hypothetical
28 Mar, 2024, 20:23

Autor Wątek: Karma MEGAN  (Przeczytany 50777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Evka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia[*];((
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Gru, 2008, 22:59 »
moja rowniez wybiera co lepsze:) jednak staram sie ograniczyn rodzynki do jednej dziennie nie wiem dlaczego wszyscy skarza na ta karme moze wcale nie jest taka zla naraize misi nic nie dolega:) i mysle ze tak bedzie nadal

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Gru, 2008, 23:17 »
dlatego że jest tłusta i słodka. jeśli chcesz zaszkodzić swojej szynszyli to podawaj jej megan...

dziwi mnie że wiedząc że ta karma jest niezdrowa dalej chcesz ją podawać.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Evka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia[*];((
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Gru, 2008, 23:25 »
nie podaje samej karmy dodaje rowniez do niej sama zboze oraz siano probowalam zmienic karme ale moj szczylek sie nie chyci wiec co mam zrobic.... :?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Gru, 2008, 23:37 »
Evka pytanie retoryczne, czy z sałaty da sie zrobic taki kolor jak ma karma megan? czerwone zielone pomaraczowe, same puste wypelniacze, tłuszcz i cukier.  na meganie 2 lata i sukrzyca murowana oraz zatłuczczona watroba, potem zycie w boleści moze jeszcze 2 lata i zgon. Spoko twój szylk twoje zmartwienie ale jesli cokolwiek myślisz to przestaw go na kamry typu prestige natural lub versele complete.

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Gru, 2008, 10:40 »
nikt nie każe sięgać po vitakraft od razu ale vl chinchilla duo to już coś. podobne składem że się tak wyrażę-dużo owocków, warzywek suszonych i pellety w środku.
jeśli szylka by wolała granulat gryźć no to masz chinchilla complete. za 2,5 kg 40 zł. to opakowanie na kilka miechów starczy.

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Gru, 2008, 11:47 »
zboża to też nieodpowiednie pożywienie dla szynszyli. mają mało wartości odżywczych bo są produkowane z najgorszej jakości ziaren.


jak kupisz swojemu szylowi granulat i zabierzesz wszystkie smakołyki to się w końcu przekona, takie moje zdanie. oczywiście nie do każdego granulatu, tu trzeba różnych próbować, moim pasuje np tylko wildlife ale pewnie jak by tego nie było to i inny by zjadły.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline Evka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia[*];((
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #81 dnia: 16 Gru, 2008, 13:18 »
zboza produkowane z najgorszej jakosci zairen? hmmmm bardzo dziwne.. mi hodowca powiedizal ze moge dawac szynszylom zboze i ze sa dobre
wiec postaram sie zmienic karme jednak kiedys nic z tego nie wyszlo wolala byc glodna nic  pojde dizs do sklepu i zobacze co jest nowego choc wybor tez niewielki :?

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #82 dnia: 16 Gru, 2008, 13:41 »
Evka pytanie retoryczne, czy z sałaty da sie zrobic taki kolor jak ma karma megan? czerwone zielone pomaraczowe, same puste wypelniacze, tłuszcz i cukier.  na meganie 2 lata i sukrzyca murowana oraz zatłuczczona watroba, potem zycie w boleści moze jeszcze 2 lata i zgon. Spoko twój szylk twoje zmartwienie ale jesli cokolwiek myślisz to przestaw go na kamry typu prestige natural lub versele complete.

Moja szylka je megan przez 6 lat i zyje :) Zauwazylam ze MEGAN jest w roznych rodzajach , ja rodzynki wybralam z karmy zostalo samo zboze i granulat.


Oczywiscie nie daje jej juz samego MEGAN ale dodaje sianko pelnowartosciowe jedzenie VITA (w kulkach) wiec mysle ze moja szylka bedzie zdrowa i dozyje dluuugich lat :)

Bo szylki sa piekne :))))

Offline Evka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia[*];((
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #83 dnia: 16 Gru, 2008, 13:45 »
no wlasnie..... teraz sie zastanawiam o jaka karme chodzi.... i o to pytanie retoryczne.... karma megan nie jest kolorowa nie podaje mojej szynszyli mieszanki owocowej bo jak zauwazylam niektorzy wlansie o niej pisza moja misia je miesznke pelnoporcojowa dla szynszyli czy ona jest rowniez nieodpowiednia?

