkach)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Claudi

  • Gość
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Gru, 2008, 13:03 »
Od czasu, jak skończyłem podawać szczylkom megan, skończyły się moje problemy z ich chorobami. teraz sa wyłącznie na prestige + różnorodne dodatki i praktycznie przestały mi chorować. To co pisze, wynika wyłącznie z doświadczenia - mam 33 kulki w domu i co dwa dni pożerają one praktycznie wszystko z wyjątkiem granulatu, jaki jest zawarty w prestige. Nie zmuszam ich do tego. Szczylki ładnie przybierają na wadze, nie mają problemów z ząbkami, skończyły się biegunki i podobne historie. Wiele z nich miało w 2006 roku ghrzybicę, teraz sa to wyjątkowe przypadki. Wydaje mi się zatem, że karma ma olbrzymie znaczenie w prawidłowym karmieniu szczylków.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Gru, 2008, 13:10 »
karma ma niewątpliwie wielkie znaczenie w karmieniu szylków Klaudiuszu ;)
Ty jesteś specem od szyli, poza tym mając tylu podopiecznych możesz na podstawie obserwacji szybciej wysuwać wnioski z tego co może im być (a właściwie od czego).
właśnie-a jak odchowały się ostatnie maluchy? wyrosły na porządne łobuzy?:)

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Claudi

  • Gość
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Gru, 2008, 15:01 »
Oczywiście. Dwa ostatnie - to czarnulki, które powędrowały razem aż do Katowic. W chwili obecnej mam jednego dorastającego szczylka, który zapoznał się bkiżej z grzybkiem ale już się wyleczył. Niebaem założy porzadną szynszylowa rodzinkę z pewną nadobną samiczką...


Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Gru, 2008, 17:05 »
No to Megan bede podawala jako dodatek bo mam porozdzielane wszystko jest tam takie jakby sianko tylko calkiem suche wiec glownie jej to podaje oraz te kulki VITA ;] chociaz moja szylka ma 6 latek to z tego co pamietam to juz nie raz jadla MEGAN bo mama mi powiedziala ze pudelka stoja po tej karmie, i nie byla ani raz chora (oprocz tego ze przy zakupie miala problemy z uszami) i dzieki bogu jest zdrowa :).

Bo szylki sa piekne :))))

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Gru, 2008, 17:56 »
nadobna samiczka-chyba się mu ten pomysł spodoba :D
w okresie dojrzewania, młody gniewny...potrzeba tu silnej ręki samicy :D a samice szynszyla mają tą "rękę" wyjątkowo silną :D

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline Evka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia[*];((
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Gru, 2008, 21:58 »
czego to sie dowiaduje..... juz dlugi czas daje mojej misi karme megan i nie wydaje mi sie zeby byla taka nieodpowiednia a i tak moj szynszylek jest bardzo wybredny a ta karme jakos lubi juz nie raz cale opakowanie zostalo wyrzucone innej karmy ale do karm dodaje rowniez sianko oraz zboze a misia jest zdorwa i pelna zycia :)

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Gru, 2008, 22:36 »
Moja tez calej karmy megan nie zjada :P zazwyczaj przez caly dzien zje to co dobre a reszte wywali :] ale jak czytalas ta karma jest nie zdrowa chociaz moja szylka ja je od malucha i jest zdrowa i nadzwyczaj pelna sil :)

Bo szylki sa piekne :))))

 

Herbal Pets - Gryziółka - karma dla szynszyli i koszatniczek, 800g

Zaczęty przez dream*Dział Gotowe karmy dla koszatniczek

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8015
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2016, 19:32
wysłana przez Elektrycznamilosc
Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g

Zaczęty przez dream*Dział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 95052
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2017, 21:20
wysłana przez Lolivette
Karma uzupełniająca (Versele- Laga Chinchilla Nature)

Zaczęty przez pinula30Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5011
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2008, 18:39
wysłana przez Kiwi
Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?

Zaczęty przez MaRtADział Żywienie

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 96641
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 10:08
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Karma Versele Laga Chinchilla Nature 5 kg

Zaczęty przez emiQsDział Różne wspólne inicjatywy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1720
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2011, 08:49
wysłana przez emiQs
SimplePortal