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #84 dnia: 16 Gru, 2008, 15:38 »
podaj firme i sklad :)

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Evka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia[*];((
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #85 dnia: 16 Gru, 2008, 15:40 »
no wlasnie jest to ta karma megan tak znienawidzona, sklad pszenica chleb świetojański slonecznik marchew burak rodzynki kukurydza groch nasiona dyni ryż ziemniaki ziola

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #86 dnia: 16 Gru, 2008, 15:42 »
no to lipa Evciu :( prosze jak najszybciej zmien karme na cos dobrego, wyobraż sobie ze ziemniaki to juz szczyt w karmie dla szyli i nie wiem kto im wogole dal licencje na ten produkt...

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Evka

  • ~Młodszy Szynszylownik~
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Misia[*];((
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #87 dnia: 16 Gru, 2008, 15:44 »
no tak czy tak misia ziemniakow nie je to nic sprobuje sie zaopatrzyc w te polecone przez innych dobrze wiedizec ze karma jest nieodpowiednia

Claudi

  • Gość
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Gru, 2008, 16:08 »
Evka,

Nie ma żadnej pewności, że w międzyczasie producent nie zmienił składu, nie unowocześnił karmy i tak dalej. Ja kiedyś kupowałem ją w takich 35 litrowych pojemnikach - moje szczylki zjadały mniej więcej 70% zawartości. Ale nagle nastąpiło coś dziwnego - choć karma wyglądała tak samo, zjadały jej tylko 30%. Przeszedłem na specjalne pożywienie dla szynszyli (tez tej firmy) i trochę się poprawiło, ale znów nie na tyle bym nie musiał pożywienia wyrzucać. gdy zastosowałem nową karmę, natychmiast jedynym pozostawianym składnikiem został... granulat. I skończyły się choroby (częste biegunki). Mogła to zdziałać albo zmiana pożywienia albo nadchodząca wiosna, a może jedno i drugie. W każdym razie w sezonie zimowym 2007-2008 szczyle chorowały już znacznie rzadziej.
Zmieniłem tylko karmę - przez długi czas szylki pozostawały w tym samym domu, w tych samych pomieszczeniach, nie zmieniło się nic więcej. Tym mniemniej poprawa była zauważalna.
Nie mam żadnej pewności, że w obecnym MEGAN nie wprowadzono daleko idących ulepszeń, ale skoro moje szylki sa obecnie na innej karmie, pozostanę przy niej. Zostawiają wyłącznie granulat.

 

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #89 dnia: 17 Gru, 2008, 13:16 »
heh Claudi, masz troche racji, jednak patrząc na opakowanie Megana i to co jest w środku utwerdzam sie w przekonaniu że nawiecej jest tam sztucznych barwników, zainwestowali może ale w kolory chlebków a nie jakość, skład jest niezmiennie ten sam, doszły ziemniaki (!) rodzynek i orzechów ci w nim aż naddto, do tego banany suszone, troche ziaren, groch i znów tluste pestki słonecznika. jako karma podstawowa nie nadaje się w żadnym razie i nawet klienci w sklepie zapytani czy podobaja im sie kolorki w tej karmie stwierdzaja sami ze chyba za dużo tam chemii...

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline aska69

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1136
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Lady i Maniek :-D
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #90 dnia: 17 Gru, 2008, 22:49 »
 wydaje mi się że skład Megana się nic nie zmienił. mam ciocię która przychodzi do mnie raz na rok i zawsze przynosi megana w prezencie dla gryzoni (przed szylami miałam myszy) i jak tak patrze to to jest to samo co rok, dwa czy 3 lata temu. myszom czasem dawałam jako smakołyk, jednak szyle nawet po minimalnej ilości megana mają luźne kupki, więc megan wylądował w koszu. nawet jako smakołyk megan nie jest najlepszy(bo można samemu przygotować zdrowsze smakołyki typu suszone jabłuszka), a co dopiero jako karma podstawowa.

Mężczyźni rządzą światem ...
 a kobiety mężczyznami :wink:

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #91 dnia: 19 Gru, 2008, 17:09 »
Moja karma ma taki sam sklad jak podala Evka tylko u mnie rodzynki i buraki oraz ziemniaki zostaly podzielone (ziemniaki i buraki wyzucone) reszta to praktycznie same zboza i siano ktore tam bylo wiec nie wiem dlaczego ta karma jest zabroniona owszem wczesniej dostawalam z roznymi smakolykami ale teraz jej daje jako dodatego do pelnowartosciowej karmy w granulkach i kupki ma normalne ;] samopoczucie owszem tez jest normalne :] moze poprostu niektore karmy megan nie powinny byc dawane a inne poprostu sortowane.

Bo szylki sa piekne :))))

Offline coolmamcia

  • POMOCNA DŁOŃ
  • ~Kierownik Klatki~
  • ***
  • Wiadomości: 863
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zozu, Herbi, Kacper (vel Siusiek)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #92 dnia: 19 Gru, 2008, 18:34 »
Kupować i sortować? To bez sensu.
Karma nie jest zabroniona, jest po prostu złej jakości i nieodpowiednio zbilansowana. Skoro skład "Twojej wersji" Megana to same zboża, może się to skończyć otyłością i stłuszczeniem wątroby.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #93 dnia: 20 Gru, 2008, 11:41 »
Kinia kupiła  karmę już troche temu :)
A ja myśle  że to ma sens ale jeśli zrobi sie to raz a nie ciągle :)Dobrze Kiniu zrobiłaś bo wywaliłaś ziemniaki i buraki bo to raczej nie najlepszy posiłek :)
Ale co do składu Megana to Coolmancia ma racje jest źle zbilansowaany :)Skąd wiem? Szylki mojej koleżanki jak widziałam to zrobiłam jej wykład na temat tej karmy i kazałam wyżucać albo dawać jako dodatek do granulatu!!!!powiedziałam jej o składxzie itp :)

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline kinia2071

  • ~Tańczący Po Półkach~
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #94 dnia: 20 Gru, 2008, 13:15 »
Nie napisalam ze same zboze ;] tylko praktycznie samo zboze jest siano dodalam dzisiaj kawalki drzewa (brzozy i jeszcze jakies ;] ), granulki sa karma zostala tak podzielona ze jest ona w zupelnosci zdrowa ;] a otylosc mojej szynszyli raczej nie grozi zbyt dobrze sie odzywia :)

Co do sortowania ja moge kupowac i sortowac. W czasie gdy sie nudze mam zajecie :). Zdazalo mi sie miec karme megan ale juz wiem pod jaka postacia ;] zadna z karm megan nie miala u mnie ziemniakow i burakow tylko ta teraz miala. Kazda poprzednia byla w granulatach :). Ta zostala posortowana i wymieszana.

Bo szylki sa piekne :))))

Offline dream*

  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7229
  • Uzbierane migdały: 43
  • Płeć: Kobieta
    • moje CV
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #95 dnia: 31 Gru, 2008, 15:53 »
heh Claudi, masz troche racji, jednak patrząc na opakowanie Megana i to co jest w środku utwerdzam sie w przekonaniu że nawiecej jest tam sztucznych barwników, zainwestowali może ale w kolory chlebków a nie jakość, skład jest niezmiennie ten sam, doszły ziemniaki (!) rodzynek i orzechów ci w nim aż naddto, do tego banany suszone, troche ziaren, groch i znów tluste pestki słonecznika. jako karma podstawowa nie nadaje się w żadnym razie i nawet klienci w sklepie zapytani czy podobaja im sie kolorki w tej karmie stwierdzaja sami ze chyba za dużo tam chemii...

fajnych masz klientów :)
zazdroszczę, bo ja mam klientke która karmi swojego szynszyla właśnie meganem i ziołami herbal petsu, jak jej powiedziałam, że zioła są źle skomponowane a megan źle zbilansowany to zaczeła mnie pouczać, że megan jest lepiej zbilansowany bo jej szynszyla je tylko to. [faktycznie, dobitny argument] - ostatnio za to pytała się czemu jej kula ma na oku zaćmę - jakoś mnie to nie ździwiło, że szynszyla która całe życie jadła megan nabawiła się wreszcie cukrzycy. ale zasmuciło mnie to strasznie :(
my nie mamy meganu dla gryzoni - tego z kolorowymi chrupkami, tylko ten dla szynszyli, który nie wygląda na chemiczną mieszankę - ale i tak, popcorn, suszone morele, orzechy, dmuchany ryż, chleb świentojanski to przeciez istny makdonald - ale trochę trudniej do tego przekonac klientów którzy twierdzą, że nic innego nie zje ;) - cóż, mój Filip przecież, kiedy był meganem zywiony tez nic innego nie chciał jeść, ale trzeba być miętkim a nie twardym i nie dawać się szantazowac zwierzakowi gdy chodzi o jego zdrowie ;p mnie maslane oczka nie ruszają.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to co oswoiłeś.
Pedro&Wacik&Alvin//Yuki*Ciacho*Elo*Filip

Joanna

  • Gość
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #96 dnia: 15 Sty, 2009, 10:24 »
Czytając to co tu napisane muszę powiedzieć że miałam dużo szczęścia bo moje szynszyle po prostu dostały biegunki po megania i lekarz zalecił zmianę karmy. I po tygodniu okazało się że lubią inne karmy, a nie lubiany wcześniej vitakraft emotion jest naj pyszniejszy. Vitakraft też może być. Owszem potrafią żebrać o orzechy jak nic ale nie ma dwóch zdań dyskusji. Ze smakołyków raz na czas suszone maliny.

Offline Mysza <")))/

  • DUCH SZYNSZYLA
  • Administrator
  • ~Szynszylomaniak Do Kwadratu~
  • *****
  • Wiadomości: 7781
  • Uzbierane migdały: 48
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia (Beza,Ciri,Mimi,Diana,Dantusia w pamięci.)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #97 dnia: 15 Sty, 2009, 12:17 »
my na nieszczescie posiadamy pelny asortyment Megan'a: ptaszki, kroliczki, owocowa, szynszyle, koszatniczki, mszoskoczki full wypas, tylko w każdej to samo i nawet w żarciu dla koszatnic jest cukier i tłuszcz... wrrr.. a w skladzie pisze ze nie ma, jk nie ma skoro są owoce kandyzowane! A ja do tej pory nie wiem kto dał im licencje na produkcje tej "karmy"...

Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Offline Idka

  • ~Opiekun Stada~
  • *
  • Wiadomości: 1135
  • Uzbierane migdały: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Standardowa panienka czyli moja Fifi :)
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #98 dnia: 15 Sty, 2009, 13:55 »
tej "pełnoporcjowej karmy "niestety ludzie dają si ę na to nabrać ale głównie dlatego że nie czytają składu ;/ nawet w zoologach mówią że nie wolno dawać groszku, buraczka itp a w meganie niestety to jest ;/

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz,
żem żyć przestał.

Offline Zieffka

  • TUPACZ NOGĄ W SPRAWIE UPRAWNIEŃ
  • ~Przewodnik Stada~
  • ****
  • Wiadomości: 2260
  • Uzbierane migdały: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Sfera i Czarna, XXL i Ptysia
Odp: Karma MEGAN
« Odpowiedź #99 dnia: 17 Sty, 2009, 16:54 »
ja do dziś się dziwię, że moja Buba jest w tak znakomitej kondycji biorąc pod uwagę, że od dzieciństwa do 3 roku życia była na meganie :/

szynszylowy jest po prostu żywot mój

na zawsze w pamięci - Dziaba, Buba, Wacław

 

Herbal Pets - Gryziółka - karma dla szynszyli i koszatniczek, 800g

Zaczęty przez dream*Dział Gotowe karmy dla koszatniczek

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8014
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2016, 19:32
wysłana przez Elektrycznamilosc
Herbal Pets - Gryziółka: karma dla szynszyli i koszatniczek 800g

Zaczęty przez dream*Dział recenzje: pokarmy i przysmaki

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 95045
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2017, 21:20
wysłana przez Lolivette
Karma uzupełniająca (Versele- Laga Chinchilla Nature)

Zaczęty przez pinula30Dział Na każdy temat

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5010
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2008, 18:39
wysłana przez Kiwi
Karma - jaką wybrać? jak duże opakowanie?

Zaczęty przez MaRtADział Żywienie

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 96641
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 10:08
wysłana przez SZYNSZYLKA BEZA
Karma Versele Laga Chinchilla Nature 5 kg

Zaczęty przez emiQsDział Różne wspólne inicjatywy

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1720
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2011, 08:49
wysłana przez emiQs
SimplePortal